Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

לפני 21 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני פה ללמד

מציע לעשות הפסקה וללכת ללמוד איך ללמד, ואז ללמוד את החומר. במקום לזרוק לינקים לויקיפדיה על איזה פוגרום בעירק וטבח בארץ.

• אהבתי 1

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60.2 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4891

• SlowRide

4759

• פינדר

3775

• m3x7r3m3

2926

אני יודע איך ללמד, אבל צריך שהתלמידים ירצו ללמוד.

אגב לא ברור לך מה הקשר בין הלינקים לדיון?

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אגב לא ברור לך מה הקשר בין הלינקים לדיון?

הקשר מאוד מאוד חלש. ומלא בהטיות.

זה שהיו פוגרומים לא אומר שהמשפחה שלך הייתה גדולה יותר. ברור שהמשפחה שלך שרדה. אתה עדיין מדבר אנקדוטלית. מעשית אשכנזים עברו יותר פוגרומים מאשר המדינות האיסלמיסטיות שלך (שאתה מנסה להוכיח עד כמה הן == פוגרומים). 

אז הכנסת עוד את שיטת הממשל (כדי להוסיף עוד פאקטור לא רלוונטי ולהסית את הדיון מזה שאתה טועה בטיעון שלך), אבל בתכלס? רוסיה + אוקראינה תרמו טוב טוב לפוגרומים, והשיטת ממשל שם לא השתנתה יותר מדי.

אתה תגיד מתישהו שאתה טועה ומושך את הדיון למקומות מיותרים, או לא?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, David32 כתב:

הקשר מאוד מאוד חלש. ומלא בהטיות.

לא הוא לא, אומרים לך במפורש שבהינתן ההזדמנות יבצעו בך פוגרום בדיוק כזה.

לפני 17 דקות, David32 כתב:

זה שהיו פוגרומים לא אומר שהמשפחה שלך הייתה גדולה יותר. ברור שהמשפחה שלך שרדה. אתה עדיין מדבר אנקדוטלית. מעשית אשכנזים עברו יותר פוגרומים מאשר המדינות האיסלמיסטיות שלך (שאתה מנסה להוכיח עד כמה הן == פוגרומים). 

אז אם מדינה איסלאמיסטית == פוגרומים, זה אומר שמדינות אירופה != פוגרומים? איזה מין הגיון זה?

להזכירך הפוגרומים הם הסיבה לרצון להקים בית לאומי לעם היהודי. מתוך הבנה שבכל מקום שיהיה, כל עוד היהודים לא שולטים על עצמם, בעצמם, ומגינים על עצמם, בעצמם, יהיו עוד פוגרומים.

לפני 19 דקות, David32 כתב:

אז הכנסת עוד את שיטת הממשל (כדי להוסיף עוד פאקטור לא רלוונטי ולהסית את הדיון מזה שאתה טועה בטיעון שלך), אבל בתכלס? רוסיה + אוקראינה תרמו טוב טוב לפוגרומים, והשיטת ממשל שם לא השתנתה יותר מדי.

לא, הראיתי שגרמניה של היום לא דומה לגרמניה של הרייך השלישי, האם בעתיד גרמניה מתישהו תהיה דומה לגרמניה של הרייך השלישי? אפשרי, אבל זה לא קורה כרגע.

לעומת זאת במדינות ערב, הדוגמאות שנתתי דומות (או גרועות יותר) מאשר היו בעבר כולל בתקופת הפרעות, רק מה? לא נשארו בהם כמעט יהודים, העיראקי הממוצע לא פגש יהודי בחייו.

לפני 21 דקות, David32 כתב:

אתה תגיד מתישהו שאתה טועה ומושך את הדיון למקומות מיותרים, או לא?

לא, כי אני לא טועה, אני פשוט מסתכל 10 מהלכים קדימה, ואתם עסוקים בזה שצריך עכשיו אצבע 61 והמשותפת "נמצאת שם".

ואיזו דרך יש להצדיק הכנסת מפלגה איסלאמיסטית אנטי ציונית, אנטי יהודית, אנטי מערבית (בל"ד), מפלגה איסלאמיסטית אנטי ציונית, אנטי יהודית, אנטי מערבית אחרת (תע"ל) ומפלגה קומוניסטית אנטי מערבית (חד"ש)?

