Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

[אוקטביה 2019] שוקל לקנות את הרכב שהיה שלי בליסינג

fixxxer
שימו לב! השרשור הזה בן 829 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שי לי סקודה אוקטביה שלקחתי בליסינג דרך מקום העבודה. התוכנית מסתיימת בעוד כחודשיים וכבר הזמנתי רכב אחר.

חשבתי על האופציה שהסקודה תעבור להוריי. יש לי אפשרות לקנות אותה עם הנחה של 15% ממחיר המחירון המלא (כלומר 15% הנחה ממחירון של רכב יד 00 פרטי).

הרכב הוא סקודה אוקטביה 1.0 ברמת איבזור אמבישן (עם מגנזיום) וביום סיום החוזה אני מניח שהקילומטראז' יהיה כ 65,000 ק"מ.

הרכב היה רק ברשותי. היו שתי תאונות מאוד קלות שאחריהן תיקנו וצבעו טמבון קדמי ואחורי.

הסתקלתי במחירון לוי יצחק וראיתי שהמחירון המלא הוא 96,000 ש"ח. זה אומר שתהיה לי האפשרות לקנות את הרכב הזה בכ 82,000 ש"ח.

במצב השוק היום, האם זה מחיר סביר לרכב הנ"ל?

האם מקובל שחברת הליסינג (שלמה סיקסט) נותנת הטבות כלשהם לרוכשים, כמו טיפולים, החלפת צמיגים, אחריות כלשהי?

עריכה אחרונה על ידי fixxxer
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית, במצב השוק היום, לרכוש רכב שמור שאתה מכיר היטב (היה אצלך מהיום הראשון) ב - 15% לעומת מחיר של רכב פרטי, זה בהחלט עדיף לעומת מה שתמצא בשוק יד שניה ולפיכך מומלץ.

לגבי שאלתך השניה - במצב שבו אתה רוכש בהתאם לזכות ראשונים שנתונה לך, למיטב ידיעתי הנוהל שלהם הוא שאתה קונה את הרכב AS IS והם לא נותנים הטבה כלשהי. כמובן, שאם במסגרת חוזה הליסינג יש לך הטבות שלא ניצלת מבחינת שירות לרכב, צמיגים וכו', אתה יכול לנסות ולקבל אותן כל עוד הרכב בתוך תקופת החוזה. יש להניח שתצטרך לשכנע את שלמה סיקסט כשהרכב אכן נזקק לשירות המבוקש. 

• רעיון טוב! 1

Kia Sportage Premium 2023

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום
לפני 4 שעות, fixxxer כתב:

הסתקלתי במחירון לוי יצחק וראיתי שהמחירון המלא הוא 96,000 ש"ח. זה אומר שתהיה לי האפשרות לקנות את הרכב הזה בכ 82,000 ש"ח.

אין ספק שבמצב השוק הנוכחי זה יהיה מחיר מאד מיוחד... נראה לי ששלמה מחזיקים אצבעות שלא תבחר באופציה הזו😉

בהתאם - לא הייתי מצפה לשום הטבה.

שים לב למצב הצמיגים, שמן הסתם הוחלפו כבר מהמקוריים לאיזה מותג סיני עלום/עלוב שם, ותשקיע בסט חדש לטובת ההורים.

אם  נושא הצמיגים עולה מול שלמה - בקש להוסיף על חשבונך ולשדרג מסיני למשהו נורמאלי (צמיג כמו פאלקן או ג'נרל לא יוסיפו הרבה במחיר אבל הם עולם אחר בבטיחות - יבש ורטוב כאחד).

• רעיון טוב! 1

933126724_WhatsAppImage2021-07-03at20_39_08.thumb.jpeg.64edf5191b8e50ab7f237a75a4828929.jpeg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לקחת בחשבון שרכבי ליסינג לרוב מטופלים במוסכים כלליים תוך נסיון לחסוך עלויות כמה שיותר. לא לפי הנחיות יצרן, חלפים תחליפיים, שמנים זולים וכד'.

לא ניתן לדעת כמה 'נזק מצטבר' יש לרכב מהפרטיקה הזו

עריכה אחרונה על ידי FARM
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום
לפני כשעה, FARM כתב:

צריך לקחת בחשבון שרכבי ליסינג לרוב מטופלים במוסכים כלליים תוך נסיון לחסוך עלויות כמה שיותר. לא לפי הנחיות יצרן, חלפים תחליפיים, שמנים זולים וכד'.

לא ניתן לדעת כמה 'נזק מצטבר' יש לרכב מהפרטיקה הזו

מסכים בהחלט, אתה יכול להתרשם מהפוסט שלי כאן שאני לא חסיד גדול של קנייה מליסינג...

