Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה אומר החוק לגבי זה?

Liquidator
שימו לב! השרשור הזה בן 606 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שואל שוב,ברשותך

בן כמה אתה ומהו מקום העבודה?

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 98
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 7 דקות, sperial כתב:

אתה חבר באיזה ארגו עובדים? בשביל זה יש לשכות ייעוץ של ההסתדרות ודומותיה.

מעבר לכך, תחשוב איך אתה מתנהל בחוכמה בכל סצינריו אפשרי.

הסתדרות העובדים

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו.. אז יש לרשותך:

1. ועד עובדים.

2. לשכת ייעוץ של ההסתדרות

דע את זכויותיך.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, שביט כתב:

שואל שוב,ברשותך

בן כמה אתה ומהו מקום העבודה?

איך השאלות הללו רלוונטיות למשהו למעט סיפוק סקרנותך?

פות"ש, שים לב, לא מעניין אותי מבחינה אישית מי הצדיק ומי הנקניק ביניכם, אבל אתה צריך לחשוב עם עצמך על מספר דברים (אחרי שקראת מה שצירפתי לך בעמוד הקודם).

1. האם אתה רוצה להישאר במקום העבודה הזה?

2. במידה ולא, כמה זמן אתה עובד שם?

3. מה אתה רוצה להשיג בתביעה? חוץ מהוצאת עצבים וכמה שיותר כסף. כי אם מעסיק פועל בניגוד לחוק זה פלילי נגדו, אבל מרכיב פיצוי נגדך הוא שאלה אחרת ולא בהכרח חופפת. לאור זאת תצטרך עו"ד, זה הרבה כסף, זמן ועצבים. האם אתה באמת רוצה להיכנס לזה או שהיית מעדיף שישלמו לך מה שמגיע לך, יפטרו אותך וסלמאת למקום הבא?

4. תחשוב טוב לפני שאתה חולק פרטים אישיים ומידע עם אנשים, גם כאן בפורום. אתה לא יודע מי יושב ומולך ומה האינטרס שלו. 

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, Liquidator כתב:

הסתדרות העובדים

בדיוק בשביל זה אתה משלם להם כסף כל חודש מהשכר. פנה לנציג שלך בוועד ותראה איך דברים משתנים צ'יק צ'ק

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, ניקו פ. כתב:

אבל מרכיב פיצוי נגדך הוא שאלה אחרת ולא בהכרח חופפת. לאור זאת תצטרך עו"ד, זה הרבה כסף, זמן ועצבים. האם אתה באמת רוצה להיכנס לזה או שהיית מעדיף שישלמו לך מה שמגיע לך, יפטרו אותך וסלמאת למקום הבא

הלנת שכר זה אחלה ריבית.

עריכה: הסכום שייפסק בבית המשפט הוא גם לא משכורת. הוא פטור ממס.

עריכה אחרונה על ידי Night Driver

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על דבר כזה אין סיכוי לקבל הלנת שכר. ובכלל סיכוי אפסי להגיע למשפט

מכיר באופן אישי מישהי שהייתה בהריון ולא קיבלה משכורות במשך חודשים שכרו עורכי דין, איימו בתביעה בסוף קיבלה את מה שמגיע לה ולא שקל יותר. חוקי עבודה ובתי המשפט זה בדיחה לאזרח הפשוט.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, Igalz כתב:

בדיוק בשביל זה אתה משלם להם כסף כל חודש מהשכר. פנה לנציג שלך בוועד ותראה איך דברים משתנים צ'יק צ'ק

הבעיה הם יפנו למעסיק יגידו שפניתי אליהם ואז יפטרו אותי. 

קודם כל יראה אם באמת הם לא ישלמו לי על ימי המחלה בתלוש/יפטרו אותי בגלל ימי מחלה שלקחתי ואז יש עילה להגיש תביעה בבית משפט. 

עריכה אחרונה על ידי Liquidator
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, aviaviavi כתב:

חוקי עבודה ובתי המשפט זה בדיחה לאזרח הפשוט.

אתה טועה ומטעה, על סמך מקרה אחד. אם העובד הולך לבית משפט, הוא יכול לקבל סעד. לקבל הלנת שכר על כמה ימי מחלה שמקבלים או לא, זה באמת ללכת קצת רחוק, אבל בית המשפט נוטה לטובת העובד. מה שכן, לא כל אחד מסוגל ללכת לבית המשפט, ושם העובדים החלשים נדפקים.

