Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חניית רכב נכה על המדרכה וקבלת דו"ח. מבקש חוות דעתכם

שימו לב! השרשור הזה בן 3588 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא כל נכה מוגבל פיזית בצורה שקשה לו להתנייע.

http://he.mot.gov.il/index.php?option=com_content&id=939:dine-tag-hanay-nahe-a&Itemid=95

מדוע הנכה אשם לחלוטין אם מישהו אחר שהשתמש ברכב ניצל את התו לרעה? אתה לא חושב שהוא עבר מספיק כבר?

מה שכן צריך להעשות, זה שפקחים לא "יפחדו" לתת דו"ח כקבוע בחוק כמו שהיו עושים לכל רכב אחר במקרה דומה.

ולא יזיק גם תדרוך ראוי למקבלי תג הנכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדוע הנכה אשם לחלוטין אם מישהו אחר שהשתמש ברכב ניצל את התו לרעה? אתה לא חושב שהוא עבר מספיק כבר?

קודם כל, להגיד על נכה "אתה לא חושב שהוא עבר מספיק כבר" זה כמו להגיד על הומו "איזה מסכן, הוא נולד עם פגם במוח", או על אתיופי "איזה מסכן, הוא כושי".

לא כל הנכים נמצאים במצב של שיתוק מוחלט - יש כאלה שסתם מוגבלים בתנועתם. הידעת שגם חולי אסטמה יכולים לקבל תו נכה?

שנית:

השימוש בתג אפשרי רק כאשר הנכה נמצא ברכב כנהג או כנוסע עם מלווה. אדם לא מורשה העושה שימוש בתג הנכה צפוי לקנס של עד 13 אלף ₪.

http://www.zhuti.co.il/%D7%96%D7%9B%D7%95%D7%99%D7%95%D7%AA-%D7%A8%D7%A4%D7%95%D7%90%D7%99%D7%95%D7%AA/%D7%A0%D7%9B%D7%95%D7%AA-%D7%9B%D7%9C%D7%9C%D7%99%D7%AA/%D7%AA%D7%95-%D7%A0%D7%9B%D7%94/

כלומר, או שהנכה היה ברכב בזמן ביצוע החנייה ואז הוא אמור לדעת את החוק והדו"ח מוצדק, או שהוא לא היה ברכב ואז זה חניה באדום-לבן, על מדרכה, פלוס שימוש לא נאות בתג הנכה. בכל מקרה זאת גם אשמתו של בעל התג.

זה שאדם נכה ויש לו "פריבילגיות מיוחדות" לא אומר שמותר לו לא להתנהג כמו בן אדם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א' זה ממש לא אותו הדבר (או לפחות לא בדברים שאינם מולדים וגם אז ההשוואה לקויה). ואין לי כוונה להיכנס לדיון/ויכוח על הנושא.

ב' כן, אני יודע. אני זה שצירף לינק שמפרש את התנאים.

ג' כוונתי היתה שלהעניש את האדם שזכאי לתג באם מישהו אחר השתמש ברכבו, תוך שימוש בתג וביצוע עבירה ללא ידיעתו כפי שהציע קודמי אינה נכונה לטעמי.

ד' מתי אמרתי שאני לא מצדיק את הדו"ח?! מתי אמרתי שבעל תג נכה יכול לעשות מה שהוא רוצה?!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ג' לא מוצדק לדעתי.

בתור בעל הרכב, אל תיתן את הרכב לאדם שאתה לא סומך עליו.

ואם נתת , קח אחריות.

זה סתם פתח לצרות, פרשנות וכו', כמו הרבה חוקים שכתובים.

יש לי חבר טוב שלקחו את הרכב של אבא שלו כאשר הוא נתפס נוהג בשכרות, זה היה אחד עונשים האפקטיביים דווקא בגלל שהרכב לא היה שלו.

עריכה אחרונה על ידי פלג_
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, אבל...

האמת שאנחנו סוטים קצת ממטרת השרשור והיקף תת הפורום הזה.

אבל, שים לב למה ש'מקפיא' כתב. קנס עד 13K לאדם לא מורשה שעושה שימוש בתג. זה בסדר גמור לדעתי. האדם שביצע העברה נענש (כך גם הנכה אם הוא זה שהשתמש בתג שלא כדין אם כי כנראה רק בקנס הרלוונטי לעבירת החניה).

נניח אדם בעל תג משאיל את הרכב לחבר טוב שהוא סומך עליו ואפילו אומר לו שיוריד את התג מהחלון. אותו חבר מגיע ליעדו, מחפש חניה ולא מוצא. אומר לעצמו, היי, יש לרכב תג נכה, וואלה, 2 דקות אני רק קופץ פה - מי ידע או יעשה משהו.

גם אז זה בסדר מבחינתך להעניש את הנכה?

בסה"כ ניסיתי לצאת חוצץ לדבריו של אלקטרו78 שהחליט לשלול זכויות (גם אם קיפח של אחרים בדרך) לאדם הנכה במקום לאכוף כראוי את הדין הקיים כיום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עגלת תינוק? אפילו סתם אדם קצת רחב לא יוכל לעבור שם מבלי להכיר היטב את הקיר או את הרכב.