הדרך היחידה להצדיק את זה, היא ע"י הפחדה, ובמקרה שלנו הפחדה מהצד השני, הציונות הדתית. להגיד "זה נוראי, אבל תראו את זה! זה הרבה יותר גרוע".

מה שאמר לפיד, זה בדיוק זה (והוא יודע בדיוק את המשמעות), מה שפינדר פה אמר, זה בדיוק זה (אם כי אני לא בטוח שהוא מבין את המשמעות של מה שהוא אמר, ולכן הדיון, אם הייתי בטוח שהוא מבין את המשמעות לא הייתי נכנס לדיון הזה).

עכשיו אין לי בעיה עם טקטיקות הפחדה, אבל כדאי שיהיו מבוססות על משהו, ואם ההפחדה היא מהציונות הדתית, ולכן עדיף שהמשותפת תהיה בקואליציה, אז אין באמת בסיס, ואת זה אני יאמר.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, David32 כתב:

מציע לעשות הפסקה וללכת ללמוד איך ללמד, ואז ללמוד את החומר. במקום לזרוק לינקים לויקיפדיה על איזה פוגרום בעירק וטבח בארץ.

איך אתה מדבר אל הסנסיי?!

ליאור, בתור מחנך ועורך דין מטעם עצמו חשבת פעם או נחשפת למחשבה שאוננות עצמית ברמה של 'אני רואה עשרה מהלכים קדימה' או הקטנה של אחרים ברמה של 'אתם לא יודעים לקרוא' לא עוזרת למסר?

לפני 33 דקות, m3x7r3m3 כתב:

ואיזו

מאוד פשוטה. המפלגה האסלמיסטית נמצאת בממשלה רחבה יחסית עם המון פשרות. אח שלך בן גביר היה מועמד לממשלה על טהרת הליכוד והחרדים. אתה שוב מעוות את המציאות. זה לא רק או רעם או בן גביר. וגם במקרה הזה אישית הייתי מעדיף את עבאס. לא זכור לי שהיה חבר בארגון טרור.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, יבגניפ כתב:

ליאור, בתור מחנך ועורך דין מטעם עצמו חשבת פעם או נחשפת למחשבה שאוננות עצמית ברמה של 'אני רואה עשרה מהלכים קדימה' או הקטנה של אחרים ברמה של 'אתם לא יודעים לקרוא' לא עוזרת למסר?

ניסיתי אחרת, במשך עמודים על גבי עמודים, ניסיתי גם להסביר את כל המהלכים שבדרך.

ובוא, עם כל ה-Bashing שאתם מנסים כלפיי, אני סופר-עדין אתכם.

לפני 5 דקות, יבגניפ כתב:

מאוד פשוטה. המפלגה האסלמיסטית נמצאת בממשלה רחבה יחסית עם המון פשרות. אח שלך בן גביר היה מועמד לממשלה על טהרת הליכוד והחרדים. אתה שוב מעוות את המציאות. זה לא רק או רעם או עבאס. וגם במקרה הזה אישית הייתי מעדיף את עבאס. לא זכור לי שהיה חבר בארגון טרור.

איזה רחבה, יש סיכוי סביר שרוב אם לא כל הימין בממשלה הזו יברחו בכניסת המשותפת, מה שישאיר ממשלה של מרכז-שמאל-פלשתינים.

ממש רחבה. אכן יצטרכו המון המון פשרות כדי לגשר בין מרצ לבל"ד, אבל אחרי רע"מ למדנו שבמרצ פשוט יסתמו בזמן שהמוסלמים קוראים להומואים "סוטים", ויקריבו כל עקרון של שוויון או חילוניות על מזבח הישיבה עם המוסלמים בממשלה.

אגב הבעיה כרגע היא לא רע"מ, כיוון שרע"מ כבר בקואליציה, אנחנו מדברים על התוכנית של לפיד להכניס את המשותפת לקואליציה, כי לקואליציה יש כרגע רק 60 אצבעות.

ולכן השאלה היא לא עבאס או בן גביר, אלא רע"מ + חד"ש + בל"ד + תע"ל, או הציונות הדתית.

ואת המשוואה הזו טבע לפיד בעצמו.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אז אם מדינה איסלאמיסטית == פוגרומים, זה אומר שמדינות אירופה != פוגרומים? איזה מין הגיון זה?

ההיגיון אומר שאם ברוב המדינות שהיו בהם יהודים היו פוגרומים, אז אין קשר בין מדינה איסלמיסטית ולא.

