Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחפש את הכלי הנכון לשימוש בסופ"שים

Step
שימו לב! השרשור הזה בן 2788 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ההגדרה לאופנוע כזה היא דו"ש. אופנוע ספורט אכן לא נוח אבל יש גם באמצע, אופנועי טורינג (תיור)

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

audiR8,

יצא לי לחפש CBRים בזמן האחרון, ואני רואה כלים שנראים שמורים יחסית - בין 10 ל-30 אלף ק"מ, עד יד שלישית.

לדוגמא, מצאתי אופנוע אחד שעל הנייר נשמע טוב - 11 אלף ק"מ, שנת 2012, ABS, יד 2, ב20K.

הבעיה שלי היא שפסיכולוגית אני מרגיש שזו לא עיסקה טובה, כי ב-5K ש"ח יותר, מקבלים אופנוע חדש מהחברה (אינזומה, Z250SL, DUKE, RC).

השאלה אם יש לי ג'וק בראש, או שאני צודק וכדאי לחפש כלים במחירים שפויים יותר (סביב ה15-17)?

Laurence,

חשבתי על עניין האספנות רבות. הגעתי להבנה שיש שני תרחישים בהנחה והכלי ישמש אותי כל סופ"ש כולל בין עירוני:

זה יהיה כלי במחיר שאני רוצה (סביב ה-20), שאיתו אחסוך את עלויות הביטוח, אבל על התיקונים והתחזוקה השוטפת כנראה אוציא את כל החיסכון של הביטוח.

זה יהיה כלי יקר יותר בהרבה (לפחות ב50%), שיתן לי שקט (יחסי) בתחזוקה, אבל אז בעצם הוצאתי הרבה מעל מה שהקצבתי לעצמי, ובנוסף אין ערובה שאחזיר את סכום הקנייה בעת המכירה (בניכוי סביר כמובן). גם במקרה הזה ילך החיסכון מהביטוח. לכן ירדתי מהרעיון.

yotams4,

יש כלים עד 250 סמ"ק שעונים להגדרה של תיור שיכול לעשות שבילים? משהו בסגנון הטנרה או ב.מ.וו GS?

היחיד שאני מכיר הוא הוראדרו 125, אבל הוא נדיר מאוד, ולרוב עם קילומטרז' מאוד גבוה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בהתלבטות שלך כבר מספר שבועות.

חשבתי על אספנות כדי לחסוך ביטוח אבל יודעי דבר לחשו לי שאי אפשר באמת לסמוך על אופנוע אספנות ולצאת לטיולים בארץ (לא בשכונה או בעיר שלך) בלב שקט. למרות שהסתכלתי על האמינים שבאופנועים כמו הונדה CB ודומיו. אספנות זה התעסקות נקודה. אם זה מעניין אותך, לך על זה, אם לא, רד מאספנות.

מבחינת נפח, מאחר ואני מחפש אופנוע לטיולי סופ"ש בכל הארץ, החלטתי לא לרדת מ-500 סמ"ק.

לדעתי הכי מתאים לטיולים זה כביש-שטח. כל האופנועי שכיבה לא נראים לי נוחים לטיולים. עם כביש-שטח ניתן גם לרדת מהכביש לשבילים ולהנות באזורים שקטים ויפים של הארץ. הכביש-שטח הם לרוב צילינדר אחד או שניים ולכן קלים יותר לטיפיול, זולים יותר לטיפול ואמינים יותר. (סטטיסטית יש פחות חלקים שיכולים להתקלקל).

בנוגע לביטוח, ניתן לעשות ביטוח כל פעם לשבוע דרך חברת הפול. אתחיל ככה ונראה אם זה משתלם לפי כמות הרכיבות.

במידה והאופנוע מתוחזק ברמה גבוהה ודאגו לו אין שום סיבה שהוא לא יתפקד כמו שצריך.

לגבי הביטוח. הביטוח בישראל הוא בין הטובים אם לא הטובים ביותר בעולם. כמעט ואין הגבלה בסכום הפיצוי שהוא מעניק לרוכב. בגלל זה, המחיר הוא גם בהתאם. בשביל חברת ביטוח לקחת סיכון ולבטח אדם שמבחינתה הוא מסוכן וזאת רק לשבוע יהיה משתלם רק בעבור סכום כסף מסוים. לכן, ביטוח שבועי ספק אם הוא יהיה זול ומשתלם.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי אין פה ביטוח סופ"שים שתופס בשישי-שבת בלבד, לדעתי זה היה מאפשר להרבה יותר אנשים להחזיק אופנוע בתור תחביב (ביחוד לאור העובדה שישנה בארץ אוכלוסיה שלמה של חיילים-אנשי קבע).

Sent from my iPhone 8s Edge

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין כזה דבר מהסיבה הפשוטה, לא שווה לאף חברת ביטוח לבטח אנשים שמבחינתם מהווים סיכון ביטוחי בתשלום זעום לשישי שבת.

אם היה כזה דבר הוא לא היה זול.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

...

חשבתי על אספנות כדי לחסוך ביטוח אבל יודעי דבר לחשו לי שאי אפשר באמת לסמוך על אופנוע אספנות ולצאת לטיולים בארץ (לא בשכונה או בעיר שלך) בלב שקט. למרות שהסתכלתי על האמינים שבאופנועים כמו הונדה CB ודומיו. אספנות זה התעסקות נקודה. אם זה מעניין אותך, לך על זה, אם לא, רד מאספנות.

אני מתנייד 60 ק"מ ביום, פלוס 160 ק"מ כל שבת שנייה, על סוזוקי 750 שנת 84, שחוץ מדלק (ושמן מתי שצריך), טפו טפו טפו, אין בעיות. כל זמן שתנהג באופנוע בכבוד ובהערכה, אין סיבה שהוא לא יחזיר לך באמינות.

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

EREZ - אז ההימור שלך הצליח, לא לכולם יש מזל. בייחוד כשמדובר באופנוע בן 30+

אין כאן לא עניין של הימור ולא עניין של מזל. יש לי עוד שני רכבי אספנות שנת 84 שהילדים שלי נוסעים אתם ברציפות שנים ארוכות, מטיפול לטיפול.

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא גם אמר שאם היה שואל את הלקוחות שלו בזמנו מה הם רוצים היו אומרים לו "סוסים מהירים יותר"

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין כאן לא עניין של הימור ולא עניין של מזל. יש לי עוד שני רכבי אספנות שנת 84 שהילדים שלי נוסעים אתם ברציפות שנים ארוכות, מטיפול לטיפול.

רק פתחתי פה לשטן... :evil:

מחפש משאבת בלמים מרכזית לאודי 80 שנים 80-86.

ארז רונן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2788 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...