Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה בנוגע להשלכות ממיר שסיים את חייו[פגו 106]

שימו לב! השרשור הזה בן 6266 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אוקיי,הרכב הוא פגו 106 99 1.4 עם 181K על השעון,ככל הניראה שהממיר המותקן כרגע ברכב הינו הממיר המקורי ,סביר להניח שהממיר המקורי שלי כבר סיים את חייו בכבוד.ידוע לי שההשלכות של ממיר שסיים את חייו מסתכמות ב:

1.זיהום אוויר->הכשלות בבדיקות זיהום אוויר בטסט.

2.פגיעה בצנרת הפליטה של הרכב->ירידה בביצועי הרכב.

האם אני צודק?תוכלו לפרט לי טוב יותר מה בעצם ההשלכות של ממיר לא יעיל שכבר סיים את חייו ,לעומת ממיר חדש?

האם בכך שאני אחליף את הממיר לחדש ,אני בעצם ישפר משהו ויחזיר איזה "הפסדים" שבאו בעיקבות ממיר לא יעיל שסיים את חייו?אם כן איך העניין יתבטא בשטח?

תודה מראש.8)

:cry:IBIZA 20vT -נימכרה!:cry:

בחסדך רחם עליי,כוון אותי בצעדיי..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הממיר שלך כבר סתום לגמרי,מבחינת ביצועים = מעבר לזה שממיר רגיל מפריע לפליטת הגאזים בייתר חופשיות, כלומר חוסם את פליטת הגאזים,מהווה עוד מכשול בדרך, הממיר שלך כבר סתום לגמרי ובכלל מפריע לפעולה תקינה ע"י יצירת מחסום .

הורדת הממיר או החלפתו מבחינת ביצועים תהווה שיפור , יותר מזה , ישנם משפרים שמחליפים צנרת שלמה ,ואף מנסים לעשות צנרת יותר גדולה בקוטר, ועם כמה שפחות עיקומים בצינור וכיפופים כדיי שתהיה זרימה חלקה יותר ומהירה יותר של גזי הפליטה ברכב = זה נכון בעיקר לרכבים מוגדשים.

אישית אני במקומך, מחליף ושם ממיר חדש, אבל ריק!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי שאלה על רעיון שעלה במוחי כשקראתי את זה.

אם מנסים להגדיל את קוטר צינורות הפליטה וכן להפחית בכמות העיקולים כדי לאפשר זרימה טובה יותר אז-

אפשר לשים בתחילת מערכת הפליטה מאוורר שידחוף את האויר החוצה (מן וונטה כזאת), האם הרעיון קיים כבר (אני מניח שכן) והאם הוא בכלל אפקטיבי?

בן

- 306 XSI -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית אני במקומך, מחליף ושם ממיר חדש, אבל ריק!

גם אני חשבתי על זה אבל 2 דברים שמהססים את החלטתי בנידון:

חוקיות של הדבר:תאכלס אף אחד לא צריך לדעת שיש לי ממיר ריק בעוד הוא רואה על צנר הפליטה ממיר[הוא לא יבדוק ברטגן אם הוא ריק או לא].

כל הקטע הוא בטסטים=כאשר יערכו לי בדיקות זיהום וכתוצאה מכך יגלו שמשהו לא כשורה ויציקו לי ויכשיל אותי.

אלא אם יש לי איזה "דיבור" עם המכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

FOX - לא יעיל. המנוע במיאל דוחף את האויר החוצה חזק יותר, וזה יהיה בבחינת "לתת כוס מים למת".

GL - עם ההצעה שלך הוא נתקע עם סחיבה (אולי) יותר טובה אבל עם כישלון בטסט.

[FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B][COLOR=#696969]ACTION speaks LOUDER than WORDS[/COLOR][/B][/COLOR][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B]K[/B]eep [B]m[/B]e [B]c[/B]aged [B]a[/B]nd [B]f[/B]ree [B]t[/B]he [B]b[/B]east[/COLOR][/FONT] [COLOR=#f1f6f8][FONT=Verdana][COLOR=#000000][B]Jin Ba Ii Tai [/B]-[FONT=Book Antiqua] [URL="http://www.youtube.com/watch?v=cVarDBb199M&feature=player_embedded"]Fast[/URL] in, [URL="http://www.youtube.com/watch?v=CyDykQWck74&ob=av3e"]Drift[/URL] out[/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כישלון בטסט = ממש לא בטוח.

שנית, לא חסר אנשים שנוסעים בלי ממירים או עם ממיר ריק, שלא נדבר בכלל על דברים אחרים שהם רחוק מלהיות חוקיים - שאל אותם איך הם עוברים טסט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקומבינה, בשוחד, ובמרמה.

אין אף רכב ללא ממיר קטליטי שיעבור את בדיקות זיהום האויר אם להן אותו רכב נדרש.

