Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אופל אסטרה 1.4 טורבו 2012, סקירה וסיכום ביניים-שרשור בהמשכים

yohai71
שימו לב! השרשור הזה בן 2807 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מתלבט בין האסטרה לבין המשך עם פוקוס. קצין הרכב אצלנו אמר לי שייתכן ואחרי מס' שנים מנוע הטורבו מגיע לבלאי וצריך להחליף מגדש, מה שעולה לא מעט. האם יש אמת בדבר ואם כן זו אמורה להיות בעיה של כל בעלי האסטרות, האם אופל יחליפו על חשבונם? האם זה בכלל שיקול בקניית רכב?

:?:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 201
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מגדש טורבו, כמו כל חלק אחר במנוע, יש לו בלאי.

בחלק מהיצרנים המגדש יותר רגיש, בחלק אחר פחות.

בכל מקרה, זה לא חלק שאמור להתקלקל ב 5 שנים הראשונות ולכן ההחלפה (היקרה) בשעת הצורך לא תהיה במסגרת אחריןת.

אבל אתה בכלל בליסינג, מה אכפת לך מה יש מתחת למכסה המנוע?

והערה אחרונה, לא ציינת דגם אבל סביר להניח שגם בפוקוס שלך יש מגדש.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה. יש לי פוקוס ידני בעקבות אחלה המלצה שלכם בפורום. השאלה שלי באה מכיוון שאני מתלבט אם בכלל להמשיך עם שיטת הליסינג או לקנות רכב במטרה להחזיקו כ- 7 שנים לפחות. הפוקוס הידני נהדר, באמת. אבל כיוון שאני נוהג בעיקר בעיר זה לא הכי נוח. לא לקחתי בזמנו את האוטומט עקב הבעיה המוכרת עם הגיר דאבל שיפט. ועובדה שב 2015 פורד יציגו מנועים חדשים. האם באמת מגדש טורבו יש לו בלאי גבוה יותר לעומת גיר אוטו' רגיל כלומר גיר רציף?

:?:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

לא הבנתי את הקשר בין הטורבו להילוכים, או שלא התנסחת טוב. לטורבו יש בלאי משלו ולתיבת הלוכים יש בלאי משלה.

הדבר היחיד שאולי משנה לגבי האסטרה לעומת המתחרות הוא שיש לה תיבה אוטומטית רגילה, כלומר פלנארית (זה לא גיר רציף) של 6 הילוכים שהיא אכן פשוטה ולכן אמינה יותר, אבל לצערי כבעלים של האסטרה בשרשור הזה, היא גם מסרסת את הכח של המנוע ועל הדרך מבזבזת דלק, זאת לעומת היעילות של ה-DSG של פולקסוואגן. מצד שני, האמינות השלילית של ה-DSG כפי שמופיעה פה בפורום יכולה כבר למלא ספרים שלמים, אז כל אחד צריך לעשות את החישוב שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

עדכון שרשור:

לאחר שבשבועיים האחרונים הרכב התחיל להשתעל בהתנעה, אמרתי לאשתי: "שימי לב, כנראה שהמצבר בסופו". כמובן ששנייה לפני שנסענו לארוחת שישי האחרון אצל אמי, אשתי אומרת: "ואם האוטו לא יידלק?" נחשו מה? 8)

ובכן, באותו הרגע הקורסה was sent to the rescue (אגב, אני מתחיל ממש להנות ממנה, אבל זה כבר נושא לשרשור אחר).

במהלך השבת חשבתי האם לפנות למוסך או לעסק מצברים- הרי ברור לכולנו שמצברים זה בדרך כלל אחד המקומות בהם המוסכים מרוויחים הכי הרבה. החלטתי שלא יזיק לשאול בכל זאת במוסך. מה הבעיה להגיד שאני עושה סקר שוק לגבי המחיר הטוב ביותר? אולי ימכרו לי במחיר קצת גבוה יותר, אבל בכל זאת עם שקט נפשי והתקנה שלהם.

אז היום קפצתי לשם (מוסך CMI בת"א) עם הקורסה. כמה עלה? כלום. מסתבר שמצבר זה חלק מאחריות 3 שנים, מה שנקרא- פגוש לפגוש. אני מודה שהופתעתי, כי עם הרכב הקודם, סוויפט 2008 של אשתי שנקנה חדש, האחריות לא תפסה למצבר ונאלצנו להחליף אותו בסכום מלא, למרות שהרכב עצמו היה עדיין באחריות.

