Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המדריך המלא לכניסה לעולם הדיטיילינג - פרקים בהמשכים

שימו לב! השרשור הזה בן 3441 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אלון / איתי,

באמת שרשור עם המון תוכן מקצועי, ממתין לפרקים הבאים.

דבר אחד שלא כל כך הבנתי:

יש לי רכב בצבע שחור, אני רוצה להשתמש באוטם צבע ולאחר מכן בוקס.

מה פרק הזמן האופטימלי להמתנה בין השימוש בתכשיר הראשון לשני והאם יש סדר מסוים שבו משתמשים בתכשירים?

(מה מגיע קודם).

לדוג', הצבע אינו "שרוף" אך איבד מן הברק מהמראה ה"רטוב" שהיה לו, האם עליי להשתמש באוטם ורק לאחר מכן בוקס או להפך?

אוטם ראשון. 12 שעות מינימום לאחר מריחתו אפשר לשים וקס.

סביר להניח שפוליש יחזיר את העומק של הצבע, לא הוקס והאוטם.

אגב, אני גם מוכן להגיע למפגש.

המדריך המלא לכניסה לעולם הדיטיילינג

HU: Pioneer AVH2750BT | Midbass: Morel Virtus MW6 | Tweeters: Morel MT230 | Amp: Sundown SAX100.4 | SW: DLS Nordica 12" | SoundDeadener: Stinger Roadkill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם יגיע למפגש דיטיילינג, שמישהו ייזום התארגנות באשכול נפרד כדי לא להפריע פה.

כמובן שנפתח אשכול כזה בקרוב, כשהמועד יהיה קרוב יותר.

אין טעם לפתוח חודש וחצי לפני.

אם באמת נראה הענות גדולה אני אדאג לאירוע מעניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדריך מעולה! הבהרת לי כמה דברים :) יש לי שאלה בנוגע לווקס, בפעם הראשונה שעשיתי ווקס חיכיתי דקה עד להורדת השכבה, ואתה כתבת שצריך לחכות בין 5 ל20 דקות, אז מה שעשיתי בעצם היה לשווא? החומר לא פעל כמו שצריך? ואמרו לי גם מעבר לדקה הווקס ממש מתקשה ויהיה לי קושי להוריד אותו. אז עשיתי לנכון או לא? ומכונת פוליש, יש מכונה יעודית או שאפשר גם להשתמש במכונה של חיתוך קרמיקות עם דיסק, אבל רק להחליף את הראש? [דומה מבחוץ למכונת פוליש אם אתה יודע למה אני מתכוון]

יש לי 306 סיבות לחייך בכל סיבוב :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאמור זה תלוי באיכות הווקס. מה היה אופן היישום? אולי לא נתת לו מספיק זמן להתאחות? אולי הרכב לא היה יבש מדי? אולי ירדו אצלכם רק טיפות? התנהגות המים הזו אמורה לקראת אפילו בטרטלים בתנאי שמיישמים נכון

אני מניח שזה היה ענין של זמן כי סיימתי למרוח את הוקס בגג והתחלתי להסיר גם מהגג ורק שם באמת ראיתי טיפות לא עגולות היום.

כמה זמן צריך לחכות בוקס שלי (הרלי 100% קרנובה צהוב לפי מה שרשום על האריזה) ולכמה זמן לדעתך הוא אמור להחזיק?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שזה היה ענין של זמן כי סיימתי למרוח את הוקס בגג והתחלתי להסיר גם מהגג ורק שם באמת ראיתי טיפות לא עגולות היום.

כמה זמן צריך לחכות בוקס שלי (הרלי 100% קרנובה צהוב לפי מה שרשום על האריזה) ולכמה זמן לדעתך הוא אמור להחזיק?

תודה

מעולם לא השתמשתי בו לכן אני לא יטעה אותך.

בכל אופן, תשאיר אותו כמה זמן שרק תוכל, שלא יעבור את ה20 דקות, וכל עוד נראה לך שהוקס עדיין ניתן להורדה בקלות.

יש אפשרות גם לדעת אם הוקס כבר התאחה - בכך שתעביר אצבע על השאריות של הוקס. אם הן נמרחות - הוקס עוד לא התאחה.

אם הן יורדות - הוקס כבר התאחה ואפשר לנגב.

HU: Pioneer AVH2750BT | Midbass: Morel Virtus MW6 | Tweeters: Morel MT230 | Amp: Sundown SAX100.4 | SW: DLS Nordica 12" | SoundDeadener: Stinger Roadkill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיטיילינג אמיתי הוא תהליך ארוך המצריך משאבים רבים ורצון אמיתי לשאוף לפדנטיות. דיטיילר הוא אדם אשר עושה את עבודתו במלוא ההשקעה. חיפוף מסיר ממנו את תגית הדיטיילר.

כאשר מתחילים תהליך של דיטיילינג, הדבר הראשון שבד"כ עושים הוא שטיפת הג'אנטים והצמיגים.

לג'אנטים, בעיקר כאלו המורכבים על יד בלמי דיסק, נדבק אבק בלמים רב הנובע מפעולת הבלמים.

אבק זה "נדבק לג'אנטים" בצורה כזו שלעתים לא ניתן להוריד אותו בשמפו רכבים קונוונציונאלי.

22360d1202906731-brake-dust-dsc00047.jpg

על מנת להוריד את האבק יש להשתמש בתרסיסים מיוחדים ומברשות המיועדים להמיס את האבק ובו זמנית להימנע מפגיעה בגומי הצמיג ע"י כימיקלים אגרסיביים שונים.

