Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

SCREW IT. אבקש המלצה לעוגן כימי.

ברווז

פוסטים מומלצים

שלומות. 

אתמול לחרדתי גיליתי שמה שתלוי, לעיתים גם נושר.

המתקן שבניתי להנחת הקליבות שלי, אותו עיגנתי לקיר בלוקים דפוק, התחיל לצאת מהקיר יחד עם הבורג וכנראה גם הדיבל - וביותר מבורג אחד. 

להוסיף עוד ברגים, לא ממש יעזור. כמו שאמרתי הקיר הזה פשוט דפוק. בדוק מעוד דברים שתליתי עליו... בגבהים שונים.

בינתיים שמתי תומכת שחתכתי למידה (נשענת על משהו אחר, שכן מחובר טוב) כדי שזה לא יתרסק. 

הקטע, יש לי ניסיון עם עוגן כימי- אבל רק עם מוטות מתברגים, ולא עם ברגים "פושטים" כמו שמשתמשים בהם לעגן מדפים לקיר. 

זה בכלל יכול לעבוד? 

האם יש אולי כיוון אחר שלא חשבתי עליו?

או שאין ברירה, ואני צריך עוגן כימי, להגדיל את כל החורים בשקל תשעים ולשים ברגים משושים במקום הפשוטים שיש שם כרגע (לא בהכרח כל החורים, העוגן והברגים החדשים יהיו חזקים משמעותית מה-6 או 8 הקטנים הקיימים...)?

תודה לעונים.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיבל רוזט.

תקדח עם מקדח 10ממ וסע לשלום.

• מעניין 1

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרה, קורה.

תקדח שוב, עם הקפדה על:

חור בקוטר קטן (אם הקיר ממש מתפורר, תרד מידה במקדח) שיאלץ אותך להכניס דיבל ממש בכוח,

בורג הכי עבה שיכול להיכנס לדיבל (המשושים אכן נוטים להיות עבים יותר),

וזהו.

לעבור ל-8/10 מ"מ - מהניסיון שלי לא כל כך משנה.

עוד חורים לא יזיקו, אפילו ב-6 מ"מ.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, איציק נ. כתב:

דיבל רוזט.

תקדח עם מקדח 10ממ וסע לשלום.

חשבתי שהם טובים רק לגבס. מעניין. 

לפני 58 דקות, hans כתב:

חור בקוטר קטן (אם הקיר ממש מתפורר, תרד מידה במקדח) שיאלץ אותך להכניס דיבל ממש בכוח,

מראש קדחתי מידה אחת פחות כי קיר דרעק... דיבל 6, קדחתי 5. 

לפני 58 דקות, hans כתב:

בורג הכי עבה שיכול להיכנס לדיבל (המשושים אכן נוטים להיות עבים יותר),

נשמע כמו כוסות רוח למת- מה ימנע מהדיבל להמשיך ולהשתחרר לו לאט לאט בדיוק כמו שקרה עם בורג דק יותר? סוג של מה שכתבת בהמשך:

לפני 58 דקות, hans כתב:

לעבור ל-8/10 מ"מ - מהניסיון שלי לא כל כך משנה.

לפני 58 דקות, hans כתב:

עוד חורים לא יזיקו, אפילו ב-6 מ"מ.

אני לא משוכנע שזה יועיל, ויש גבול כמה אני מעוניין לחורר את הקיר הזה...מה שאני מחורר אני צריך גם לתקן בשלב כלשהו. 

אם אני כבר צריך לעשות חורים חדשים, אני מעדיף פשוט להגדיל את הקיימים ולעשות איתם משהו אחר. 

הרעיון של הדיבל רוזט מצא חן בעיניי. WORST CASE-אם לא יעבוד, כבר יש לי חורי 10 ממ בקיר ואוכל לשים עוגן כימי עם ברגים משושים.

תודה רבה איציק!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיבל רוזט - לכל תשתית חלולה. גבס, בלוק אפור וכד. 

מומלץ שתנסה אותו לפני כל פתרון שעולה לך בראש.

