Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אם העבודה של המוסך לא לקחה שעה, והם חייבו אותי שעה אז אפשר לעשות עם זה משהו?

admtaynov13?
שימו לב! השרשור הזה בן 2564 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מניח שהוא שאל מראש. פשוט הוא לא חשב שהעבודה תהיה 10 דקות.

לכול מוסך יש מחיר עבור שעתון של עבודה.בדרך כלל זה 250 לשעה. הבעיה היא שמחרטטים, מורחים את הזמן, ועבודה של 10 דקות נטו הופכת ל-250 שקל.

הבעיה היא שלחזירות אין גבול, וכשנותנים את האצבע לוקחים את היד. בהתחלה עבודה של 10 דקות מתומחרת בהתאם, אחר כך מורחים את העבודה ל-30 דקות. אחר כך לשעה, ובהמשך כבר כול כך התרגלו לזה שאין צורך למשוך את הזמן אפילו, פשוט עובדים 10 דקות ולוקחים תשלום מלא. לא אומרים כלום, אז למה לא?

ולא יודע איך זה אצל פותח השרשור, אבל לי אישית הכסף זה אפילו לא העניין. לשלם לטיפול פעם בשנה 500 או 700 שקל זה לא קריטי. העניין הוא שמתחמנים אותך, משקרים לך ועושים שאר מניפולציות. פה הבעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 52
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אכן החלפה של תושבות מנוע עליונות ברכבים מסויימים לא לוקחים יותר מ5-10 דקות לבעל מקצוע.

להרוויח על זה 250+ שקל זה חזירות.

וקבל התנעה במכונת כביסה לא עולה 10 שקל ולוקח 10 דקות להחליף?

כמה טכנאי מכונות כביסה יגבה ממך על זה? למה? כי הוא ״מגיע עד אליך״?

אז מה, אין לו המון הוצאות אחרות שיש לבעלי מוסכים כמו ארנונה, ביטוחים, כלי עבודה וכו׳

שוב מחירון שעת עבודה במוסכים הוא לא הבעיה לדעתי ואין בה משהו יוצא דופן.

בכלל אני לא אוהב להכנס לאנשים לכיס בלי לדעת את כל הפרטים.

יצאתי לטיול בשטח בסופש האחרון. תיכננו לעשות משהו אחד שדרש הטמנות בשטח. שאלנו מישהו שמתעסק בזה, הוא ביקש 1400 שקל על הטמנה של שתי שישיות מים בשתי נקודות בשטח.

עכשיו תגיד לי שזה לא השמע הזוי.

עדיין לא נכנס לו לכיס. שאתה בודק לאיזה חורים הוא צריך להגיע אתה מבין שזה קצת תיק. אז יגידו שאם הוא מכיר טוב את השבילים בשטח זה שטויות בשבילו גם ככה יש לו ג׳יפ בחניה. אז גם להכיר את השבילים זה ידע וידע זה כסף.

בסוף עשינו מסלול אחר, ירדנו עם רכב הטמנו עצמאית ותפסנו טרמפים לרכב בחזור.

אתה לא מרוצה? תחליף מוסך או שתקנה ג׳ק ושני בוקים ותחליף תושבת מנוע לבד. תגלה שגם אדם עם שתי ידיים שמאליות יעשה את זה לאט אבל יעשה (מנסיון), והתושבות המקורית עדיין תעלה לך הון על אותו בורג שעטוף בפלסטיק, וג׳ק עגלה שני בוקים ומפתח יעלו לך עוד איזה 300-400 שקל.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטכנאי שמגיע אלייך עצם היותו עצמאי צריך להפריש לעצמו את הכל, לממן דלק, בלאי רכב וזמן אישי ופרטי בזכות הידע שאיתו הוא הגיע לתקן את הבעיה.

אתה פשוט רואה דברים קצת אחרת ואולי לא בדיוק מכיר או מבין במה הכל כרוך.

לעצמאי אין פנסיה, אין קרן השתלמות, אין ימי חופש, מחלה וביטוח על חשבון העבודה או המון דברים אחרים.

כן, הוא רכש עצמאית כלים שגם להם יש בלאי, רכב או שכר רכב שגם לו יש בלאי + דלק + ביטוח רכב + טיפולים + דוחות חנייה אפשריים + תשלום חניונים + נזקים + תאונות +פרמייה בעקבות כך שהוא נמצא על הכביש הרבה וסביר להניח שחווה תאונות בהתאם לכמות הזמן שהוא על הכביש.

לאחר מכן, מהסכום שאתה נותן לו, הוא צריך להפריש פנסיה, השתלמות, ימי חופש, מחלה, לכסות עלויות ולאחר הכל להשאר עם רווח.

