Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כשאתה נכנס לניתוח...אתה לא יודע איך תצא ממנו...

a®iel
שימו לב! השרשור הזה בן 7845 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יובל ורזמל - תודה על התשובות.

בקשר לבולמים - תפסת אותי יובל. :D לא שמתי לב לגמרי בין שתי המילים.

אם כך - כאשר אני רוצה להחליף בלמים, האם אני בעצם רוצה להחליף את הרפידות שבתוך הקאליפר :?:

בקשר להנמכה - הקטע עם מרכז הכובד ברור.(גם בלי הדוגמא :lol: )

האם המתלים קשורים להנמכת הרכב או הקפיצים (או שזה אותו דבר בכלל :? ) :?:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המתלה בעיקרון בנוי מקפיץ ובולם ועוד כמה דברים מסביב

אני לא מבין בעניין המבנה הרבה אז אני לא אטעה אותך, ניתן למומחים ממני להסביר

בקשר לבלמים, בלם דיסק בלוי מקאליפר עליו יש רפידה, שמפעיל לחץ על דיסק (בדיוק כמו באופניים שיש לך במחסן..... הגלגל בעצם משמש הדיסק במקרה האופניים, שים לב שה"קליפר" נוגע בחלק מתכתי על הגלגל ממש בדומה לרכב עם הדיסק)

כשאתה רוצה להחליף בלמים זה תלוי למה אתה מתכוון, בד"כ מחליפים את הרפידות כשהן נשחקות (ניתן לזהות לפי רעש מתכתי בבלימה)

תיכנס ל

http://www.howstuffworks.com

יש שם המון המון חומר על מבני הבלמים, הבולמים, דיפרנציאלים וכו, אתר מומלץ :)

לילה טוב

יובל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקצרה:

הבולם אחראי לרמת השיכוך/קשיחות של הרכב

הקפיץ אחראי להנמכה (ויש לו השפעה קלה גם על תגובת הבולם)

הצטרפו עוד היום לאגודה לשחרור הטלטל.

"הטלטלים השחורים, יולי 2004".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקצרה:

הבולם אחראי לרמת השיכוך/קשיחות של הרכב

הקפיץ אחראי להנמכה (ויש לו השפעה קלה גם על תגובת הבולם)

לפני תפקידי ה"משנה"(שיכוך/קשיחות/הנמכה)תפקידם של הצמד-חמד הוא להצמיד את מרכב הרכב אל הכביש.

בלמ"ז/קפיצים שהינם חלשים/עייפים ישמשו כזרז לכל מיני מריעין-בישין(מרחק בלימה ארוך יותר,ובמקרה קיצוני התהפכות).

עמית

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב אוחז נהדר!!! פניות שנלקחו קודם ב30 למשל...נלקחות בלי הרבה מאמץ ב50+ ... אני עושה הכל בזהירות מדהימה כי השינוי פשוט *מפחיד* ... האחיזה של הרכב מדהימה... השינוי מורגש גם בנסיעה רגילה בקו ישר ובהאצות כי הרכב פשוט דבוק לכביש...

בנוגע להנמכה - BOOLY ואני השוונו את הגבהים של הרכבים... הרכב שלו יותר נמוך משלי בערך ב1.5 ס"מ וזה מכיוון שמאחורה הוא הונמך ב2 שיניים (4.5 ס"מ בערך) ושלי רק בשן אחת (2.5 ס"מ) מקדימה ההבדל הוא של 1 ס"מ בערך - הסיבה היחידה שחשבנו עליה היא שכריות הבולם שלי חדשות וההבדל בינן לבין הקודמות השחוקות הוא מעל 1 ס"מ ...

בסך הכל אני מרוצה מאוד אחרי בדיקות ברורות יותר - ההתנהגות מצוינת ויחד עם זאת הנוחות לא נפגעה בצורה קריטית...

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאתה רוצה להחליף בלמים זה תלוי למה אתה מתכוון, בד"כ מחליפים את הרפידות כשהן נשחקות (ניתן לזהות לפי רעש מתכתי בבלימה)

אם הבנתי אותך נכון, אז כשאני בולם ואני שומע שריקה (מתכתית כזאת) קטנה ומעצבנת זה אומר שהרפידות שלי נשחקו ואני צריך להלחיף אותם נכון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הבנתי אותך נכון, אז כשאני בולם ואני שומע שריקה (מתכתית כזאת) קטנה ומעצבנת זה אומר שהרפידות שלי נשחקו ואני צריך להלחיף אותם נכון?

לא ממש...

יכול להיות מצב שהרפידות חדשות (או לא שחוקותו) ועדיין תהיה שריקה , זה יכול לנבוע למשל מדיסקים שנפגעו בצורה זו או אחרת...

את השאר (ואת התשובות הנכונות :wink: ) יספקו החכמים...

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאמרתי שזה בעצם ניתן לזיהוי ע"י רעש מתכתי בבלימה, לא שזה הגורם היחיד לרעש

יש עוד אלפי גורמים אפשריים, כמו אפילו גרגירי חול שיכולים לגרום לזה....

יובל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7845 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...