Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המדריך המלא לכניסה לעולם הדיטיילינג - פרקים בהמשכים

שימו לב! השרשור הזה בן 3439 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שניכם צודקים .

אם מצב הצבע מושלם , כלומר הוא נטול כל פגם וחלק לחלוטין (לתוצאה הזו ניתן להגיע רק לאחר דיטיילינג מורכב , אפילו רכב חדש מהחברה לא יהיה עם צבע מושלם בלי דיטיילינג שכזה , כך שזה מצב נדיר לרכב בשימוש יומ-יומי או מצב שמשמרים במכוניות אקזוטיות שיוצאות מהחניה המקורה כל כמה שבועות) , ווקס לא יכול לשפר את הברק של הרכב .

אך אם מצב הצבע לא מושלם , מה שמתקיים כמעט תמיד , הווקס כמו שכבר אמרתם ממלא בחומרים השונים שבו את הפגמים השונים וע"י כך יוצר פני שטח חלקים יותר ואחידים יותר (אחד הדברים שהפך את ה-Glaze לפופולארי , בלי קשר לנוחות העבודה איתו לדיטיילרים) .

המצב דומה להחזר האור מנייר אלומיניום חלק לחלוטין , לבין כזה שקימטנו .

בלי קשר למצב הצבע אגב , לווקס כמעט תמיד קיימות השפעות אחרות על המאפיינים של הצבע (קטלוג של Swissvax ימחיש את זה טוב) , ומכאן הויכוח בין חומרי ציפוי "מהונדסים" לבין החומרים "הטבעיים" .

MX-5T 05>911 S 08>S2000 07>S2000 06>S2000 08>Mazda 6 05+Z800 14+Polo 98>Suzuki Splash 09 :cry:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

סליחה על ההקפצה,

בעמוד 2 נטען כי הוספה של פקק או שניים של onr לנוזל המתזים ברכב תעשה רק טוב.

בפועל כל התזה וגרירה של המגב אחריה יוצרת מעיין שכבה שקופה שומנית/סיליקונית מעצבנת ביותר

כשיורד גשם ולו הכי קל המים מתגבשים על השמשה ופשוט נתקעים עליו.

לטעמי לא מומלץ בעליל.

התזתי את כל הנוזל החוצה וממשיך לדבוק אך ורק במים מזוקקים נטו

עריכה קלילה : תודה על המדריך!

"יאללה בירי".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תהליך הפוליש:

כמו שתיארתי בפוסטים הקודמים, ניתן לעשות פוליש באופן ידני וע"י מכונה.

נתחיל קודם כל עם ידני, שכן רובנו נעשה כך את הפוליש:

יש לוודא שהפוליש שבידינו מתאים לשימוש ידני. אם לא - מומלץ לוותר, או לרכוש פוליש שמומלץ ע"י החברה לשימוש ידני.

פולישים מתאימים ידועים לידני נפוצים בעיקר מבית מגוויארס. הם חלוצים של התחום הזה.

כל סדרת הULTIMATE שלהם מתאימה לשימוש ידני, ביניהם הUltimate Compound אשר נועד לחתוך שכבה יפה מהלכה ולהשאיר משטח עם פחות שריטות מפעם, אך עם פיניש יפה וברק מעולה.

כמו כן, גם הUltimate Polish מתאים לשימוש ידני, אך הוא נועד לשפר את הפיניש, להוסיף עוד ברק וחדות לצבע ולהוריד מעט מאוד שכבה מהצבע, בטח ובטח באופן ידני.

עוד פולישים: SwirlX, ScratchX, חלק משתמשים אפילו בMeguiars 105,205 באופן ידני למרות שה105 נחשב מאוד אגרסיבי ולא מומלץ על ידי החברה לשימוש ידני.

יש ללמוד איך להשתמש ב105 באופן ספציפי לפני שמיישמים אותו על המשטח, שכן יש לו עקומת למידה רצינית וניתן בקלות ליצור איתו יותר נזק מתועלת.

