Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תו נכה

פוסטים מומלצים

שלום רב.

לאימי יש תו נכה לצמיתות, שניתן ב 2019.

אבי היה הנהג שלה והרכב שלהם היה רשום אצלה, לפי מה שאני מבין. אבי, ז"ל נפטר לפני כשלושה חודשים.

חיפשתי מידע ואני לא מצליח להתפקס, אשמח לעזרתכם:

1. אני רוצה למכור את רכבו (כמובן אחרי שיגיע צו ירושה). צריך לעשות משהו על מנת להסיר את המספר רכב מהשיוך לתו נכה? אפ כן, איפה? במעמד המכירה?

2. אני רוצה לרשום את הרכב שלי - אני מסיע כעת את אימי. האם זה אפשרי?

3. במידה והתשובה ל 2 היא כן, איזו הטבות זה נותן? אני יודע שאבי היה משלם רשיון רכב סימלי של 27 ש"ח.

4. מי זכאי לקבל רכב ללא מיסים? אני מבין שזה לא המקרה, אבל סתם לידע כללי.

תודה,

ליאור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. תצטרך לשלם את החלק היחסי של אגרת הטסט על פרק הזמן שנותר עד לטסט הבא. למשל הטסט לשנה 2000 שח, ונשאר חצי שנה למועד הבא אז תצטרך לשלם 1000 שח.

2. כן, עקרונית אפשר לרשום שני רכבים על תו נכה [חייבים לצרף את התו לרכב שמסיע את הנכה] כך שככל הנראה אפשר לרשום את הרכב שלך בנוסף.

3. אתה יכול לבקש ולקבל לשלם סכום סימלי על רכב אחד באם הרכב רשום על שם הנכה עצמו. ככה הם שילמו רק 27 שח או סכום דומה בעבור אגרת הרישוי השנתית.

4. לא מכיר את החוק , יש כאן מידע:  https://www.google.com/search?q=מי+זכאי+לקבל+רכב+ללא+מיסים&sourceid=chrome&ie=UTF-8

• אהבתי 1

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי 4 - הנכה עצמו, אם הנכה ללא רשיון נהיגה אז גם אתה תוכל כנראה רק אם אתה מתגורר עד 1500 מ' מהנכה, תצטרך להוכיח לפי הכתובת בתעודת הזהות ויכול להיות שהם גם בודקים את זה באמצעים אחרים. 

תוכל להתקשר לביטוח לאומי ומשרד הרישוי, ימסרו לך מידע טלפונית

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. למיטב ידעתי ,העברת הבעלות תצטרך להיעשות במשרד הרישוי.

2. קל ומהיר, טופס מקוון: 'עדכון רכבים בתג נכה', מוציא את הישן מעדכן את החדש.

3. רשמית צריך לגור 1500 מטר מהנכה, מעשית יכול להיות גמיש.

שלב א'. תצהירים אצל עו"ד [שלך ושל אמא] שהרכב משמש אותה.

שלב ב'. לשלוח יחד עם טופס בקשה לפטור מאגרה שנתית.

4. נכה עם כ- 100 אחוזי ניידות ומעלה זכאי לשורת הטבות ומענקים דרמטית,

לפי טבלה של האחוזים וגודל הרכב הנדרש.

כך שאם אמא מקבלת קצבת ניידות,

אפשר לקבל במקום הקצבה את ההטבות לרכישת ואחזקת רכב

(לרוב גבוהות יותר מהקצבה)

אממה,

אם הנהג אינו הנכה (ראה פרוצדורה סעיף 3),

גובה ההטבות תמיד יהיה הנמוך ביותר בטבלה

(שווה ערך לרכב קטן).

בהצלחה !

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כאן בלבול של כמה נושאים:

- יש לשלם הפרשי אגרת רישוי כנ"ל. תרשום בגוגל "תשלום הפרשי אגרת רישוי לנכה" יכניס אותך לאזור האישי הממשלתי של אמא (אם יש לה קוד כמובן. אם לא - זה הזמן). ולשלם את ההפרש שנותר למועד החידוש הבא.

- מכירת הרכב: אם הרכב רשום ע"ש אבא ז"ל, יכול למכור אותו לאחר צו ירושה. לחילופין יכול לקבוע פגישה למשרד הרישוי ולבוא עם הצהרה חתומה בפני עו"ד שהמנוח לא ציווה את הרכב לאחר ולהעבירו ע"ש אמא בלבד.

