Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת ממיר קטליטי לחליפי כפעולת מנע לגניבה

tza
שימו לב! השרשור הזה בן 1010 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ראיתי את ההודעה הזאת:

לפני שעתיים, WE988244 כתב:

יש היום חברה חמודים שבתמורה לזה שהם יתנו לך 2000 ש"ח הם מחליפים את הממיר המקורי לחליפי

הממיר החליפי עובר טסט והכל בסדר

וחשבתי שזה רעיון מצויין גם לקבל ראש שקט מגניבות וגם לקבל 2000₪. מה רע?

השאלה מה באמת החסרונות של שימוש בממיר חליפי.

ראיתי את ההודעה הזאת:

בתאריך 18.6.2021 בשעה 00:35, המחליף כתב:

ממיר תחליפי שלא מעניין את הגנבים (אבל מגדיל במעט צריכת דלק).

מה ההגיון שזה יגדיל צריכת דלק? הממיר נמצא בין החיישן חמצן הראשון לשני והבנתי שהזרקת הדלק משתמשת רק בחיישן הראשון. לא?

תכלס איזה חסרונות יש בהחלפה כזאת?

ובמידה ויש עליה בצריכת דלק באיזה קנה מידה של עליה מדובר?

אשמח לכל הארה/הערה

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מציע לך להדביק על הפגוש מדבקה "ברכב זה מותקן ממיק קטליטי חלופי". אולי זה ישלח אץ הגנב לפריוס השכן.

וברצינות - למה לך לקלקל דבר תקין? הרי הגנב יזיק, כך או כך.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר, הדבר הנכון זה להתקין הגנה לממיר קטליטי, אבל לא יודע אם עושים את זה בארץ:

אבל אהבתי את הגישה העסקית של החבר'ה. למה לגנוב אם אפשר לעשות ככה שיביאו לך את הממיר מרצון חופשי.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

יותר טוב למכור את כל הרכב בכמה עשרות אלפים, לקנות ב2000 שקל אוטו משנת 1990 בלי ממיר וככה גם תרוויח מלא כסף וגם לא יגנבו לך את הממיר, כי אין.

אבל ברצינות, לא חושב שמחיר חליפי ישפיע על צריכת דלק😄

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • מצחיק 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, ronrcz כתב:

אחד הפוסטים הכי הזויים שיצא לי לראות בפורום.

אחינו היקר תגיד לי מה לקחת אני רוצה גם.😉

אם היית חווה את היאוש מהמצב כשמסביבך אנשים חוטפים אחד אחרי השני היית מבין

לפני שעה, sperial כתב:

אני מציע לך להדביק על הפגוש מדבקה "ברכב זה מותקן ממיק קטליטי חלופי". אולי זה ישלח אץ הגנב לפריוס השכן.

וברצינות - למה לך לקלקל דבר תקין? הרי הגנב יזיק, כך או כך.

ספק גדול אם הבני דודים שעוסקים בזה יודעים לקרוא..

וברצינות - הגנב לא יזיק כי חלופי נראה אחרת והוא לא ינסר אותו כלל. הפוך, למה לחכות שיקחו לי את זה? לפחות שלא יהיה נזק כספי. 2000₪ זה 30%~ מערך הרכב שלי.

אם חליפי עושה את העבודה בטסט זה לא לקלקל. סה"כ מדובר בחלק חיצוני להפחתת זיהום אוויר ולא בחלק אינטגרלי ממכלולי הרכב.

לפני כשעה, vadim6385 כתב:

אם כבר, הדבר הנכון זה להתקין הגנה לממיר קטליטי, אבל לא יודע אם עושים את זה בארץ:

בזמנו בדקתי ואאל"ט ההגנה עלתה כמו ממיר מקורי חדש. ואף אחד לא הבטיח שהם לא ילמדו לנסר גם אותה.

לפני כשעה, SlowRide כתב:

יותר טוב למכור את כל הרכב בכמה עשרות אלפים, לקנות ב2000 שקל אוטו משנת 1990 בלי ממיר וככה גם תרוויח מלא כסף וגם לא יגנבו לך את הממיר, כי אין.

אבל ברצינות, לא חושב שמחיר חליפי ישפיע על צריכת דלק😄

זה אולי נכון לפריוס אבל לא לאימפרזה שלי שגם ככה שווה כמו רכב משנת 90..

