Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה מחברי פורום שנהגו על פיג'ו 206, התלבטות לפני קנייה

finderseeker
שימו לב! השרשור הזה בן 4999 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

זו הודעתי הראשונה בפורום למרות שאני קורא כאן כבר הרבהההה זמן :)

ראשית רציתי להודות לכולם על שפע המידע שאתם מספקים, שעזר לי להחליט מה יהיה הרכב הבא שלי ואולי לא פחות חשוב - מה *לא* יהיה הרכב הבא. למישהו שלא ממש מבין ברכבים (כמוני) האתר הזה, חבריו וההודעות שלכם הם בבחינת עזרה שלא תסולא בפז. אז כאמור, תודה .

ניגש לעניין

החלטתי כאמור לרכוש רכב "חדש" (נו, יד שנייה, חדש בשבילי) ומכל האופציות בתקציב ה-35K שעומד לרשותי הבחירה נפלה על פיג'ו 206 XS, גיר ידני עם 110 כ"ס: שמשלב בצורה הטובה ביותר לטעמי את כל הפונקציות שהייתי מעוניין שיהיו ברכב בתקציב הנתון. בבחירה וההחלטה ללכת דווקא על הדגם הספיציפי הזה, אתם הם אלה שהיוותם את המשקל המכריע. סתם שתדעו.

לאורך הדרך שקלתי גם את דגמי רובר 25R, סיאט איביזה ואפילו הרשיתי לעצמי לפנטז קצת על רכישת אלפא 147, והסיבה היחידה שנטשתי את האופציה האחרונה היא שעושה רושם שבאמת כדאי להיות מישהו שקצת יותר מבין ממני ברכבים ומוכן להשקיע מעצמו ומכיסו סכום לא מבוטל לאורך האחזקה על מנת לתחזק את הרכב בצורה טובה, ואין לי סכומים גדולים פנויים לטיפולים שוטפים. חבל, אני מאד נמשך (לא בקטע מיני) אל ה-147, וזה עוד לפני שנסעתי עליה בכלל. רק בשביל לסבר את האוזן, הייתי מעדיף אלפא 147 על הפיג'ו.

לענייננו: התחלתי לבדוק רכבים ביד2 ויצאתי לערוך נסיעת מבחן על אקזמפלר שהציג נתונים מבטיחים. הבדיקות הראשוניות (לפני מוסך ומכון) עברו יפה מאד, על פניו עושה רושם שיש אופציה שמדובר ברכב ראוי. השאלה שלי נובעת מכך שכשלקחתי את הרכב לנסיעת מבחן, הוא הרגיש לי מוזר.

לצורך הבהרה: זו היתה הפעם הראשונה שנהגתי על רכב מהדגם הזה. ההרגשה היתה של רכב "קשה", שמורגשות בו כל מהמורה שקע או בליטה בכביש. זה פשוט הרגיש שונה מכל רכב אחר שעד אז נהגתי עליו. הבעלים טוען שהוא מודע לעניין, וש"ככה זה ברכבי ספורט" (ולא נכנס פה לדיון אם מדובר ברכב ספורט או לא. אני אישית מחזיק בדעה שלא, אבל זה לא ממש משנה)

בקיצור השאלה שלי כרגע מנהגים מנוסים יותר על הדגם היא האם חוויית הנהיגה באמת יותר "קשה" על פיג'ו 206 XS? אולי מדובר על פיג'ו בכלל? אין לי מושג.

אשמח מאד לקרוא את תגובותיכם

תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאתה כותב "יותר קשה" - למה אתה משווה את הXS?

ה-XS בהחלט מרגישה יותר קשיחה בהשוואה ל206 "רגילות", אבל אני ממש לא חושב שהיא קשיחה באופן אבסולוטי. יתכן שברכב בו נהגת נעשו שינויים כאלו ואחרים במיתלים שגרמו לתחושה הקשיחה.

ואם כבר נגעת באלפא - לדעתי, אם תמצא 147 שמורה ותטפל במקומות הנכונים, עלויות האחזקה לא יהיו גבוהות משמעותית.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום צביקה ותודה לתגובה המהירה.

אני משווה את הXS לרכבים הכי לא קשורים :) פשוט הם אלה שיצא לי לנהוג עליהם

מזדה 3, פיאט פונטו ספייס, יונדאי אקסנט, יונדאי אלנטרה, אופל קורסה, פורד פוקוס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, בתקציב העומד לרשותי (35K) אינני רואה כיצד אני מצליח למצוא אלפא 147 שמורה..

הדגם שבא בחשבון הוא עם מנוע 1600 ו-120 כ"ס (לא רוצה "רק" 105) ואפילו אם אני מותח את התקציב בעוד 5K מה שמהווה את הגבול הכי קיצוני מבחינתי ולא משאיר לי כסף ליישורי קו, אני לא רואה שום אקזמפלר מתאים ביד2 ואני כבר חודשיים מחפש שם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן,

לי יש את האוטו הזה ואני מאוד מרוצה ממנו (שנת 2002 110 כ"ס).

יחסית כן הוא "קשה" ומרגישים את הכביש, לא משהו שמפריע לי בכבישים בין עירוניים, יותר בכבישים משובשים בעיר בעיקר בורות קטנים לאו דווקא בליטות וכו', אבל עדיין לא משהו שלדעתי צריך להכריע בבחירת הרכב...

ד"א שלי למכירה=] אחרי 3 שנים מרוצות החלטתי להשתדרג...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן כבעל 206 xs גאה אני יכול להגיד לך שגם לי הייתה התלבטות ולבסוף בחרתי בxs אומנם בהחלט מרגישים את הכביש מאוד

כל מהמורה , אאך ההגה הוא פנטסטי והאחיזה הכיסאות נוחים מאוד נראת מאוד ספורטיבית ויפה ואני חייב לציין האחזקה די זולה והצריכת דלק עומדת על 1 ל13.5 שזה מכובד, בנוסף לכל זה היא די חזקה (הייתה לי סיוויק טורבו אז אני רגיל לחזק בהרבה) מה3 אלף טורים ומעלה הרכב מטפס בצורה מהירה למהירויות , וגם אני מוכר אותה בצער רב מאוד בגלל התחלת לימודים למרות שזה עדיין לא סופי המכירה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4999 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...