Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת צמיג אחד מחייב החלפת הצמיג המקביל?

Captein B
שימו לב! השרשור הזה בן 1009 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היום היה לי פנצ'ר בצמיג האחורי הימני, ונסעתי עליו קצת מפונצ'ר מה שגמר אותו סופית.

החלפתי צמיג ל Continental ecocontact 6 .

בצמיג המקביל אליו (האחורי השמאלי) מותקן צמיג Dunlop בן שנה בערך במצב מצוין. 

האם כדאי/חייב/ מומלץ להחליף גם את השמאלי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, המחליף כתב:

אין על זה אכיפה בדרך כלל והמלצתי שאם ה"בשר" על הדנלופ הוא טוב אז לא לגעת (גם אצלי יש משהו דומה והאוטו יציב גם ב 170 קמ"ש).

מה הכוונה "אכיפה"?

יש חוק שאוסר זאת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, Captein B כתב:

מה הכוונה "אכיפה"?

יש חוק שאוסר זאת?

אכן, החוק קובע כי על אותו סרן יהיו צמיג מאותה החברה, אבל מכוני הטסטים לאורך שנים בודקים רק איכות ולא חברה כך שזה לא צריך להיות שיקול למיטב הבנתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, המחליף כתב:

אכן, החוק קובע כי על אותו סרן יהיו צמיג מאותה החברה, אבל מכוני הטסטים לאורך שנים בודקים רק איכות ולא חברה כך שזה לא צריך להיות שיקול למיטב הבנתי.

סלח לי שאני מתקן אותך, אבל אתה ממש טועה. 

החוק אומר שאסור להתקין צמיגים שונים במידה, בכושר העמסה ובמבנה, על אותו סרן.

לא מדברים על חברה שונה/שנת ייצור שונה.

Screenshot_20210621-222228_Word.jpg

תקנים-ונהלים (1).pdf

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על ההערה, כוונתי לחוק הזה: (תעבורה 322 1) לא יורכבו ברכב מנועי צמיגים שונים במידה, בכושר העמסה ובמבנה - בין רדיאלי ובין דיאגונלי - על סרן אחד;

תבדוק שאכן שני החברות תואמים בכושר ההעמסה וכו'.

והכי חשוב לבדוק בנסיעה עצמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 31 דקות, Trhtkf כתב:

מומלץ שלא כי יש סטיה.

אצלי יש 2 חברות שונות לגמרי והאוטו יציב לחלוטין. הכל עניין יחסי. לכן אמרתי לו שיבדוק בפועל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי היה את אותו העניין, פנצ'מאעכר לא מקצועי בעליל, טיפל או יותר נכון ניסה לטפל לי בפנ'צר בצמיג מישלין (מסתבר שלא כל אחד יודע לעבוד עם הצמיג הזה) וגמר לי אותו, צמיג חדש של סביבות 630 שקל.

לבסוף הייתי צריך להחליף לצמיג חדש, אבל בצמיג בצד המקביל לא נגענו. כל עוד יש עליו בשר, אין צורך להחליף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1009 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...