Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ריכוז סרטוני מצלמות רכב של דבילים

יוסי פרנקוס

פוסטים מומלצים

^^

קבל טיפ של אלופים - מלבד וינקרים שמאלה ואורות גבוהים כאופציה, שתיים-שלוש טפיחות על הצופר כשאתה מתקרב לקצה הפניה. אולי בעסוש לשכנים אבל אחרי הכל מדובר בת"א - צפירות הן דרך חיים וכבונוס חסכת ככל הנראה מפגש עם רוכב.

אופציה נוספת היא לפנות לעיריה ולדרוש שיתקינו מראה פנורמית שתותקן ממול ליציאה של החניה, כך שתוכל לקבל תמונה ברורה יותר על מה שקורה משמאל.

עריכה אחרונה על ידי ALÞћÃ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, צפירות הן לא דרך חיים והן מטרד.

לא צריך לצפור סתם רק בשביל שאולי יש מישהו מעבר לפינה. לא רואים, אז נוסעים לאט עד כדי מהירות זחילה אם יש צורך.

המראה הפנורמית סבבה, ברחוב שאני גר בו יש מראה פנורמית ביציאה מאחד הבתים, לדעתי דיירי הבניין הקימו אותה בעצמם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או שפשוט יפסיקו לנסוע נגד כיוון התנועה... הם כלי רכב חוקי הכביש חלים גם עליהם (כל עוד אין נתיב אופניים מיוחד). הם סתם מסכנים את עצמם. נתתי דוגמא אחת אבל יש כל כך הרבה מצבים שנהגים לא יצפו אליהם. זה שהם לא תופסים הרבה מקום בנתיב זה לא סיבה לנסוע נגד כיוון התנועה, זה עדיין מסוכן (גם אופנועים עושים את זה לפעמים)

אני יודע מהקטע הזה במקום הזה, אבל נהגים חד פעמים לא יצפו לזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהג הקקטוס לא אשם, הנהג המצלם רצה לפנות שמאלה לכן סביר להניח שעצר בגלל התנועה העמוסה, בנוסף, רוכב האופניים באותו שלב רק התחיל את החציה של המעבר חציה הראשון, וכמעט נדרס לראשונה על ידי משאית, והתמזל מזלו והוא רק התנגש לבסוף בקקטוס.

מאוד מזכיר לי את המקרה הזה רק שלמזלו של הילד זה לא נגמר בתאונה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, צפירות הן לא דרך חיים והן מטרד.

לא צריך לצפור סתם רק בשביל שאולי יש מישהו מעבר לפינה. לא רואים, אז נוסעים לאט עד כדי מהירות זחילה אם יש צורך.

במקרה הזה אני לא משוכנע שמדובר באפשרות כל כך גרועה. בכבישי הרים צרים בחו"ל כשמתקרבים לפניה עיוורת זה מקובל להודיע על נוכוחתך בצפצוף קל. הצפצוף (ויש הבדל בין צפצוף לצפירה) כאן ממלא מטרה דומה.

זה לא פוטר את הנהג מהצורך לנסוע לאט עד מהירות זחילה בתנאים של שדה ראיה חלקי אלא מוסיף עליה. נסיעה אטית במקרה זה היא לא תרופה מלאה כי לרוכב יש מהירות משלו ויכולת העצירה שלו לאו דווקא טובה מאוד.

עוד משהו: חלק מהפתרון הוא בקשת שהרכב עובר בה דרך הפניה. רוב הנהגים חותכים ישר לצד הפנימי של הפניה ומפסידים שדה ראיה. עדיף לקחת אליפסה רחבה ולהתיישר להמשך הדרך רק כאשר כבר רואים שהמשך הדרך פנוי.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק, אבל השיקול הבטיחותי הוא הכבד כאן מבין השניים. מה גם שצפצוף קצר, להבדיל מצפירה צורמת, לא גורם להפרעה ניכרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מקובל גם בארץ במעט הכבישים עם פניות עיוורות (מדבר יהודה וכאלה).

אני חושב שזה פחות מתאים לשכונות מגורים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, כותבים "דבילים" ולא דביליים.

בתאריך 8.6.2023 בשעה 13:37, discoTD5 כתב:

כל פעם שיש לך דעה מוצקה על משהו, תרשום בדיוק את ההיפך. ככה תטעה פחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

hugoweaving.jpg

וזה בא ממי שכותב בפורום בתעתיקים מדויקים בערבית ולטינית. :-D:wink:

עריכה אחרונה על ידי חן ג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וברוסית זה בכלל דיבילים, בלאט.

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאוד מזכיר לי את המקרה הזה רק שלמזלו של הילד זה לא נגמר בתאונה

או את זה

Sent from my SM-J700F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, כותבים "דבילים" ולא דביליים.

אאל"ט, בראשית דרכו הכותרת של השרשור הייתה "ריכוז סרטוני DVR דיביליים תוצרת ישראל".

עם הזמן והעריכות, זו הכותרת שנשארה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנערות של היום: מה עושות קבוצה גדולה של נערות שסיימה היום תיכון?

ובכן, אמי נסעה היום עם הרכב שלה (הפאביה) לסופר ע"מ לרכוש מצרכים שונים לרבות מוצרים שזקוקים לקירור, בעוד אני נסעתי עם הרכב שלי (פולו) למקום אחר. כשחזרה הלינה על כך ש"ילדים מופרעים עשו בלאגן ועכבו אותי, הבט במצלמה" - ואני כמובן טסתי לראות מה קלטה המצלמה בסקודה.

נו, לפניכם תרבות נהיגה קלאסית של נהגות ישראל (וגם לנהגים לא חסר, רק שיהיה ברור) שבוחרות לתקוע את התנועה ולהתחיל לרקוד באמצע הכביש בעוד שקישוטי המכוניות השונות לא יביישו את הקישוטים של משאיות ה- MAN במצעד הגאווה, כשבמקביל אזרחים תמימים ממתינים כשבתא המטען יש מוצרי חלב בחום של 37°C (המזגן לא מקרר את תא המטען).

בושה וחרפה - ולא מעניין אותי שהן הרגע סיימו תיכון, מדובר בבריונות כביש על כל המשתמע מכך. אם הן רוצות לרקוד שיעשו זאת במגרש החניה הסמוך.

[video=youtube;kDu2MmA-IAw]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...