Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בדיקה לפני פיתוח תוכנה בתחום עיבוד תמונה

avargel
שימו לב! השרשור הזה בן 3463 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

מנסה לעזור לחבר.

יש לו רעיון מסויים הנוכע לעיבוד תמונה במחשב ע"י קלט חיצוני.

הוא מוכן ורוצה להשקיע משאבים בנושא ולגייס צוות מתכנתים כדי להתקדם.

השאלה היא איך בודקים שאין כבר פיתוח דומה או טוב יותר שכבר קיים בשוק או בשלבי פיתוח מתקדמים.

אני מאמין שזה לא סתם חיפוש בגוגל, אלא ממש לשלם למישהו שיבדוק [אני לא יודע איך] את הענין.

אולי אפילו איני יודע איך להציג את השאלה - זה ממש לא התחום שלי.

תודה לעונים ולמרחיבים ידיעותי בענין זה ובמשיקים לו

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש חברות שמתמחות בתחום הפטנטים, אאל"ט זכור לי משהו על bar72 שמתעסק בתחום, אבל זה דיי מעורפל אז אני לא בטוח.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מדובר בבדיקת פטנט הוא יכול לפנות לאחד ממשרדי עורכי הדין לפטנטים כמו רינהולד כהן וכו, לשלם על בדיקה.

אבל אם המטרה לא רישום פטנט אלא סתם לבדוק שלא קיים בשוק אז זה דיי מיותר.

קודם כל אם לא קיים דבר כזה, זה יכול להיות סימן רע, יכול להיות שהסיבה היא שאף אחד לא צריך או ירצה את זה.

נניח שכן קיים בשוק - אז שיפתח משהו יותר זול ויותר טוב עם יותר פיצרים שירסק את המתחרה.

עוד דרך לדעת אם מדובר במשהו שכדאי לפתח זה לנסות לגייס השקעה ולראות מה התגובה של המשקיעים.

רק לסבר את האוזן - פיתוח עולה המון ! כסף . שעת עבודה של מהנדס תוכנה מנוסה נע היום סביב ה 200 - 250 שקל, ופיתוח רציני ידרוש מאות ואולי עשרות אלפי שעות עבודה. תלוי במורכבות ובאיכות האנשים שתגייס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

~

לפני שרצים לעו"ד ושופכים כסף, כדאי לדעתי לדבר עם אנשים מהתעשיה. הם יודעים מה הולך יכולים לקשר ולתת קצת הכוונה לרעיון הגולמי, עם מוצר מפותח או לפחות עם מפת דרכים ברורה הרבה יותר קל לתקוף את נושא הפטנטים. גרפיקה, עיבוד תמונה ודפוס הם תחומים חזקים בארץ ויש הרבה אנשים ותיקים שאפשר להתייעץ איתם.

אם תרצה המלצה לכמה כאלה שאפשר לסמוך עליהם (שלא יגנבו את הרעיון או יבזבזו את הזמן של החבר) - שלח לי ה"פ ואקשר ביניכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להיפך, זה בדיו-ק מסוג הדברים שבודקים בגוגל.

לא באופן שטחי, כן באנגלית.

אלפי חברות עוסקות בעיבוד תמונות ו/או וידאו בערך מתחילת עידן הדיגיטציה,

בטוח תמצאו את זה. איך לעשות מזה כסף זאת כבר שאלה אחרת,

לפעמים דווקא הניסיון המאה ואחת על אותו רעיון בדיוק מצליח.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל המגיבים.

עיקר החשש שלו הוא בדיוק כמו שכתב דריש, הוא מפחד או מגניבה של הרעיון או מבזבוז זמן.

יש לו את המשאבים לשלם לצוות קטן של 2-4 מתכנתים שפשוט יישבו לכתוב את בתוכנה [בהמשך הוא ירצה לצרף גם חומרה ולהוציא לשוק מוצר מוגמר ולא רק תוכנה], וברור גם שזה תחום מאוד מפותח. השאלה היא האם הכוון הספציפי אליו הוא מכוון כבר קיים ורץ ורק אנחנו לא יודעים עליו, או שבאמת הוא סוג של פורץ דרך.

