Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

לפני 7 דקות, nev כתב:

מתבטא במספר דרכים (כולן או רובן לפחות) - מוצא, שפה, היסטוריה, תרבות, גזע ועוד ועוד. 

ל"פלסטינים" אין כלום מהנל. 

אין להם שפה משותפת?

יש עם אמריקאי? אוסטרלי?

עריכה אחרונה על ידי פינדר

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60.3 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4898

• SlowRide

4769

• פינדר

3785

• m3x7r3m3

2926

אין להם שפה משותפת. הערבית של חברון, עזה ורמאללה שונות אחת מהשניה. אם אתה מסתכל על הצד הדומה שבהן אז גם של ערב הסעודית, בוסניה ותימן משותפות. 

אכן אין עם אמריקאי ואוסטרלי. יש שם בליל של מהגרים. 

לא סתם האמריקאים מתייחסים לעצמם כאומה (nation). זו לא סמנטיקה, זו ההגדרה העצמית שלהם. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצל הערבים יש הבדלי שפה גם בין כפרים סמוכים בכל מדינה.

לפי הגישה שלך אין שום עם ערבי שגדול מעיר או כפר.

תנסה להגיד לאמריקאים שאין דבר כזה the American people.

מצחיק גם שאתה מדבר על שפה במדינה שחצי מהשפה המדוברת בה כיום לא הייתה קיימת עד לפני 150 שנה והיה צריך בן אדם אחד שישב ויבדה מילים ממוחו הקודח.

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, nev כתב:

כפי שכתבתי - קבוצה אתנית עם מוצא וזהות משותפת. 

אתה במשך 5-6 תגובות לא מצליח לענות על שאלה פשוטה וחצי ששאלתי. 

מעבר לזה, זה שאתה ״לא מאמין״ זה נחמד, אבל זה לא ככ רלוונטי לכלום.

מעבר לזה, אם לא הצעתי עדיין - מציע שתבחר עם אחר שפחות מעורר אצלך רגשות עזים. נניח אנגלים. חפש במנוע חיפוש האהוב עליך באנגלית מתי התחילה להתפתח הלאומיות האנגלית. כשתקרא - תבין שכל ה״זה רק 50 שנה״ הם חסרי ערך.

לפני 8 דקות, nev כתב:

אין להם שפה משותפת.

אתה יודע שלפני 100 וקצת שנים גרמנים מהצפון לא היו מבינים את אלו מבאווריה, ובצרפת מחקו את הניב של הדרום בכח ובאיטליה עד היום צוחקים על הדרומים שהם לא מדברים איטלקית באמת, כן?

עזוב. לפני 100 המשפחה שלי דיברו אידיש. אם הם היו פוגשים את המשפחה של ליאור הם לא היו מבינים אחד את השני.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפוך, גוטה, הפוך. הבאתי לך רשימה של מאפיינים. אתה מתעלם מהם ועדיין לא הבאת ולו מאפיין אחד שמשותף להם בהגדרתם. מה שנקרא - כשאין מה לומר תקוף את האחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, m3x7r3m3 כתב:

אבל לפחות אני יודע לספר מה ההבדל בין קו 1 ל-23 ל-29...

אתה אולי יודע לספר סיפורים (כרגיל), אבל אתה לא יודע להגיד אם ההסכם הזה טוב או רע.
הנה ניתן לך קרדיט, יכול להיות שכל ראשי מערכת הביטחון טועים כולל ראש המוסד ואתה צודק, אבל יכול להיות גם שאתה טועה והם צודקים.
מעניין גם מה שהם אמרו על איומי נסראללה... נו טוב, אולי שוב פעם הם טועים ואתה צודק.

הבעיה שאתה לא תגיד שאתה טועה או אולי טועה או לא יודע, ובגלל זה חבל על הזמן שאני מבזבז על התגובה הזו.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, nev כתב:

משתדל לא להגיב כאן אבל בלי קשר לתועלת ההסכם - העיתוי, הצורה והתוכן מתחילים ברע מאוד ומגיעים לבלתי חוקי לחלוטין. לאיפה כל "שומרי הסף" נעלמו? 

עדיין מחכה לתשובה לנ"ל. עזבו טוב או רע, זה לא חוקי! ובכלל - מה הדחיפות? אם זה הסכם כל כך נפלא שיחתמו עליו עוד חודשיים-שלושה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדחיפות היא מה שקורה בצד השני יותר מאשר מה קורה כאן ואני לא מדבר על חיזבאללה... הפוליטקה הישראלית היא אי של יציבות ביחס לפוליטיקה הלבנונית...
*זה לפחות מה שנאמר ע"י גורמים מדיניים וביטחוניים.

