Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האשם בתאונה לא רוצה לקחת אחריות, מה עושים?

שימו לב! השרשור הזה בן 4515 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום.

חמי עבר תאונת דרכים שבסופה הרכב שלו הורד מהכביש. אחרי כמה ימים של התאוששות הוא תכנן לצאת לסיבוב באולמות התצוגה ולשם כך ביקש את הרכב שלי (רכב שני במשפחה), מדבור ביונדאי גטס 2007. בדרך לאחד מאולמות התצוגה באיזור עפולה הוא עמד ברמזור ונכנסו בו מאחורה. הנהגת של הרכב שנכנס בו טוענת שהיא לא אשמה בתאונה כי גם בה נכנסו והיא עפה קדימה מההדף ונכנסה בחמי(באוטו שלי) והבחור באוטו השלישי טוען שהוא לא אשם כי הוא נכנס רק בה ולא בשני רכבים וזה בעייה שלה שהיא לא שמרה מרחק או משהו כזה. בגלל שהמצב הכלכלי שלי כרגע לא מאפשר לי להחזיק שני רכבים, החלטנו למכור את הרכב. ולשם כך הייתי חייב להכניס אותו למוסך (רציתי לחכות עם זה עד שמישהו מהם יקח אחריות) לתקן את הנזק שנגרם כתוצאה מהתאונה (פגוש אחורי הוחלף, רצפת תא מטען,צבע ועבודות חשמל כמו חיישני רוורס חדשים ופנס ערפל אחורי) בקיצר נזק שהוערך בחמש אלף ש"ח. החלטתי לתבוע את הביטוח המקיף שלי, שילמתי השתתפות עצמית 1200 ש"ח וקיבלתי 1600 ש"ח ירידת ערך 4% ע"פ דו"ח שמאי. השאלה היא האם כדאי לי תבוע את הנהגים הפוגעים ואת מי בדיוק? מה אני יצליח להוציא מהם אם בכלל? חשוב לזכור שמעבר לתשלום על ההשתתפות העצמית ששילמתי לא יהיה לי העדר תביעות ב-3 שנים הבאות ויש לי עוד רכב חדש דנדש שהביטוח עליו גם ככה יקר. מה אתם הייתם עושים במקרה כזה?

Nissan Note Acenta 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום.

חמי עבר תאונת דרכים שבסופה הרכב שלו הורד מהכביש. אחרי כמה ימים של התאוששות הוא תכנן לצאת לסיבוב באולמות התצוגה ולשם כך ביקש את הרכב שלי (רכב שני במשפחה), מדבור ביונדאי גטס 2007. בדרך לאחד מאולמות התצוגה באיזור עפולה הוא עמד ברמזור ונכנסו בו מאחורה. הנהגת של הרכב שנכנס בו טוענת שהיא לא אשמה בתאונה כי גם בה נכנסו והיא עפה קדימה מההדף ונכנסה בחמי(באוטו שלי) והבחור באוטו השלישי טוען שהוא לא אשם כי הוא נכנס רק בה ולא בשני רכבים וזה בעייה שלה שהיא לא שמרה מרחק או משהו כזה. בגלל שהמצב הכלכלי שלי כרגע לא מאפשר לי להחזיק שני רכבים, החלטנו למכור את הרכב. ולשם כך הייתי חייב להכניס אותו למוסך (רציתי לחכות עם זה עד שמישהו מהם יקח אחריות) לתקן את הנזק שנגרם כתוצאה מהתאונה (פגוש אחורי הוחלף, רצפת תא מטען,צבע ועבודות חשמל כמו חיישני רוורס חדשים ופנס ערפל אחורי) בקיצר נזק שהוערך בחמש אלף ש"ח. החלטתי לתבוע את הביטוח המקיף שלי, שילמתי השתתפות עצמית 1200 ש"ח וקיבלתי 1600 ש"ח ירידת ערך 4% ע"פ דו"ח שמאי. השאלה היא האם כדאי לי תבוע את הנהגים הפוגעים ואת מי בדיוק? מה אני יצליח להוציא מהם אם בכלל? חשוב לזכור שמעבר לתשלום על ההשתתפות העצמית ששילמתי לא יהיה לי העדר תביעות ב-3 שנים הבאות ויש לי עוד רכב חדש דנדש שהביטוח עליו גם ככה יקר. מה אתם הייתם עושים במקרה כזה?

