Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הדרכה מצולם ומתעדכן - כיצד תשדרגו את הגרניק שלכם?

פוסטים מומלצים

לפני 14 שעות, Super_T כתב:

בשביל זה יש את מאט מורמן שבודק כל פ****ג גרניק שהוא מוכר ונותן הסברים על ספיקה ועוצמות.. :-)

בסופו של יום, קארשר דיי יציבים, וכולנו נשטוף היטב את הרכב גם עם K5 וגם עם K3

יש גבול לכל תעלול, האיש באמת אובססיבי :-) 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 375
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בתאריך 7.9.2022 בשעה 08:45, Super_T כתב:

אני מניח שזו העדפה אישית,

לא יודע מאיפה הנתון של 1200 PSI, חלש מבחינת מה שאני מכיר ועובד איתו,

אם תרצה שנדבר ב-PSI , אז אני מכוון לאיזור 2000-2200 PSI 

בכל מקרה לא מצמידים אקדח לרכב..

אם צריך, משתמשים בכפפה בעדינות להורדה של לכלוך קשה אחרי שטיפה של הרכב עם מיים או מיים וסבון ושוב מים.

אפשר גם להשתמש בתכשירים שעוזרים "לרכך" לכלוך מאתגר, כמו למשל BugOut של CarPro עבור שאריות חרקים שהתאבדו על הרכב ב130 קמ"ש :-) 

מצטט את חברינו מאט מ obsessedgarage שהוא נחשב לאחד המומחים הגדולים בתחום.

הוא טוען ש 1050PSI זה אופטימלי, למרות שראיתי לא מעט שאומרים שבין 900 PSI עד 1200 PSI זה בסדר גמור, ולפחות 1.6 GPM.

ציטוט

Kranzle pressure washers have been the keystone of my business since I started Obsessed Garage. My very own K1122TST that I had for roughly 8-years ran like a tank. I parted ways with it once I set up my custom install. I didn’t have much use for it after moving to an on-wall solution. It had never been serviced. The only maintenance I did to it was changing the oil. It’s amazing how that thing operated so well for so long.

What’s so special about the K1122TST? Outside of its fit/finish and its uncompromising German quality, it performs exceptionally well.

I’ve done a serious deep dive on these Kranzle pressure washers. The numbers are really good. You’ve heard me say a million times how flow is far more important than pressure. This unit does about 2.0 GPM (gallons per minute) and the measured pressure came out to be roughly 1050 PSI (pounds per square inch).

These numbers indicate that we are getting the ideal amount of flow and pressure to wash our cars. Not only does this thing perform well, but it also looks freaking amazing. If you’ve been following me for any amount of time, you know that I want products that work and look good. Having the combination of aesthetics and functionality is OG spec.

מקור

זה גם הסיבה שהגרניק הזה לפי הנתונים הרשמיים הוא 1400 PSI ונחשב להכי טוב לשטיפת רכב.

עריכה אחרונה על ידי dorgr
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועדיין הוא מריץ אותו עם ORIFICE של 4.0 מה שמוריד לו את העצמה ..
עניין אישי.. באמת..

אני לא בדקתי עם שעון כמו @zafמה קורה אצלי ב-K5,

אבל אני חושב שהוא מושלם לצרכים שלי, אגב, לא הייתי קופץ ל-K7 בהקשר הזה.

לגבי עוצמות: לא מכיר את עצמה 3 או 2 כי אני עובד עם אקדח קצר של MTM ולא עם המקורי, אבל, למיטב זכרוני הייתי עם עצמה 3 בהתחלה.

💡אמרת? אל תבטיח;  הבטחת? אל תכתוב;  כתבת? אל תחתום;  חתמת? אל תתפלא 😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Super_T כתב:

ועדיין הוא מריץ אותו עם ORIFICE של 4.0 מה שמוריד לו את העצמה ..
עניין אישי.. באמת..