העברת הרכב בירושה (לאמך כנ"ל או ליורש אחר בצוואה) הינה ללא עלות וללא הוספת יד ברשיון, ואז תוכלו למכור את הרכב כרגיל.

אם הרכב רשום ע"ש אמך תוכל למכור אותו מיד כבכל רכב בלי קשר לפטירת אביך.

- ניתן להחליף או להוסיף את הרכב שלך לתג נכה של אמך, ואתה לא צריך לגור במרחק מסוים ממנה (נכון רק לנהג מורשה לרכב ללא מיסים) ולא צריך תצהיר אצל עו"ד. גם פעולה זו מהאזור האישי של אמך.

- אם תרצה ליהנות מתשלום אגרה של 26 ש"ח שנתי לרכבך תצטרך להעביר את הבעלות ע"ש אמך. אין דרך אחרת. מוסיף יד ובתשלום (אחרי ששילמת את ההפרשים לרכב הקודם כנ"ל). גם זאת ניתן לבצע מהאזור האישי של שניכם בו זמנית.

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי,

תודה על התשובה המפורטת.

הרכב היה רשום על שם אבי ואימי רשומה גם כבעלים נוספים.

זה מספיק על מנת לרשום את הרכב על שמה? אני חייב להגיע איתה למשרד הרישוי? משימה לא קלה, בהתחשב במצבה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, bjlb כתב:

הי,

תודה על התשובה המפורטת.

הרכב היה רשום על שם אבי ואימי רשומה גם כבעלים נוספים.

זה מספיק על מנת לרשום את הרכב על שמה? אני חייב להגיע איתה למשרד הרישוי? משימה לא קלה, בהתחשב במצבה...

לא יודע האם עובר אוטומטית על שמה. מניח שהפרוצדורה זהה.

בכל מקרה, כנ”ל יש להצטייד בתעודת זהות מקורית שלה ושלך וייפוי כח שמורידים ומדפיסים מאתר משרד התחבורה. אין צורך בנוכחות אישית.

תנחומיי.

אגב: יודע למה האשכנזים אומרים ’המקום ינחם אתכם’ והספרדים ’מן השמים תנוחמו’?

עריכה אחרונה על ידי tinoki
  • מצחיק 1

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, tinoki כתב:

תנחומיי.

תודה

אגב: יודע למה האשכנזים אומרים ’המקום ינחם אתכם’ והספרדים ’מן השמים תנוחמו’?

לא, לא יודע. אנחנו בולגרים - מה שנקרא הספרדים של האשכנזים.

עריכה אחרונה על ידי bjlb
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנתיים מאוחר יותר...
בתאריך 20.4.2022 בשעה 16:25, tinoki כתב:

- ניתן להחליף או להוסיף את הרכב שלך לתג נכה של אמך, ואתה לא צריך לגור במרחק מסוים ממנה (נכון רק לנהג מורשה לרכב ללא מיסים) ולא צריך תצהיר אצל עו"ד. גם פעולה זו מהאזור האישי של אמך.

מס' שאלות לגביי זה:
1) אם לא מחדשים לנכה את רישיון הנהיגה, האם כדי לשמור על קצבת הניידות (הוכר עם 50% מגבלה בניידות) מספיק להוסיף את הרכב שלי (הבן) לתג הנכה? גם אם הוא גר יותר מ1.5 ק"מ מהנכה?

2) אם רוצים להוסיף מורשה נהיגה לרכב של הנכה, האם מה שצריך לעשות זה פשוט לשלוח בקשה באזור האישי של ביטוח לאומי ולצרף את התצהיר המתאים חתום מהדף הזה?:
https://www.btl.gov.il/טפסים ואישורים/Documents/T8200.pdf#page=10

3) אם מורשה הנהיגה גר באותה עיר של הנכה, האם עדיין מודדים מרחק אווירי בין הבתים?. (מורשה הנהיגה אכן מסיע את הנכה באופן קבוע למקומות והנכה תלוי בו לחלוטין, אני מניח שהם יכולים להראות גמישות כשמדובר באותה עיר?)

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...