אחריי שתחשוב על כל זה תבין למה לפעמים, המחירים הם כמו שהם בהתאם, שים לב, בהתאם ליוקר המחייה כמובן.

אותו אחד שלקח 1400 שקלים להטמין, השאלה היא מה הם המחירים המקובלים בשוק, האם בגלל המרחק, המיקום הגיאוגרפי, הכלי הדרוש להגיע לשם והזמן כל זה מסתכם במחירים שנעים נגיד בין 1000-1500 או שהמחיר המקובל הוא 500 שקלים והוא ביקש 1400 לצורך העניין? כאן אתה יכול להבין האם זה מוגזם או לא.

ייתכן והוא עצמאי ועצם העובדה שהוא צריך להחזיק ג'יפ בעל יכולות שעולה פי 3 מרכב משפחתי עם בלאי הגבוה בפי כמה וצריכת דלק אחרת בשטח וכו' וכל שאר הדברים שעצמאיים צריכים, אולי זה מחיר סביר? (שוב, בהנחה שאתה יודע מה הם הטווחים המקובלים לאותו המיקום, הקילומטראז' והזמן הנדרש להכין את כל זה).

פשוט, צריכים להיות הגיוניים איפה שיש הגיון כי בעל מקצוע או טכנאי שייקח 600 שקלים על הגעה ברור לכולנו שזה לא תקין כן? אבל טכנאי שלוקח מחיר תקין ומקובל ושגרתי על הגעה גם אם עבד 10 דקות, זה עוד לקוח וזה לא משנה אם זה שעה או לא כי במקומך, יכול להיות לו לקוח שבו היה עובד אצלו 59 דקות, נו אז מה?

יש אנשים שיוצאים מהצבא בגיל 21 והתעסקו עם "סייבר" ומקבלים 15-18 אלף שקל ברוטו לחודש עבודה ללא השכלה נו אז מה? ויש אנשים עם ידע שמקבלים בגיל 25 גם 25 אלף ברוטו בעבודה נו אז מה?

תבין, בעל ידע? בעל ממון. כל שאר התיקונים צריכים לבוא מטעם הממשלה, הורדת יוקר המחייה ולאחר מכן, סטנדרטים ורגולציה אחרת זה ימשיך תרצה או לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעל מוסך הוא גם עצמאי וגם לו יש המון הוצאות וחובות כמו שתיארת ויותר מזה.

ידע לתקן את הבעיה? אתה עושה צחוק ? פתח יוטיוב ותחפש תיקון מכונות כביסה/החלפת כבל התנעה במכונת כביסה. תמצא סרטונים שאיתם גם ילד בן 5 עם מברג פיליפס יצליח לתקן את המכונה. בדיוק כמו העובדה שהחלפה של תושבת מנוע בחלק מהרכבים היא פשוטה מאוד.

לבזבז זמן אישי? אלו שעות העבודה שלו.

אותו אחד שתימכר 1400 שקל הטמנה של שתי שישיות מים כבר מחזיק רכב 4*4, הוא מחזיק כמה הוא חברת טיולים. הוא גר שם באזור, עדיין לא נכנס לו לכיס. הוא הציע הצעה אני לא קיבלתי אותה שיניתי קצת תוכניות ועשיתי את העבודה החדשה לבד.

גם לי ולחבר שיצא איתי לטיול זה עלה כסף. 300 שקל דלק על הרכב שלקח אותנו לשם בשביל ההטמנות במקום 100 שקל בתחבורה ציבורית, עוד יום שביזבזנו על ההטמנות (למזלנו היה חופש). אם היינו לוקחים יום חופש בשביל זה כבר היה שווה לנו לשלם לו 1400, אם היינו קבוצה גדולה יותר אז בכל מקרה היה שווה לשלם לו כי לא ממש אכפת לו אם זה הטמנה לשני אנשים או 10.

ושלא תבין אותי לא נכון. לעיתים, אולי אפילו לעיתים קרובות מוסכים גובים סכומים ממש לא הגיוניים. אבא שלי היה לא מזמן בטיפול 15k לסיטרואן שלו ויצא משם עם סכום ממש לא הגיוני. מה שכן אמירות גורפות וכלליות כאלה עם טיעונים לא רציניים כאלה הן לא רציניות.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תתבלבל בבקשה, אין כאן אמירות גורפות. אתה פשוט מסרב להאמין שלמי שיש ידע = עושה כסף, תתחיל להפנים את זה פשוט.