בעיקרון אני אישית לא יודע לבדוק לו לבד בגוגל, גם האנגלית שלי לא מספיק טובה וגם היידע שלי בנושא די דל.

אם מכירים מישהו אמין ומקצועי שיכול להקדיש לזה כמה שעות / ימים אשמח להודעות בפרטי.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צוות מנוסה של מתכנתים בעיבוד תמונה (רוב הסיכויים C++) מרוויחים בערך 23K ברוטו לחודש (וזה אפילו לא עלות שכר שהיא גבוהה יותר) לכל מפתח

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ לחבר לקרוא את הספר של סטיב בלנק - The Startup Owner's Manual, או את Lean Startup של אריק ריס. בגדול - לפני שהוא מתחיל כבר לגייס צוותים ולכתוב אפילו שורת קוד אחת, שימצא קודם לקוחות פוטנציאלים, ידבר איתם, ויראה אם בכלל יש ביקוש למוצר כזה. קיבל תגובות כמו "וואי, אם זה היה קיים, כבר היום הייתי מתחיל להשתמש בזה!"? כנראה שהוא בכיוון הנכון :-)

לגבי עניין הפטנט (לא ברור לי איך זה עלה לדיון, לא שאלת על זה בכלל?) - אם הוא חושב שהמוצר שלו פטנטבילי, שיחשוב טוב טוב למי הוא מספר עליו (רמז: לאף אחד). ברגע שמופיע במקום כלשהו, אפילו כאן בפורום הזה, אזכור לפטנט ואיך (אפילו בתיאוריה) הוא אמור לעבוד, זה כבר פוסל על הסף את הרישום שלו כפטנט.

חיפוש אם קיים פטנט דומה - גוגל פטנט יעשה עבודה די טובה. מעבר לזה, אפשר לפנות למשרד עו"ד שמנויים לכמה מאגרים עצומים של פטנטים.

לא צריך שום איש מקצוע ושום "חברת ייעוץ" שתבנה לו "תכנית עסקית" של 50 עמודים בכמה אלפי שקלים על מוצר שעדיין לא קיים. כמו שאמרו לפני, חיפוש בגוגל (או אתר TechCrunch) של חברות שעוסקות באותו תחום הוא בלתי נמנע ושלב הכרחי ע"מ להתקדם הלאה. גם לא צריך לחשוש אם מוצאים הרבה מתחרים, אפשר לבדוק כל אחד לגופו ולראות איפה המוצר שלי עולה על המתחרה (טוב יותר? זול יותר?).

בהצלחה :-)

עריכה אחרונה על ידי Blaz00r
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מומלץ לבדוק שלא קיים פטנט על רעיון זהה/דומה/נושק, לא חסר מקרים שקיים פטנט על מוצר מסוים אבל המוצר לא מפותח ולא קיים בשוק כי מישהו מחזיק את הפטנט הזה כדי שהמוצר לא יתקיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

~

אני תוהה כמה מהמגיבים פה רשמו אי פעם פטנט או הקימו סטארט-אפ, יש לי תחושה שלא רבים (אם בכלל).

פטנטים זה לא משהו בינארי אלא תחום אפור אחד גדול. אם מישהו כבר רשם רעיון דומה זה לא בהכרח אומר שלא תוכל לרשום אותו עם שינוי קל. אם אף אחד עדיין לא רשם אותו זה לא אומר שאתה תצליח. מאגר הנתונים של גוגל אמנם מכובד אבל הוא לא כולל את כל הפטנטים הרשומים, וגם בו צריך לדעת להשתמש. בקיצור, נאמרים פה הרבה דברים ללא כיסוי או הבנה אמיתית בתחום, וזה בדיוק סוג הדברים שיכולים להרוג רעיון טוב באיבו במקום לטפח אותו ולפתחו לכדי מוצר רלוונטי ונחוץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל המגיבים.

למדתי מפה המון. אני כמובן לא לוקח כלום כאורים ותומים, אבל חלק נכבד ממה שנאמר פה סייע לי מאוד בהתקדמות היום.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...