Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך אילפתי מפלצת - BMW R100RS סיפור מסע.

השושנים
שימו לב! השרשור הזה בן 1503 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אכן ישי כבר קראתי (פעמיים) ושמרתי את החלקים הרלוונטיים לי, זה חלום אחר

ודי חדש יחסית, חלום גשר הזהב הוא חלום ילדות ממש מגיל העשרה, הרבה לפני שרכבתי

לבד, הצפייה בפוסטר הזה "זורקת" אותי לתקופה אחרת ומופלאה ובמשך שנים בעצם

מהיום שאני זוכר את עצמי, זה החלום האמיתי' הצלחתי לאתר את הפוסטר ובמבט לאחור

היום אני לא בטוח שמדובר בגשר הזהב...אבל החלום נשאר-רן

Bridge.jpg

פעם האופנועים היו מברזל והרוכבים מפלדה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 421
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ההודעות עם הניקוד הגבוה ביותר

השושנים

עדיין מתגעגע...    

תמונות שפורסמו בשרשור

בגלל תופעת ההסתגלות, הגשמת חלום מביאה לאושר רגעי וחולף. אחת הדוגמאות הנודעות היא מה קורה לזוכים בפרסים הגדולים בהגרלות.

http://www.efshar-a.co.il/ViewContentPage.aspx?id=53

זאת גם הסיבה המאלצת מגשימי חלומות להגשמה אובססיבית של חלום אחרי חלום.

ובעניין גשר שער-הזהב, אכן, באמת מותר לחנות, בתשלום ולזמן קצר, במפרץ החניה שבקצהו המזרחי, כמוראה בתמונה שצירפת. אבל במציאות (לפני שלוש-עשרה שנים) נקודת התצפית הזאת נראית קצת אחרת: צפופה, ממוסחרת, לחוצה.

האם כדאי להחליף חלום בטרם אכזבה?

west252.jpg

west253.jpg

west254.jpg

west255.jpg

west256.jpg

west257.jpg

ברזלים מעופפים שעושים בום, רובר חוזר מהמתים:

http://lulisml.wordpress.com/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רן חברי לחלומות,

מתנצל שלקח לי זמן לענות, הייתי צריך לחשוב ולעכל את מה שכתבת (הנשמה שחולקת את יצועה עימי טוענת שאני חושב לאט אבל מבין מהר במצבי אימה.....).

ובכן, אני דווקא סבור שלא סיכלתי את נושא החלומות בעודו באיבו. מראש הותרתי 99% מהחלומות חיים ובועטים. כל שניסיתי לעשות הוא לנסות ולתחום את החלומות שאנחנו כן יכולים לממש, ואלו בדרך כלל מהווים אחוז בודד מכלל החלומות שלנו. דווקא בכך שהותרתי אחוז אחד למימוש הרי שהותרי תקווה ברת קיימא למימושם של חלומות. עצם השארת הפתח הזה מותיר פתח לתקווה (ולא לייאוש כהגדרתך), והתקווה גורמת לציפיה (ולא לדיכאון כהגדרתך) להגשמת חלום מסויים מתוך מגוון החלומות, ועצם התקווה בהחלט גורמת לנו לרצות לחיות ולא למות, ואם אנחנו חיים הרי שנוכל להמשיך לחלום.....זוהי למעשה אותה מטבע שלך רק שאני מעדיף את חצי הכוס המלאה ולא הריקה, ומכל לימון לעשות לימונדה וכו'.....

לעניין "מחסנית" החלומות, הרשה לי לפתח את הנושא, שהרי בפילוסופיה עסקינן. מדוע רק "מחסנית" אחת של חלומות? רק כדי "להקפיץ" כדור/חלום בודד? מה יקרה במידה ויהיה מעצור או תקלה במחסנית? וחוץ מזה, ב"מחסנית" ניתן להחזיק רק תחמושת מסוג אחד ולכן פתרון ה"מחסנית" לא נשמע נכון, בוודאי לא לשועלי קרבות למודי מלחמה כמונו.