עריכה אחרונה על ידי tza
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

תראה, כרגע אתה עם ממיר מקורי והכל טוב.

במידה ויגנב הממיר, תתקין ממיר חליפי. 

לא ברורה גם ההצעה המוזרה הזו, הרי גונבים את הממיר כי יש בו מתכות יקרות. גם בממיר תחליפי יש את אותן מתכות. 

אולי נותנים לך ממיר דפוק שלא באמת יעשה את העבודה ותידלק לך נורת תקלה בגלל זיהום? טסט אתה לא תעבור ככה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, SlowRide כתב:

תראה, כרגע אתה עם ממיר מקורי והכל טוב.

במידה ויגנב הממיר, תתקין ממיר חליפי. 

הכל טוב כרגע אבל ההתרשמות שלי מקצב הגניבות לא מעודדת.

במידה ויגנב הממיר בתרחיש הכי אופטימי התיקון יעלה לי כמו שליש רכב ואני ימצא את עצמי עם אותו ממיר חלופי שהייתי מקבל בהחלפה פחות עלות התיקון + מה שהייתי מקבל על המקורי. שזה נזק כבד מאוד ביחס לשווי הרכב.

לפני 6 דקות, SlowRide כתב:

לא ברורה גם ההצעה המוזרה הזו, הרי גונבים את הממיר כי יש בו מתכות יקרות. גם בממיר תחליפי יש את אותן מתכות. 

אולי נותנים לך ממיר דפוק שלא באמת יעשה את העבודה ותידלק לך נורת תקלה בגלל זיהום? טסט אתה לא תעבור ככה.

ממש לא. רק בממירים של שני הדגמים האלה בשנתונים האלה יש פלדיום בכמות יפה. הממירים של כל שאר המכוניות (כולל שנתונים אחרים של אותם דגמים) מסתדרים מצוין בלי פלדיום בכמות משמעותית.

אולי ואולי לא. הבחור שכתב את זה נשמע לי שהוא כותב מנסיון. אנסה לברר איתו. סה"כ מבחינת העלות חליפי לא יקר ואמור לעשות את העבודה מצויין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אמור.

תבדוק על מה אתה משלם, זה הכל. שיראה לך איפה זה מיוצר, תחפש קצת מידע על המוצר לפני שאתה מחליף. שלא תישאר קירח מכאן ומכאן.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל עוד קיבלתי 2000₪ קירח אני לא. לא בדקתי אבל הבנתי שבסכום הזה אפשר להחליף ממיר גם במקום כמו אבי אגזוזים. מקסימום גם אם הממיר שאקבל דפוק אני ישאר עם ממיר חליפי מאבי אגזוזים ובלי רווח אבל גם בלי הפסד.

מסכים שצריך לבדוק הכל לפני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

בגלל זה העסקה הזאת נשמעת חשודה. ממיר חליפי עולה 2000 שקל? אז הממיר המקורי המשומש שלך עולה יותר מ5000, אחרת ההצעה לא משתלמת לו. קשה לי להאמין שזה המצב אבל אני לא מומחה למחירי מתכות.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דובר על זה בשרשורים שציטטתי בהודעה הראשונה. נטען שהם מקבלים על פלדיום מממיר אחד 6K₪ וממיר חליפי עלה 600₪ לחבר שלי (לטענתו, אני בודק איתו את זה שוב).

2K₪ זה עלות של מקורי משומש וכוונתי הייתה שלהערכתי גם במקום גדול מוכר ומומלץ כמו אבי אגזוזים חליפי לא יעלה יותר מ2K₪.

אם כך זאת עסקה סופר משתלמת עבורו ועוד כשמדובר בעסק מסודר ורגוע בלי כל העניין של לגנוב באמצע הלילה והסיכון (המזערי לצערי) להיתפס. 

עריכה אחרונה על ידי tza
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, tza כתב:

מה אתה יודע על כמה זה מגדיל? ולמה שיגדיל בכלל

יש כאן שרשור מקביל על זה, באמפרזה שלוקחת אחד ל10 נהיה אחד ל 8-9

אני אישית  הייתה לי בלנו מודל 2000 שצריכת הדלק נשארה במדוייק אותו דבר והתחליפי לא השפיע כלום.

יתכן שתלוי באיכות הממיר התחליפי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1010 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...