Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יונדאי i10, גלגל תפוס לנאבה שלא הצלחתי לפרק

Supertigre

פוסטים מומלצים

נכנסתי בשעה מאוחרת לחנות הנחות בתחנת הדלק, בכניסה לתחנה זוג ליד i10 החליף גלגל. סיימתי את הקניות שלי וביציאה הזוג עדיין עסק בהחלפת הגלגל, שאלתי בנימוס אם הם צריכים עזרה ונאמר לי כי הגלגל מסרב לצאת. עצרתי בצד ויצאתי לנסות. עכשיו אני יודע שלפעמים נוצרת חלודה בין החישוק לצלחת הבלימה שמקשה על הוצאת הגלגל, אבל הפעם זה היה מעבר למה שאי פעם פגשתי. מה לא ניסינו אבל הגלגל פשוט סרב לצאת. הרכבנו חזרה שני אומים לא מהודקים, הורדנו את הרכב, סובבנו את ההגה ונסענו קצת קדימה/אחורה, הרמנו את הרכב שוב אך הגלגל בשלו, מסרב לצאת. 

האבסורד הוא שבכלל לא היה להם תקר אלא הנהגת מילאה אוויר, לא שמה לב שהקומפרסור בתחנה לא תקין ולמעשה מרוקן את האוויר ועד שהיא שמה לב הצמיג היה פשוט מרוקן לגמרי. היה לי ברכב ספריי אטימה לגלגלים (צריך לזכור לרכוש חדש מחר) 2 דקות והם יצאו לדרך. 

עכשיו השאלה איך בפעם הבאה i10 מזדמנת לא תנצח אותי, אשמח לרעיונות מה היה ניתן לעשות נכון יותר בסיטואציה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרה לי עם הטוסון של אבא שלי, צמיג גדול לדעתי 17 או 18 פשוט היה פאנצ׳ר ולא משנה מה לא עשינו לא הצלחנו לשחרר את הגלגל. 

החזרנו כמו שעשית 2 אומים, בעיטות, מכות, מכות עם הרזרבי כלום. גם ידידים הגיעו לא הצליחו ובסוף מהייאוש באחת הבעיטות שלי הגלגל יצא.

פשוט מטריף. 

זה לא קשור ליצרן או דגם זה פשוט קורה.

• אהבתי 1

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 56 דקות, yairw כתב:

לרוב פשיט יעשה את הטריק

עדיף פטיש. 

• מצחיק 2

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי פעם סיפור דומה עם טרנזיט שעצרתי לעזור לו עם פנצ'ר. אף בורג בגלגל לא זז יותר מכמה מילימטרים,

והשתמשתי בידית כוח עם מאריך של מטר שהיה לי בוואן של העבודה.

רגע לפני שהתייאשנו, הבריק לי רעיון... הברגה הפוכה!

תוך שתי דקות הגלגל היה בחוץ.

יש היום בכלל עוד רכבים כאלה שהברגות הגלגל הפוכות?

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, Supertigre כתב:

אשמח לרעיונות מה היה ניתן לעשות נכון יותר בסיטואציה.

שתי שיטות שבדרך כלל עובדות.

1. להחזיר את כל הברגים ולא להדק חזק. לנסוע קדימה/אחורה עם ברקס חזק בשינוי כיוון.

2. להרים את הרכב על ג'יק עגלה יציב, להחזיר שני ברגים, להשאיר כמה כירכות בחוץ, רק שיתפסו את הגלגל שלא יפול ואז בעיטות חזקות עם הרגל בצמיג.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ למי שיש חישוקים מסגסוגת לבקש מהמכונאי במוסך למרוח גריז נחושת או גרפיט על השטח מגע של החישוק עם הנאבה (לא על ההברגות) מספיק ממש ממש מעט גריז כדי שבפעם הבאה הגלגל יפרד בידידות מהנאבה.

בחישוקי סגסוגת גדולים של SUV חישוק שנצמד לנאבה יכול להיות אתגר לא קל אפילו כשאתה מכונאי צעיר במוסך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באופן כללי, בטיפול שוטף ברכב (לפחות פעם בשנה) כדאי לפרק גלגלים, הזדמנות לעשות רוטציה.

עצם הפירוק במוסך יגלה אם קיימת בעיה כזו בתנאים נוחים ולא באמצע שומקום בשעה הזויה. בנוסף הפירוק יצמצם את הזמן שקורוזיה או לכלוך יוצרים הדבקה קשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמתנדב בידידים אני אגיד לך מה הסדפ שלי כשהגלגל לא משתחרר:

קודם בעיטה חזקה בצד הגלגל במידה לא מצליח סוגר קלות את הברגים בלי להדק נוסע קצת קדימה אחורה ואז הגלגל משתחרר.

• אהבתי 2

היום: יונדאי טוסון 22' פרימיום 2.0 ליסינג/ הונדה סיוויק האצ'בק 16'

הקודם: אאוטלנדר פרימיום 20' (ליסינג זמני) / קיה פורטה 15'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרה לי בעבר. אחרי שחרור הברגים והעלאה על הג'ק, לא משנה כמה בעטתי - הגלגל סירב להתנתק.

כמו כל דור Y הגיוני חיפשתי את התשובות ביוטיוב, שם ראיתי המלצה לחבר חזרה את הברגים מבלי להדק,

למקם חתיכת עץ על הרצפה מתחת לצמיג שבאוויר כך שרק חצי מהגלגל יירד עליו, ואז להנמיך את הג'ק.

עבד בובה. הגלגל נשלף מעצמו.

• רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לוקח את הרזרבי ונותן איתו מכה

אחרי חצי שעה של בעיטות, מכה אחת מהגלגל שיחרר את הכל.

• רעיון טוב! 2

השרשור הטוב ביותר בפורום

אני לא הייתי הולך לקנות עכשיו דייהו נובירה - אבל אחרי הרמה שהורגלתי אליה בדייהו נובירה, אני מוכן לעבור רק לב.מ.ו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, avizaz כתב:

לוקח את הרזרבי ונותן איתו מכה

כמתנדב ידידים אומר - בדר"כ זה הפיתרון הכי יעיל...
כמובן תמיד יש יוצאים מן הכלל ואז כדאי לנסות בלימה חזקה על ברגים רופפים , אבל יש כאן שרשור על מישהו שנגרם לו נזק כנראה מדבר כזה . 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה קורה בד"כ שהחישוקים מאלומיניום. 

ברכב שלי (c4) ניסתי לפרק גלגל. לקח לי המון זמן. פטיש בעיטות מה לא. 

עד שראיתי תזוזה באחת הבעיטות קטנה ממש קטנה. ריססתי מלא שמן (בחורים, למעלה , למטה) ואז צד שני ראיתי תזוזה קטנה ואז מלא שמן. אחרי 10 כאלה הגלגל יצא. נורא. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...