מי שאשם בתאונה זאת אותה גברת שנכנסה בו מאחורה, זה קרה מאחר והיא לא שמרה מרחק מהרכב שעמד לפניה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה תובע את שני בעלי הרכב ואת הביטוח שלהם. סביר שבית המשפט יחייב רק את הנהג של הרכב האחרון כי הוא זה שגרם לתאונת השרשרת.

התשובה בהודעה של דני לא נכונה.

אילו הנהג לא הייה נתקע בנהגת זו לא הייתה נתקעת בך.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

kingikra,

שתף אותנו בנסיונך המר. גם עיצה גרועה כמו שנתת צריכה סימוכין.

eliazimov

כמובן שאתה תובע את נהגת הרכב שפגע בך ואת חברת הביטוח שלה. אם לנהגת הרכב הפוגע יש שכל - היא תתבע מצידה את הרכב שפגע בה. היא תצרף לכתב ההגנה שלה תביעת צד ג'. אתה לא אמור לפסוק מי הגורם האשם בתאונה. זה יהיה תפקידו של בית המשפט.

לדעתי סיכוייך לקבל פיצוי עבור נזקיך הישירים (השתתפות עצמית וירידת ערך) הם גבוהים. לא ברור אם תקבל גם את הנחת היעדר תביעות, אך כמובן שאתה יכול לציין בכתב התביעה את גובה ההפרש אם יש לך נתון בכתב מחברת הביטוח שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קומנדר

בתאונת שרשרת יש שני מצבים

האחד שאתה חש בשתי פגיעות בך משמע הרכב האמצעי פגע בך ואז הרכב האחרון פוגע באמצעי ואתה כמובן חש במכה הזו גם.

השני חשת מכה אחת- הפוגע הוא הרכב האחרון שמעיף את הרכב האמצעי עליך.

כיוון שאתה לא רוצה לצאת קרח אתה תובע את שניהם כי אם לא תתבע את האחרון , והרכב האמצעי יוכיח שלא אשמתו ,אלא הוא נדחף על ידי הרכב האחרון השופט מזכה אותה, ולך אין נתבע אחר.

ולך לא איכפת מה עושה הרכב האמצעי אם הוא תובע את הרכב האחרון או לא, זה בעיה ביניהם איך תהיה חלוקת הנזק.

הסיכון הקטן שלך הוא שאולי תחוייב בהוצאות משפט של הרכב האמצעי.

כן אני גם סקרן לשמוע את הנסיון המר של kingikra

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה על התגובות. יש לי ידידה עורכת דין שהתייעצתי איתה לגבי העניין הזה. היא אומרת שיש סיכוי טוב שאני יקבל את ההשתתפות עצמית ששילמתי(וזה במידה והגברת שנכנסה בי תבעה את חברת הביטוח שלה ולא סידרה את הנזק על חשבונה), את הירידת ערך קיבלתי מחברת הביטוח ככה שאין מה לדבר על זה ולגבי ההיעדר תביעות זה בהחלט תלוי בחברת הביטוח שצריכה למסור לי בכתב את ההפרשים בין ביטוח עם העדר תביעות וביטוח בלי. דבר אחד שחשוב לציין שהיא טוענת שההליך המשפטי יכול לקחת שנה ואפילו יותר והאמת היא שאני לא בטוח שיש לי ראש להתעסק בזה בשביל סיכוי של 50% שאני יקבל משהו בסוף כל הסיפור הזה.

Nissan Note Acenta 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא צריך לתאר בכתב התביעה את נסיבות התאונה, כולל העובדה שהרכב הפוגע טוען שנפגע מאחור על ידי רכב שלישי.

אין מחלוקת על כך שהרכב האמצעי פגע בו. לכן הוא צריך לתבוע את חברת הביטוח ואת הנהג(ת) של הרכב הזה.

הוא יכול להקל על נהגת הרכב השני אם יצרף לכתב התביעה גם את פרטי הנהג וחברת הביטוח של הרכב השלישי.