כן, תתפלא... לתקן מכונת כביסה מתוך בניין של 100 דיירים אולי 3 יודעים נו ו? זה שאתה יודע איך לעשות שימוש ביוטוב האמן לי, שאני נתקל באנשים שלא יודעים איך להשתמש בגוגל אפילו לצרכים בסיסיים או חיפוש מידע.

במיוחד בפורום, מאות ואלפי שאלות של אנשים שחיפוש בסיסי לא יודע אז אתה כביכול מזלזל בתיקון מכונת כביסה? בחייך.

אתה זה שזורק אימרות לא מבוססות על סמך דעה שזה לא יפה לגבות כסף לא ידע או כישורים או יכולת. תתפלא, נועה קירל גובה מהעירייה שלך איזה 100K על לשיר שעתיים בחג העצמאות (סתם דוגמא) מהכיס שלך נו ו?

ביום שתבין שעם הידע וגם הבסיסי ביותר של להחזיק מברג = עושים כסף, אתה תבין את המציאות טוב יותר ותהיה פחות ממורמר על כל הנושא.

אף אחד לא אומר שצריך לגנוב, לעשוק או להפריז אבל בעצמך אמרת ואני מצטט כי זה בדיוק מה שרציתי לדעת: "

עוד יום שביזבזנו על ההטמנות (למזלנו היה חופש). אם היינו לוקחים יום חופש בשביל זה כבר היה שווה לנו לשלם לו 1400"

אתה בעצמך כותב חד וחלק כי אם הייתם נאלצים לקחת חופש היה שווה לשלם לו ובכן, זה העסק שלו כך הוא תימחר בכדי שאתה לא תצטרך לקחת חופש.

לך היה מזל שהיה לך איזה יום חופש לך ולחבר שלך, מה עם 10,000 אנשים אחרים שאין להם מזל וצריכים את העזרה ורוצים לקבל חוויה עם הטמנת המים? תחשוב קצת מעבר למה שאתה רגיל לחשוב עליו.

לכולם יש הוצאות בסופו של יום, חלק יותר חכמים בלנצל את זה לעסקים מאשר אחרים והם לא אשמים, יש ביקוש? יש דרישה? מתמחרים בהתאם כי... אחרים לא רצים להחליף אותם.

תפתח מוסך + חברת טכנאים וקדימה, תוביל מהפכת מחירים, לא? אם לא אז תפסיק לזרוק טיעונים לא רציניים, הינה זה חוזר אלייך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור מישהו שחי בתחום המוסכים, תמחור של מוצר או שירות צריך לכלול בתוכו המון פרמטרים שבדרך כלל לצרכן הפשוט אין מודעות אליהם.

דבר ראשון זה מס, כידוע 46% מההכנסה הולכת למס ועוד 17% למע"מ, אז כבר תחתוך את הסכום הזה בערך לשליש. עכשיו כבר הגענו ל80 ש"ח בערך רווח נטו. בסכום הזה המוסכניק היה צריך להשקיע בערך 10 דקות בקבלה שלך ובאבחון, אחרי זה עוד 10 דקות להעמיד את הרכב על הליפט ולהזיז אליו מכונאים ועוד 10 דקות העבודה עצמה ואחרי זה עוד תהליך של נסיעת מבחן שזה בערך 10 דק. מוסך רציני גם יקח את הרכב לאוויר ושטיפה. שזה עוד 15 דק מינימום. סה"כ הגענו ל55 דק נטו. 80 ש"ח זה שכר שמרוויח סטודנט שנותן שעורים פרטיים במתמטיקה לילד מתקשה בכיתה ו'. לסטודנט אין ארנונה אין שכר עובדים שלא נכלל פה, שזה בערך 50 ש"ח עלות שכר ממוצעת של עובד. כבר הגענו ל30 ש"ח רווח נטו. מה היה קורה אם איזה הברגה בשלדה של התושבת היית הולכת? הבעלים של המוסך היה מפסיד פה כבר כסף. בקיצור חברים עד שאתם לא פותחים עסק אתם בחיים לא תצליחו להבין את מרכיבי התמחור של מוסך. וד.א חלק נכבד מהתמחור של המוסך כולל בתוכו את עניין האחריות. הספקים נותנים 3 חודשי אחריות על חלפים, מוסך מכובד נותן שנה אחריות, מה קורה אם החלק מת אחרי חצי שנה? הכל נופל על המוסך. יש פה גם את המרכיב האנושי. מי שמרכיב את החלקים יכול לטעות, מכונאי טוב יטעה בעשיריות אחוזים בודדים. אבל מספיק שהוא יטעה פעם אחת ברכיב שעלותו אלפי שקלים, וכל הפידיון השבועי נדפק. בקיצור יש המון סיכונים שעל המוסכים לקחת על עצמם, וכמו כל דבר בכלכלה כשיש סיכון יש לתמחר אותו.

