Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

על פי מה אתם בוחרים איפה לתדלק?

סרגיי הלוי

פוסטים מומלצים

מה זה דלק?

בנזין - בדרך כלל בתחנת פז ליד הכפר הירוק, קרוב לבית, משלם באפליקציה של פז וזהו.

סולר - בדרך כלל בתחנת דלק מיקה ביגאל אלון, בדרך לדרום עם הג'יפ, ואז עוד תדלוק או ביילו בעין עבדת או בדור אלון במצפה רמון. 

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, שביט כתב:

רק אני פספסתי למה צריך "לגשת לקופה" בשירות עצמי?

לפני 22 שעות, Derish כתב:

בפעמים האחרונות שביקרתי בארץ (אזור נתניה) זה היה כמעט בלתי אפשרי. גם איפה שהיה שירות עצמי הוא בד"כ לא עבד חלק, ובקופה היו כל מיני דפ"רים עם תודעת שירות אפסית.

הסצנריו הקלאסי זה תחנות שלא מקבלות כרטיסי אשראי זרים. ומילא אני שדובר עברית, אבל רחמים על התיירים שצריכים לקרוא את ההוראות על המסך הקטן ולהכניס מספר זהות או את מספר הרישוי של הרכב השכור שלהם אחרי הכרטיס... אז אתה פונה לקופה והדפ"ר מגלגל עיניים ואומר 'אוף, זה כרטיס זר' - כאילו הוא עושה לך טובה. ואז מסתבר שהתחנה בעצם כן מקבלת אותם, אבל רק עם התערבות ידנית, ולפעמים גם עם אלרגיה לאמריקן אקספרס וכו'.

כאשר עוד היה לי כרטיס אשראי מקומי, סצנריו קבוע נוסף היה שהמדפסת של הקבלות לא עבדה או שלא היה בה נייר. אז אתה פונה לקופה והדפ"ר מגלגל עיניים ואומר 'אוף, בשביל מה אתה צריך קבלה אחי' - כאילו הוא עושה לך טובה.

אני מבין שבמונחי ישראל זה הכל 'בקטנה', אבל כשאתה מגיע ממדינה מפותחת זה בדיוק סוג החיכוכים שגורמים לאומת הסטארט-אפ המהוללת להיראות כמו אפריקה. (במיוחד בנתניה, עם כל הקופים מסביב.)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם בארצות הברית וקנדה היו אלרגים לאמריקן אקספרס עד שויתרתי עליו. 

דיינרס עובד בצפון אמריקה בסדר ובארץ יוק. 

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מה באמת הקטע שתמיד יש בעיות עם אמריקן אקספרס? בחיים לא שמעתי על מקום שלא מכבד וויזה או מסטרקארד.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתדלק קבוע בתחנת ten שנמצאת על הדרך שלי. הנחה של 18 אגורות מהמחיר הרגיל, ובנוסף עוד 10 אגורות לליטר באפליקציה (לקניה בחנות הנוחות).

התדלוק באפליקציה גם באמת יותר נוח מאשר עם הכרטיס.

פורד פיאסטה 1.25 ידנית 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עם אפליקציה של פז. לא בא במגע עם אף אחד. עוצר מתדלק נוסע. 

יש קצת קאשבק של האפליקציה ובלי קשר האפליקציה מחוברת לגוגל פיי שמחובר לכרטיס לייף סטייל שמקנה לי עוד 10 אגורות הנחה לליטר או משהו כזה. 

אז סהכ נוח וזול. 

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, SlowRide כתב:

מה באמת הקטע שתמיד יש בעיות עם אמריקן אקספרס? בחיים לא שמעתי על מקום שלא מכבד וויזה או מסטרקארד.

בעבר, היו להם עמלות סליקה גבוהות בהרבה מוויזה ומאסטרקארד. כמו הרבה דברים אחרים בארה"ב, הכרטיס הזה היה בנוי על קומבינות של מועדונים, נקודות, שת"פים עם חברות ביטוח, בתי מלון, חברות תעופה, וכל הלוקש הזה של 'נאמנות' שהאמריקאים כ"כ אוהבים שמוכרים להם. באירופה ובשאר העולם כמובן לא היה את כל הערך המוסף הנ"ל ונשארו רק העמלות הגבוהות - שבעלי העסקים סירבו לשלם (ובצדק).