רוב הפולישים העדינים לפיניש, אגב, מתאימים לשימוש ידני. כל מקרה לגופו בכל אופן. קחו את זה כעובדה שרירותית לגמרי.

במידה ויש לנו פוליש ידני, אנו יכולים להתחיל לעבוד.

אנו צריכים מוצר עליו נשים את הפוליש ואיתו נשפשף על הפח.

יש לנו כמה אפשרויות:

1) מטלית מיקרופייבר - תשאיר פיניש סביר, אך יכולת החיתוך לא תהיה גבוהה.

2) פד יישום צהוב - כמו במטלית המיקרופייבר, אין שליטה על יכולת החיתוך והפיניש. יכולת החיתוך לא תהיה גבוהה.

imgwatermark.php?SHI-FOAMAPP-1

3) פד מיוחד לפוליש ידני - אופציה מעולה עם כמה סוגים של דרגות חיתוך. חברת LAKECOUNTRY חלוצה בתחום ומציעה פדים ידניים העשויים מאותו חומר של הפדים שלהם למכונה.

הפד הזה למשל, זהה לפד הכתום של המכונה ומציעה יכולת חיתוך קלה.

imgwatermark.php?LAK-78-246X4OR

לאחר שבחרנו את הפד שלנו, נתחיל לעבוד.

ווידאנו שעשינו את כל השלבים לפני הפוליש - שטיפה, פלסטלינה, DETAR, DEIRON וכו' וכו'.

לוקחים את הפד, ועליו שמים מעט מהפוליש. בד"כ מומלץ לשים 3-4 נקודות בגודל של חצי אפונה-אפונה שלמה, בצורה הזו:

6798121768_117fc0b4aa_b.jpg

אופן היישום על הפד דומה ליישום על פד ידני.

יש אנשים שיעדיפו לשים את הפוליש מסביב לפד בקווים, או באיקס שעובר על כל הפד, או מעגלים גדולים עד קטנים על כל הפד.

כעקרון זו העדפה אישית והבדלים בין מוצרים. אם אתם מצליחים להשיג תוצאה טובה יותר בצורת יישום אחרת, תדבקו בה, ותקחו בחשבון שלא כל מוצר יעבוד טוב יותר בצורה כזו או אחרת.

יש ללמוד כל מוצר לגופו.

לאחר היישום, אנו מפזרים עם הפד הידני את הפוליש במעין "פמפומים" על הפח, על השטח בו אנו רוצים כרגע לעבוד, באופן דומה למתואר בסרטון:

http://youtu.be/RcpOWr5Ku2g?t=6s דרך יוטיוב
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.

לאחר מכן, מתחילים בתנועות מעגליות לשפשף עם הפד על המשטח, בכוח, עד שהפוליש נראה כאילו מתחיל להתייבש.

אין להמשיך לשפשף לאחר שהפוליש איבד מהנוזליות שלו, שכן זה ייצור הולוגרמות, שפשופים, Marrings.

לאחר השפשוף, לוקחים מטלית מיקרופייבר נקייה ויבשה ומנגבים את שאריות הפוליש שעל הפח.

ברגע זה סיימתם את הפוליש על החלק המטופל.

שימוש במכונה:

כשם שכבר נאמר, משתמשים בפד נבחר, ומחברים אותו לBacking Plate שלנו במכונה.

בדיוק כמו באופן הידני, מפזרים את הפוליש על הפד בצורת נקודות בגודל חצי עד אפונה שלמה.

מפזרים את הפוליש על המשטח שבו אנו עובדים בדומה לפוליש הידני.

מתחילים:

במקרה של מכונות DA, הדרך הכללית היא להשתמש במהירות של 4-5 לחיתוך ובמהירות של 3-4 לפיניש.

גם במקרה הזה מדובר על משהו כללי מאוד וכל מוצר ושימוש דורש משהו אחר.

לאחר הפיזור, מניחים את המכונה על הפח ומפעילים אותה.

