Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הולך לתבוע את הביטוח מקיף שלי, מה עליי לדעת קודם?

שימו לב! השרשור הזה בן 657 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום, 

אני נאלץ לתבוע את הביטוח מקיף שלי לאחר שעברתי תאונה מול משאית, ובבית משפט השופט קבע כי שני הצדדים לא אשמים - נהג המשאית שיקר היטב.

לפי בדיקת שמאי, יש לי נזק מאושר של כ-11 אלף, וירידת ערך של 8.2% שהיא כ- 5 אלף שקל.

בנוסף לכך, שילמתי משהו כמו 1000 שקל על השמאי.

אני הולך לטפל ברכב במוסך הסדר של הביטוח שהוא גם מוסך מורשה של היבואן. 

מה עליי לדעת?

האם הביטוח מחזיר לי את הירידת ערך? מחזיר את החשבונית ששלימתי לשמאי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הביטוח מחזיר לך את מחיר התיקון כפי שקבע השמאי, את ירידת הערך ואת עלות השמאות. מזה הוא מפחית את ההשתתפות העצמית.

בנוסף, בתלות בתנאי הפוליסה, אתה עשוי להדרש,לשלם בשנים הקרובות פרמיה מוגדלת.

ומשהו שמסקרן אותי: כמה זמן חלף מהתאונה עד,פסק הדין, ומדוע לא תיקנת את הרכב עד כה? חוץ.מזה - איך שני הצדדים אינם אשמים? מי כן?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 32 דקות, sperial כתב:

הביטוח מחזיר לך את מחיר התיקון כפי שקבע השמאי, את ירידת הערך ואת עלות השמאות. מזה הוא מפחית את ההשתתפות העצמית.

בנוסף, בתלות בתנאי הפוליסה, אתה עשוי להדרש,לשלם בשנים הקרובות פרמיה מוגדלת.

ומשהו שמסקרן אותי: כמה זמן חלף מהתאונה עד,פסק הדין, ומדוע לא תיקנת את הרכב עד כה? חוץ.מזה - איך שני הצדדים אינם אשמים? מי כן?

בגלל שבחרתי מוסך הסדר, אני אמור לא לשלם השתתפות עצמית.

אז אם אני מבין נכון, הביטוח גם יתקן את הרכב, גם ישלם לי על התיקון? זה לא נשמע הגיוני.

בעיקרון זה קרה לפני 10 חודשים, משאית התחילה לעבור נתיב לתוכי בלי שראתה אותי. אני נסעתי ישר בנתיב שלי.

עצרנו והנהג אמר שהוא ממש מצטער ושהוא לא ראה אותי, אמר להגיש הכל לביטוח והחברה שהוא עובד בה תטפל בהכל.

הגשתי את כל הטפסים, והוא מצידו אמר שהוא לא עבר שום נתיב וזה שאני שעברתי נתיב.

התקדמנו לבית משפט, הגשתי תביעה נגדו ונגד החברת ביטוח שלו.

מכיוון שבבית משפט לתביעות קטנות אי אפשר להביא עורך דין, חברת הביטוח שלחה מישהו שהוא לא עורך דין אבל הוא מקצועי ויודע איך להפיל משפט כזה, הוא שאל כל מני שאלות טריקיות, אז השופט החליט שהוא לא יכול להחליט מי אשם.

מהתאונה עד פסק הדין עברו 6 חודשים.

ולא סידרתי את הרכב מאז כי זה לא מפריע לי לנסוע, ולא רציתי לייקר את הביטוח. 

אבל הבנתי שעדיף לסדר את זה עם הביטוח מקיף כי התיקון יקר משמעותית מאשר התייקרות הפרמיה

עריכה אחרונה על ידי syler1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. תקנה עכשיו מצלמת דרך. תמיד יש פעם הבאה

ב. השתתפות עצמית אצלי לדוגמה : מוסך הסדר ₪800 . מוסך אחר :₪2100

יש פוליסות יותר יקרות בהן גם אין אפילו ₪800 . 

רוצה לומר כל פוליסה לגופה. קרא את התנאים שלך. 

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסדרי התשלום משתנים בהתאם לפוליסה ולמוסך. יש אפשרות שחברת הביטוח תשלם ישירות, יש אפשרות אחרת, שהיא שתשאיר 2-3 צ'קים דחויים ל2-3 חודשים (לשמאי, למוסך והשתתפות עצמית אם יש), חברת הביטוח תשלם לך (צ'ק או העברה בנקאית) והמוסך והשמאי יגבו את הצ'קים. כל אלה הבדלים טכניים, בסופו של התהליך תהיה עם אותו סכום בבנק. יתכן שבדרך תהיה עוד קצת ביורוקרטיה, אל תדאג, הסוכן ידריך אותך.

והערה לגבי הפורום: לא מצטטים את ההודעה שלפניך. זה מכביד שלא לצורך.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, syler1 כתב:

ובבית משפט השופט קבע כי שני הצדדים לא אשמים - נהג המשאית שיקר היטב.

רגע, מה? איך קיים דבר כזה?

אם אף אחד מהנהגים לא אשם זה לא אומר שהתשתית עצמה לקויה ובעצם מי שאחראי על הכביש אשם בתאונה? נת"י לצורך הדוגמא

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 657 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...