בשנים האחרונות, עם כל מיני מתווכים כמו גוגל, אפל, Square וכו', הגלולה נהייתה פחות מרה והרבה יותר עסקים בעולם התחילו לקבל אמריקן אקספרס. אני מסתובב עם אחד כזה (ירוק, בסיסי) מטעם המעסיק האמריקאי שלי מאז 2008 וזוכר היטב איך היינו צריכים לממן נסיעות עבודה יקרות ולצבור חובות של עשרות אלפי שקלים על הכרטיסים הפרטיים שלנו בגלל שאף אחד לא קיבל אותו. היום עדיין יש מכשולים פה ושם, אבל בגדול 75% מהמקומות בהם צריך להוציא כסף כבר מצאו דרך להסתדר עם זה, וכנראה שגם האמריקאים ירדו קצת מהעץ והנמיכו את העמלות שלהם לטובת נתח שוק גדול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Derish כתב:

הסצנריו הקלאסי זה תחנות שלא מקבלות כרטיסי אשראי זרים. ומילא אני שדובר עברית, אבל רחמים על התיירים שצריכים לקרוא את ההוראות על המסך הקטן ולהכניס מספר זהות או את מספר הרישוי של הרכב השכור שלהם אחרי הכרטיס... אז אתה פונה לקופה והדפ"ר מגלגל עיניים ואומר 'אוף, זה כרטיס זר' - כאילו הוא עושה לך טובה. ואז מסתבר שהתחנה בעצם כן מקבלת אותם, אבל רק עם התערבות ידנית, ולפעמים גם עם אלרגיה לאמריקן אקספרס וכו'.

כאשר עוד היה לי כרטיס אשראי מקומי, סצנריו קבוע נוסף היה שהמדפסת של הקבלות לא עבדה או שלא היה בה נייר. אז אתה פונה לקופה והדפ"ר מגלגל עיניים ואומר 'אוף, בשביל מה אתה צריך קבלה אחי' - כאילו הוא עושה לך טובה.

אני מבין שבמונחי ישראל זה הכל 'בקטנה', אבל כשאתה מגיע ממדינה מפותחת זה בדיוק סוג החיכוכים שגורמים לאומת הסטארט-אפ המהוללת להיראות כמו אפריקה. (במיוחד בנתניה, עם כל הקופים מסביב.)

או קי, הבנתי. עם כרטיס אשראי ישראלי לא נתקלתי בזה, אבל כן נתקלתי במצב שקרוב משפחה שהתארח אצלי רצה לתדלק רכב שכור ולא ידע מה להכניס במקום מספר תעודת זהות. אז כן נדרש לפנות למוכרן שאמר לו להכניס 123456789 וזה עבד.

מדפסת קבלות אכן לא עובדת בהרבה מאוד מקרים, בזה אתה צודק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש פיקוח כלשהו על התחנות דלק?

אני עברתי לתקופה לתדלק ליד הבית בזכיין של דור אלון, חצי שקל מתחת למחירון למשלמים במזומן (למה...🤔)

ומאז הרכב עשה לי בעיות בהנעה, כנ"ל כמה חברים שמתדלקים שם סיפרו לי שסובלים מבעיות בהנעה

תכלס' חזרתי לתדלק במיקה פתח-תקווה מאז הרכב מניע לי בנגיעה,

אולי יש תחנות זולות אבל לפעמים הזול מתברר כיקר... ואת הניסויים אני לא יערוך על הרכב שלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערינו עוד לא קמה תחנת דלק שבאמת נותנת פייט למחירים

(אולי כשרמי לוי ייכנס לתחום )

ולכן עד אז אין באמת הבדל  הכל אותו מחיר  שקל לפה/ שתיים לשם 

תדלק כשהמיכל מתקרב לרבע  על הדרך שלך בשירות עצמי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי באזור סדש אז אני מתדלק שם בדרך כלל הם הכי זולים ולא היו לי שום בעיות עם הדלק.

לפני 3 שעות, SlowRide כתב:

כי הם לוקחים עמלה גבוה יותר מויזה ומאסטרקאד אז יש בעלי חנויות שלא עובדים איתם בגלל זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסדר חשיבות יורד:

- תחנה שומרת שבת (אלא אם בבעלות גוי)

- רק על הדרך 

- מחיר זול (סולר).

- הימצאות מגב עם מי סבון אמיתיים לניקוי השמשה (סיפור עצוב).

- מחיר סביר לקפה הפוך.

מתדלק בכרטיס אשראי שנותן נקודות באל על אלא אם יש הנחת סולר למזומן.

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 5

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיפור האמקס והדיינרס בעייתי ברוב העולם. אני משתמש בדיינרס שמחוץ לישראל (כולל באינטרנט) מתנהג כמאסטרקארד.

סיפור המדפסות נכון, אני מקבל חשבוניות לטלפון.

ובהכנסתֶמספר רישוי נתקלתי גם בחניונים בקנדה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...