לפני 43 דקות, m3x7r3m3 כתב:

להזכירך הפוגרומים הם הסיבה לרצון להקים בית לאומי לעם היהודי.

שהתחיל מאירופה. ככה שאין קשר לאיסלאם ולקחת אותנו וזרקת לנו 2 לינקים על טבח בחברון ופוגרום בעיראק - בלי שזה באמת קשור לטענה שלך.

אם להמשיך בקו המחשבה שלך, לי יש יותר גדול, כי לי יש משפחה קטנה ואירופאית שהגיע מאיזורים עם הרבה פוגרומים - ולך לא. 

זה כול כך דיון מיותר. מה 61, מה המשותפת, גררת את הדיון למקומות הנל ועכשיו אתה מנסה לקשר את זה חזרה לאיזו הודעה של פינדר מלפני 20 עמודים? זה לא עובד ככה.

לפני 16 דקות, יבגניפ כתב:

איך אתה מדבר אל הסנסיי?!

anime.gif (431×498)

• מצחיק 1

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, David32 כתב:

ההיגיון אומר שאם ברוב המדינות שהיו בהם יהודים היו פוגרומים, אז אין קשר בין מדינה איסלמיסטית ולא.

בטח שיש קשר, על אחת כמה וכמה אם אנחנו מכניסים לעניין את תפיסת האיסלאם לגבי "אדמת וואקף", ואת תפיסת האיסלאם לגבי היהודים.

בשלב מסויים לפי האיסלאם, היהודים ירוצו ברחבי הארץ, ויתחבאו מפני המוסלמים שיבואו לשחוט אותם בחרב, ואז העצים והאבנים יפתחו פיהם ויאמרו למוסלמי "הנה, פה מתחבא יהודי" על מנת שהמוסלמי ישחט אותו.

לפני 5 דקות, David32 כתב:

שהתחיל מאירופה. ככה שאין קשר לאיסלאם ולקחת אותנו וזרקת לנו 2 לינקים על טבח בחברון ופוגרום בעיראק - בלי שזה באמת קשור לטענה שלך.

הציונות בגלגולה ההרצלייני אכן התחילה מאירופה, אבל עוד קודם לכן היו עליות, ואלו לא היו מאירופה דווקא אלא ממדינות ערב.

והסיבות לטבח בחברון, ולפוגרומים בעיראק - הם דתיים, הם נובעים מרצון לממש בדיוק את החזון שתיארתי קודם.

אז הם בהחלט קשורים לעניין, כיוון שישנם ערבים (יותר, פחות, יש מסה קריטית לכל הפחות) שמצהירים בגלוי שזו מטרתם והם מוכנים לפעול כדי להשיג את המטרה הזו.

לפני 7 דקות, David32 כתב:

אם להמשיך בקו המחשבה שלך, לי יש יותר גדול, כי לי יש משפחה קטנה ואירופאית שהגיע מאיזורים עם הרבה פוגרומים - ולך לא. 

והאם כאחד כזה, נראה לך הגיוני להכניס מפלגה ניאו-נאצית או פרו-פרטליורה או ממשיכי דרכו של חמלניצקי לכנסת ולקואליציה?!

לפני 9 דקות, David32 כתב:

זה כול כך דיון מיותר. מה 61, מה המשותפת, גררת את הדיון למקומות הנל ועכשיו אתה מנסה לקשר את זה חזרה לאיזו הודעה של פינדר מלפני 20 עמודים? זה לא עובד ככה.

תלך אחורה, תבדוק מאיפה הדיון הזה התחיל, הוא התחיל בדיוק משם, זה לא לקשר, משם זה נולד, הקשר היה ונשאר.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, m3x7r3m3 כתב:

בטח שיש קשר, על אחת כמה וכמה אם אנחנו מכניסים לעניין את תפיסת האיסלאם לגבי "אדמת וואקף", ואת תפיסת האיסלאם לגבי היהודים.

בשלב מסויים לפי האיסלאם, היהודים ירוצו ברחבי הארץ, ויתחבאו מפני המוסלמים שיבואו לשחוט אותם בחרב, ואז העצים והאבנים יפתחו פיהם ויאמרו למוסלמי "הנה, פה מתחבא יהודי" על מנת שהמוסלמי ישחט אותו.

בלה בלה בלה.

פוגרום זה בערבית? 

זה המוסלמים של קישינב ביצעו את הפוגרום? או שזה המוסלמים באוקראינה? ברוסיה? 