זזים בתנועה איטית-בינונית בצורה כזו:

------>

------>

תשימו לב שכל שורת חץ מתארת שורה חדשה במשטח עליו אנו עובדים. כלומר, כמו התיאור פה, גם העבודה שלכם על המשטח צריכה להתבצע על משטח מרובע עד כמה שאפשר בערך בגודל דף A4.

לאחר השלמת הסבב המדובר, עושים עוד סבב כזה:

^ .^ .

^ .^ .

^ .^ .

^ .^ .

^ .^ .

הנקודות מתארות תזוזה כלפי מטה.

http://www.youtube.com/watch?v=6i_cPtLHQDw דרך יוטיוב
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.

(*לגבי הסרטון: אני מציע לעבוד בחצי מהשטח עליו הוא עובד. לרוב, עבודה על משטח כה גדול תניב תוצאות פחות טובות בצורה משמעותית.)

בצורה הזו מבצעים כ3-4 סיבובים, כאשר 2 מהראשונים יהיו עם הפעלת כוח בינונית - חזקה, וה2 האחרונים יהיו ללא הפעלת כוח כמעט בכלל, רק משקל המכשיר. גם פה, יש לשים לב להוראות המצוינות על גבי הפוליש שכן כל פוליש דורש צורת עבודה שונה.

לאחר שסיימנו, מנגבים את השאריות של הפוליש ומסתכלים על התוצאה. המהדרין ינקו את המשטח עם חומר IPA (אלכוהול), שמוריד חומרי מילוי ושמנים שגורמים למשטח לעתים אחרי הפוליש להיראות טוב הרבה יותר ממה שהוא, ולאחר שטיפה אחת הרבה סווירלים והולוגרמות חוזרים להיראות.

מרוצים ? נמשיך למשטח הבא.

לא מרוצים ? עושים עוד סיבוב, או מחליף פוליש\פד למשהו יותר אגרסיבי.

עד כן שיעורנו להיום. נמשיך בשיעור הבא בתהליך פוליש עם מכשיר רוטורי, מריחת הווקס, אוטם צבע וניקוי מקדים לווקס\אוטם.

המדריך המלא לכניסה לעולם הדיטיילינג

HU: Pioneer AVH2750BT | Midbass: Morel Virtus MW6 | Tweeters: Morel MT230 | Amp: Sundown SAX100.4 | SW: DLS Nordica 12" | SoundDeadener: Stinger Roadkill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

מישהו יכול לתת בהודעה אחת במה צריך להצטייד (אם אפשר אז רצוי עם עלויות, תודה) עם אני רוצה לעשות טיפול דייטלינג לאוטו?

בהנחה ופרט לדליים ומטלית מקופייבר אין לי כלום (גם שמפו יש).

וכמה מכונה DA עולה?

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיטיילינג זה כמו טיפול ברכב , אי אפשר לדעת מה גודלו , אני אתן לך תשובה כללית ואתה תמשיך לשאול שאלות ספציפיות יותר .

טיפול גדול מורכב בגסות מ-3 שלבים ; ניקיון , פוליש ולבסוף ווקס .

לניקיון תזדקק לכל הפחות לשמפו , שני דליים וכפפת שטיפה (או מדיה אחרת) , בד"כ גם כוללים מכונת שטיפה בלחץ והמקפידים גם מיכל הקצפה (לרסס את הרכב בקצב , שהוא בסה"כ סוג של שמפו שמטרתו לשהות על מנת לשחרר את הלכלוך בתחילת השטיפה) , כמובן ג'ילדה (או מדיה אחרת כגון מגבת מיקרופייבר\וופל , לחץ אוויר וכו') .

פוליש ידרוש כמה סוגי פוליש שונים , מכונת פוליש (DA כמו שהזכרת או Rotary) וכמה כריות פוליש שונות , קיימת האפשרות של פוליש ידני אך היא מומלצת הרבה פחות ולא ברת השוואה לתוצאות של פוליש במכונה .

ווקס יכול להיות ווקס "רגיל" , או כל ציפוי אחר (אוטמי צבע , ציפויי נאנו וכו') או שילוב בין כמה ווקסים שונים (למשל אוטם צבע ווקס "רגיל" עליו) .

