Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דו"ח שלא היה ולא נברא.

אורן 16V
שימו לב! השרשור הזה בן 7113 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

לפני כבערך שנה + , היה בפ"ת "פשיטה" (אני בטוח שכולם זוכרים)

בפשיטה נלקחו מס' כלי רכב על גררים למשטרת כפ"ס (בינהם שלי)

לאחר שהסתיימו החפירות (בשכל) , קיבלתי דף לבן "הורדה" ובו היו מפרטים אי אילו דברים.

לאחר הודעה של חבר כי הרכבים בכלל לא הורדו , הלכתי לאחר כבוד למשרד הרישוי, והוצאתי כפל רישיון , ואף מכרתי והעברתי בעלות על הרכב מאז. משמע הרכב אינו הורד מהכביש (כאשר באתי למשרד הרישוי עם טופס ההורדה לאחר שתוקנו הליקויים , נאמר לי שהרכב לא הורד בכלל ושרק צריך כפל רישיון ו 32 ש"ח)

אך היום , קיבלתי קנס בדואר, של 1000 ש"ח , שאומר

"בתאריך ה 27/11/03 בשעה 22:00 , בפ"ת - אם המושבות , נהגת ברכב הנ"ל והרכב נבדק ע"י שוטר שהוא בוחן תנועה ונמצא כי הרכב אינו תקין לתנועה בכך ש ...................... ובשל כך נאסר לשימוש לפי תקנה 308 לת"ת בניגוד לתקנה 306 (פיזו?!)"

בהתאם לכך שבכלל לא בוצעה הורדה, מה ניתן לעשות ?

שכן מצד אחד אני מניח שיש להם העתק של הדף הלבן שקיבלתי , אך מצד שני אם בודקים במשרד הרישוי , לא התקבלה הורדה כלל וכלל.

אשמח לתשובה מכל המבין בדבר... האם להישפט ? האם לשלוח מכתב ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אורן,

שלח מכתב ותציין שבאת למשרד הרישוי עם הטופס הורדה, אך הם לא הכירו בטופס זה.

לא יזיק אם תצליח להיזכר עם מי דיברת במשרד הרישוי, אולי אפי' לחזור לשם ולנסות לזהות את הבחור (ואם אתה לא מזהה אף אחד, תשאל האם מישהו עזב את העבודה שם בשנה האחרונה ותפיל את זה עליו).

המון הצלחה.

צבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם האוטו לא הורד מהכביש, עדיין יש כאן קנס שצריך או לא לשלם. לא חושב שמשפט זה אופציה טובה, לך תסביר את כל הסיטואציה לשופט תעבורה. הקנס רק יוכפל.

מצד שני, יכול להיות שתקפה כאן איזו התיישנות. בדו"חות מהירות מחייבים את המשטרה לשלוח בתוך פחות משנה. אולי כך גם לגבי דו"ח הורדה מהכביש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתה הורדה ועוד איך היתה הורדה.

לעיתים המשטרה מתעכבת בשיגור הודעותיה לרשות, אי לכך הפקידה הודיעה לך שלא קיימת הורדה.

בכל מקרה להורדה מהכביש ע"פ הסעיפים שציינת מתלווה תמיד הקנס של 1K ש"ח.

עמית

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההורדה לא הופיעה במשרד הרישוי היות וכנראה לא הוזנה במשטרה . (אחרי שרכב מורד מהכביש על רכז היחידה שהורידה את הרכב להזין אותו במחשב כרכב שהורד מהכביש, וזה, כנראה לא נעשה). בכל מקרה על הפרטים שנרשמו לך בדף איסור השימוש כנראה וקיבלת את הדו"ח הנ"ל, בלי קשר אם הרכב הוזן או לא. :?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל לא נהגתי ברכבי באותו יום , הוא נגרר.
זה אינו דו"ח על נהיגה, אלא על מצבו של הרכב גרידא.

עמית

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עמית

תקן אותי אם אני טועה

אם הרכב לא על הכביש וחונה בצד הכביש איך אפשר להוריד אותו מהכביש ??