היות וכך, אני מציע להחזיק "ארגז פעולה" שמכיל חלומות שונים למקרים מגוונים. ככה, במקרה של אזעקת אמת ומימוש של חלום אחד או חלילה גוויעתו של חלום אחר במקרה והא שייך לתחום של 99% חלומות בלתי ריאליים, לא משנה מה סוג החלום ולאיזה תחום הוא נושק, נוכל מיד לעבור לחלום מסוג אחר, לאו דווקא מוטורי כמובן. כך נשמור על גיוון ועניין. זה כמובן יוכל לענות על הנקודה שהעלית והיא הגשמת כמה חלומות במקביל, מסוגים שונים, וזאת בהנחה שהם ריאליים ופרקטיים ונמצאים באותו אחוז בודד אותו הגדרנו מלכתחילה.

זה עונה לשאלתך מה עדיף – חלום קטן ובר-הגשמה או חלום גדול ופנטזיונרי שרוב הסיכויים ש"יתקע במחסנית" ויגרום למעצור, תסכול ואפילו חלילה לתקלת בטיחות. הנה, סגרתי מעגל........

אחרי שרשמתי את כל זה, החלטתי לנסות למלא את בקשתך ולשתף את הנשמה ולשמוע את דעתה. ניסיתי כמובן לתפוס אותה במצב רגוע, שלו , מרוצה, ידידותי למשתמש וכו', וכמובן שהרגע הכי טוב היה כאשר היא הכינה מוסקה לצהריים והחצילים התחרבשו לה בטיגון והילדים צרחו שהם רעבים (כאילו לא סיימו ארוחת בוקר רק לפני שעה) , והכלבה הארורה טרחה כרגיל להשתין באמצע המטבח מתוך חדווה ואושר אין קץ וכשכושי זנב כאילו המציאה את הגלגל.......אני חייב לומר שדווקא התגובות של הנשמה במצבי קיצון הן מאוד ענייניות ומאתגרות (בעצם, הנשמה חיה תמיד על הקצה , ומצב קיצון הוא מרחב הקיום הטבעי שלה). אני אצטט לך כמה קטעים נבחרים תוך שאני מנסה מאוד להיות נאמן למקור:

"חלומות יש לך בראש? תיכף אני אראה לך מה זה לחלום ביום שבת בצהריים!!!!!! כאילו הכל כבר בסדר , הבית נקי, סיימת להכין את השיעורים לילדים, סיימת לגהץ, סיימת לתלות כביסה, סיימת לקפל כביסה , סיימת לטייל עם הכלבה (הארורה) , וסיימת לשטוף את המרפסת?????. אז עכשיו יש לך זמן לחלום?????? למה לי אין זמן לחלום קצת???? תפסיק מיד או שאני אארגן לך תיכף כזה חלום ביעותים שלא יתחשק לך יותר לחלום באמצע יום שבת!!!!! וחוץ מזה, אם אתה שואל אותי על חלומות אז אני מריחה שאתה "מבשל" טרגדיה כלכלית נוספת, ואתה מתכנן לקנות עוד ערימת ברזלים חלודים, ואם זה ככה, נשבעת לך שאני אורזת עכשיו וחוזרת לאמא שלי!!!!!

מה נותר לי לומר על הסיומת הזו שהיא חוזרת לאמא שלה????? ברור שזה משהו ששווה לחלום עליו אבל לצערי הוא שייך ל-99% החלומות הלא מציאותיים שלא יתגשמו........ולכן נותר לחלום בקטן, אולי היא תלך לאמא שלה רק לשעה ותיקח את הילדים והכלבה איתה?????

שלומי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חזרתי, טיבעו של החלום שהוא גדול מהמציאות, כיוון שמי שחולם מציאות בעצם לא ממש חולם.

בחלום מתערבבת פנטזיה עם הוויה, בדיות עם עובדות ובמקומות ההכרחיים החלום מכופף את

גבולות היום יום והמציאות על מנת להתאימה לרצון ולמידותיו של החולם.

