Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מוסך אמר לא להחליף רצועת טיימינג בעת החלפת מותחן, והיא נקרעה. מה עכשיו?

larrys277
שימו לב! השרשור הזה בן 3327 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אני בעל סיטראן סי 4. 122000 ק"מ. לפני חודשיים וחצי נכנסתי למוסך מרכזי בראשל"צ לצורך החלפת מותחן. שאלתי אם יש צורך להחליף רצועת טיימינג ואמרו לי שלא אין סימנים לזה וגם לא לפי הוראות היצרן. היום נקרעה הרצועה ובמוסך רוצים 5000 ש"ח לשיפוץ ראש. אם היו אומרים לי להחליף את הרצועה הייתי מחליף. המוסך הוא מרכזי של סיטרואן ומטופל רק שם. מהי חבות המוסך שלא התריע לי בזמן להחליף רצועה ובעקבות זה נכנסתי להוצאות גדולות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה מוסך אידיוט!

מה הוא ניסה לחסוך לך? 40 ש"ח עלות רצועה?

אני לא משוכנע שיש להם אחריות מלאה על העניין אבל מאחר ומדובר במוסך מורשה, הייתי עושה רעש בהנהלת המוסך ובשרות הלקוחות של היבואן בכדי שישתתפו בהוצאה שהם אולי לא גרמו לה ברשלנות, אבל ללא ספק תרמו בטימטום שלהם.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ברור - מתי הוחלפה, אם בכלל, רצועת טיימינג, ומתי צריך להחליפה לפי הוראות היצרן.

מה שיכל לגרום לכשל הוא שהמותחן החדש לא הורכב נכון וגרם למתיחה גדולה מהדרוש של רצועת הטיימינג, מה שקרע אותה.

לדעתי, אם התעסקו ברצועת הטיימינג ולאחר מכן היא נקרעה לדעתי האחריות היא של המוסך ורק של המוסך. אני משוכנע שאם הרצועה ישנה אסור היה בשום אופן להשאיר אותה על הרכב אחרי החלפת מותחן. אם הרצועה היא חדשה יחסית - כנראה שכח המתיחות שיצר המותחן יותר גדול מהמותר ברצועה, אחרת היא לא הייתה נקרעת.

כיוון שיש אחריות על ביצוע התיקון לתקופה של לפחות 3 חודשים לפי חוק, אני מציע לך להתחיל לתעד את כל המגעים איתם ולשקול ייעוץ משפטי, ולהתייעץ עם מכונאי מומחה לדגם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני לא טועה היצרן מחייב החלפה של רצועה במקרה של פירוק מסיבה כלשהי מכיוון שהיא "חד פעמית" כדאי שתבדוק את זה, במידה וזה נכון יש לך עילה לתביעה.

HU: alpine 9855. FRONT: tw:TangBand 25-1719S - woofer:hertz mlk 6.5 . SUB: DC AUDIO .LEVEL 3 "12". FRONT AMPS: celestra fa475.woofer amp: Celestra fa2150 SUB AMP: dc audio 2.0k. dsp: audison bit one

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על סמך מה אתם מניחים שהמותחן שהוחלף הוא דוקא מותחן רצועת טיימינג?

זה לא נאמר בשום מקום.

אני חושב שהמוסך טמבל אבל אי אפשר להחיל עליו איזשהי אחריות, רק להוציא מהם "רצון טוב" אם מישהו שם מודה שהם אמרו שאין צורך להחליף תזמון.

עכשיו: מאזדה 6 2009 2.0L

היה:אאודי 80 אוטומטי 95, נפח 2 ליטר הזרקה מנוע ABT | העולם מתחלק ל- 10 סוגי אנשים: אלה שמבינים בינארי, ואלה שלא... :arrow:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רגע, אבל טיימינג צריך להחליף כל כמה שנים\אלפי ק"מ.

אם הרצועה שלו באוטו הותקנה לא מזמן?

אני מניח שאת התופעות לוואי היו מרגישים לפני ואז המוסך לא היה מתחמק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם הוחלף מותחן טיימינג או מותחן אחר? כנראה שלא מדובר במותחן טיימינג, אין שום סיבה להחליף אותו ללא רצועת טיימינג. אם כבר יש כאלה שחוסכים במותחן ולא ברצועה, קל וחומר זה לא סביר שיקרה במוסך מורשה. אם יש לך את החשבונית מהטיפול האחרון צלם ותעלה לכאן, שנראה במה מדובר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוראות יצרן ברכב הזה (ככל ומדובר בסי 4 דור ראשון, מנוע בנזין ללא טורבו) הן 10 שנים או 120 אלף ק"מ, מה שבא קודם. ההמלצה בפועל היא להחליף הרבה לפני.

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3327 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...