גם הוועדים/הסתדרות לעיתים מעדיפים את האינטרס של שיתוף פעולה הרחב עם המעסיק ושימור מצבם של העובדים הוותיקים על ההגנה על עובד, בודד, לא משמעותי במערכת.

אבל היותו של פות"ש עובד שאפילו לא עונה למעסיק כשהוא מתקשר, מעיד על זה שיש שני צדדים לסיפור, והייתי אומר שהחשדנות מצד המעסיק לפחות לא נטולת בסיס.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, falou כתב:

אתה טועה ומטעה, על סמך מקרה אחד. אם העובד הולך לבית משפט, הוא יכול לקבל סעד. לקבל הלנת שכר על כמה ימי מחלה שמקבלים או לא, זה באמת ללכת קצת רחוק, אבל בית המשפט נוטה לטובת העובד. מה שכן, לא כל אחד מסוגל ללכת לבית המשפט, ושם העובדים החלשים נדפקים.

גם הוועדים/הסתדרות לעיתים מעדיפים את האינטרס של שיתוף פעולה הרחב עם המעסיק ושימור מצבם של העובדים הוותיקים על ההגנה על עובד, בודד, לא משמעותי במערכת.

אבל היותו של פות"ש עובד שאפילו לא עונה למעסיק כשהוא מתקשר, מעיד על זה שיש שני צדדים לסיפור, והייתי אומר שהחשדנות מצד המעסיק לפחות לא נטולת בסיס.

הסיבה שלא עניתי כי ידעתי אם יש לי עסק. 

הוא היה לחוץ שאני אבוא ולא עניין אותו איך אני מרגיש,  החשודות שלו היו נטו מעובדים שריכלו מאחורי אגב אם כל מיני "השערות" למה לא הגעתי חלק אמרו עשיתי בכוונה שאין שום בסיס לכך,  גם בשיחה כביכול ניסה להוציא ממני "הודאה" על חופשת מחלה כוזבת. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, Liquidator כתב:

הסיבה שלא עניתי כי ידעתי אם יש לי עסק. 

הסיבה שלא ענית זה כי לא רצית להתמודד ישירות עם הבעיה שחשבת שיש, וקיבלת בעיה גדולה יותר.

• רעיון טוב! 3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, falou כתב:

הסיבה שלא ענית זה כי לא רצית להתמודד ישירות עם הבעיה שחשבת שיש, וקיבלת בעיה גדולה יותר.

כנראה,  כרגע אני מחכה לתלוש של חודש הבא לראות אם ישלמו לי על ימי המחלה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה עושה את זה שוב. לך דבר עם הבוס שלך. בשקט, תסביר שלא הרגשת טוב שיש לך אישור מחלה כחוק ושאתה מצפה שיינהגו בך באופן הוגן (שני רעיונות להכניס לו לראש: מחוייבות חוקית והוגנות מול העובד). אם לא יעזור, לך לבוס שלו. תהיה מנומס, קורקטי וענייני. אל תציג את עצמך כקורבן (מחפשים אותי). גם אם לא תצליח, תפתח יכולת בעצמך להתמודד עם סמכות. יותר חשוב מתשלום על כמה ימי מחלה.

• אהבתי 6
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, aviaviavi כתב:

חוקי עבודה ובתי המשפט זה בדיחה לאזרח הפשוט.

בית דין לעבודה נוטה באופן אוטומטי לטובת העובד ובצדק (לא רק שהעובד לרוב הוא החוליה היותר חלשה אלא שברוב המקרים טעות לרעת העובד תגרום לו נזק יותר גדול מאשר שטעות לרעת המעסיק תגרום למעסיק).

נדיר מאוד שעובד שמגיע לבית דין לעבודה יוצא בלי כלום בלי קשר אם מגיע לו או לא.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, falou כתב:

אתה טועה ומטעה

לדעתך אני טועה, ניחא.. אבל מטעה? מה הטעיתי? 

אני עכשיו עובד במשרה טובה, בתור עובד יש לי כוח מסויים ואני עובד בארגון שלא משחק בקקה. אז אני מבסוט. אבל עד שהגעתי למשרה הזאת, עברתי באינספור עבודות שבהן מנצלים עובדים על ידי עיוות החוק ואפילו מבצעים עבירה על החוק, מצד אחד יש חוקים ותקנות והכל טוב ויפה. אבל מצד שני הרבה עובדים לא יכולים לעשות דבר כי מבחינתם להילחם במעביד זה מלחמה שגדולה עליהם והם לא יכולים להסתכן בפיטורין.

החוקים "תקפים" לעובדים חזקים וגמישים שבאופן פרדוקסלי מנוצלים פחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...