אני לא בדקתי עם שעון כמו @zafמה קורה אצלי ב-K5,

אבל אני חושב שהוא מושלם לצרכים שלי, אגב, לא הייתי קופץ ל-K7 בהקשר הזה.

לגבי עוצמות: לא מכיר את עצמה 3 או 2 כי אני עובד עם אקדח קצר של MTM ולא עם המקורי, אבל, למיטב זכרוני הייתי עם עצמה 3 בהתחלה.

גם ב 3.5 הוא ב 1200 PSI, אתה יכול לראות בבדיקה הזו.

מה שכן הGPM 1.8 שזה יותר נמוך מהGPM עם האקדח המקורי מה שאומר שהחריר המקורי הוא בין 3.5-4.0.

בלי שום קשר גם הוא וגם כל הערוצים של הדטייל שראיתי מציינים שלא לעבור את ה 1200 PSI בשטיפה של רכב. ורצוי GPM מעל 1.6 וכל המרבה כן זה משובח.

כמובן שמכוני שטיפות משתמשים ב2000 PSI וצפונה כי זה מוריד יותר לכלוך ושם מהירות הניקיון חשובה הרבה יותר מפגיעה בציפוי של הצבע.

לגבי ה K7, אין שום בעיה לעבוד  גם איתו פשוט צריך את ה 4.0 אולי אפילו 3.5 ואז הPSI אצלו גם בטווח התקין. ואתה מקבל GPM יותר גדול. מה שכן עם ה K5-K7 צריך לשים לב לא לעבוד עם המקציף עם חריר של 1.25 ולא הקטנים יותר כי זה יכול לפגוע בגרניק.

הזמנתי שעון מאמזון נראה  שיגיע מה הPSI אצלי עם 3.0 ו 3.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני נשארתי עם החריר הגדול במקציף בהתאם לחישובים שאתה מציין,

ורשמתי בדיוק בתחילת השרשור מתי להחליף לקטן..

אני מצרף חישוב לחצים שעשיתי בתחילת השרשור, אגב, 

הכל פה תיאורטי ועל הנייר ללא בדיקת שעון וירידות לחץ בפועל בין המחברים וכו׳

בתאריך 2.10.2021 בשעה 16:27, Super_T כתב:

הגרניק שלי (Karcher K5 Power Control) מוצהר ע"י החברה ב-145 באר (מקס.) שהם 2100 PSI (כמעט במדוייק)
מבחינת קצב זרימת/העברת מים מדובר על 500 ליטר לשעה (מקס.), שהם 132 גאלונים בשעה, שהם 2.2 גאלונים לדקה (שוב, על הנייר, בתנאי מעבדה, ט.ל.ח 😏)

אם ניקח את הטבלה של MTM, אנחנו נופלים סביב 3.0 ל-3.5 מבחינת מה שאנחנו אמורים לבחור,

אני הלכתי על 3.5 כדי להיות שמרן ולא להעמיס על המשאבה של הגרניק.
ב-KRANZLE זה כבר יהיה 3.5 או 4.0 בגלל ששם הנתונים קרובים יותר במציאות לנתונים על הנייר,

בקארשר הם קרובים אבל לא בול והסתמכנו על נתוני מקסימום בחישוב,

משמע, עשינו פה מהלך חישובי שהוא Double Safety: גם חריר מעט גדול יותר במתאם הסופי כדי להוריד לחץ וגם הלכנו על חישוב מקסימום שלא מתאר מצב נתון מתמשך במציאות.