חזרתי הביתה, התנעתי עם כבלים (שוב הקורסה הרוצעחת באה לידי ביטוי), ושבתי למוסך:

20141026_161642.jpg

20141026_161424.jpg

20141026_190208.jpg

לסיכום- המוסך הזה, והקנייה של האופל דיי מוכיחים את עצמם מבחינתי, לפחות עד עכשיו. מה בעתיד? נראה. החיים זה דבר נזיל.

:wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה מאוד שזה חלק מהאחריות.

מה עם הג'אנטים?

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מצחיק שתלונת הלקוח זה "רכב מניע עם כבלים". כדי לתקן את זה צריך לשבור את הסוויטץ' ואז הוא כבר לא יניע גם עם כבלים :lol:

ובלי קשר, תמיד נחמד לשמוע על חוויות חיוביות במוסכים בארץ.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה מאוד שזה חלק מהאחריות.

מה עם הג'אנטים?

כבר לא יקרה, לפחות לא נראה לי שעם הרכב הזה. לא מתאימים לי המחירים של הדגמים האיכותיים, וסיניים לא רוצה. מה שיש להציע לי ביבואן (מבלי להכנס למחיר), זה רק דגם אחד ויחיד (ועתיק), למרות שיש לפחות עוד שני סוגים מהגודל הזה בחו"ל. :?

מצחיק שתלונת הלקוח זה "רכב מניע עם כבלים". כדי לתקן את זה צריך לשבור את הסוויטץ' ואז הוא כבר לא יניע גם עם כבלים :lol:

ובלי קשר, תמיד נחמד לשמוע על חוויות חיוביות במוסכים בארץ.

דווקא הקנטתי אותם על העניין- הוסבר לי שהם חייבים לרשום סיבה לפנייה שלי, שבמקרה זו האמת... הרי אתה לא יכול לכתוב "מצבר לא תקין", כי למעשה זו כבר דיאגנוזה ולא תלונה.

ייצא לי לסוע בברלינה בליסינג,

איך זה שיש לה ידית ברקס ולא כפתור?זה חלק מרמת אבזור?

לא בדיוק רמת איבזור, כי האסטרה מגיעה לישראל ברמה אחת ויחידה- enjoy. אתה יכול להוסיף פריטים שונים, שאחד מהם הוא הכפתור- כך לפחות היה כשהזמנו את הרכב.

מסתבר שהיתה סדרה של מכוניות שהגיעו לארץ כבר עם האופציה הזו ונמסרו ללקוחות ללא תוספת תשלום- אני הייתי אחד מאלה. היות והרכב הזה לא אמור לזרוק זנב בשום צורה, לא הפריע לי לקבל את זה. להפך, אולי זה יקסום למר ישראלי כשהרכב יימכר (אם כי אני מסופק).

עריכה אחרונה על ידי yohai71
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הג'אנט המקורי נאה בעיניך אולי תנסה לרכוש משומשים או מפירוק?

לדעתי הרכב נראה הרבה יותר טוב עם החישוקים הקלים מאשר עם הטאסות.

נחמד לדעת שהיבואן נותן שירות טוב, מה שקשה להגיד על חברת הליסינג שמחזיקה בו לפחות לפי סיפורים וניסיון של אחרים.

כמשומשת האסטרה טורבו נראית דיי מעניינת.

גם אצלי ביונדאי I30 הוחלף מצבר בשנה השלישית של הרכב על הכביש, אצלי הוא לא הגיע למצב שהרכב לא מניע אבל כשהתלוננתי בטיפול על התנעה אחת קשה המצבר נבדק, נמצא שהוא חלש והותקן אחד חדש במקומו ללא תשלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה יפה שהיבואן החליף לך מצבר על חשבונו במסגרת האחריות, אם כי ראוי לציין שגם סמל"ת החליפו מצבר לבראבו במסגרת האחריות וללא כל עלות.

כל שנותר זה רק לקוות שיבואנים נוספים ייאמצו את רמת השירות הזאת.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כרגע בצרפת וקיבלתי אסטרה CDTI שכורה. ראוי רק לציין שקיבלתי רכב בן 26K ק"מ שכנראה גם עבר חיים לא קלים (המון פאקים קוסמטיים והעובדה שהוא נראה כולו כמו כדור גולף - בטח נקלע לסופת ברד בשלב כזה או אחר בחייו). אחרי שעברנו יחד לא מעט ק"מ בשבוע האחרון, ארצה גם לציין כמה דברים:

1. מנוע 1.7 טורבו דיזל 6 הילוכים ו-110 כ"ס - לא מרגיש חזק ונושך מספיק. הילוך ראשון קצר מאוד והילוך שישי שיעיל רק במהירות של 120 קמ"ש ומעלה, אחרת המכונית קופצנית ורוצה לחזור לחמישי. חסכונית מאוד בנסיעה בינעירונית אך לא חסכונית כמו דיזלים אחרים בקטגוריה שלה. המנוע רועש למדי ושומעים שמדובר בדיזל לכל אורך הסקאלה (חוץ מ-120 קמ"ש וצפונה בהילוך שישי, שם ההתנהלות שקטה מאוד). בארץ האסטרה נמכרת עם מנוע 2 ל' טורבו-דיזל עם 160 כ"ס ו-10 קג"מ יותר מב-1.7 וזה משמעותי מאוד.