• רעיון טוב! 1

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 54 דקות, ברווז כתב:

נשמע כמו כוסות רוח למת- מה ימנע מהדיבל להמשיך ולהשתחרר לו לאט לאט בדיוק כמו שקרה עם בורג דק יותר?

מהניסיון שלי (גם לי נפלו מדפים פעם) זה **כל** ההבדל. נפל לי פעם, קדחתי ליד (אל תשתמש שוב באותם חורים בכל מקרה, אם זה לא היה ברור), הכול זז 2 ס"מ ימינה, אותם דיבלים בדיוק אבל ברגים עבים יותר. סוף סיפור.

הדיבלים שאני משתמש בהם, אגב, האדומים של Fischer - מתנהגים/נפתחים בדומה לרוזטה.

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף להמלצה על דיבלים פישר. אני השתמשתי באפורים.

במעבר דירה לפני שנה הכנסתי בקירות (בית ישן) כ-150 דיבלים לא ממותגים

בצבע ירוק 7 מ"מ, רכים יחסית עם צלעות עיגון יעילות, ובלי בעיות בכלל.

מה שכן - כשהתשתית רופפת, אני מראש מכניס קיסמי עץ יחד עם הדיבל.

במקרים של כשל בעבר, כשהדיבל נשלף ולא רציתי לקדוח עוד חור או להזיז את כל מה שתלוי,

לקחתי קצת גבס והכנסתי לחור אחרי שניקיתי והרטבתי אותו, ודחפתי את הדיבל לתוך הגבס הרטוב יחד עם כמה קיסמים .

אחרי 10-15 דקות ניתן להבריג חופשי. (יתרון של הגבס על פרופילה/קלסימו - הוא מתייבש מהר מאוד).

לא מצטרף להמלצה להכניס בורג עבה מדי. מנסיוני הוא פשוט יסובב את הדיבל ויפורר את החור.

במקרה של עומס גבוה על המדף, הוספתי שרשרת לתמיכה. יותר אסטטי לטעמי ממחזיק מדף גדול.

עוד אופציה למשקלים כבדים - דיבל 10 מ"מ שמשמש לעיגון טלוויזיה/זרוע. נמכר גם כסט עם ברגים תואמים.

בסגרי הקורונה עיגנתי עם 4 ברגים כאלה פלטקה לקיר בלוקים, וחיברתי אליה סלאק-ליין שנמתח עם ראצ'ט...

החזיק להפתעתי את המתיחה + משקל המשועמם התורן. (הצד השני חובר עם עוגן לעמוד בטון)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוגן כימי לא מתאים לבלוקים.

אם כבר כימי אז מזרק דו רכיבי ומוט הברגה. אישית משתמש בסיקה 3030 אבל לא יודע איך יתפוס על בלוקים.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יאללה, שיכנעתם אותי. 

אתחיל מהפישר. ממזמן רוצה לנסות אותם אבל לא הייתה לי סיבה- אני מאד אוהב את הדיבלים "גפרור" ומשתמש בהם להכל וכל עוד הקיר בסדר, זה עובד מושלם.

לא יעבוד? רוזט אדום. 

לא יעבוד? דירה חדשה, נמאס לי :LOL:

תודה רבה לכולם!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מחפש הרפתקאות מיותרות, באמת.

שים רוזט ושכח מהעניין FOR GOOD. עם הרוזט אתה לא מסתמך על שום אחיזה של דפנות הדיבל מהסיבה הפשוטה שהוא נפתח מאחורה ויוצר כיפה פנימית שלא תוכל למשוך.

• רעיון טוב! 1

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...
בתאריך 12.1.2024 בשעה 14:17, BloodFist כתב:

דיבל גפרור זה אולי הדיבל הכי נחות שנתקלתי בו

לבטון הוא מעולה מבחינתי. 

תודה רבה לכולם על ההמלצות, ניסיתי את הפישר. 

אני מומר.

זה הולך לעלות לי :lol:

אני עדיין עם טיפה בעייה ב-2 חורים, אצטרך כנראה להתארגן גם על הרוזטה 10 ממ כדי לסגור את הפינה סופית, אבל בגדול נראה שהדיבלים של פישר פתרו לי את הבעיות.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...