אז כניראה שאם האדם החולם מגביל את עצמו בגודל החלום בעצם הוא לא ממש חולם אלה

מכוון לגובה שהוא חושב שיפגע, ובעצם הוא מתאים את החלום למציאות אפשרית וזה לא

חלום אמיתי. לחלום אמיתי אין גבולות אין הגבלות ואין התחלה אמצע וסוף...רן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב,

לילה חם ולח עבר על כוחותינו בבקעת אונו (שזה שם יפה לאזור בו נמצאת העיר המופלאה שלי, אור-יהודה).

קראתי בעיון את דבריך, ואז שבתי וקראתי שנית. קשה לענות כי נקודת המוצא שלנו שונה. אני מניח שלמרות ששנינו עוסקים ביומיום בעיסוקים מאוד גשמיים לפרנסתנו (טוב, לפחות אתה עוסק, אני סתם פקיד משועמם) הרי שנקודת המוצא שלך בחלומות היא רומנטית משהו, בעוד ששלי יותר יישומית. זה משפיע על האופן בו אנו רואים את המציאות ובמישרין משפיע על החלומות שלנו כי אני טוען שהחלומות הם ראי של המציאות ואני אסביר את כוונתי בשורות הבאות.

אני חולק עליך שטיבעו של החלום שהוא גדול מהמציאות. לדעתי, פעמים רבות החלומות שלנו הם השלכה של המציאות היומיומית כפי שאנו רוצים שתהיה ולא כפי שהיא בפועל. לדוגמה - במציאות האפורה אני מתנייד על קוריאני כזה או אחר בדרכי מאי-שם לאי-כאן, בעוד שבחלום אותה רכיבה מתבצעת על צירעה (וספה) איטלקית אקזוטית שנצבעה ע"י האדמו"ר ארז דרור בדוגמת צביעה של ספיטפייר בריטי. אז הנה, אני חולם סוג של מציאות ולכן אני בעצם כן חולם.

מה שרשמתי לעיל בהחלט משתלב עם הנקודה שהעלית לפיה "בחלום מתערבבת פנטזיה עם הוויה, בדיות עם עובדות ובמקומות ההכרחיים החלום מכופף את גבולות היום יום והמציאות על מנת להתאימה לרצון ולמידותיו של החולם". הנה, רשמת בעצמך, החלום הוא ראי של המציאות, ראי עם פרספקטיבה שונה, אך עדיין שיקוף של המציאות.

היות וכך, ומאחר והמציאות משתקפת בחלום הרי שקורה גם ההיפך, החלום שלנו משתקף במציאות . לכן, האדם החולם לא מגביל את עצמו בגודל החלום (כי הוא לא יכול להגביל את המציאות שלו המשתקפת בחלום) ולכן בעצם הוא כן חולם וכן מכוון לגובה המציאות שהוא חושב שיפגע, ובכך הוא מתאים את החלום למציאות היומיומית וזה כן חלום, חלום ריאלי ופרקטי הפועל בגבולות אותם החולם יודע על בסיס ניסיונו שהוא יוכל לממש.

וחוץ מזה, מה זה חלום אמיתי? הרי כל חלום מעצם טבעו אינו אמיתי. לחלום, כמו שרשמת, (בלי להשתמש בשם התואר "אמיתי") אין גבולות אין הגבלות ואין התחלה אמצע וסוף כי הוא חלום, אבל מאחר ומראש הוא מושפע מתת-המודע של החולם הרי שיש לו גבולות ואלו הם גבולות המציאות הריאלית של החולם בגמישות מסויימת.

עד כאן כרגע. ועל זה מן הסתם ישלמו לי היום שעות נוספות.....אני אוהב לחלום בעבודה שלי!!!

שלומי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלומי ,

איזה נשמה הנשמה שלך . . .:wink:

מה שמזכיר לי את הבדיחה הנדושה שמלאך המוות מגיע לאיזה בית באישון לילה , מעיר את הגבר ואומר לו '' באתי לקחת את הנשמה שלך '' הגבר מעיר את אישתו ואמר לה '' נשמה באו לקחת אותך .....''

יום טוב וחלומות פז.:lol:

אני מכוון תמיד אל הירח - מקסימום אפגע בכוכב . .