ישנם חומרים רבים המומלצים בעולם לעבודה זו: Sonax Xtreme Wheel Cleaner, Bilberry, Smart Wheels, Iron-X ועוד רבים וטובים. בד"כ משתמשים באחד מהראשונים לניקוי ובIRON-X להורדת משקעים ולכלוך שנדבק בתוך נקבוביות הג'אנט ולא יורד בדרך אחרת.

חומרים אלו מומלצים לשימוש לעתים לא קרובות, אלא בתור ניקוי לפני יישום אוטם צבע, ממש כמו פלסטלינה לפני וקס על הצבע של הרכב.

לאחר שהג'אנט נקי לחלוטין - מומלץ מאוד למרוח אוטם צבע. הדגש הוא על אוטם צבע - וקס לא פועל בצורה יעילה על החישוק ולא דוחה לכלוך ואבק באותה יעילות של אוטם.

ישנם אוטמים מיוחדים לג'אנטים, אך כל אוטם צבע סינטטי לצבע הרכב יתאים גם הוא.

תפקיד האוטם על הג'אנט הוא, כמו על צבע הרכב, שמירה על הברק, העומק והאיכות של החישוק. עם זאת, תפקידו העיקרי הוא לדחות לכלוך. כאשר יש אוטם צבע על החישוק, האבק לא נדבק וניתן להורידו בד"כ בהעברת סמרטוט לח בלבד. לכן, אין אפילו צורך בתרסיס מיוחד לחישוקים בשימוש תקופתי אלא רק בסבון הרכב.

לאחר מריחת האוטם צבע יש לתת לו שוב להתאחות תוך כמה שעות.

אחרי תהליך ניקוי החישוקים, מתחילים בשטיפת הרכב.

שיטת 2 הדליים:

שיטה מיוחדת הנפוצה מאוד בעולם בכלל ודיטיילרים בפרט.

כנאמר בפרק הראשון, תהליך שטיפה לא נכון אחראי לרוב הסווירלים בצבע. שפשוף של לכלוך על פני כל שטח הרכב עם ספוגים שאמורים להוריד אותו גורם להמון סווירלים.

השיטה הזו אמורה לצמצם באופן ניכר את כמות הלכלוך המשתפשפת על הפח.

השיטה:

לוקחים 2 דליים.

אחד מהם עם מים נקיים, השני עם מים ושמפו לרכב.

מנקים טוב טוב את ספוג המיקרופייבר איתו תשטפו את הרכב. לאחר מכן, מכניסים אותו לדלי עם השמפו.

מרטיבים ומשפשפים בעדינות חלק קטן (נאמר בגודל של כנף קדמית) עם הספוג ומחזירים אותו לתוך הדלי עם המים ללא הסבון.

מנקים בתוך המים את הספוג ומעבירים אותו לדלי עם המים המהולים בשמפו. מכאן התהליך חוזר חלילה.

הפואנטה של השיטה היא שכל האבק אשר נדבק לספוג לא משתפשף על הפח, אלא יורד בתוך המים הלא מהולים ונשאר שם. כך, המים עם הסבון נשארים כמה שיותר נקיים והלכלוך לא חוזר כל פעם עם הספוג אל פח הרכב.

זו השיטה המומלצת ביותר לשטיפת הרכב.

מעבר לשיטה זו, אפשר לצמצם סווירלים על ידי שלב קדם שטיפה - Pre wash.

בד"כ השלב הזה כולל סבון שלג - Snow Foam.

זהו סבון מיוחד אשר יכולת ההקצפה שלו גדולה בצורה בלתי רגילה.

snow1n.jpg

כאשר הקצף סמיך דיו, חומרים מסוימים מסוגלים לעמוד עד 10 דקות על הרכב עם קצף מספק.

הקצף גורם לאבק ולכלוך להתרכך ובכך להפחית את כמות הלכלוך על הפח ולרכך לכלוך שלא יורד על מנת לצמצם את החיכוך עם הצבע ולצמצם בזאת את הסווירלים האופציונליים.

על מנת להגיע לקצף שכזה יש להשתמש במיכל מיוחד המתלבש על רובה הגרניקים (מכשיר לחץ מים) ומוהל את סבון השלג עם המים בלחץ גבוה. כך, נוצר הקצף הסמיך.

אופציה נוספת היא שימוש במיכל לחץ לריסוס ידני שניתן אף לקנות בהום סנטר ודומיו. מוהלים פנימה מים עם הסבון, יוצרים לחץ וכך נוצר הקצף.

Pressure_Pump_Sprayer_Bottle.jpg

לאחר כיסוי הרכב עם קצף השלג, יש להמתין מספר דקות ולאחריהן להוריד את השלג עם שטיפה ולהתחיל בשיטת 2 הדליים.

בפרק הבא אסביר על השלב הבא - פלסטלינה, Detar, Deiron, שטיפה ללא מקור מים וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדהים :yum:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהתחלה חשבתי שזה נקודות אבק ואמרתי לעצמי "ממה הוא מבסוט?! " ורק בתמונה האחרונה קלטתי שזה טיפות מים!

נראה מדהים! זה בעצם אוטם צבע?

האם הוא נרכש בארץ וכיצד הוא יושם על הרכב? ידני או עם מכונה?

Got To love It

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

:lol: "ממה הוא מבסוט" לחבר נשאר קצת אז הוא נתן לי את האוטם צבע, ביום ראשון החלטתי לשטוף את הרכב ולמרוח את האוטם צבע של מנזרנה. עבדתי ידני עם פד. התוצאה מדהימה, האוטם נרכש דרך אוטוסטור

A3

K04 Inside

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3441 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...