Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שטיפה דו שבועית- תעשו לי בבקשה סדר בבלאגן

שימו לב! השרשור הזה בן 3997 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז ככה, אני מתכנן לעשות טיפול דיי מקיף, או יותר נכון הכי מקיף שעשיתי עד היום.

מה שכן הוא יקח זמן והרבה, ככה שאני רוצה להתייעץ איתכם כיצד לבצעו.

אני אציין מה החומרים שבראשותי:

שמפו:

Meguiar's Gold

MR PINK

Dodo Juice Basics Of Bling Clay Bar 55g

Dodo Juice Born Slippy

Black Light

Chemical Guys Hybrid V7

Chemical Guys G6 Hyper Coat

Optimum Spray Wax

Meguiar's Ultimate Compound

Meguiar's Scratch X

האיבזרים שבראשותי:

פדים של מגווירס, מיקרו פייבר של CG,

Chemical Guys Hex Polish הלבן

ספוג מיקרו של CG.

אז ככה, עד היום לא בצעתי פוליש, ואני מתכנן לבצע פוליש ידני עם הUltimate Compound.

אני לא יודע כיצד לחלק את כל התהליך לשני ימים שונים, התכנון הוא היום הראשון שישי הזה, והיום אחריו שישי שבוע הבא.

אין לי בעיה ואני כמובן אצתרך בשניהם לבצע את השטיפה הרגילה השאלה מתי פלסטלינה מתי פוליש מתי לאטום האם למרוח ווקס.

מחכה לתשובותיכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה, אני מתכנן לעשות טיפול דיי מקיף, או יותר נכון הכי מקיף שעשיתי עד היום.

מה שכן הוא יקח זמן והרבה, ככה שאני רוצה להתייעץ איתכם כיצד לבצעו.

אני אציין מה החומרים שבראשותי:

שמפו:

Meguiar's Gold

MR PINK

Dodo Juice Basics Of Bling Clay Bar 55g

Dodo Juice Born Slippy

Black Light

Chemical Guys Hybrid V7

Chemical Guys G6 Hyper Coat

Optimum Spray Wax

Meguiar's Ultimate Compound

Meguiar's Scratch X

האיבזרים שבראשותי:

פדים של מגווירס, מיקרו פייבר של CG,

Chemical Guys Hex Polish הלבן

ספוג מיקרו של CG.

אז ככה, עד היום לא בצעתי פוליש, ואני מתכנן לבצע פוליש ידני עם הUltimate Compound.

אני לא יודע כיצד לחלק את כל התהליך לשני ימים שונים, התכנון הוא היום הראשון שישי הזה, והיום אחריו שישי שבוע הבא.

אין לי בעיה ואני כמובן אצתרך בשניהם לבצע את השטיפה הרגילה השאלה מתי פלסטלינה מתי פוליש מתי לאטום האם למרוח ווקס.

מחכה לתשובותיכם.

שלום לך, אני שמח שאתה מעוניין לבצע את הטיפול לרכב שלך אך אני חייב לציין

פוליש ידני לרכב שלם הוא כמעט ובלתי אפשרי, לא רק שזה יקח המון זמן, התוצאה לא תיהיה טובה כמו עם מכונה.

סליחה אבל זאת המציאות, אף אחד לא ירצה לעשות פוליש ידני לכל הרכב.

בחיים לא תוכל לעשות פיניש טוב לרכב, וכמובן פוליש ידני ישאיר סימנים על הרכב.

מה שאני יכול להמליץ לך זה לפחות לעשות ניקוי שבועי לרכב ( אני אישית הייתי ממליץ על מגויירס גולד מאשר מר פינק ).

שיהיה לך מגבות מיקרופייבר טובות.

V7 כל שטיפה שנייה ( או כל שטיפה אם זה משתלם לך ).

לעשות ווקס פעם בחודשיים שלפי מה שאני רואה אין לך ווקס, הייתי ממליץ על 5050 שלדעתי הוא הווקס המשתלם ביותר במחיר שלו... תוצאות מדהימות.

פלסטלינה אפשר לעשות כל פעם שצריך ( בדרך כלל פעם בחודש וחצי ).