נמסיס, אני מה שנקרא, "אדם רחב", ונתקלתי פעם כבר במקרה של נכה (למען הדיוק נאמר, רכב עם תו נכה) שעמד בצורה שחסמה כמעט לחלוטין! יציאה מגן ציבורי (יש חומה קטנה, ובה פתח מסודר למדרכה, ולרמפה לירידת עגלת תינוק). הרכב (קנגו) חסם לחלוטין את היציאה ונאלצתי להעביר את העגלה מעל החומה:x עם שכן.

אני כמובן נאלצתי להדחס בין החומה לרכב כדי לעבור. לא גאה בזה, אבל זאת הפעם הראשונה ש"לצערי", מפתח שהיה לי ביד כיסח את כל הצד של הקנגו, בשתי סריטות ארוכות ויפות לאורך כמעט כל הרכב. ולא היה מדובר על רכב מוזנח.

לפעמים אנשים חושבים שהתו הזה הוא כבייכול אישור לצפצוף חסר רסן על שאר המשתמשים בדרך.

במה אני מתגלגל ?

פורד פוקוס 2012

פורד פיאסטה 2012

פורד מונדאו 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, אבל...

האמת שאנחנו סוטים קצת ממטרת השרשור והיקף תת הפורום הזה.

אבל, שים לב למה ש'מקפיא' כתב. קנס עד 13K לאדם לא מורשה שעושה שימוש בתג. זה בסדר גמור לדעתי. האדם שביצע העברה נענש (כך גם הנכה אם הוא זה שהשתמש בתג שלא כדין אם כי כנראה רק בקנס הרלוונטי לעבירת החניה).

נניח אדם בעל תג משאיל את הרכב לחבר טוב שהוא סומך עליו ואפילו אומר לו שיוריד את התג מהחלון. אותו חבר מגיע ליעדו, מחפש חניה ולא מוצא. אומר לעצמו, היי, יש לרכב תג נכה, וואלה, 2 דקות אני רק קופץ פה - מי ידע או יעשה משהו.

גם אז זה בסדר מבחינתך להעניש את הנכה?

בסה"כ ניסיתי לצאת חוצץ לדבריו של אלקטרו78 שהחליט לשלול זכויות (גם אם קיפח של אחרים בדרך) לאדם הנכה במקום לאכוף כראוי את הדין הקיים כיום.

אתה יודע משהו טום..אני ממשיך בראש שלך

בעל תו נכה משאיל לחבר את הרכב שלו. אתה מסכים איתי שהוא יכל לקחת את התו מהרכב שלו?

המידה והוא משאיר את התו ברכב והחבר ניצל לרעה את התו , אני אומר שזאת בעיה שלו. היה יכול למנוע את המקרה אבל לא עשה כלום בנידון.

כמה אנשים אתם מכירים שרוכשים רכב , רושמים אותו על שם הורה שהוא במקרה גם נכה , מקבלים לרכב תו נכה ועושים מה שבראש שלהם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

,,,,

הרכב (קנגו) חסם לחלוטין את היציאה ונאלצתי להעביר את העגלה מעל החומה:x עם שכן.

אני כמובן נאלצתי להדחס בין החומה לרכב כדי לעבור.

לא גאה בזה, אבל זאת הפעם הראשונה ש"לצערי", מפתח שהיה לי ביד כיסח את כל הצד של הקנגו, בשתי סריטות ארוכות ויפות

לאורך כמעט כל הרכב. ולא היה מדובר על רכב מוזנח.

לפעמים אנשים חושבים שהתו הזה הוא כבייכול אישור לצפצוף חסר רסן על שאר המשתמשים בדרך.

ולפעמים אנשים חושבים שהם חכמים ,,, ולוקחים את החוק לידייהם - כמוך .

מדוע לא התקשרתה למשטרה - הם היו דואגים לטפל בבעיה .

מהמוקד היו מתקשרים לבעל הרכב , ואפשר כי היה מזיז את הרכב , או שהיה מקבל דו"ח , ואפילו גרירה .

החלטתה כי אתה החוק וגרמתה נזק לרכב - גם אם לדעתך היה לך מותר .

מחר אני או אחר גם נקח את החוק לידיים , ונחליט לגרום נזק לשכנה כי הכביסה שלה מטפטפת מים על הרכב שלי ,,

מתי כספי - מערכון היונים של מוריס .

אסור לעשות זאת - גם אם זה מדגדג בקצות האצבעות להחזיר ל דפוק שחסם את המעבר .

בפעם הבאה הרם טלפון למשטרה - מה לעשות , כדאי שנהיה מדינת חוק , ולא מדינת זורקי אבנים וחוסמי כבישים -

כי החלטנו כי זאת המחאה שלנו ,,

אייל .

עריכה אחרונה על ידי ליין מן

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק דו"ח? דו"ח לא פותר כאן כלום

עדיין המעבר להולכי רגל חסוך, שום עגלה לא עוברת שם ושום בן אדם נכה שירצה לעבור לא עובר שם

היו אמורים לגרור לו את הרכב לאלתר!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3588 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...