כמו כן בין 4 השלבים שהוזכרו , קיימות נקודות נוספות שדורשות התייחסות :

פלסטלינה - תהליך מאוד חיוני אחריי השטיפה ולפני הפוליש , תזדקק כמובן לפלסטלינה ואולי לחומר סיכוך (לא חובה , יש המשתמשים במים בלבד ויש המשתמשים בשמפו רכב) .

סלון הרכב - שואב כמובן , חומרים להגנה על הסלון (יש חומרים לעור , חומרים לויניל ופלסטיק , חומרים לריפודי בד ועוד) ובהתאם למצב הרכב , יתכן שתדרש לחומרי ניקוי שונים (שוב חומר ניקוי מסויים לכל דבר אחר ברכב , למשל אחד לעור , אחד לבד וכו') .

הגלגלים - חומר עדין לניקוי הג'אנטים הכרחי (אלא אם מצבם ממש טוב , ואז ממשיכים לשמור על מצב כזה עם שמפו לרכב) , רצוי מברשת כדי להבריש את החומר לג'אנטים , ומומלץ חומר לצמיגים (אני נזהר לא להיכנס לזה , אבל בגדול יש כאלו שמטרתם רק להבריק את הצמיג ויש כאלו שלכל הפחות "מנסים" להגן עליו) .

גומיות המרכב - נושא שכדאי להתייחס אליו , ולמרוח עליהן חומרים מיועדים או לכל הפחות חומר "כללי" שלא יזיק להן (הרבה חומרים שמתאימים לדשבורד יתאימו , לא כולם) .

אני יכול לכתוב עוד 10 , אני אקצר ואגיד שמה שאתה צריך הכי הרבה הוא סבלנות , תלמד על כל תהליך בפני עצמו (פוליש , ווקס וכו') ומשם תגיע מוכן לביצוע דיטיילינג ..

MX-5T 05>911 S 08>S2000 07>S2000 06>S2000 08>Mazda 6 05+Z800 14+Polo 98>Suzuki Splash 09 :cry:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל שאפו, מדריך מעולה לאנשים מתחילים בתחום,עשית לי חשק לפתוח את השישי בקרצוף לרכב.

שאלת תם: לדעתי אפתח בשטיפה+ווקס ואוטם צבע, כולל הברקה לגא'נטים עם הSONAX.

אשמח לרשימת קניות קצרה ואשמח לדעת לאן אצטרך לסוע כדי לקנות את המוצרים הנ''ל בארץ הקודש.

שמפו מומלץ לרכב,סוג מסוים של מטליות לניגוב,אוטם צבע,ווקס.

תודה מראש ;-)

Mercedes Benz CLA 200 8)

The best or nothing

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Moonlight Theory,

קודם כל תודה על התשובה המפורטת מאוד!

אני ישאל ספציפית יותר. יש לי את כל הדרוש לניקיון כללי (כלומר שטיפה+ ניקיון םנימי פרט לשואב אבק טוב. כנראה אני יקנה בקרוב). מה שחסר לי לביצוע דייטלינג אמיתי הוא הכל מעבר לשטיפה רגילה (יש לי גם וקס של טורטל אבל הבנתי שהוא ממש לא רציני אז צריך להחליף גם אותו).

כלומר מה שאני צריך- פלסטלינה, מכונת פוליש+ כמה סוגי פדים (מה בכלל מומלץ? ראיתי שיש איזה מיליון ואחד סוגים שונים :roll:), אוטם צבע, ווקס נורמלי. כרגע יש לי באוטו טאסות ככה שאין צורך כרגע במשהו לניקוי ג'אנטים (למרות שיש רעיון להחליף זה יהיה תלוי מחיר).

איזה חומרים כדאי לקנות וכמה זה בערך יעלה? (טווחי מחיר בהערכה גסה יספיקו בהחלט)

שוב תודה! ויום טוב!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי , העצה הכי טובה היא שאל תקנה כלום .