אם אתה צריך עוד עזרה פשוט תבקש, אני פה בשביל לעזור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אתן לך "סקיצה" כללית ובעזרתם של חברים אחרים תלטש אותה סופית בעצמך..

שמע ראשית כך בחשבון שלא תגיע לתוצאה של מכונה! בחיים.. אבל זה לא צריך לעצור אותך.

ובכל זאת אני מעודד אותך לעשות זאת ולא לוותר, גם עבור תוצאה של 50%-70% הצלחה וגם עבור הניסיון שתחווה. אין שום סיבה שבכל פעם שמישהו יזרוק את המילה פוליש, מישהו אחר יזרוק בחזרה "תקנה מכונה" או "לך לדיטיילר".

אנשים מגיעים לפורום הזה כי הם רוצים לעשות דברים בעצמם ולאו דווקא לרוץ ולפזר כספים אצל דיטיילרים טובים ככל שיהיו.

אז תעשה בעצמך ואם לא תיהיה מרוצה תגש בעתיד לבעל מלאכה מיומן.

אני מסכים עם גל ששון שאין מקום להשוואה אבל כבר ראיתי תוצאות יפות מפוליש ידני (תלוי כמובן במצב הרכב שלך).

העבודה קשה (קשה מאוד) ודורשת הרבה כוח זרוע והרבה סבלנות. מקום מוצל כמובן!

תחשוב על הפרויקט הזה כפרויקט של פיסות קטנות ולא כרכב שלם.

למשל בשישי הקרוב תחליט מראש שאתה הולך לעבוד רק על הגג ועל המכסה מנוע (תספיק הכל, תוסיף עוד חלקים)

שטיפה יסודית לכל הרכב, פלסטלינה רק לגג, ניקוי השאריות או שטיפה נוספת, פוליש ידני רק לגג, תחלק אותו לרבעים או לחצאים, תצטרך לעשות כמה סבבים מכיוון שפעם אחת לא תספיק לך ככל הנראה, סיימת עם הפוליש על הגג, עכשיו תנקה את הגג היטב עם IPA, תייבש טוב, שים את הBlack Light ותן לו לנוח על פי הוראות יצרן, בנתיים שתה קפה בוץ, עכשיו תמרח את האוטם שלך Chemical Guys G6 Hyper Coat בלי לדחוף את V7 בין השלבים, כרגע הוא לא מעניין. (בעתיד אחרי שהרכב יהיה מוכן תשתמש בו בין שטיפות)

נשאר לך זמן וכוח, תמשיך למכסה המנוע וחזור על הפעולות

לא נשאר לך זמן או כח.. תחשוב האם צורת העבודה הזו מתאימה לך, במידה וכן ביום אחר תוסיף עוד חלק ועוד חלק.. שבוע,שבועיים יש לך רכב שלם שעבר פוליש ידני, גלייז משובח ועוד אוטם צבע מעל הכל. פה אתה מתחיל לשלב את V7 בין שטיפות.

ויתרת, הרגשת שהתוצאה לא לטעמך ושהמאמץ לא שווה..

יש חלופות:

יש באפשרותך לשכור מכונת פוליש בתשלום סמלי והעבודה תיהיה קלה יותר.

אופציה ב' היא לפנות למקצוענים שיש בפורום (העבודות שלהם מדברות בעד עצמן, תחליט האם זה לטעמך)

אופציה ג' יש מחוץ לפורום דיטיילרים מקצועים, מהטובים בארץ. תכין 1000 ש"ח לכל הפחות וצא לדרך.

ותקבל טיפול ברמה הגבוהה ביותר.

בהצלחה!

:wink: if it's not clean enough :arrow: add some elbow grease

**Warning, this post may contain sarcasm ... it's your decision to get upset about it**

בבקשה לא לשלוח לי ה.פ עם שאלות שרלוונטיות לפורום דיטיילינג :nono:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אתן לך "סקיצה" כללית ובעזרתם של חברים אחרים תלטש אותה סופית בעצמך..

שמע ראשית כך בחשבון שלא תגיע לתוצאה של מכונה! בחיים.. אבל זה לא צריך לעצור אותך.

