Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הקמת דף עצומה להתקנת תאורת קסנון לכל סוגי הרכב ע"פ תקן

Tiff
שימו לב! השרשור הזה בן 6024 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בהצלחה

+1

גלגלצ: דיווחי תנועה ביציאה ממצרים. עומס תנועה ענקי ממחלף סיני עד מחלף ים סוף, משה תיזמן 40 שנה. תודה לך משה.

מודעת מכירה ................ פרויקט איטום על הרכב שלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז איפה מנהלי הפורום?

מה לגבי תשובה להקמת דף עצומה ייעודי עם פרסום הדף באתרי רכב / שיתוף פעולה עם אתרי רכב?

אפשר גם להקים גף חיצוני, מחוץ לכתובת הפורום שאליו יופנו כל המעוניינים לחתום.

ברגע שנאסוף 500,000 חתימות (וזה לא בשמיים - תראו מה "אור-ירוק" עשו), נגיש את זה לעיתונאי שיפרסם את הנושא, ובמקביל לכנסת, לשר התחבורה - שיניע את אנשי צוותו בנושא.

אז קדימה !!!

TIFF.

מונדיאו טיטניום שחור-פנתר, 2.3ל' בנזין, 6היל' טיפט', חלונות כהים, עור, סאן-רוף חש', ב. שיוט, ב. אקלים מפוצלת, צ'יינג'ר MP3 Sony ל-6 דיסקים, AUX מובנה, שליטה מלאה מההגה, גודייר 235/45 עם מגנזיום R17 וחיישני חניה היקפיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שאתם רצים וחושבים על התקנות,וחקיקה.

כאשר שאר ציבור הנהגים בישראל ידע לסוע אך ורק עם פנסים מכוונים, אפשר יהיה לעבור לקסנונים -מצידי מבחינת ברירת מחדל לכל רכב.

אבל כאשר אתה נוסע והנהג שמאחוריך נוסע עם פנס אחד תקין והשני מופנה ישירות אל תוך המוח שלך- זה יותר מעצבן\מסנוור מאשר כל קסנון שנתקלתי בו.

אבל כאשר אנשים מתרעמים על 50 ש"ח לצורך כיוון אורות ועושים זאת רק שהם נכשלים על זה במבחן הרישוי השנתי---> אל תצפה שהנושא של הקסנון יעזור במשהו.

בוא נתחיל בשיפור מה שיש ומשם נתקדם,לא צריך לרוץ רחוק.

ניר,

under construction..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בעד!

קשה לי להאמין שיצא משהו מהעצומה. אבל במידה וכן, אי אפשר להפסיד מזה שקיימת עוד "אופציה".

:loco:How can I be lost, If I've got nowhere to go?

:loco:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מערכת קסנון מקורית ותקנית מייקרת מכונית בכ5000 ש"ח ולכן נראה לי לא מוצדק לאלץ התקנה כזו בכל מכונית חדשה.

מה שכן מוצדק הוא הגדרתה כמערכת בטיחותית ובעקבות זאת היא תהנה מפטור ממיסים ובכך העלות תרד ל 2500-3000 ש"ח.

אולי צריך לחייב התקנתה ברכבים כבדים חדשים שהם ממילא יקרים, ומרחק העצירה בהם הרבה יותר קריטי בגלל משקלם הגדול. מערכת כזו המשפרת את הראות בלילה עשויה למנוע אבדן זמן בלימה יקר עקב ראות לקויה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל כאשר אנשים מתרעמים על 50 ש"ח לצורך כיוון אורות ועושים זאת רק שהם נכשלים על זה במבחן הרישוי השנתי---> אל תצפה שהנושא של הקסנון יעזור במשהו.

לפנסי קסנון מקוריים מהיצרן יש כיוון גובה אלומה אוטומטי.

מניסיון, אחרי נהיגה של חודשיים עם קסנון מקורי בקליאו נהגתי בפאסאט עם פנסים חדשים רגילים וההבדל עצום לטובת הקסנון.

לדעתי, רעיון מצוין לחייב כל רכב חדש להגיע עם קסנון מקורי (לא כזה שהותקן בארץ) במידה והיצרן מאפשר אופציה כזאת.

Veni Vidi Vici

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בינתיים אני שוקל להחליף את אורות הערפל האחוריים שלי לקסנון???

כי כאשר נוסע מאחורי מישהו שמסנוור אותי אני מדליק את אורות הערפל...

ואל תספרו לי סיפורים על "לא חוקי". זה לא חוקי לסנוור!

עד 27.1.2020 אני עסוק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בעד תאורה קסנון מקורית אבל נגד התקנה של תאורה כזו בארץ.

אתה מתאר לעצמך מה יקרה כאשר כול מתקין מערכות שמע (שהיום הם גם ממלאים גז למזגן) יתחילו להתקין תאורת קסנון, שילמדו תחילה להתקין מערכות שמע ורמקולים בצורה נורמלית שלא נדבר על אזעקות וכדומה.

כול רכב שעובר התקנות בארץ סובל במקודם או מאוחר מבעיות חשמל ואני מדבר על רכבים חדשים שהגיעו ארצה ועברו השתלות של קודן או מערכת חשמל.