בעל הרכב יכול להגיד שהרכב לא עלה על הכביש במצבו ואי אפשר יהיה להוריד אותו (לא)

זה כמו שהרכב שלך יהיה בלי גלגל בחניה יבוא בוחן תנועה יוריד אותך מהכביש כי אין לך גלגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עמית

האם הדו"ח הזה נרשם לנהג או לבעל הרכב?

ושאלה יותר קיצונית: נניח שאני מגיע לבוחן תנועה ומבקש ממנו לבדוק את הרכב ובמידת הצורך להוריד אותו (נניח רכב חברה המתוחזק באופן לקוי) - מה קורה?

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקן אותי אם אני טועה

אם הרכב לא על הכביש וחונה בצד הכביש איך אפשר להוריד אותו מהכביש ??

בעל הרכב יכול להגיד שהרכב לא עלה על הכביש במצבו ואי אפשר יהיה להוריד אותו (לא)

זה כמו שהרכב שלך יהיה בלי גלגל בחניה יבוא בוחן תנועה יוריד אותך מהכביש כי אין לך גלגל

אל תיקח את זה מילולית מדי...

הורדה מהכביש היא בסך הכל כינוי לפסילת רשיון הרכב.

הרכב יכול להיות על המדרכה, בחצר, במערה או איפה שלא תרצה. לא מורידים אותו פיזית מהכביש, אלא פשוט פוסלים את רשיונו (הטסט השנתי שלו).

אחרי הפסילה הזו הרכב יכול לשבת איפה שאתה רוצה, כל עוד אתה לא נוסע בו, ולאו דווקא בכביש. אם אני זוכר נכון את הניסוח המדוייק, רכב צריך רשיון כדי לנסוע ב"דרך" ולא בכביש. ו"דרך" מוגדרת כמקום בו יכול לנסוע רכב, כך שתיאורטית בכל מקום צריך רשיון רכב בתוקף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תיקח את זה מילולית מדי...

הורדה מהכביש היא בסך הכל כינוי לפסילת רשיון הרכב.

הרכב יכול להיות על המדרכה, בחצר, במערה או איפה שלא תרצה. לא מורידים אותו פיזית מהכביש, אלא פשוט פוסלים את רשיונו (הטסט השנתי שלו).

אחרי הפסילה הזו הרכב יכול לשבת איפה שאתה רוצה, כל עוד אתה לא נוסע בו, ולאו דווקא בכביש. אם אני זוכר נכון את הניסוח המדוייק, רכב צריך רשיון כדי לנסוע ב"דרך" ולא בכביש. ו"דרך" מוגדרת כמקום בו יכול לנסוע רכב, כך שתיאורטית בכל מקום צריך רשיון רכב בתוקף.

נשמע נכון אבל זה מבלבל בצורה מסוימת

בוא ניקח דוגמא שנראת לי מוזרה לגמרי לאור מה שאתה אומר

אם נסעתי באוטו ופתאום כל המערכת חשמל של האוטו לא תקינה אין אורות ואין כלום, עצרתי בצד הדרך בא אלי שוטר/בוחן תנועה ושואל אותי למה אני עומד בצד הדרך אני מסביר לו את הבעיה יש לו סמכות להוריד אותי מהכביש/לפסול את רישיון הרכב??

הרי אחרי הכל הרכב עומד ואני לא נוסע באוטו, אם אני מסביר לשוטר שאני עומד לתקן את הבעיה זה משנה משהו??

מצטער מאוד על השאלה המסובכת אבל אני מבולבל בקשר לנושא זה

נתי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע נכון אבל זה מבלבל בצורה מסוימת

בוא ניקח דוגמא שנראת לי מוזרה לגמרי לאור מה שאתה אומר

אם נסעתי באוטו ופתאום כל המערכת חשמל של האוטו לא תקינה אין אורות ואין כלום, עצרתי בצד הדרך בא אלי שוטר/בוחן תנועה ושואל אותי למה אני עומד בצד הדרך אני מסביר לו את הבעיה יש לו סמכות להוריד אותי מהכביש/לפסול את רישיון הרכב??