אז אין קשר. יש קשר לזה שיש יהודים במדינה שבה הרוב שייך לדת אחרת.

לפני 17 דקות, m3x7r3m3 כתב:

והסיבות לטבח בחברון, ולפוגרומים בעיראק - הם דתיים,

כול פוגרום בהגדרה הוא דתי כי הוא נגד היהודים.

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, David32 כתב:

בלה בלה בלה.

פוגרום זה בערבית? 

זה המוסלמים של קישינב ביצעו את הפוגרום? או שזה המוסלמים באוקראינה? ברוסיה? 

אז אין קשר. יש קשר לזה שיש יהודים במדינה שבה הרוב שייך לדת אחרת.

אל תדאג בזמן אמת לא קראו לפרעות במדינות ערב "פוגרומים", אלא "פרעות".

את השם פוגרומים הם קיבלו מאוחר בהרבה, בארץ כבר.

לפני 6 דקות, David32 כתב:

כול פוגרום בהגדרה הוא דתי כי הוא נגד היהודים.

אבל לא סתם דת, בני דת השינטו פחות עשו פוגרומים

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 45 דקות, m3x7r3m3 כתב:

ובוא

הבאשינג הוא בעיקר מול הגישה שלך לדיון. לא מול הדעות שלך. זה דיון פוליטי. לכולם יש דעות. לך יש בטחון עצמי קיצוני בזה ששלך הן היחידות שקולעות בול לפרשנות היחידה לעבר ולהווה ואת העתיד אתה רואה בוודאות של 100 אחוז למרות שהיית סמולן פעם והדעות שלך השתנו איכשהו (זה היה לפני עידן הויקיפדיה?)

לפני 54 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אגב

אז מה אתה רוצה? לפני שבוע סיפרת לי שבכוונה אתה מתמקד ברעם כדי להראות שבן גביר יותר נחמד עם מדינת הלכה יותר נעימה.

נסה לנסח יותר מה אתה רוצה להגיד ולא מה מפריע לך במה שאחרים אומרים. בחייאת

לפני 6 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אבל

אבל העיקר לכתוב משהו. מה שינטו קשור למה שדויד אומר לך?

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אל תדאג בזמן אמת לא קראו לפרעות במדינות ערב "פוגרומים", אלא "פרעות".

את השם פוגרומים הם קיבלו מאוחר בהרבה, בארץ כבר.

יש פה תגובה שמביעה טענה נגד מה שציטטת? צריך לקרוא 5 פעמים? או שאתה שוב 10 צעדים מלפני?

לפני 8 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אבל לא סתם דת, בני דת השינטו פחות עשו פוגרומים

נכון, לא סתם דת, בעיקר נצרות וקצת איסלם. איך זה מחזק את הטענה שלך, תעזור לי עם הצעדים.

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 27 דקות, יבגניפ כתב:

הבאשינג הוא בעיקר מול הגישה שלך לדיון. לא מול הדעות שלך. זה דיון פוליטי. לכולם יש דעות. לך יש בטחון עצמי קיצוני בזה ששלך הן היחידות שקולעות בול לפרשנות היחידה לעבר ולהווה ואת העתיד אתה רואה בוודאות של 100 אחוז למרות שהיית סמולן פעם והדעות שלך השתנו איכשהו (זה היה לפני עידן הויקיפדיה?)

דווקא התחלתי את הדיון בגישה של לצלול לעומק המשפט הזה.

ובוא, מפריעות לכם הדעות שלי...

כמו ההתעקשות כאילו מבחינתי בן גביר הוא המשיח מעורב עם אלוהים.

והדעות שלי לא השתנו "איכשהו", לפלשתינים יש בזה תפקיד ראשי.

אז מה אתה רוצה? לפני שבוע סיפרת לי שבכוונה אתה מתמקד ברעם כדי להראות שבן גביר יותר נחמד עם מדינת הלכה יותר נעימה.

קל וחומר, אם יותר נחמד עם בן גביר מאשר עם רע"מ, הרי שיותר נחמד עם בן גביר מאשר עם רע"מ ובל"ד ותע"ל וחד"ש :D

נסה לנסח יותר מה אתה רוצה להגיד ולא מה מפריע לך במה שאחרים אומרים. בחייאת

זה מהות הדיון, מה שווה דיון אם אני אומר משהו, אתה אומר משהו בלי להתייחס למה שאני אומר, ואז אני אומר משהו אחר בלי להתייחס למה שאתה אומר.