ובכל זאת אני מעודד אותך לעשות זאת ולא לוותר, גם עבור תוצאה של 50%-70% הצלחה וגם עבור הניסיון שתחווה. אין שום סיבה שבכל פעם שמישהו יזרוק את המילה פוליש, מישהו אחר יזרוק בחזרה "תקנה מכונה" או "לך לדיטיילר".

אנשים מגיעים לפורום הזה כי הם רוצים לעשות דברים בעצמם ולאו דווקא לרוץ ולפזר כספים אצל דיטיילרים טובים ככל שיהיו.

אז תעשה בעצמך ואם לא תיהיה מרוצה תגש בעתיד לבעל מלאכה מיומן.

אני מסכים עם גל ששון שאין מקום להשוואה אבל כבר ראיתי תוצאות יפות מפוליש ידני (תלוי כמובן במצב הרכב שלך).

העבודה קשה (קשה מאוד) ודורשת הרבה כוח זרוע והרבה סבלנות. מקום מוצל כמובן!

תחשוב על הפרויקט הזה כפרויקט של פיסות קטנות ולא כרכב שלם.

למשל בשישי הקרוב תחליט מראש שאתה הולך לעבוד רק על הגג ועל המכסה מנוע (תספיק הכל, תוסיף עוד חלקים)

שטיפה יסודית לכל הרכב, פלסטלינה רק לגג, ניקוי השאריות או שטיפה נוספת, פוליש ידני רק לגג, תחלק אותו לרבעים או לחצאים, תצטרך לעשות כמה סבבים מכיוון שפעם אחת לא תספיק לך ככל הנראה, סיימת עם הפוליש על הגג, עכשיו תנקה את הגג היטב עם IPA, תייבש טוב, שים את הBlack Light ותן לו לנוח על פי הוראות יצרן, בנתיים שתה קפה בוץ, עכשיו תמרח את האוטם שלך Chemical Guys G6 Hyper Coat בלי לדחוף את V7 בין השלבים, כרגע הוא לא מעניין. (בעתיד אחרי שהרכב יהיה מוכן תשתמש בו בין שטיפות)

נשאר לך זמן וכוח, תמשיך למכסה המנוע וחזור על הפעולות

לא נשאר לך זמן או כח.. תחשוב האם צורת העבודה הזו מתאימה לך, במידה וכן ביום אחר תוסיף עוד חלק ועוד חלק.. שבוע,שבועיים יש לך רכב שלם שעבר פוליש ידני, גלייז משובח ועוד אוטם צבע מעל הכל. פה אתה מתחיל לשלב את V7 בין שטיפות.

ויתרת, הרגשת שהתוצאה לא לטעמך ושהמאמץ לא שווה..

יש חלופות:

יש באפשרותך לשכור מכונת פוליש בתשלום סמלי והעבודה תיהיה קלה יותר.

אופציה ב' היא לפנות למקצוענים שיש בפורום (העבודות שלהם מדברות בעד עצמן, תחליט האם זה לטעמך)

אופציה ג' יש מחוץ לפורום דיטיילרים מקצועים, מהטובים בארץ. תכין 1000 ש"ח לכל הפחות וצא לדרך.

ותקבל טיפול ברמה הגבוהה ביותר.

בהצלחה!

קודם כל תודה רבה לשניכם!

דבר שני, יש לי דייטלר שבדר''כ עושה לי טיפול לרכב, אבל בא לי לבד, אני באמת מאוהב בכל התחום הזה!

המחיר שהוא לוקח הוא מחיר אטקרטיבי ואני מאמין שאני אשתמש בעתיד בשרותיו כי הוא אמין מקצוען תותח והכל במחיר מדהים, אבל הפעם אני לוקח את זה על עצמי!

מספר שאלות לי:

1) תזכיר לי מה זה IPA?

2) אז הסדר מבחנתי הוא כזה:

א: הקצפה עם מיסטר םינק על כל האוטו.

ב:שמפו של מגווירס בשני הדלאים ויבוש.

ג:פלסטלינה

ג: פוליש (כאן נכנת שאלה נוספת, את האולטימייט עוד אין בראשותי השאלה אם הסקרץ X יספיק או לרכוש את האולטימייט?)