עריכה אחרונה על ידי ToSToS

אופיר רודניצקי, דיאגנוסטר מומחה לרכבי קבוצת VW AUDI SEAT SKODA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אתם נסחפים החלקים אני הבאתי, ואם היה לי את הידע והכלים הייתי עושה לבד, כולה הכוונה שלי הייתה שזה לא מוגזם לקחת שעת עבודה בשביל 10 דקות בפועל, במקום לעבודה בשיטה שאם זה עבודה קשה אז שיקחו לפי זה ואם זה עבודה קלה שיקחו לפי זה, ולא לקחת לפי או שעה או חלק ממנה כמו חניון למשל.

PEUGEOT 206XS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להסחף לאן? עם הזרם? מה נלחצת? מנהלים דיון עבור העתיד ואתה זה שלקחת קשה.

זה שהבאת את החלקים הכל טוב ויפה, כמו שאמרו כאן, ייתכן וגבו ממך על שעתון מקובל של היצרן שקבע שלוקחים X.

בכל דבר בחיים יש קיצור דרך, ייתכן והמכונאי עשה קיצור דרך (סתם דוגמא אל תכנס לפרטים הקטנים בבקשה שלא נסחף כהגדרתך) ואין לך לדעת.

הגעת למוסך? אין לך אפשרות לבצע את הכל? תמחרו X כסף על Y עבודה? זה הכל.

טכנאי שמגיע לביקור אצל לקוח ועבד 10 דקות יתמחר שעת ביקור וכנראה שגם כאן.

אולם, נכון... כן יש מקום או מקומות שיכולים לתמחר על 10 דקות עבודה במקום 60 ביחס לסכום שגובים עבור השעה אבל עצם זה שתפסת ליפט, עבודה, מכונאי וזמן מוסך ככל הנראה, כך יצא.

שתה מים, הכל בסדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש שעתונים ולפיהם המוסך אמור לחייב.

אני מכיר כמה מקרים הפוכים שבהם לרכבים היתה בעית הנעה שנפתרה אחרי כמה ימים ומקורה באיזה חיווט לא תקין. האם חייבו את הלקוח על כל שעות האבחון? תהיו בטוחים שלא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיחה ישנה שאני אוהב לספר בהקשר הזה-

אחד לקח את האוטו למכון לקרבורטורים. היו לו גמגומים, האוטו לא היה מניע בקלות וצריכת הדלק הייתה גבוהה.

הגיע בעל המקצוע אל האוטו, הסתכל על הקרבורטור, מישש, הריח, הביט והקשיב. לקח פטיש קטן, נתן מכה עדינה באיזו פינה והנה- המנוע עובד שקט, עגול, מנגן מוצרט ממש.

באו לסגור חשבון, אמר בעל המקצוע לקליינט "101 לירות בבקשה"

שילם הקליינט, אך לא הצליח להתאפק ושאל את בעל המקצוע על שום מה דווקא 100 ואחת לירות

"לירה אחת על הדפיקה ועוד 100 לירות לדעת בדיוק מתי ואיפה

ועוד משהו רלבנטי-

שיעור שני בכלכלה

רופא שהוא גם מכונאי מעולה נותן את רכבו למכונאי , כי בתור רופא הוא מרוויח יותר.

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק. אנשים קשה להם להכניס לראש שגם טכנאי שגובה עבור שעה/ביקור 250 שקלים נגיד, מגיע מתקן תוך 10 דקות גובה את הסכום כי זה לקוח לכל דבר. יכל להיות אצלו שעה עגולה ויכל להיות גם 5 דקות. לקוח זה לקוח וזה דרש נסיעה והקצאת זמן עבודה רוצים או לא.

בכל מקרה אני לומד מהשרשור הזה שיש כאן כמה שיהיו תמיד ממורמרים על הכל וזה לא באמת משנה מה תכתוב או תגיד, ככה הם מתנהלים ויתנהלו, אלו הם החיים וצריך לתת להם לזרום.

הם ימשיכו לבכות, לא יעשו כלום רק יגידו שזה לא יפה והחיים ימשיכו.

אחרים? יפעלו, ישנו יעשה או פשוט ימשיכו בשגרה, שום דבר חריג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלפת תושבת מנוע לקח בדיוק 10 דקות, ונגיד שהמוסך חייב אותי על שעה עבודה, זה הגיוני?

האם אפשר לדרוש את שאר הכסף על זה? הם עובדים ככה באמת?