אבל העיקר לכתוב משהו. מה שינטו קשור למה שדויד אומר לך?

בטח שקשור, מוסלמים רוצחים יהודים מתוך אמונה דתית שצריך לרצוח יהודים.

לפני 24 דקות, David32 כתב:

יש פה תגובה שמביעה טענה נגד מה שציטטת? צריך לקרוא 5 פעמים? או שאתה שוב 10 צעדים מלפני?

ניסית לעקוץ כאילו מוסלמים לא מבצעים פוגרומים, כי המילה פוגרום היא לא בערבית.

אפשר לחזור לטענה שלפני ניסיון העקיצה, אתה מוזמן לנסות לענות עליה לעצם העניין:

לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

לפני 24 דקות, David32 כתב:

נכון, לא סתם דת, בעיקר נצרות וקצת איסלם. איך זה מחזק את הטענה שלך, תעזור לי עם הצעדים.

במדינות נוצריות זה היה יותר (גם היו יותר יהודים במדינות נוצריות), ובמדינות מוסלמיות זה היה בתקופות, בעיקר לפי השליט התורן, היו שליטים שיהודים היו בטוחים והיהדות שגשגה תחתם, היו שליטים שאצלם זה היה גרוע כמו תחת הרייך השלישי, רק בלי תעשיית המוות.

אממה, במבט היסטורי זה לא באמת משנה, מספיק שליט אחד כדי להשמיד את הקהילה היהודית באותה מדינה, זה לא משנה שלפניו היו 10 טובים ואחריו עוד 15 טובים.

גם בגרמניה היו שנים טובות יותר ופחות, ובכל זאת היטלר אחד כמעט השמיד את הקהילה היהודית - ולא רק בגרמניה.

מכאן בדיוק מגיעה התפיסה של "Never again", לא "Sometimes again" ולא "Occasionally again" ולא "Once in a century again", אלא Never.

אחרי זה כאן עשו לזה התאמה למדינה בדבריה של גולדה מאיר:

ציטוט

אם הערבים יניחו את נשקם, לא תהיה יותר מלחמה. אם ישראל תניח את נשקה, לא תהיה יותר מדינת ישראל. 

ולכן, בהקשר הזה (ואולי רק בהקשר הזה) אין משמעות לתדירות או עוצמות הפוגרומים

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, m3x7r3m3 כתב:

במדינות מוסלמיות זה היה בתקופות, בעיקר לפי השליט התורן, היו שליטים שיהודים היו בטוחים והיהדות שגשגה תחתם

למה?

השליטים האלו היו כופרים? הם לא הכירו את החדית' על העצים והאבנים שאתה מצטט פה כל 2 הודעות? כנראה הם לא קראו בקארספורום.

יהודים גרו בחברון מאות שנים. ואז פתאום ב1929 השכנים שלהם קראו לראשונה שהם אמורים לשחוט את היהודים?

אתה ממציא ענף חדש בהיסטוריה, שבו לוקחים ארועים היסטורים מנתקים אותם מכל הקשר ומשתמשים בהם בשביל להוכיח כל טענה שמתחשק לך.

• אהבתי 2

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, m3x7r3m3 כתב:

ובוא

נא, הדעות שלך מפריעות הרבה פחות ממה שאתה אולי חושב. 

לפני 18 דקות, m3x7r3m3 כתב:

והדעות

ברור. אני עברתי תהליך הפוך ממך. והכל טוב. פשוט תשאיר מקום לספק לפעמים. זה הכל.

לפני 19 דקות, m3x7r3m3 כתב:

זה

לא ככ אבל מילא

לפני 22 דקות, m3x7r3m3 כתב:

ניסית

לא זה לא מה שהוא עשה. מה שהוא עשה זה להגיד לך שאם פגיעה היסטורית ביהודים זה מדד אז האברופאים הכי קקות ורק להם אנחנו 'חייבים' את המדינה. ואתה מחזק את זה עם ה'מספיק שליט אחד שלך'. שבסופו של דבר מראה שגם אתה מבין שלנחש את העתיד מתוך העבר קשה.

כרגע עיקר הסכסוך שלנו הוא עם מוסלמים וגם זה מצטמצם. הפלסטינאים באמת לא מעניינים אף אחד כרגע. מה יהיה עוד עשור? אלוהים גדול

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...