Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מהבהב לי HOLD בלאנטיס 1800 שנת 96

Guest roni451
שימו לב! השרשור הזה בן 6950 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זו פעם ראשונה שאני נכנס לפורום מכוניות זה, וכל זה משום שלהורי יש מכונית מזדה לאנטיס 1996 מנוע 1800 אוטומט כמובן. . בחצי שנה האחרונה נתקלנו בבעיה ושום מוסך (מורשה וגם לא) לא מצליח לפתור לנו אותה. אולי ידוע לכם משהו בנושא. אשמח אם תענו לי. באימייל.

אז ככה כפתור ה- HOLD או שהוא לא לחוץ ואז לא מופיע נורית שלו בלוח, או שהוא כן לחוץ ומופיע נורית HOLD דולקת ברציפות בלוח. אנו נתקלנו בבעיה שה- HOLD נדלק פתאום באמצע נסיעה (שמנו לב שלרוב בעליות יותר) ושומעים את המנוע פתאום רוחש וגועש (אם אתה במהירות קצת גבוהה) והנורית שלו מהבהבת בלוח. לא דלוקה ברציפות אלא מהבהבת, והכפתור במוט ההילוכים לא מגיב ללחיצות. האפשרות היחידה לבטל מצב HOLD היא לעצור (לפעמים זה עוזר) או לכבות ולהתניע מחדש את הרכב.

אציין כי סתם כך אם לוחצים על הכפתור HOLD כשצריך אותו באמת, אז הוא מגיב וגם הנורית בלוח דולקת כרגיל. וגם כשמכבים את הHOLD אז נכבית הנורית ומפסיק הHOLD.

מוסכניק מורשה החליף לנו (בניסיון לפתור את הבעיה) את המחשב שבאזור תיבת ההילוכים, אך זה לא עזר.

אנא פתרון.

נוסף על מה שכתבתי אשמח אם תפרטו לי בנושא זה :

כפתור ה - HOLD הידוע כעוצר את תיבת ההילוכים מלרוץ הלאה הילוך אחרי הילוך, שמתי לב שהוא טוב בירידות ארוכות, במקום להאט עם הברקס ולגמור אותו. זהו תפקידו היחידי ? לא הבנתי מה שכתבו כאן לגבי זה שאפשר לשלב אותו עם הילוך 2 ולהאיץ יותר טוב. אשמח ואודה אם תפרטו לי קצת.

תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין כזה דבר "לא מצליחים לפתור". שבו להם על הראש ותדרשו פתרון.

חיפוש מהיר ברשת העלה את זה :

http://www.dustbury.com/626/trans.html

אומנם 626 ולא 323, אבל יש סיכוי שמדובר באותה התיבה. בכל מקרה, המוסך צריך להתחבר למחשב התיבה עם ציוד אבחון, לקרוא את קוד התקלה, ולפעול על פיו. אם הוא לא יודע, שיפנה למחלקה הטכנית של היבואן. אם הם לא יודעים, שיפנו ליצרן.

הסימפטום הזה יכול לרמז על תקלה שתצריך שיפוץ גיר בסופו של דבר.

לא כדאי להתעלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע איך זה במזדה אבל אצלי בסובארו שמאיצים ממש חזק נדלקת נורת POWER -זה אומר שהגיר נכנס למצב כח ואחרי שעוזבים את הרגל מהגז הוא נכבה

חשוב לציין שלפני שביצעתי החלפת שמן גיר וניקוי רשת (פילטר) הנורה היה נדלקת גם בהאצות פחות רציניות.

התמונות של הסובארו שלי

http://yonatans-subaru.pic.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברוב המקרים נורה המהבהבת וקשורה לגיר אוטומטי מתריאה על תקלה במחשב הגיר או בתקשורת בינו לבין מחשב הרכב. אין מנוס מבדיקה יסודית במחשב כמו גם בדיקת כל המחברים והחיווט שקשורים לגיר האוטומטי.

כמו כן בהחלט וייתכן שהגיר נמצא בשלבי גסיסה ונותן את אותותיו האחרונים.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוסף על מה שכתבתי אשמח אם תפרטו לי בנושא זה :

כפתור ה - HOLD הידוע כעוצר את תיבת ההילוכים מלרוץ הלאה הילוך אחרי הילוך, שמתי לב שהוא טוב בירידות ארוכות, במקום להאט עם הברקס ולגמור אותו. זהו תפקידו היחידי ? לא הבנתי מה שכתבו כאן לגבי זה שאפשר לשלב אותו עם הילוך 2 ולהאיץ יותר טוב. אשמח ואודה אם תפרטו לי קצת.l

אם התשובה שקבלת לא מספקת אותך, שאל שוב, ואנסה להרחיב.

במילים ספורות, ההאצה המשופרת נגזרת מהיכולת ללחוץ את דוושת הגז לרצפה ויחד עם זה לאלץ את הגיר להעלות הילוך בסל"ד המתאים ביותר (בלי לסמוך על מחשב הניהול), אבל אין כמובן שום השפעה על כוח המנוע עצמו.

הסידור הזה קיים במזדות כבר בדגמי סדן 323 אוטומטיים מודל 1993, ועד המודל האחרון של הלנטיס. במזדה 3 יש כבר מצב מיוחד בידית ההילוכים המפשט את השליטה.

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב למשהו במאזדה, נקרע לך כבל ספידומטר? הנורה דולקת.

הספידומטר עובד? אם כן, כנראה שהכבל הקטן שאחראי על החיווט של הנורה נקרע.

יכול להיות וזו הבעייה. זה מה שהיה אצלי ב323.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה קרה לי ברכב הקודם שלי אני קצת לא מאמין שהמוסך המרכזי לא עלה על זה אבל לא חשוב

הדבר היחידי שהם צריכים היה לעשות זה "לאתחל" את המחשב בעזרת מהין "דיאגנוזה"

שבה הם מתחברים למחשב של הרכב וכמו מפרמטים אותו

ואם התקלה נמשכת זה אומר שהגיר שלכם כבר לא עושה את הקטע שלו יותר (הרבה כסף)

אם יש לך עוד שאלות ה"פ

מפש איביזה טורבו 2001-2 ה"פ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במאזדות היבהוב של נורית הHOLD לא בהכרח מתייחס לתקלה בגיר.

במאזדה ניתן להוציא קודי תקלה של זיופי מנוע דרך נורית הHOLD ,

שים לב האם הקצב של הבהוב הנורית משתנה במשך 10 שניות לפחות.

יש לחבר מחשב דיאגנוסטיקה או להוציא קוד תקלה דרך נורית ה HOLD באם ניתן בדגם המסויים של הרכב שלך, ולא לפשפש סתם.

בהצלחה.

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6950 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...