מה שאני לא מבין זה איך בנאדם שאישר למצרים לקנות צוללות סופר מתקדמות מהגרמנים במחשכים! מעיז להתלונן.
אני לא מבין איך בנאדם שחתם על הסכם שלפיו מדינות שמחר בבוקר עלולות להפוך למדינות אויב יקבלו את הנשק האמריקאי הכי מתקדם שיש מעיז להתלונן. הוא גם היתמם ואמר שזה לא נכון... בולשיט.
איפה m3 היודע כל, מגן ישראל, איפה הוא היה ברגעים אלו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, nev כתב:

אז עוד יותר! תחתום עכשיו ומחר רפובליקת הבננות הזו תתהפך. מה גורם לך לחשוב שהחתימה שלהם תהיה שווה משהו?

החתימה היא לא מולם אלא מול ארה"ב. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, nev כתב:

אז עוד יותר! תחתום עכשיו ומחר רפובליקת הבננות הזו תתהפך. מה גורם לך לחשוב שהחתימה שלהם תהיה שווה משהו?

לבנון? תתהפך? חחחח המדינה הזו יותר הפוכה ממופלטה.
מדינה מפוררת מחורבנת שמנוהלת בחלקה ע"י ארגון טרור שהוא גם מעצמת טילים (תודה ביבי).
מה בדיוק כבר יכול להתהפך שם? הכל כבר הפוך.
ההסכם הזה אולי יתן להם סיכוי להתייצב, האמת ששווה לוותר על כמה מיליארדים אם הם באמת התייצבו.
ההערכה שלי שהם לא, כי דמוגרפית המדינה הזו כבר נהרסה ושום דבר לא יעזור (בקרוב אצלנו), אבל גם אם הסיכוי שואף לאפס כבר עדיף לתת להם אותו הרי מה האלטנרטיבה? שהגז שלהם ישאר בים? מה תרוויח מזה? כלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, nev כתב:

לא הבנתי, לארה"ב יש גבול איתנו? סכסוך ימי? מה היא קשורה?

היא ערבה לקיום ההסכם והחתימה היא מולה. לפעמים כדאי לקרוא לפני שכותבים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, nev כתב:

הפוך, גוטה, הפוך. הבאתי לך רשימה של מאפיינים. אתה מתעלם מהם ועדיין לא הבאת ולו מאפיין אחד שמשותף להם בהגדרתם. מה שנקרא - כשאין מה לומר תקוף את האחר.

הבאת רשימה של מאפיינים. טענת שאף אחד לא מתקיים. הראינו לך שהמאפיין של שפה כן מתקיים.

וזה עוד חוץ מהעובדה שהרשימה שלך היא הגדרה אישית שלך ולא איזו מוסכמה כלשהי.

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, farkash7 כתב:

לבנון? תתהפך? חחחח המדינה הזו יותר הפוכה ממופלטה.
מדינה מפוררת מחורבנת שמנוהלת בחלקה ע"י ארגון טרור שהוא גם מעצמת טילים (תודה ביבי).
מה בדיוק כבר יכול להתהפך שם? הכל כבר הפוך.
ההסכם הזה אולי יתן להם סיכוי להתייצב, האמת ששווה לוותר על כמה מיליארדים אם הם באמת התייצבו.
ההערכה שלי הם לא כי דמוגרפית המדינה הזו כבר נהרסה ושום דבר לא יעזור, אבל גם אם הסיכוי שואף לאפס כבר עדיף לתת להם אותו הרי מה האלטנרטיבה? שהגז שלהם ישאר בים? מה תרוויח מזה? כלום.

האלטרניטבה היא שהגז שלנו ישאר בידיים שלנו והמידנה תהפוך למעצמת אנרגיה.

Just now, MiniMiz3r כתב:

היא ערבה לקיום ההסכם והחתימה היא מולה. לפעמים כדאי לקרוא לפני שכותבים. 

ולפעמים כדאי לטרוח לקרוא טיפה יותר לעומק. אתה באמת חושב שה"ערבות" הזו שווה משהו? שהיא מעניינת את חיזבאללה?

יש מגוון שליטים ערביים מודחים (או מתים9 מסביבך (ובכלל בעולם) שלמדו על בשרם מה הערבות הזו שווה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...