בעת הפוליש- כדאי להשתמש בפד הידני הלבן של CG? או בפד צהוב רגיל של מגווריס שהוא ניראה לי הרבה יותר עדין? מה מתאים יותר לשלב הפוליש? האם הCG אגרסיבי מידי?

ד: BLACK LIGHT.

ה: ווקס זולי של אופטימום (?)

ן: V7 לאחר שנתתי לאוטום לשבת כמה שעות על האוטו.

ככה בחלקים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה רבה לשניכם!

דבר שני, יש לי דייטלר שבדר''כ עושה לי טיפול לרכב, אבל בא לי לבד, אני באמת מאוהב בכל התחום הזה!

המחיר שהוא לוקח הוא מחיר אטקרטיבי ואני מאמין שאני אשתמש בעתיד בשרותיו כי הוא אמין מקצוען תותח והכל במחיר מדהים, אבל הפעם אני לוקח את זה על עצמי!

מספר שאלות לי:

1) תזכיר לי מה זה IPA? אלכוהול מדולל שנועד לנקות את המשטח משומנים של הפוליש

2) אז הסדר מבחנתי הוא כזה:

א: הקצפה עם מיסטר פינק על כל האוטו.

ב:שמפו של מגווירס בשני הדליים ויבוש.

ג:פלסטלינה רק על האזורים בהם תעבוד! אם עשית פלסטלינה ולא עבדת על האזור השארת את הפח חשוף וזה לא מומלץ.

ג: פוליש (כאן נכנת שאלה נוספת, את האולטימייט עוד אין בראשותי השאלה אם הסקרץ X יספיק או לרכוש את האולטימייט?) הסקרץ יותר עדין, לדעתי עדיף את השני

בעת הפוליש- כדאי להשתמש בפד הידני הלבן של CG? או בפד צהוב רגיל של מגווריס שהוא ניראה לי הרבה יותר עדין? מה מתאים יותר לשלב הפוליש? האם הCG אגרסיבי מידי? לא מכיר את שניהם

ד: BLACK LIGHT.

ה: ווקס זולי של אופטימום (?) אפשרי, אני בעד אוטם צבע משובח.

ן: V7 לאחר שנתתי לאוטם לשבת כמה שעות על האוטו. תעזוב את ה V7 במנוחה, הוא לא יועיל לך כרגע, במיוחד לא כמה שעות אחרי האוטם, תן לאוטם לשבת ולהתחבר לצבע הרכב, ה V7 לא יברח לך.

ככה בחלקים?

לפני כן טעיתי ורשמתי לשים את ה-G6 Hyper Coat מעל הגלייז (חשבתי שזה אוטם) אבל אני מבין שזה חומר לחידוש פלסטיקה בכלל? .....

**Warning, this post may contain sarcasm ... it's your decision to get upset about it**

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כן טעיתי ורשמתי לשים את ה-G6 Hyper Coat מעל הגלייז (חשבתי שזה אוטם) אבל אני מבין שזה חומר לחידוש פלסטיקה בכלל? .....

כן... מבחנתי האוטם ממה שהבנתי זה הV7.

לא טוב בתור אוטם?

ולגבי הפדים לפוליש זה או זה:

http://www.autostore.co.il/%D7%90%D7%A4%D7%9C%D7%99%D7%A7%D7%98%D7%95%D7%A8-%D7%A4%D7%95%D7%9C%D7%99%D7%A9-%D7%99%D7%93%D7%A0%D7%99-Chemical-Guys-Hex-Polish.html

או זה:

http://www.autostore.co.il/%D7%96%D7%95%D7%92-%D7%A1%D7%A4%D7%95%D7%92%D7%99%D7%9D-Meguiar-s.html

מה עדיף לדעתכם לתהליך הפוליש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן... מבחנתי האוטם ממה שהבנתי זה הV7.

לא טוב בתור אוטם?

אוקי.. זה מסביר הכל.

הV7 הוא QD בעל יכולות של אוטם לטווח קצר.

הוא לא אוטם צבע בהגדרה שלו והוא לא מהווה חלופה לאוטם צבע.

הוא טוב,הוא מדליק ויש לו ריח נהדר ואחלה תכונות אופי.. אבל הוא לא אוטם צבע.