הרי אחרי הכל הרכב עומד ואני לא נוסע באוטו, אם אני מסביר לשוטר שאני עומד לתקן את הבעיה זה משנה משהו??

מצטער מאוד על השאלה המסובכת אבל אני מבולבל בקשר לנושא זה

נתי

תיאורטית. כן. הוא יכול.

ולמה? כי אם אתה לא מתכוון להשתמש ברכב כל עוד הוא לא תקין - אתה לא צריך את הרשיון שלו, נכון? והבוחן רשאי לדרוש ממך לעבור טסט חוזר כשהרכב יהיה תקין.

תיאורטית, בוא ניקח את זה עוד יותר לקצה - נניח ואתה עומד בצד הדרך וממתין לגרר בגלל שלפתע גילית שאחת ממנורות לוחית הרישוי שלך שרופה. אז כמו כל אזרח טוב הזמנת גרר שייקח אותך לחשמלאי רכב כדי שחס וחלילה לא תעבור על החוק. בוחן עירני רשאי לפסול לך את רשיון הנהיגה עד לתיקון הליקוי כדי שלא תיכנע לפיתוי ותנהג על הכביש עם לוחית רישוי מוארת למחצה המסכנת את שאר משתמשי הדרך. אז הגרר בשלום למוסך, תקן את הליקוי וגש להבחן על כך במכון רישוי. החוק מרשה לבוחן לעשות כאלו דברים, אבל הוא צריך להיות חלאה אמיתית כדי לשלוף את לשון החוק היבש במקרה כזה. והחלאות נוטפת מאנשים כאלו כשהם רוצים להתנקם בנהגים שהם חושדים שהם עוברים עבירות (רייסים לדוגמא) אבל לא יכולים להוכיח את זה. :evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיאורטית. כן. הוא יכול.

ולמה? כי אם אתה לא מתכוון להשתמש ברכב כל עוד הוא לא תקין - אתה לא צריך את הרשיון שלו, נכון? והבוחן רשאי לדרוש ממך לעבור טסט חוזר כשהרכב יהיה תקין.

תיאורטית, בוא ניקח את זה עוד יותר לקצה - נניח ואתה עומד בצד הדרך וממתין לגרר בגלל שלפתע גילית שאחת ממנורות לוחית הרישוי שלך שרופה. אז כמו כל אזרח טוב הזמנת גרר שייקח אותך לחשמלאי רכב כדי שחס וחלילה לא תעבור על החוק. בוחן עירני רשאי לפסול לך את רשיון הנהיגה עד לתיקון הליקוי כדי שלא תיכנע לפיתוי ותנהג על הכביש עם לוחית רישוי מוארת למחצה המסכנת את שאר משתמשי הדרך. אז הגרר בשלום למוסך, תקן את הליקוי וגש להבחן על כך במכון רישוי. החוק מרשה לבוחן לעשות כאלו דברים, אבל הוא צריך להיות חלאה אמיתית כדי לשלוף את לשון החוק היבש במקרה כזה. והחלאות נוטפת מאנשים כאלו כשהם רוצים להתנקם בנהגים שהם חושדים שהם עוברים עבירות (רייסים לדוגמא) אבל לא יכולים להוכיח את זה. :evil:

מה לגבי כמות חלודה שמאיימת לפרק את האוטו בעודו נוסע ? זו עילה להורדה ? :roll:

:twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לגבי כמות חלודה שמאיימת לפרק את האוטו בעודו נוסע ? זו עילה להורדה ? :roll:

:twisted:

זו בעיקר עילה ללעג וקלס, להשפלת בעלי הרכב, ולירידה במעמדו החברתי ובבטחונו העצמי עד כדי פגיעה באונו המיני - אבל אם אני זוכר נכון, נאמר לי שחלודה רצינית במרכב יכולה לפסול רכב בטסט.

ובאמת שאני לא מבין למה אמרו את זה דווקא לי. :shock:

.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7113 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...