צינור , שני דליים , שמפו , כפפה , מגבת ייבוש ווקס - ואתה מסודר להתחלה .

פוליש הוא בלתי הפיך , וכל פוליש הוא אחד פחות מחיי הצבע של הרכב .

לפני שרצים ועושים פוליש , ועוד באופן עצמאי ובפעם הראשונה , כדאי להכיר את הצבע ברכב .

יש טכניקות לשטוף , ועם כמה שזה נשמע דבילי , זה בעצם האפקט הכי מצטבר על הצבע , ככל שנשפר את טכניקת השטיפקה שלנו ככה נזדקק לפוליש לעתים רחוקות יותר .

גם ווקס (והטרטל מספיק טוב שלא יבלבלו לך את השכל פה , שתחליט מה הכיוון שלך בתחום הדיטיילינג תבחר לך כמה ווקסים מועדפים , כרגע זה לא הזמן לרוץ ולקנות איזה קארפלן או מגאוויירס) , צריך ללמוד פחות או יותר מה קורה אם מסירים מוקדם מידי או מאוחר מידי , מה קורה אם קצת מים נזלו מהגומיות על הווקס בזמן המריחה וכו' .

תן לרכב שטיפה טובה , ווקס טוב , ותהנה מתחושה טובה .

בין לבין תמשיך לקרוא פה על פולישים , תלמד עוד קצת טכניקות , עוד קצת כללי אצבע וככה תצבור יותר ידע איכותי .

לא צריך שנים , בסופו של דבר פוליש הוא עניין של "ידיים" ונסיון , אבל כן צריך כמות מינימאלית של ידע מקדים .

טאסות אם אתה מתכוון להחליף מבחינתי תשחט אותן עם מגרפת עלים , אבל מבחינת חומרי ניקוי הן זקוקות לאותו הדבר כמו ג'אנטים (שוב אם אתה מתכוון להחליף , זה דבילי לרוקן עליהן כל כמה שטיפות מינימום 50 שקלים של חומר) .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל שוב תודה!

אני כרגע שואל תיאורטית והתכנון הוא לקנות עוד חודשיים שלושה (אזור סוף מרץ תחילת אפריל). עד אז לשטוף את הרכב במה שיש ולהשתמש בווקס הקיים.

שאלה נוספת- ניקיון פנים הרכב.

אני צריך שואב אבק נורמלי (יש לי בבית אחד שלא מוציא כמעט את האבק על המושבים או על הרצפה- שלא לדבר על שערות של הכלבה). איזה דגם מומלץ?

הבנתי שיש משהו שנקרא קיטורית והוא עוזר להוריד שמנים על חלקי פלסטיקה ברכב. אפשר לקבל הרחבה על הנושא?

את הטאסות- מחפש ג'אנטים כרגע ועדיים לא יודע אם יוחלפו (יש רצון אבל הממון הולך כרגע לדברים אחרים, יותר חשובים ולכן אני מברר מחירים. ברגע שאדע הכל אני יחליט אם יוחלפו או לא).

שוב תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתפלא , שואב אבק תקבל תשובות טובות יותר באוף-טופיק , בסופו של יום כל שואב אבק חזק יהיה טוב ותלוי בתקציב שלך .

תשכח ממכונות קיטור , אין צורך בהן והטובות עולות הרבה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מובא בזאת קישור המלצות על מוצרים, שאני רואה בינו לבין השרשור הזה קשר ישיר.

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=465331

המדריך המלא לכניסה לעולם הדיטיילינג

HU: Pioneer AVH2750BT | Midbass: Morel Virtus MW6 | Tweeters: Morel MT230 | Amp: Sundown SAX100.4 | SW: DLS Nordica 12" | SoundDeadener: Stinger Roadkill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

תודה =]

אשמח לדעת איזה גילדה מומלצת לייבוש מהיר בלי שריטות

יש לי אחת שאפשר לנגב עד מחר =/

ראיתי אחת לבנה שעם מעבר אחד והאוטו נשאר יבש

מה אתם אומרים על מגווירס water magnet יעשה את העבודה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3439 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...