כמובן יש מתקינים מעולים אבל הם בודדים.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים - נראה לי שאתם קצת מתפזרים עם הדעות והרעיונות לכיוונים שדווקא התכוונתי למנוע אותם.

כוונתי היתה שמתקינים מורשים של קסנונים יהיו כאלו שיורשו ע"י משרד התחבורה, עם אנשי מקצוע ש"ידעו בדיוק מה הם עושים"!!! זאת כדי למנוע מכל ארחי-פרחי להתקין קסנונים (כפי שנעשה היום), וכל נהג עיוור להאיר את השמיים.

ולגבי נהגים שפנס אחד שלהם פונה ללבנוןן והשני למצריים - חשבתם למה הם משאירים את המצב כך? כי אין להם כסף לרכוש רכב חדש, ובטח שלא להשקיע 50 ש"ח בכיוון אורות. עם אלו (וגם אם כאלו שיתקינו קסנונים באופן לא חוקי), גם משרד התחבורה (ע"י מכוני הרישוי) וגם המשטרה יוכלו לאכוף חוק ברגע שיהיה תקן מתאים, ולפיו תתוקן תקנה מתאימה (שעל פיה ניתן יהיה לתת דו"ח שיהפוך התקנת קסנונים לא חוקיים לעניין לא משתלם).

המטרה שוב היא לא לחייב !!!

המטרה היא לאפשר בכל רכב חדש (נניח משנת 2005) להתקין קסנון, ובלבד שתותקן בו אופטיקה (רפלקטורים) + מע' כיוון אוטומטית + מתזים תקניים המתאימים לאותו הרכב (דהיינו מאושרים ע"י היצרן, ולא סתם סחורה מקוריאה הצפונית).

כך יוכל כל אדם להחליט - האם כדאי לי להוציא כך וכך אלפי ש"ח ולראות פי 3 יותר טוב, או לא? - אבל אז תהיה לו האפשרות לבחור - וזו מהות הדמוקרטיה !!!

כשאין אופציה קיימת (למגוון כה עצום של רכבים) לדבר כה מהותי וחשוב מבחינה בטיחותית, כשהוא מותקן כראוי - וכל זאת בשל רצונם של פקידים או בעלי הון - זו אינה דמוקרטיה !!!

קסנון מותקן ע"פ התקן הנ"ל לא יסנוור - נקודה !!!

קסנון מותקן "פרטאש'": יורד הרכב מהכביש או ע"י בוחן משטרתי (שבטוח יידע לזהות פיזור לא נכון של אלומה, ואף יוכל להוכיח זאת בעת רישום דו"ח ע"י צילום פשוט), ע"י הבוחנים במשרדי הרישוי (שיורדים מדי פעם לשטח לבחינות פתע של רכבים), או בטסט השנתי. מעבר לכך, ניתן יהיה לקנוס את המתקין, ואף להרשיע אותו בכתב אישום ולסגור את העסק שלו, מאחר וזה עוסק בהתקנת אביזר בטיחות שלא כדין (אם זה יהפוך ע"י העצמוה לאביזר בטיחות).

או אז נוכל לראות טוב יותר את הדרך, לא נסונוור ו/או נסנוור, העיוורים למינהם לא יצטרכו יותר לנסוע עם אורות גבוהים קבועים, ובא לציון גואל !

בברכה

TIFF.

מונדיאו טיטניום שחור-פנתר, 2.3ל' בנזין, 6היל' טיפט', חלונות כהים, עור, סאן-רוף חש', ב. שיוט, ב. אקלים מפוצלת, צ'יינג'ר MP3 Sony ל-6 דיסקים, AUX מובנה, שליטה מלאה מההגה, גודייר 235/45 עם מגנזיום R17 וחיישני חניה היקפיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפנסי קסנון מקוריים מהיצרן יש כיוון גובה אלומה אוטומטי.

מניסיון, אחרי נהיגה של חודשיים עם קסנון מקורי בקליאו נהגתי בפאסאט עם פנסים חדשים רגילים וההבדל עצום לטובת הקסנון.

לדעתי, רעיון מצוין לחייב כל רכב חדש להגיע עם קסנון מקורי (לא כזה שהותקן בארץ) במידה והיצרן מאפשר אופציה כזאת.

אני יודע איך קסנונים כאלו עובדים, אם תקרא את ההודעה שלי , תבין שדיברתי על פנסים רגילים.

under construction..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מדובר על יצירת תקן להתקנת קסנון ברכבים חדשים - לבריאות.

רק שזה כנראה יצור בעיה לידידינו בעלי האיביזות וכו' - שבאות בלי אופטיקה. :)

אני בעד מבצע אכיפה כנגד "מסנוורים".

נ.ב.

אוראל - אני לא נוהג במטוס וגם לא במרסדס.

זאת טכנולוגיה שחודרת לאט לאט לשוק הרכב העממי.

אם לפני 10 שנים קסנון היה רק בגרמניות יוקרה, היום הוא מגיע בכל גרסה מאובזרת של משפחתית.

תנו לזה עוד כמה שנים וזה יהפוך לסטנדרט.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6024 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...