אבל  - במקרה דנן יש לנו עסק עם מישהו שגם יודע איך הוא נהג על הרכב וגם הנסועה נמוכה מספיק כדי שהמנוע הקטן והמצויין הזה עוד לא יתחיל להתפרק עקב טיפול בשמנים ופילטרים זולים.

עצתי לפות"ש - קח את הרכב לבדיקה במוסך שמתמחה ב-VAGיות (מוסך כמו "רון" בת"א, או DE WAGEN בעכו אם אתה מהצפון) ותן להם להתרשם. שווה יותר מכל בדיקת כסת"ח במכון. אח"כ מומלץ להמשיך ולטפל ברכב אצל מי שיבדוק.

933126724_WhatsAppImage2021-07-03at20_39_08.thumb.jpeg.64edf5191b8e50ab7f237a75a4828929.jpeg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכם על התשובות.

מבירור מול חברת הליסינג, אכן הרכב נמכר AS IS וללא שום אחריות או הטבות.

בינתיים בהצעת המחיר שקיבלתי מהם אני רואה הנחה של 12% (ולא 15%). גם המחירון המלא שלהם משום מה מראה 99,000 ושלי מראה 96,000.

מישהו יכול להגיד מה המחירון של סקודה אוקטביה 1.0ליטר רמת איבזור אמבישן עלייה לכביש 05/2019?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 שעות, fixxxer כתב:

שי לי סקודה אוקטביה שלקחתי בליסינג דרך מקום העבודה. התוכנית מסתיימת בעוד כחודשיים וכבר הזמנתי רכב אחר.

חשבתי על האופציה שהסקודה תעבור להוריי. יש לי אפשרות לקנות אותה עם הנחה של 15% ממחיר המחירון המלא (כלומר 15% הנחה ממחירון של רכב יד 00 פרטי).

הרכב הוא סקודה אוקטביה 1.0 ברמת איבזור אמבישן (עם מגנזיום) וביום סיום החוזה אני מניח שהקילומטראז' יהיה כ 65,000 ק"מ.

הרכב היה רק ברשותי. היו שתי תאונות מאוד קלות שאחריהן תיקנו וצבעו טמבון קדמי ואחורי.

במצב השוק היום, האם זה מחיר סביר לרכב הנ"ל?

האם מקובל שחברת הליסינג (שלמה סיקסט) נותנת הטבות כלשהם לרוכשים, כמו טיפולים, החלפת צמיגים, אחריות כלשהי?

תביא בחשבון הוצאה עתידית על החלפת מצמדים  או תקלה בגיר הרובוטי dsg, העלות לא זניחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העלות הזו עומדת על כ-3500₪ במוסך מורשה משרד התחבורה. זו לא עלות כזו מטורפת.

• רעיון טוב! 1

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, fixxxer כתב:

תודה לכם על התשובות.

מבירור מול חברת הליסינג, אכן הרכב נמכר AS IS וללא שום אחריות או הטבות.

בינתיים בהצעת המחיר שקיבלתי מהם אני רואה הנחה של 12% (ולא 15%). גם המחירון המלא שלהם משום מה מראה 99,000 ושלי מראה 96,000.

מישהו יכול להגיד מה המחירון של סקודה אוקטביה 1.0ליטר רמת איבזור אמבישן עלייה לכביש 05/2019?

תבדוק במחירון של יצחק לוי (עלות זניחה של כ 5 שח). תעשה שיעורי בית ותיתן הצעה נגדית שלך. מול הליסינג יש מיקוח, מעוניינים למכור את הרכב שלא יתקע אצלם במגרש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Basko כתב:

תעשה שיעורי בית ותיתן הצעה נגדית שלך. מול הליסינג יש מיקוח, מעוניינים למכור את הרכב שלא יתקע אצלם במגרש.

ממש לא.

יש היום תור לכל רכב.

גם אם ההורים לא זקוקים לרכב שווה לך לקנות את הרכב ולמכור אותו מיד ברווח

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עלול להיות לו קשה למכור ברווח רכב יד שנייה מליסינג ,  כאשר מולו עומדות מכוניות זהות יד 1 מליסינג עם אפשרות מימון ואחריות...

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-15% (או 12%) מתקזזים מול ה-25% ירידת ערך של רכב ממוצא ליסינג. ועדיין, אם בכוונתך להחזיק ברכב לטווח ארוך בהחלט הייתי שוקל את העסקה - כי מדובר ברכב שאתה מכיר, לא בחתול בשק.

• אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכבים האלה נמכרים היום בהפחתות נמוכות משמעותית משל המחירון כך שבמצב הנוכחי זאת עסקה טובה.

אתה יכול להתעלם גם מההפחדות על תקלות בגיר. זה הרבה פחות נפוץ היום ויש יותר מוסכים שיודעים לטפל בתקלות האלה כך שהעלויות לא מטורפות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 829 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...