ממי הבנת שהמוצר הזה משמש כאוטם?

עריכה לפוליש עדיף את הפד הלבן של CG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי.. זה מסביר הכל.

הV7 הוא QD בעל יכולות של אוטם לטווח קצר.

הוא לא אוטם צבע בהגדרה שלו והוא לא מהווה חלופה לאוטם צבע.

הוא טוב,הוא מדליק ויש לו ריח נהדר ואחלה תכונות אופי.. אבל הוא לא אוטם צבע.

ממי הבנת שהמוצר הזה משמש כאוטם?

עריכה לפוליש עדיף את הפד הלבן של CG

כניראה שלא הבנתי נכון, אז עדיף ליישם אחרי הגלייז את הווקס של OPT?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, קודם גלייז ואז אוטם\ווקס.

זה הווקס שיש לך ? http://www.autostore.co.il/151426/%D7%AA%D7%A8%D7%A1%D7%99%D7%A1-%D7%95%D7%95%D7%A7%D7%A1-OPTIMUM

כי אני לא יודע עד כמה כל הספריים האלה הם ווקס. (תשאל את Kenworth תקבל תשובה של שני עמודים שתבהיר לך כל שאלה בנושא :lol:)

Renault Clio sport 2001 - Sold

תקשיב מה דניקס אומר לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, קודם גלייז ואז אוטם\ווקס.

זה הווקס שיש לך ? http://www.autostore.co.il/151426/%D7%AA%D7%A8%D7%A1%D7%99%D7%A1-%D7%95%D7%95%D7%A7%D7%A1-OPTIMUM

כי אני לא יודע עד כמה כל הספריים האלה הם ווקס. (תשאל את Kenworth תקבל תשובה של שני עמודים שתבהיר לך כל שאלה בנושא :lol:)

כן זה הווקס שיש לי.

אז מה כדי לעשות?

פוליש- גלייז-ווקס-V7?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב יש לי גם 150 מ''ל של ווקס מגווריס גולד קלאס קארנובה פלוס שאולי עדיפה מהווקס של אופטימום לאחר הפוליש והגלייז?

הווקס הזה עדיף מכלום...

הייתי ממליץ לך לקנות אוטם צבע ( SEALANT ) בשביל לשמור על המכונית לזמן ארוך יותר...

אבל אם יש לך ווקס, זה המינימום שתוכל לעשות. אחרי ווקס לשים V7 זה יהיה טוב יותר.

אם אתה קונה SEALANT תשים אותו לפניי, ואז ווקס מעליו בשביל התוצאה הטובה ביותר וההגנה הטובה ביותר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הווקס הזה עדיף מכלום...

הייתי ממליץ לך לקנות אוטם צבע ( SEALANT ) בשביל לשמור על המכונית לזמן ארוך יותר...

אבל אם יש לך ווקס, זה המינימום שתוכל לעשות. אחרי ווקס לשים V7 זה יהיה טוב יותר.

אם אתה קונה SEALANT תשים אותו לפניי, ואז ווקס מעליו בשביל התוצאה הטובה ביותר וההגנה הטובה ביותר

חברים אני מבין שחסר לי מאוד לשטיפה אוטם צבע אמיתי ולא הV7 שאינו באמת מוצר שכזה.

יש כבר עשרות מוצרים ואני לא מעוניין להשקיע עוד סכום לא מבוטל באוטם יקר, השאלה היא איך האוטם הנ''ל של קארפלן?

http://www.autostore.co.il/%D7%90%D7%95%D7%98%D7%9D-%D7%A6%D7%91%D7%A2-%D7%A0%D7%A0%D7%95%D7%9E%D7%A8%D7%99-Carplan.html

יעשה את העבודה? או שהוא לא איכותי במיוחד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מהמרכז, וקרוב לאיזור בקעת אונו בפרט (יהוד, סביון וכו) אתה מוזמן לקפוץ אליי ואניי אמרח לך שכבה של opti-seal על הרכב,

אתה תראה שזה המוצר שתרצה לקנות.

(ועל הדרך אני אתרשם מהוולוו, יכול להיות שזה יהיה הרכב הבא שלי :) )

"יאללה בירי".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3997 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...