מקווה שזה יותר ברור עכשיו 🙂

Screen_Shot_2021-02-23_at_1_52.30_PM_1024x1024.thumb.png.d81043dc8c64bc7cd99284907feff4d1.png

מכוני שטיפה הם סיפור אחר, לרוב יש שם מעט מאוד והבנה ועוד פחות אכפתיות, צריך לדעת לבחור מקום לשטיפת הרכב 🙂

עריכה אחרונה על ידי Super_T

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

ביקורת קצרה על הצינור החדש שקבלתי. זה צינור 10 מטר מקורי של היצרן (לא שזה היה חשוב לי), גמיש ומחוזק עם חיבורי M22 סטנדרטיים ועם יתרון של קצה מסתובב בחלק שמתחבר לאקדח - אצלי זה מחובר לשחרור מהיר. כמובן שהחלק המסתובב חופשי יותר ללא לחץ אך גם בלחץ זה עדיין מספיק חופשי בכדי שיהיה נוח יותר לשימוש. ביחס לאיכות ולמחיר (300 ₪ כולל משלוח) יצא לא רע בכלל, הרבה יותר נוח מהצינור הקשיח שהגיע עם המכשיר. 

Kranzle-15m-Swivel-Hose.jpg

עריכה אחרונה על ידי ch2856
  • אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב ביצעתי מדידה עם K5 ועם חריר בגודל 3.5 ו 3.0.

להלן הסרטונים:

מי שרוצה את זה בקצרה:
חריר 3.5 נותן PSI של 900 וקצת.

חריר של 3.0 נותן PSI של 1250.

שניהם בטווח הרצוי לשטיפת מכוניות ה 3.0 בקצה העליון וה 3.5 בקצה התחתון.

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 שעות, dorgr כתב:

שניהם בטווח הרצוי לשטיפת מכוניות ה 3.0 בקצה העליון וה 3.5 בקצה התחתון.

תודה על הבדיקה, לחץ מצויין (חריר 3.0)

אפשר לחזור לשגרה :-)

82FF141F-0FB8-434E-BC59-DBA7156F2979.thumb.jpeg.a1c8dc5bf4cec867146771c720958fd0.jpeg

95BE17BC-9DAC-45EA-95F9-A13E4D2B898A.thumb.jpeg.b1e0e6454667ca7919d2ea1dd42d63c2.jpeg

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 שעות, Transporter כתב:

יש לי גם K5

מה אני צריך לקנות כדי להשתמש בו ?

אתה יכול להשתמש בו כמו שהוא הגיע, למה אתה מתכוון?

לפני 6 שעות, Super_T כתב:

תודה על הבדיקה, לחץ מצויין (חריר 3.0)

אפשר לחזור לשגרה :-)

82FF141F-0FB8-434E-BC59-DBA7156F2979.thumb.jpeg.a1c8dc5bf4cec867146771c720958fd0.jpeg

95BE17BC-9DAC-45EA-95F9-A13E4D2B898A.thumb.jpeg.b1e0e6454667ca7919d2ea1dd42d63c2.jpeg

הלכת על הרמה הגבוהה תתחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, dorgr כתב:

הלכת על הרמה הגבוהה תתחדש

לא חדש, רק עשיתי תזכורת לסופית שבה אני משתמש כיום..

יש לי גם אחרות סטנדרטיות ברמה גבוהה :-)  שווה כל שקל..

IMG_5766.thumb.JPG.0f13eb577e17f091440f9bfd45ef5d01.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 21.9.2022 בשעה 23:02, Super_T כתב:

לא חדש, רק עשיתי תזכורת לסופית שבה אני משתמש כיום..

יש לי גם אחרות סטנדרטיות ברמה גבוהה :-)  שווה כל שקל..

IMG_5766.thumb.JPG.0f13eb577e17f091440f9bfd45ef5d01.JPG

מה זה נותן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו סופית עם מגן מגומי, כך שגם אם בטעות התקרבת יותר מדי לרכב או הזזת את היד בלי לשים לב, 

אם תיגע ברכב לא יקרה כלום 😁

תחשוב שניקית את בתי הגלגלים וקמת עם האקדח ביד ואיבדת שיווי משקל או הסתובבת עם האקדח ביד בגלל רעש או משהו ונגעת ברכב, הסופית הזו תמנע נזק.

מבחינת פיזור מים, גודל חריר ושאר נתונים שעליהם דובר,

ניתן לבחור כמעט כל אופציה שרוצים.

עריכה אחרונה על ידי Super_T

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...