[size=6"[color="black:snipersmi :snipersmi ][/color]][/size]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן שלומי, שתי תפיסות ואולי יותר כי לכל אדם תפיסה משלו, וראייה שלו של הדברים.

בדיוק כמו באהבה ובדיוק כמו באכילה ובכל תחום אחר של החיים.

החלום הוא השתקפות של המציאות על בועת סבון, וההשתקפות הזו יכולה להיות יפיפיה

וצבעונית, אבל גם מתנפצת בקלות...

אין חלום אחד טוב ממשנהו, החלום הוא לדעתי הכלי, המעשים והתחושות שנגזרות ממנו

ההם הם ההוויה. (כייף ל הדיון הזה, אני מקווה שאנו לא משעממים אחרים...) - רן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רן,

הדיון הינו עונג גם עבורי אך אני שותף לחשש שלך שמא נשעמם את יתר חברינו לפורום.

היות וכך, אני חוזר לנקודת המוצא כקורא נהנה אך פאסיבי של השרשור שלך.

להשתמע.

שלומי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

...באחד האמשים רכבנו לנו המפלץ ואני מאי שם לאי פה, אני שקוע במחשבות על הכיסוי הקרוע

שלו והוא סופר לעצמו סיבובי מנוע, סקודה מגזרית החליטה באותה הרגע לחתוך מנתיב ימין לשמאל

תוך התעלמות מוחלטת מנוכחותינו שם, זה לא שהנהג לא ראה אתנו כי ממש לפני רגע עקפנו אותו

פשוט כי מישהו שכח ללמד אותו לשמור על נתיב הנסיעה, המחשבות עזבו לרגע את הכיסוי והתרכזו

איך לא בתרגיל התחמקות מהרכב ומאי התנועה שמשמאלי. האצבע כאילו חיים לה משל עצמה

גיששה באותו הרגע לעבר כפתור הצופר ולחצה עליו באופן אוטמאטי, איפשהו בכל הבלאגן קלטתי שהמפלץ

בחר בנדר השתיקה, שום צליל לא בקע מצופרו. בשילוב מדויק של ברקס ותיקוני כידון, הצלחתי להאט

ולתת לסקודה להעלם קדימה. מאוחר יותר רכון על הברכיים בדקתי את כל המגעים של הצופר

ואפילו חבטתי קלות על פלסטיקו, נדה, כלום, שום צליל לא הרעיד את חלל האוויר, כהיפוכונדר מושלם

התרוצצו במוחי מחשבות אקזוטיות על ריליי הצופר ושאר מטעמים, אבל כיוןן שלא יכולתי באותו הרגע

לעשות כלום, זנחתי את התיקון להזדמנות אחרת, כאשר אני משכנע את עצמי במחשבות ירוקות

כי לפחות לא אפגע באיכות הסביבה והשמיעה של תושבי י-ם...

היום בפרץ משונה של אנרגיה, החלטתי לעשות קצת סדר בבאלגן השורר בארון הציוד הגברי שלי

זה שמכיל את כל כלי העבודה, הצבעים וחלקי החילוף שצברתי במשך השנים, וכך מתוך הבלאגן

שלפתי צופר דנדש זהה לזה שמורכב על המפלץ, איך הגיע לשם ולאיזה רכב היה שייך אני יכול רק

לנחש, מה שברור שמיד אחרי ההחלפה שב המפלץ לתקוע בחצוצרה כמימים ימימה.

ושוב אנו בדרכים מצפצפים על כולם...והכיסוי אתם שואלים, מחר נקנה חדש...רן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רן

למפלץ שלך יש מספיק "מיץ" לספק לצופר אמיתי, בדוק את הצופר הבא :

http://www.twistedthrottle.com/trade/productview/2137/

מצויין, יש לי יום הולדת ב-23/7 תודה-רן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצויין, יש לי יום הולדת ב-23/7 תודה-רן

ולי ב23/10:lol::lol:

מצויין ומזל טוב לשניכם.

לי במקרה יש צופר כזה חדש בארץ....ואפילו למכירה....

למקרה שאחד ממכם יהיה מעוניין להפתיע אחד את השני, או אפילו את עצמו בצופר כזה.:wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1503 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...