Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התקנת מערכת MP3 לרכב.

zivim
שימו לב! השרשור הזה בן 7640 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בוקר טוב :)

לאחרונה אני משתעשע ברעיון (הלא כל כך מקורי) של התקנת מערכת MP3 ברכב.

כאשר המקור יהיה מחשב (או לפטופ בהתאם למגבלות גודל) שימותקן בבגאז', עם חיבור לצג באיזור קדמת הרכב (כתבתי בכוונה באופן כללי כי יש מיליון אפשרויות), לאיזשהו רסיבר דרך כניסת AUX, וחיבור לקונטרולר.

זה אולי נשמע מורכב, אבל מדובר בדבר מאוד פשוט, בשאיפה זול יחסית, שאמור לספק המון המון שעות מוסיקה ללא שום טירחה של צ'יינג'ר, או בעיות זיכרון בנגני MP3.

האם מישהו נתקל בפרוייקט כזה, התעסק בדבר כזה, מכיר מתקין נבון ואמין שמסוגל להרים פרוייקט כזה בלי לשחוט בכסף?

כל חוות דעת שהיא תתקבל בשמחה 8)

יום טוב,

זיו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שיכולה להיות בעיה עם הדיסק הקשיח כי הוא יחסית מאוד רגיש ועליה על פס האטה או כל מפגש עם מפגעי מע"צ יכולה להוציא אותו מאיפוס דבר שבדרך כלל גורם לסופו של הדיסק.

הפיתרון למצב הוא בעצם דיסק קשיח חיצוני/פנימי שמיועד למחשב נייד הוא יותר יקר אבל פחות רגיש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כמה אפשרויות לטפל בזה:

1. המתקון שעליו ישב המחשב לא יחובר לבגאז' ישירות אלא ע"י ללוח שיש עליו כמה וכמה בולמי זעזועים, סטייל המתקון של מכשירי קשר צבאיים לגפ"סים.

2. המחשב ישב בתוך עריסה של קצף (פוליאורתן, פולי משהו).

הבעיות שיותר מטרידות אותי הן לאיזה רסיבר לחבר את זה, ואיך לשלוט על המערכת, כאשר הכיוון הוא אלגנטיות ומינימליזם.

ראיתי באינטרנט תמונה של מיקלדת שלמה שמישהו חיבר עם אזיקונים לסך שמש שלו לצורך שליטה. נראה כאילו כרגע יצא מהתקנה בדיר אל בלח. כזה אני לא רוצה.

זיו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה רוצה שזה יהיה זול אז תזנח את הרעיון.

לגבי ההארד דיסק, היה לי דבר דומה עם הארד דיסק שפשוט ישב בעריסת ספוג והוא הוצמד עליה בעזרת גומי שאותו הדקתי עם פלסטיק שמהדק חוטים כמו שיש בילקוטים. בכל אופן עדיף הארד דיסק של נייד שעמיד יותר לזעזועים.

אם אתה משתמש בנייד ובמסך שלו אז זה יהיה יותר פשוט אבל אם לא אז זה כבר יותר בעייתי ותצטרך לקנות מסך או LCD או של רכב ואז לאלתר חיבור (אלא אם כן יש לך יציאת וידאו בכרטיס מסך).

לשליטה אתה יכול להשתמש בפאלם פיילוט ישן. יש גם תוכנה בשם PALMAMP שהיא פשוט שולטת בWINAMP מהPALM שלך ומראה את שמות השירים, שליטה באקולייזר והכל. הבעיה שלה שהיא לא תומכת בPLAYLISTS ככה שאם יש לך 1000 שירים תצטרך להתחיל לשוטט בינהם וזה לא כל כך נחמד. אולי יש היום כבר תוכנות מתקדמות יותר.

עוד דבר שאתה יכול לעשות הוא לקנות מקלדת מספרים (רק הצד הימני של מקלדת רגילה) ופשוט לתת לכל מקש תפקיד ושליטה על תוכנת הMP3 (יש תוכנות שעושות את זה ברח לי השם).

אפשרות אחרונה היא לקנות שלט אלחוטי שמתאים למחשב.

בכל אופן זה המקום שבו תמצא את כל המידע שתצטרך:

http://www.mp3car.com/vbulletin/index.php

תעשה חיפוש קודם על נושאים כמו PALM, LCD, LAPTOP וכל דבר אחר שאתה חושב שבו תשמש.

