Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תמי 4 על פרשת דרכים

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 586 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רשמתי לך, תחפש בפייסבוק עסק שנקרא פילטריון.

אני מאווווווד אופתע אם הפילטרים של תמי 4 שעולים 650 שקל באיכות גבוהה במאית מאלה התחליפיים.

זה המאני מייקר שלהם,והמים בארץ יחסית טובים.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 79
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המים בישראל טובים לשתייה, הפילטרים זה בלוף, פה ושם יש אולי איזה לכלוך במים וזה לא משהו שהגוף לא יודע או יכול להתמודד איתו... להפך, לשתות מים "נקיים" כל הזמן מחליש לנו את המערכת, היתרון במכשיר דמה תמי 4 הוא היכולת לחמם ולקרר מים באופן תמידי, ובשביל זה אתה לא חייב תמי4 אתה יכול לקנות אחד סיני בתשלום חד פעמי ולהנות מהנוחות הזאת בזול יותר, ובדרך כלל אותם אלו באים עם פילטר אחד זול ופשוט, אז בקיצור לטעמי לא חייב תמי4, יש אלטרנטיבות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 40 דקות, Potato כתב:

רשמתי לך, תחפש בפייסבוק עסק שנקרא פילטריון.

מצאתי אותם, לפי האתר פילטר תחליפי פנימי עולה אצלם 180 שקל במקום 250 מקורי של תמי 4.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נוח שיש תמיד מים חמים וקרים זמינים ומוכנים. 

כן אפשר לחזור להשתמש בקומקום ולשים בקבוקי מים במקרר, אבל זה לא זה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שתמי4 (או כל מכשיר מים אחר)כן מעודד שתיית מים, במיוחד אצל ילדים. מה שכן זה מאוד יקר לעומת התקנת מסנן באופן עצמאי או אפיל קניית מסנן תואם והתקנה. מבחינת נורה, שזה עוד money maker שלהם, תכלס לא צריך להחליף נורה כל שנה ובכלל רוב ברי המים האחרים באים ללא נורה כזאת ואני די סקפטי בנוגע לאפקט שהיא נותנת בכל מקרה.

אני כרגע עם הפרימו, תחת אחריות והדיל איתם ל-4 שנים. לפני כן, הייתי עם מסנן מתחת לכיור ומעקף ומכשיר שקניתי במזומן מחנות שמתמחית במכשירי טיהור מים. פשוט הייתה לי סדרה של תקלות והחנות די פיקששה בלסדר את זה אז לאשתי נמאס והיא עשתה את המנוי של תמי4. המים מרגישים אותו דבר.

בגדול, אם לא אכפת לך לשלם קבוע 70-100 שקלים על מים והנוחות היא בראש מעיינך, המנוי זה הדבר בשבילך.

אם לא אכפת לך להתעסק עם החלפה ומעקף, אז אתה מקבל אותם מים בפחות מעשירית מהמחיר(מסנן אמריקאי שמספיק לשנה עולה 70-80 ש"ח)

נורה מחליפים רק כשהיא מתקלקלת(אצלי עבדה 4 שנים ללא הפסקה ולא שבקה חיים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא מאוד יקר,אפילו הייתי אומר בכלל לא יקר.

אם אני שותה בקבוק ליטר וחצי ביום ועוד יש לי בריטה בשביל לסנן מים לקומקום.

שישיות מים יעלו לי 50 שקל נניח,מסנן בריטה עוד סד"ג של 10 שקל בחודש.

יש פה פער של 20 שקל בשביל הכל במכשיר אחד,זמין באופן מיידי בלי הצורך לסחוב שישיות או לתכנן את הקפה רבע שעה מראש.

לדעתי שווה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הקשר בין מה שכתבתי למה שאתה כתבת? מי דיבר על מים מינרלים(עולם אחר לגמרי)

התקנת מעקף לתמי 4 והתקנת מסנן תת-כיורי עולה 100 שקל חד פעמי ואז 70 שקלים בשנה(החלפת פילטר)

לעומת 800+ בשנה עם תמי4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצגתי דוגמה אחרת.

אפשר גם להשוות למים מהברז,ועדיין הכמה שקלים האלה שווים את הנוחות.

זה כולה 70 שקל בחודש,להזמין פיצה עולה יותר.