אתה מוזמן להציג אדם שיטען אחרת - שעבר טסט בלי ממיר בצורה חוקית בלי $$$, ו/או היכרות אישית עם אדם כזה או אחר ש"ארגן" לו טסטרים "נחמדים" וכו'.

[FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B][COLOR=#696969]ACTION speaks LOUDER than WORDS[/COLOR][/B][/COLOR][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B]K[/B]eep [B]m[/B]e [B]c[/B]aged [B]a[/B]nd [B]f[/B]ree [B]t[/B]he [B]b[/B]east[/COLOR][/FONT] [COLOR=#f1f6f8][FONT=Verdana][COLOR=#000000][B]Jin Ba Ii Tai [/B]-[FONT=Book Antiqua] [URL="http://www.youtube.com/watch?v=cVarDBb199M&feature=player_embedded"]Fast[/URL] in, [URL="http://www.youtube.com/watch?v=CyDykQWck74&ob=av3e"]Drift[/URL] out[/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקומבינה, בשוחד, ובמרמה.

אין אף רכב ללא ממיר קטליטי שיעבור את בדיקות זיהום האויר אם להן אותו רכב נדרש.

אתה מוזמן להציג אדם שיטען אחרת - שעבר טסט בלי ממיר בצורה חוקית בלי $$$, ו/או היכרות אישית עם אדם כזה או אחר ש"ארגן" לו טסטרים "נחמדים" וכו'.

תשמע, אני לא נכנס כאן לויכוח עם אף אחד, אני לא חושב שאתה צודק.

שנית, במקרה הכי גרוע,אם אתה כן נכשל בטסט על זה,שים את הממיר הישן במחסן,פעם בשנה גש לאגזוזן, שלם לו 50 שקל על הרכבה ואחרי הטסט עוד 50 שקל על פירוק, ועל הדרך שיבדוק לך את כל האגזוז(דודים+צנרת).

ישנם עוד שני פתרונות: האחת להשאיר כמו שהוא עם האגזוז הסתום,והשנייה לקנות ממיר חדש בכמה אלפי שקלים ועדיין לא לקבל את אותם הביצועים כמו עם ממיר ריק.

לשיקולך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוכחתי לך שאני צודק, הבאתי עובדות, ביקשתי ממך להביא עובדות שיסתרו את זה.

לא הבאת.

איך אתה עדיין חושב שאתה צודק?

האופצייה שהצעת לא תעבוד מהסיבה הפשוטה - הוא כבר הכריז כי הממיר הישן לא יעבור טסט במילא.

סביר להניח שהממיר המקורי שלי כבר סיים את חייו בכבוד.ידוע לי שההשלכות של ממיר שסיים את חייו מסתכמות ב:

1.זיהום אוויר->הכשלות בבדיקות זיהום אוויר בטסט.

2.פגיעה בצנרת הפליטה של הרכב->ירידה בביצועי הרכב.

אז איך תעבור איתו טסט!?

אפשר לקנות ממיר חדש או לארגן ליום אחד ואז להתקין רק לטסט, זה כן. אבל עלותו תהיה כאילו קנית אותו במילא ואז אתה מסתכן בהורדה מהכביש על בדיקה שגרתית (ליד הבית שלי עושים אותן המון).

האופצייה של נסיעה בלי ממיר (ולעניין זה ממיר ריק זה אותו הדבר) היא אולי "שיפור" של 1 כוח יתוש חזק ואימתני, אבל אז שוב אתה חוזר לעניין הטסט. ואתה עדיין לא מסוגל להוכיח כי נסיעה בלי ממיר היא יותר שיפור מנסיעה עם ממיר חדש. אלא אם יש לך דיינו, נכון? :D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי את ההודעה הראשונה וידעתי מה יגיע אחריה, כמובן שלא "התאכזבתי".

הממיר שלך כבר סתום לגמרי

מיתוס מטופש במיוחד שצריך היה למות כבר ממזמן.

אם הממיר היה סתום לגמרי היו מתגלות באוטו מגוון תקלות כמו נגיד התחממות של המנוע, גמגום וכו'.

אם לא התגלו ברכב תקלות מסוג זה, הממיר עובד יופי.

מבחינת ביצועים = מעבר לזה שממיר רגיל מפריע לפליטת הגאזים בייתר חופשיות, כלומר חוסם את פליטת הגאזים,מהווה עוד מכשול בדרך, הממיר שלך כבר סתום לגמרי ובכלל מפריע לפעולה תקינה ע"י יצירת מחסום .

כמות ההפרעה של ממיר תקין ברכב כמו 106 שווה למספר סוסים קטן מאוד מאוד, נגיד 3-2 כ"ס.

למה זה תמיד נשמע כאילו אנשים מוכנים להרעיל את האויר בשביל אותם שלושת הסוסים אבל יגידו לבנאדם שלהחליף לפילטר פתוח לא שווה - למרות שמדובר באותה תוספת כוח, והפילטר לא מרעיל את האויר!