אם יש לך נייד אז העסק די פשוט (אם תמצא מקום לשים את המסך) ורק תצטרך לארגן שליטה ואולי איוורור טוב יותר בשבילו. אם אין לך אז העסק יהפך ליקר יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכוונה שלי בזול הייתה 1500-2000 ש"ח ולא זול 10 ש"ח עם עודף לבזוקה.

הכיוון שלי זה דסקטופ ולא לפטופ כי אין לי בעית מקום.

יהיה בדסקטופ ווינדוז 98 מקונפגת, הרד דיסק גדול, המון זיכרון פנימי, כרטיס מסך עם יציאת וידאו, וכרטיס קול טוב.

חשבתי לכיוון של מסך מגע LCD אבל זה יקר באופן אימתני.

הרעיון של הפאלם הוא חביב, צריך לספק לו כוח, שזה לא מורכב מדי, אבל איך למען השם הוא ישלוט על הווינאמפ? אינפרא אדום? כבל?

הקטע של מקלדת נומרית נראה לי לא במקום. מסורבל מדי.

אתה מכיר אולי מתקין שידע להסתכל על דבר כזה?

תודה,

זיו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי רעיון חלופי אבל נראה לי טוב.

יש מחשבי כף יד עם יציאת וידיאו אני לא זוכר כרגע דגם ספציפי אבל אני חושב שיש אחד של HP אפשר לקנות לו כרטיס זיכרון של כמה גיגה וזה אני חושב פוטר את כל הבעיות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מדבר על IPAQ שעולה כ- 3000 ש"ח.

אני לא מכיר כרטיסי הרחבת זיכרון של ג'יגות, אבל בהנחה שאכן יש, הם עולים המווווון כסף.

יש גם מערכות שעושות דברים כאלו בדיוק, וניתן לקנות הכל מוכן, אבל מאוד בא לי לעשות את זה לבד.

זיו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה רוצה לחבר PC רגיל?

מה שאתה צריך זה ככה:

לוח אם שולו ONBORD, הכרטיס קול המסך ומומלץ כרטיס רשת גם.

ממיר מתחים, עולה כ 200 שקל, זה מיוחד למחשב, מתחבר ישירות למדר בורד בלי הקופסא של המחשב.

שליטה אתה עושה עם שלט אינפרא אדום, זו ערכה כזאת שעולה איזה 100 שקל, יש שלל תוכנות שבעזרת אינפרא אתה יכול לשלוט על הכל, WINAMP וכ"ו..

גם אני צריתי לבנות דבר כזה אבל המתח היה הבעיה העיקרית, צריך ממיר מיוחד.

כן, יש לי זבל סיני באוטו ואני גאה בזה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית, כרטיס רשת על שום מה ולמה?

שנית, כרטיס קול וכרטיס מסך ONBOARD, מבטיחים בד"כ איכות בינונית ומטה.

שלישית, המארז נותן לך המון פתחים וחיבורים יעודיים. איפה תתקע מאוורר (עדיף שניים)?

ולגבי שליטה עם אינפרא אדום, עד כמה שאני יודע מדובר בפורמט די מחורבן שמצריך קשר עין בין המשדר למקלט, וגם אין לו טווח מדהים.

חשבתי על חיבור של בלוטוט', אבל זה נדיר ויקר יחסית.

איך שולטים על המערכת הזאת חברים? ובאיזה רסיבר צריך / שווה להשתמש?

זיו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית, כרטיס רשת על שום מה ולמה?

שנית, כרטיס קול וכרטיס מסך ONBOARD, מבטיחים בד"כ איכות בינונית ומטה.

שלישית, המארז נותן לך המון פתחים וחיבורים יעודיים. איפה תתקע מאוורר (עדיף שניים)?

ולגבי שליטה עם אינפרא אדום, עד כמה שאני יודע מדובר בפורמט די מחורבן שמצריך קשר עין בין המשדר למקלט, וגם אין לו טווח מדהים.

חשבתי על חיבור של בלוטוט', אבל זה נדיר ויקר יחסית.

איך שולטים על המערכת הזאת חברים? ובאיזה רסיבר צריך / שווה להשתמש?

זיו.

כרטיס רשת על מנת לטעון את המכשיר בשירים, זה אם אתה לא עושה צג צבעוני ונוח.

אתה רוצה את המחשב הזה רק להשמיע שירים או גם לשחק משחקים?

