Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיפור אחיזה סוויפט 2013

I.G
שימו לב! השרשור הזה בן 3580 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ואני חשבתי שהמשפט הזה יספיק להבהיר את זה-

הצעות למוסך שיכול לבדוק את הרכב ולתת חוו"ד מה באמת אפשר לעשות או לפחות קישורים להסברים טובים?

לא הבנת.

התכוונתי שאתה אפילו לא יודע מה אתה רוצה להשיג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין שלא כל-כך עזרתי לך, אז אנסה להסביר.

במשפט שלך שציטטתי בהתחלה, ציינת שהרכב "זורק תחת" (זה גס).

מה שאתה מבקש מאיתנו לייעץ לך, זה באיך לגרום למכונית-הנעה-קדמית שלך לאחוז יותר.

בהנעה קדמית מכוילת כהלכה, תהיה הרבה אחיזה בסרן הקדמי, גם אבסולוטית, אך בעיקר ביחס לסרן האחורי.

ז"א שיהיה אפשר להעמיס מאוד את הקדמיים.

כפועל יוצא, הסרן האחורי הופך לשמח מאוד בליפט-אוף (עזיבת גז פתאומית) או תחת בלימה בפניה.

ועל זה בדיוק התלוננת בציטוט המדובר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשבתי על קורס נהיגה, ואולי בהמשך אני אעשה כזה (ברגע שאני אשכנע עוד כמה חברים להצתרף)

בינתיים מה שקורה זה באמת אחיזה נמוכה יחסית (יחסית) בסרן האחורי והרכב מקבל זוית נטיה חזקה יחסית לצד בפניות

אני לא עשיתי עדין קורס נהיגה מתקדמת כי אני חושב שאני נוהג יותר טוב מהממוצע (יודע איך זה נשמע, אבל אחרי איזה 100K ק"מ של תצפיות על הנהג הממוצע אני חושב שאני יכול להגיד את זה)

בתור התחלה- אני לא מאיץ ולא בולם בפניות, רק כשההגה ישר. בפניה אני שומר על הטורים קבועים פחות או יותר כדי שיהייה כוח זמין ביציאה

Golf 1.6 2002-> Lancer 1.6 2007-> Swift 1.2 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש גם קורסים אישיים.

כך או כך, נשמע לי מוזר שאתה מתלונן על מה שנשמע כהיגוי יתר ברכב כזה.

שורה תחתונה, נראה לי שנכון לעכשיו, השקעה במידת הצמיגים הגדולה יותר + קורס טוב, תעזור לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרות שזה שינוי לא גדול? (175-> 185)

יכול להיות שצמיגים יותר טובים גם יעזרו? (אני די לא אוהב את הצמיגים שיש לי עכשו. אם אני מחליף ג'נטים וצמיגים אני אשמח לעשות את זה לפני החורף כי האחיזה שלהם ברטוב נוראית)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשים צמיגים שהם אוחזים + תעלה למידה 185/55 R16.

הצמיג שיש לך כרגע הוא משפחתי, אתה צריך צמיג שהוא Extreme-Performance עם TW סביב ה-140-160 (מקדם שחיקה).

הצמיגים הנפוצים יותר בארץ שהם Extreme-Performance: הנקוק Z222 (תבדוק אם יש במידה שלך),

טויו R1R (אין במידה שלך), FEDERAL 595RS-R (כנראה שאין במידה שלך),

יוקוהמה AD08 NEOVA (כנראה שאין במידה שלך).

אבל תבדוק, אין לך מה להפסיד.

ע"י הגדלת המידה ומעבר לסוג כזה של צמיג אני מאמין שאתה תהיה מרוצה מהתוצאות :-D

"If you can't explain it to a six year old, you don't understand it yourself."

- Albert Einstein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרות שזה שינוי לא גדול? (175-> 185)

יכול להיות שצמיגים יותר טובים גם יעזרו? (אני די לא אוהב את הצמיגים שיש לי עכשו. אם אני מחליף ג'נטים וצמיגים אני אשמח לעשות את זה לפני החורף כי האחיזה שלהם ברטוב נוראית)

ראה תגובתי כאן.

על פניו במידה הנוכחית יש היצע צמיגים רחב יותר, אבל אף אחד מהם לא מצטיין במיוחד באחיזה.

ולכן, לדעתי, חפש לך בפורום המלצות לקורס נהיגה אישי.

תוכל להפיק ממנו המון גם במצב הנוכחי וליישם את הדברים שתלמד גם ביום שתחליט להחליף את הצמיגים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתקופה הקרובה (עד סוף השנה לפחות) לא יהייה לי זמן בכול מקרה לקורס (עבודה, לימודים, מעבר דירה ועוד)

לכן אני מחפש בינתיים פיתרון מכאני. משהו שאני יכול לעשות בכמה שעות בזמן סידורים או נסיעות בין מקום למקום.

אני אשמח להצעות לצמיגים אוחזים (רצוי במידה 185/55R16) שיהיו אפילו קצת יותר אוחזים מהקיימים שלי או צמיגיות שיכולות לעזור לי מעבר לאתרים, וגם למוסכים שמתעסקים בשדרוגים למיניהם (אבל לא סנדלרים) שיכולים לעזור לי עם התאמת חומרה שתשפר את האחיזה והגילגול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3580 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...