המוסך, בטח אם מדובר במוסך מורשה יבואן עובד לפי שעתון של היצרן.

אם היצרן קבע שזקוקים לכך לשעה כך תחוייב, גם אם העבודה תיקח 10 דקות גם אם היא תיקח שעתיים בגלל בורג סורר.

כל מה שאתה צריך לבקש זה לראות את שעתון היצרן.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור מישהו שחי בתחום המוסכים, תמחור של מוצר או שירות צריך לכלול בתוכו המון פרמטרים שבדרך כלל לצרכן הפשוט אין מודעות אליהם.

דבר ראשון זה מס, כידוע 46% מההכנסה הולכת למס ועוד 17% למע"מ, אז כבר תחתוך את הסכום הזה בערך לשליש. עכשיו כבר הגענו ל80 ש"ח בערך רווח נטו. בסכום הזה המוסכניק היה צריך להשקיע בערך 10 דקות בקבלה שלך ובאבחון, אחרי זה עוד 10 דקות להעמיד את הרכב על הליפט ולהזיז אליו מכונאים ועוד 10 דקות העבודה עצמה ואחרי זה עוד תהליך של נסיעת מבחן שזה בערך 10 דק. מוסך רציני גם יקח את הרכב לאוויר ושטיפה. שזה עוד 15 דק מינימום. סה"כ הגענו ל55 דק נטו. 80 ש"ח זה שכר שמרוויח סטודנט שנותן שעורים פרטיים במתמטיקה לילד מתקשה בכיתה ו'. לסטודנט אין ארנונה אין שכר עובדים שלא נכלל פה, שזה בערך 50 ש"ח עלות שכר ממוצעת של עובד. כבר הגענו ל30 ש"ח רווח נטו. מה היה קורה אם איזה הברגה בשלדה של התושבת היית הולכת? הבעלים של המוסך היה מפסיד פה כבר כסף. בקיצור חברים עד שאתם לא פותחים עסק אתם בחיים לא תצליחו להבין את מרכיבי התמחור של מוסך. וד.א חלק נכבד מהתמחור של המוסך כולל בתוכו את עניין האחריות. הספקים נותנים 3 חודשי אחריות על חלפים, מוסך מכובד נותן שנה אחריות, מה קורה אם החלק מת אחרי חצי שנה? הכל נופל על המוסך. יש פה גם את המרכיב האנושי. מי שמרכיב את החלקים יכול לטעות, מכונאי טוב יטעה בעשיריות אחוזים בודדים. אבל מספיק שהוא יטעה פעם אחת ברכיב שעלותו אלפי שקלים, וכל הפידיון השבועי נדפק. בקיצור יש המון סיכונים שעל המוסכים לקחת על עצמם, וכמו כל דבר בכלכלה כשיש סיכון יש לתמחר אותו.

תגיד אתה חושב שעשו אותנו באצבע:lol:

איזה חישוב עשית לנו.

בוא נגיד ששעה שווה 200 ש"ח ועליהם מוסיף המוסך את המע"מ.

אז אנחנו ב 200 ש"ח לכיס של המוסך

מזה הוא משלם לפועלים הוצאות מוסך כלליות ארנונה חרטא וברטא 100 ש"ח

רווח 100 ש"ח מזה הוא משלם מס הכנסה ואם הוא מגיע למס שולי של 46% אז הוא מוסך שחי טוב.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבחינה של הסוגיה רק מהצד של המוסך מעוותת את העניין.

כמה עולה לו שעה בפועל וכמה הוא לוקח זה צד אחד ולא החשוב בעניין.

השאלה היא מה הלקוח מרויח.

נניח פעולה שעולה 250 שח ובתכלס המוסך עושה ב 10 דקות. היתה לוקחת לי שעתיים ואולי ארבע. כי אין לי את הידע, הכלים והחלפים.

אז להסתכל על כך כ 250 שח ל 10 דקות זה להתעלם מכך שב 250 שח חסכתי לעצמי שעתיים עד ארבע....

אני עו"ד ויש מקרים בהם לקוח מגיע אלי לייעוץ. אני גובה בין 500-1500 שח לייעוץ. לפעמים זה 20 דקות ולפעמים 5 שעות.

יש סוג מסויים של ייעוץ שלוקח לי 5 דקות נטו ואני פותר ללקוח בעיה שלפני כן היה צריך להשקיע אלפי שח כדי לפתור.

אז מה קורה בייעוצים כאלו?

לקחתי כמו חזיר 500 שח ל 20 דקות (כי שיחה תמיד תיקח זמן) או שחסכתי ללקוח המון צרות ואלפי שח בתמורה ל 500 שח?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2564 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...