עריכה אחרונה על ידי Potato

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, Nakamichi כתב:

לפילטר של תמי 4 יש 2 חלקים תפוחים ולא אחד. זה אומר שהסינון טוב יותר במקורי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, aviaviavi כתב:

מבחינת נורה, שזה עוד money maker שלהם, תכלס לא צריך להחליף נורה כל שנה ובכלל רוב ברי המים האחרים באים ללא נורה כזאת ואני די סקפטי בנוגע לאפקט שהיא נותנת בכל מקרה.

שמעתי הרבה פעמים שהנורה זה קשקוש ושאין צורך להחליף אותה כל שנה.

דעתי בעניין מאוד פשוטה:

מצד אחד יש גוף שרוצה למכור לי את הנורה הזו במחיר גבוה, הוא בעל אינטרס מובהק. 

מצד שני, אותו גוף תכנן ויצר את המכשיר אז יש לו מומחיות מסויימת בעניין.

מצד שלישי יש אותי, אני לא רוצה לקנות את הנורה הזו במחיר גבוה אם היא לא עושה כלום או שאין צורך להחליף אותה כל שנה, יש לי אינטרס מובהק לא לקנות אותה אז זה מתאזן עם הסעיף הראשון.

ומצד רביעי אין לוי שום מומחיות בעניין ואין לי מושג אם באמת הנורה יעילה יותר כשהיא חדשה ופחות כשהיא מתיישנת או שאין לזה משמעות כי היא כך או כך לא עושה כלום.

גם אין לי עניין להתחיל ללמוד את הנשוא לעומק. 

מה שאומר שבסעיף הזה זה לא מתאזן, היצרן למרות האינטרס המובהק מבין בזה יותר ממני אז אני מעדיף להקשיב להוראות היצרן. מכיוון שלא יכול לטעון בבטחון מלא שהן שיווקיות נטו ומעבר לכך, מיותרות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החודש נגמרו השנתיים שבו המכשיר היה באחריות והחלטתי להמשיך בתשלום חודשי של 70 ש"ח

התמקחתי קצת אז נתנו לי חודשיים ראשונים בעלות 10 ש"ח.

תמי4 Family 

לפני 11 שעות, Night Driver כתב:

עוד לא הגעת לגיל של הסודה?

לפני 10 שעות, Night Driver כתב:

נכון אבל אני בגיל הסודה כבר כמה שנים טובות.

* מים מוגזים !

עריכה אחרונה על ידי Mr.Hybrid

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, Buki כתב:

לזרוק את תמי 4, הוא לא שווה כלום, לשתות מים מהברז.

זרקתי מזמן. בריטה בשביל מים לקפה ושותה מהברז.

בקיץ יש בקבוקי מים קרים מהברז במקרר.

לפני 5 שעות, Buki כתב:

שמעתי הרבה פעמים שהנורה זה קשקוש ושאין צורך להחליף אותה כל שנה.

הייתה לי, לפני הרבה שנים, שיחה עם בעל חברה שמתמחה בטיהור מים. הוא אמר לי שזה קשקוש (הוא כינה את זה" דיסקו לחיידקים" או משהו כזה).

להפך, הוא טען שכל מתקני המים, בייחוד החמים, זו חממת בקטריות ושעדיף מים מהברז או בקבוקים (כל זמן שהם לא עמדו יותר מדי זמן בשמש לפני שהגיעו אליך הביתה).

עוד לא מצאתי טוען מומחה אחד שאומר שמים ממתקן מים זה יותר בריא או נחוץ או אפילו מומלץ.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל נורה לפני הפילטר זה קשקוש. אחרי הפילטר התפקיד שלה זה להרוג את הבקטריות שאולי התיישבו בפילטר (וגם שם אם יש זרימה של מים הבקטריות ימותו מהכלור).

מים מבוקבקים הם יותר בעייתיים ממי ברז כי הפלסטיק לא אטום והמים לא מוכלרים.

היתרון של ברי המים הוא לא בריאותי אלא נוחות בלבד. מי ברז לא מסוכנים לבריאות ואין איתם שום בעיה. אישית אם בא לי סודה/מים קרים/קפה זה לתמי 4 ואם סתם כוס מים זה לברז.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...