זה לא רלוונטי לתביעתו אך מעניין האם הרכב השני קיבל פיצוי על נזקיו מחברת הביטוח שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה תובע את שני בעלי הרכב ואת הביטוח שלהם. סביר שבית המשפט יחייב רק את הנהג של הרכב האחרון כי הוא זה שגרם לתאונת השרשרת.

התשובה בהודעה של דני לא נכונה.

אילו הנהג לא הייה נתקע בנהגת זו לא הייתה נתקעת בך.

התשובה נכונה מניסיון

אתה תובע את הרכב שלא שמר מרחק ממך

זה שהרכב השלישי נכנס בה לא קשורה אליך, זה שהיא עמדה מאחוריך ולא שמרה מרחק זאת כן הבעיה שלה והיא אשמה שהיא נכנסה בך

בית משפט לא יראה מה קשור הנהג שנכנס בה אליך והוא לא יהיה חלק מהתביעה בסופו של דבר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

dani_BH

איזה מרחק צריך לשמור מרכב שעומד ברמזור? נגיד מטר , 2 מטר . ואם היא עמדה במרחק הזה ועדיין מעוצמת המכה היא הועפה ופגעה ברכב הראשון. אז לא יהיה אשם לתאונה.

יש לך אסמכתא משפטית למה שכתבת?

האם היא אשמה שרכב נכנס בה ומעיף אותה על רכב אחר, או האשמה היא של אותו רכב שנכנס בה.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאונת שרשרת, כל אחד תובע את מי שפגע בו מאחור - ומי שנפגע (ונתבע) יעביר את האחריות לפגיעה על מי שפגע בו מאחור.

חמו של eliazimov לא יכול לקבוע בודאות מי גרם לתאונה. הוא יכול רק להוכיח מי הרכב שפגע ברכבו.

למרות האמור, כאשר ידועים לו פרטי הנהג ברכב השלישי הוא יכול לתבוע את שני הנהגים יחד וכל אחד לחוד. כך יזומנו כל הצדדים למשפט ולכל אחד תהיה הזדמנות להציג את גרסתו.

לעניין שמירת המרחק: באופן תיאורטי, ייתכן כי נהגת הרכב השני לא הוטחה ברכב שלפניה עקב הפגיעה של הרכב מאחור אלא לחצה על דוושת התאוצה לאחר שרכבה נפגע . לכן עשוי להיות מצב בו הנזק שנגרם לרכבה מאחור הוא מזערי ולעומת זאת הפגיעה ברכב שלפניה היא גדולה.

dani BH , אינך צודק. בית המשפט בהחלט יתייחס לפגיעה של הרכב השלישי. צריך רק שכל הנתונים יובאו לידיעתו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תאונת שרשרת, תביעת שרשרת, לא?

אתה צריך לתבוע את הבחורה, והיא אמורה לתבוע את הבחור. אני טועה?

כי בפועל היא באמת נכנסה בך, וגם בה נכנסו...

עוד שאלה דומה.

מה קורה במקרה שמישהו עוצר בצד הכביש, נגיד אוטובוס, מוריד ומעלה נוסעים, מאחוריו תנועה שבידיוק מגיעה אחרי רמזור אדום, כלומר הרבה כלי רכב, ואותו אוטובוס מאותת שהוא רוצה להתחיל נסיעה - אך לא מחכה ונכנס בכוח, מה שיוצר לנהג הראשון לתת ברקס וגם לאלה שאחריו.

1. האם הרכב הראשון אשם?

2. האוטובוס אשם שראה שיש תנועה בכביש ובכל מקרה נדחף?

אני תמיד שמעתי שמי שנכנס מאחורה - אשם כי לא הצליח לבלום, יש אמת בדברים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שכתבתי הרכב הראשון תובע את הרכב השני ואת הרכב השלישי

אם בית המשפט יקבע שהרכב השני נכנס ברכב הראשון בגלל שלא הספיק לבלום ישלם השני לראשון.

אם ימצא כי הרכב השני עצר ונדחף על ידי הרכב השלישי ופגע ברכב הראשון ישלם השלישי לרכב הראשון ולרכב השני.

פסק דין שיבהיר את הדברים , אחד מיני רבים מצ"ב

ME-09-1672-692.doc

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4515 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...