יותר מזה , ישנם משפרים שמחליפים צנרת שלמה ,ואף מנסים לעשות צנרת יותר גדולה בקוטר, ועם כמה שפחות עיקומים בצינור וכיפופים כדיי שתהיה זרימה חלקה יותר ומהירה יותר של גזי הפליטה
נכון, ובין זה לבין הממיר אין שום קשר!

ניתן לבנות צנרת שלמה ולשפר את מערכת הפליטה של הרכב בלי להרעיל את האויר!

זה נכון בעיקר לרכבים מוגדשים
ונכון לגמרי גם לרכבים אטמוספריים.

אם הממיר הישן שלך לא תקין מבחינת סינון הגאזים, שים ממיר חדש ושלום על ישראל.

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הממיר היה סתום לגמרי היו מתגלות באוטו מגוון תקלות כמו נגיד התחממות של המנוע, גמגום וכו'.אין לי גמגומים,המנוע עובד עגול,המנוע לא מתחמם!

אם לא התגלו ברכב תקלות מסוג זה, הממיר עובד יופי.התופעה היחידה שיש לי היא מן דיליי בתגובת המנוע לבין לחיצה על דוושת הגז.

כמות ההפרעה של ממיר תקין ברכב כמו 106 שווה למספר סוסים קטן מאוד מאוד, נגיד 3-2 כ"ס.3 סוסים יכול להיות נחמד לרכב כמו 106 לדעתי.

למה זה תמיד נשמע כאילו אנשים מוכנים להרעיל את האויר בשביל אותם שלושת הסוסים אבל יגידו לבנאדם שלהחליף לפילטר פתוח לא שווה - למרות שמדובר באותה תוספת כוח, והפילטר לא מרעיל את האויר! מוטי,אתה מאמין שפילטר פתוח באמת מוציא עוד כ3 סוסים מהמנוע?

אם הממיר הישן שלך לא תקין מבחינת סינון הגאזים, שים ממיר חדש ושלום על ישראל.את זה אני אדע כאשר אני יקח את הרכב למוסך שלי לבדיקת גזים ע"י איבחון במחשב.במידה ומדובר בממיר גמור ,מה הנזק המשוער לממיר ?מדובר על סכום תלת סיפרתי או בעל 4 ספרות?[לצורך העניין הרכב שנת 99 ועבר 181K]

מוטי

תודה רבה מוטי[הערות באדום].

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האופציה הנכונה והחוקית היא פשוט להחליף לממיר חדש.

**עד כאן הכל טוב, מכאן והלאה, כמו שכבר צריך להיות ידוע לך כאחד שגולש בפורום כבר ארבע שנים, שהפרסום בפורום אסור אלא אם הוא בתיאום עם ההנהלה.

אבקש ממך להמנע מהודעות מסוג זה להבא.

אתה מוזמן לפרסם אצלנו בפורום כמו שאר המפרסמים - בתשלום כמובן, פנה אל מנהלי הפורום לפרטים**

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במתכונת הבדיקות של היום אין שום סיכוי לעבור את הבדיקה בצורה חוקית ללא ממיר קטליטי תקין.

זה בדוק.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם לשים צנרת בקוטר גדול יותר כי ניראה לך שזה ישפר את זרימת הגזים ויעלה כס/מומנט=שטות גמורה.

אם הצנרת לא מתוכננת ובנויה בהתאמה למנוע ולרכב-אתה יכול רק לפגוע בביצועי המנוע,ירידה בממונט,ירידה בהספק ועוד חולרות

זה לא דבר שאפשר לעשות "לפי העין"-דבר שרוב האנשים הפרטיים עושים.

קונים מוכן של חברה עם הוכחות-וזה גם לא יקר כמו שזה נשמע-אבל בלי הסעפת זה גם לא משפר בהרבה.

מעבר לסיפורי סבתא על אחרים-אני חוויתי על בשרי את ההשלכות של צנרת לא מתוכננת ובנויה כראוי-זה דפק לי את המומנט שגם ככה היה קרוב למספר חד ספרתי...והרעש,אוי הרעש הנורא,זוועות.

לבנות צנרת בקוטר עבה יותר זה נחמד ומועיל-בעיקר לרכבים מוגדשים,שם פוטנציאל השיפור עולה בהרבה על פוטנציאל הנזק

לגבי הטסטים-יש ים רכבים היום עם ממירים,חלקים תקינים וחלקם לא0והם עדיין לא מצליחים לעבור את בדיקת הזיהום מסיבות שונות ומשונות,ולא חסרים סיפורים על רכבים חדשים כאלה

אז בטח ובטח אין לך סיכוי לעבור את הבדיקה בלי ממיר או ממיר מרוקן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, אני יערוך בדיקת גזים במוסך שלי והתייעץ איתם בנוע לממיר הקיים שלי ומצבו,ובאם עליי בהכרח להחליף לממיר חדש.כל זה יקרה לקראת סופ"ש שיתפנה לי קצת זמן פנוי להתעסק עם הצרפתיה שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6266 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...