Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צריכת שמן ביונדאי i30 2013

ארקדי123
שימו לב! השרשור הזה בן 1120 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום!

ברשותי יונדאי i30 cw 2013 מנוע בנזין 1.6

שמתי לב כאשר הרכב עובר 1000 קמ יורד לו השמן לחצי המדיד של מפלס השמן לאחר מכן אני מוסיף כ800 מל ,נזילות אין ,השמן נראה נקי? 

האם זה תקין או אכן יש מעבר ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה ק"מ עבר הרכב ? יכול להיות שיש תקלחה אבל גם צריך לזכור שזה יכול להיות תלוי בתנאי הנסיעה (עליות מאומצות מרובות הרכב יאכל מעט שמן) ובצמיגות השמן בה משתמשים - ברכב הזה צריך 5W30  התקן  הנדרש: ACEA A3/B3 A3/B4 ומעלה (ציטוט מאתר הילוך שישי).

שימוש בצמיגות לא נכונה יכול להביא לאכילה מסיבית של שמן-מציע לבדוק איזה שמן יש כרגע ואם לא לפי התקן,שלב א' זה להחליף לשמן העומד בתקן+מסנן שמן מקורי

עריכה אחרונה על ידי colauti 9

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע מאיפה אתר הילוך שישי מוציא את המידע שלו, אבל על פי ספר הרכב התקן הנדרש הוא ACEA A5 ומעלה. 

image.png.c643ed51fdbe9d9ca5fa43e0b59b9154.png

אצלי ביונדאי I30 2013 שלי לא נדרש להוסיף אפילו מ"ל בין טיפול לטיפול(כול 15 אלף) 

עריכה אחרונה על ידי davemustaine87
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 2.3.2021 בשעה 17:49, colauti 9 כתב:

כמה ק"מ עבר הרכב ? יכול להיות שיש תקלחה אבל גם צריך לזכור שזה יכול להיות תלוי בתנאי הנסיעה (עליות מאומצות מרובות הרכב יאכל מעט שמן) ובצמיגות השמן בה משתמשים - ברכב הזה צריך 5W30  התקן  הנדרש: ACEA A3/B3 A3/B4 ומעלה (ציטוט מאתר הילוך שישי).

שימוש בצמיגות לא נכונה יכול להביא לאכילה מסיבית של שמן-מציע לבדוק איזה שמן יש כרגע ואם לא לפי התקן,שלב א' זה להחליף לשמן העומד בתקן+מסנן שמן מקורי

משתמש ב castel 5w30 a5 ,

פילטר שמן מקורי של יונדאי .

אולי יש שריפה של שמן באחד מהצילנדרים? בגלל רינג? .

בתאריך 2.3.2021 בשעה 19:05, davemustaine87 כתב:

לא יודע מאיפה אתר הילוך שישי מוציא את המידע שלו, אבל על פי ספר הרכב התקן הנדרש הוא ACEA A5 ומעלה. 

image.png.c643ed51fdbe9d9ca5fa43e0b59b9154.png

אצלי ביונדאי I30 2013 שלי לא נדרש להוסיף אפילו מ"ל בין טיפול לטיפול(כול 15 אלף) 

בגלל זה אני שואל כי אם המנוע תקין לחלוטין אין סיבה לירידת שמן אלא אם כן נותנים קיקים מסיבים ,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חידת חמיצר- כמה ק"מ עבר הרכב ? 

לא יודע איך אתה מודד/בודק.

משהו בתאור שלך מעט לא מסתדר- אתה טוען שמתרוקן חצי מדיד ( 1.8-2 ליטר) ואז אתה מוסיף רק 800 מ"ל.

צריכת שמן יכולה להיות גם בגלל נזילה שאולי אינך מבחין בה (נסה בדיקה עם קרטון) /אם אין נזילה לבדוק תחילה חשד לגומיות שסתומים יבשות שמתבלות וגורמות לצריכה הזו בחלק מהמקרים (בגטס שהיתה לי זו היתה ממש מכה, ב I30 הרכב שתה מעט פחות).

מה שכדאי לעשות הוא לבדוק על משטח ישר בלבד כאשר הרכב קר את מפלס השמן,להוסיף את הנדרש,לרשום את הק"מ ולהתחיל לעקוב אחרי הצריכה.

אם העניין מחמיר,כדאי לפנות למוסך מתמחה בדגם לאבחון.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, colauti 9 כתב:

חידת חמיצר- כמה ק"מ עבר הרכב ? 

לא יודע איך אתה מודד/בודק.

משהו בתאור שלך מעט לא מסתדר- אתה טוען שמתרוקן חצי מדיד ( 1.8-2 ליטר) ואז אתה מוסיף רק 800 מ"ל.

צריכת שמן יכולה להיות גם בגלל נזילה שאולי אינך מבחין בה (נסה בדיקה עם קרטון) /אם אין נזילה לבדוק תחילה חשד לגומיות שסתומים יבשות שמתבלות וגורמות לצריכה הזו בחלק מהמקרים (בגטס שהיתה לי זו היתה ממש מכה, ב I30 הרכב שתה מעט פחות).

מה שכדאי לעשות הוא לבדוק על משטח ישר בלבד כאשר הרכב קר את מפלס השמן,להוסיף את הנדרש,לרשום את הק"מ ולהתחיל לעקוב אחרי הצריכה.

אם העניין מחמיר,כדאי לפנות למוסך מתמחה בדגם לאבחון.

הרכב עבר 104000 קמ 

נזילות אין מתחת לרכב , 

אני בודק אחרי נסיעה לאחר שהרכב עמד כמה דקות והתקרר

עריכה אחרונה על ידי ארקדי123
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, ארקדי123 כתב:

הרכב עבר 104000 קמ 

נזילות אין מתחת לרכב , 

אני בודק אחרי נסיעה לאחר שהרכב עמד כמה דקות והתקרר

זאת טעות
אתה צריך לבדוק כאשר הרכב עמד כמה שעות טובות במשטח ישר ותקבל אינדקציה מדויקת.

HYUNDAI ELANTRA '17 
TOYOTA Corolla '08

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, CRuzer669 כתב:

זאת טעות
אתה צריך לבדוק כאשר הרכב עמד כמה שעות טובות במשטח ישר ותקבל אינדקציה מדויקת.

אולי יש צורך לבדוק גומיות שסתומים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם תבדוק שמן כמו שצריך 

גם אצלי באלנטרה אחרי כמה דקות של כיבוי המדיד כמעט על החצי, אחרי כמה שעות שהשמן ירד לאגן זה היה על הפול.

לגבי סוג שמן castrol magnatec 5w30 a5 הכי טוב שמוצע למנועי יונדאי וקיה.

עריכה אחרונה על ידי CRuzer669

HYUNDAI ELANTRA '17 
TOYOTA Corolla '08

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, CRuzer669 כתב:

קודם תבדוק שמן כמו שצריך 

גם אצלי באלנטרה אחרי כמה דקות של כיבוי המדיד כמעט על החצי, אחרי כמה שעות שהשמן ירד לאגן זה היה על הפול.

לגבי סוג שמן castrol magnatec 5w30 a5 הכי טוב שמוצע למנועי יונדאי וקיה.

משתמש גם באותו שמן לפי דעתי הוא בין הטובים 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1120 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...