2. האסטרה שאצלי מגיעה מאובזרת למדי - מושבים משולבי בד ועור, חיישני חניה מקוריים מלפנים ומאחור, מערכת לגילוי רכב בשטחים מתים, GPS מקורי מובנה, בקרת שיוט ומערכת עזר לחניה במקביל. המושבים המשולבים מוסיפים קצת לתחושה בפנים אבל עדיין הכל שחור וקודר. גם התאורה האדומה לא ממש נעימה בעין והפיקסלים במסך בלוח השעונים מזכירים טטריס. איכות ההרכבה טובה.

3. הקונסולה המרכזית - כמות כפתורים הזויה. לא נוח ומעצבן מאוד. לקח לי כמה ימים ללמוד איפה הכל ממוקם וגם היום אני עדיין מתבלבל וחוטף עצבים כל פעם מחדש. עמוס בעין. גם השליטה ב-GPS מעצבנת - יש מקלדת על המסך וגלגלת לבחירת אותיות. לוקח כמה דקות להכניס כתובת.

4. הגה ונסיעה - הגה קליל בגודל טוב, אבל מנותק וחסר תחושה (חשמלי?). גם למצוא תנוחת נהיגה טובה לא קשה. יכולת ספיגת מהמורות די טובה וכך גם הנוחות. פחות נוחה מהגולף אך באופן כללי המושבים לא מעיקים גם בנסיעות ארוכות.

בשורה התחתונה מדובר במכונית טובה אם כי היא עדיין "לא שם" כשמשווים אותה למתחרות. נראה שחסרים לה כמה פינישים וליטושים אחרונים פה ושם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוחאי, אמנם באיחור, אך שים לב שבטיפול 45k בו החליפו נוזל בלמים הכמות הנדרשה היא 250 מ"ל.

מזה אני מסיק שלא הוציאו את הנוזל הישן אלא רק השלימו עודפים במיכל בתא המנוע.

אני מקווה שאני טועה, אך אני במקומך הייתי בודק זאת. לנסוע 4 שנים על אותו נוזל יכול להיות עניין מסוכן שיתגלה בדיוק כשאתה צריך את הבלמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות.

אם הג'אנט המקורי נאה בעיניך אולי תנסה לרכוש משומשים או מפירוק?

לדעתי הרכב נראה הרבה יותר טוב עם החישוקים הקלים מאשר עם הטאסות.

...

זה שהרכב נראה טוב יותר עם חישוקים קלים זה ברור- אני לא מכיר רכב אחד שהטאסות שלו יותר יפות מהחישוקים.

אבל שוב, לי זה לא שווה להשקיע בג'אנטים ישנים שאני לא שלם איתם, ועוד משומשים שאלוהים יודע מה עבר עליהם. זה מסוג הדברים שהייתי צריך להתעמק בהם בזמן הקנייה, כנראה.

יוחאי, אמנם באיחור, אך שים לב שבטיפול 45k בו החליפו נוזל בלמים הכמות הנדרשה היא 250 מ"ל.

מזה אני מסיק שלא הוציאו את הנוזל הישן אלא רק השלימו עודפים במיכל בתא המנוע.

אני מקווה שאני טועה, אך אני במקומך הייתי בודק זאת. לנסוע 4 שנים על אותו נוזל יכול להיות עניין מסוכן שיתגלה בדיוק כשאתה צריך את הבלמים.

ארבע שנים זה לא כי הרכב על הכביש ממרץ 2012, אבל אבדוק בכל מקרה- תודה. :mm_yeah:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האסטרה היא אחת המכוניות המאכזבות ביותר שנהגתי עליהם בשנים האחרונות.

מנוע רועש ומחוספס (טורבו), גיר לא חלק, רעש כביש גבוה.

כל קורולה צנועה מ 2005 עשתה את זה הרבה יותר טוב.

ואחרי שקראתי את המבחנים לאוטו הזה, הבנתי שאין להתייחס ברצינות גדולה מידיי למבחני דרך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2807 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...