אם זה רק לשירים יספיק לך ONBORD בהכל, ככה תעשה את המחשב שטוח לגמרי, איזה גובה של 6 סנטימטר לעומת חצי מטר של מארז רגיל.

מאווררים זה לא בעיה, יש לך את המאוור על המעבד, זה הכי חשוב, אתה קונה איזה מאוורר עצבני וזהו.

הבעיה היא החום, אם תשאיר את האוטו אתה פשוט צולה את המחשב, אז תצטרך שהמאווררים יעבד 24 שעות רצוף, ויגמרו לך את הבטריה בסופו של דבר.

לכן צריך מארז לא ממתכת, ולא בצבע שחור.

תאמין לי מבחינת איכות הONBORD היום ממש טובים, אבל הבעיההיא שאין לך יציאה למגבר מהכרטיס קול..(אם אם כן יש לך במגבר כניסת HIGELEVEL)

בקשר למסך..אתה יכול להתמש בLCD , כזה משתמשים בתרגומונים אלקטרונים.

בקשר לאינפרא, העין מחוברת בכבל ארוך למחשב, אתה יכול למקם אותו איפה שנוח לך.

ואיזה מרחק את כבר רוצה? כולה אוטו , לא בית, המרחק בין השלט לעינית הוא חצי מטר TOP.

כן, יש לי זבל סיני באוטו ואני גאה בזה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם בלאגאן .

אני בטוח שצ'יינג'ר עם MP3 או סתם רדיו דיסק יעשו עבודה יותר טובה ויעלו יותר זול.

אבל אם כבר היסתבכת, לא חסר כאלה שחשבו על זה קודם :

http://gidi.reality.be/gidims.htm

או אפילו יותר פשוט, Jukebox :

http://www.nomadworld.com/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"כרטיס רשת על מנת לטעון את המכשיר בשירים, זה אם אתה לא עושה צג צבעוני ונוח.".

ואיך בדיוק אני אטען אותו, אפרק את כל המחשב? חשבתי על מחשב עם שני דיסקים, אחד עבור מערכת הפעלה, ואחד שליף עבור המוזיקה, עם התקן של דיסק שליף על המחשב בבית.

"אם זה רק לשירים יספיק לך ONBORD בהכל, ככה תעשה את המחשב שטוח לגמרי, איזה גובה של 6 סנטימטר לעומת חצי מטר של מארז רגיל."

אכן רק מוזיקה, נתפס לי איפה שהוא שצריך כרטיס קול טוב. ואם המארז שוכב הוא בגובה של 20 ס"מ, ובעית מקום אין לי.

"הבעיה היא החום, אם תשאיר את האוטו אתה פשוט צולה את המחשב, אז תצטרך שהמאווררים יעבד 24 שעות רצוף, ויגמרו לך את הבטריה בסופו של דבר."

לא ממש הבנתי, אני רוצה שני מאווררים בכל צד של המארז, צד אחד דוחף אוויר קר, צד שני מושך אוויר חם (מותקן הפוך).

"בקשר למסך..אתה יכול להתמש בLCD , כזה משתמשים בתרגומונים אלקטרונים."

כנראה אשתמש במסך LCD יעודי, ולא ג'אנק, כדי לקבל תצוגה טובה.

"בקשר לאינפרא, העין מחוברת בכבל ארוך למחשב, אתה יכול למקם אותו איפה שנוח לך.

המרחק בין השלט לעינית הוא חצי מטר "

צודק.

ראית דברים כאלו? מכיר מישהו שיכול לעשות את זה?

זיו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קנה לוח אם זול שכבר כולל מעבד וכרטיס מסך בפנים-יש דגם של ECS שעונה לכל הקריטריונים ומחירו בסביבות ה500 שקלים.

מבחינת הארדיסק תקנה כל הארדיסק מהסידרה הכוללת 8 מגה קאש של W.D הוא יהיה הכי איכותי ואמין.

תקנה זיכרון זול DDR\SDRAM -אתה לא צריך יותר מ128 אבל במחירים של היום אפשר גם לקנות 256..

תוסיף לזה כרטיס קול של הרקולס מסוג פורטיסמו שלוש.

בכל זה תשלוט בעזרת שלט פשוט..מדריכים לשליטה במחשב בעזרת שלט שמחובר ביציאה הסריאלית מסתובבים ברשת.

וקיימת אפשרות לשלוט בוינאמפ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7640 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...