Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם מיקום פתחי המזגן ברכב חשוב לכם, או: למה מקררים לי את האצבעות כל הזמן?

Super_T
שימו לב! השרשור הזה בן 1322 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

לא ממש ידעתי היכן לרשום את הנושא הזה,

מנהלים, אני מניח שתעיפו אותי מפה למיקום אחר בפורום אם זה לא המקום,

אני מתנצל,

אבל זה נראה לי כמו שיקול שצריך לחשוב עליו היטב כשקונים רכב 😐 בטח במדינה עם כל כך הרבה חודשי שמש וחום.

אני מחפש לאחרונה רכב (על זה יש שרשור נפרד שאני לא אקפיץ עד שלא אקנה אחד...),
ואני מוצא את עצמי מתבעס ממיקומי פתחי האוורור במכוניות החדשות, שעברו למקומות שלא ברורים לי,

ככל הנראה כדי לפנות מקום לכוכבת הדש-בורד: המולטימדיה.

בסובארו פורסטר ספורט שבחנתי לא מזמן, המצב היה גרוע במיוחד, הוסיפו שם חטא על פשע, גם פתחי מיזוג אורכיים וגם בזוית בנוייה לכיוון ההגה 😬
נסעתי בצהרי יום שישי חם ברכב והיה לי חם בטירוף, אבל כמעט איבדתי שתי אצבעות בתהליך..

השבוע נהגתי בסיאט אטקה מתוחת פנים - שוב, צהרי היום, 

הרכב? מדהים, 
עונה על כל הדרישות שלי, מההתחלה ועד הסוף, חוץ - מנושא המזגן,
שוב בצידי המולטימדיה כשאחד מהפתחים מופנה ישירות ליד ימין שעל ההגה.

פחות גרוע מהסובארו, ועדיין, לא נעים.

אז בדקתי, חיפשתי באינטרנט האם רק לי יש בעיה עם מיקום פתחי המזגן,

עברתי על עשרות מכוניות, זולות עד יקרות בטירוף שלעולם לא אוכל להרשות לעצמי,

כמעט בכל המקומות, המיזוג או אורכי ליד המוטימדיה (סיאט אטקה, סקודה קארוק, סובארו פורסטר/XV, וולבו V40 XC ועוד מכוניות רבות וטובות...)

או מתחת למולטימדיה (סקודה קאמיק, מרצדס GLA...)
במעט מאוד רכבים המיקום מרכזי וגבוה או מעל נקודת אחיזת ההגה (הונדה סיוויק בדור האחרון, BMW X2, לקסוס NX..)
בדיוק אז נתקלתי בסרטון של אנשי SEAT שאומר שמבחינתם הדרך הטובה לקרר את הרכב היא לכוון את הפתחים אל חלל הרכב למטה או למעלה (בהתאם לחימום \ קירור) ולתת לרכב לעשות את שלו..

זו אולי אחלה שיטה,

אבל בתור אדם שסובל מחום כל השנה (אני מסתובב בחורף בחולצה קצרה רוב רובו של הזמן, למעט מעיל גשם /סופטשל או מעיל רוח כשאני בחוץ),

אני אוהב להיכנס לרכב ולכוון פתח מיזוג אחד למרכז המסה שלי פחות או יותר וזה בדרך כלל הפתח הקרוב אלי מימין,

בהונדה שלי פתחי המיזוג מעל למולטימדיה ואני מכוון אותם כלפי מטה אלי וזה עובד מעל ליד וזה מעולה!
אני לא משחק עם הטמפרטורה ו-95% מהשנה אני על 17 מעלות ברכב ונהדר לי 😊

יחד עם זאת, אני מוצא את זה שאי אפשר לעשות את זה כיום באחוז גבוה מאוד של הרכבים שאני שוקל לקנות...

או שאני מקפיא לעצמי מרפק/זרוע, או שאני מאבד כמה אצבעות, אבל חם לי בגוף 🤨
שאלתי חבר שסובל כמוני וגם עובד בעבודה פיזית בה הוא נכנס ויוצא מהרכב לפחות שלוש / ארבע פעמים ביום,

הוא אמר לי את אותו הדבר: מזגן פועל ברוח חזקה יחסית (לא פול ... מיותר) + טמפרטורה במינימום ומכוון אל הגוף (במקרים קיצוניים לפנים, לרוב לא, וגם אז לדקה ויורד לגוף..)

האם אני חי באיזה סרט ולא יודע להשתמש במיזוג ברכב? 

או שמא אולי נושא העיצוב דפק את הפרקטיות בנושא האיוורור ברכבים החדשים? 

אולי רכבים אירופים לא מתחשבים בחום כי הקיץ שם הוא בקושי אביב שלנו?

האם אתם בודקים את נושא המיזוג ומיקום פתחיו ברכב שאתם שורלים לרכוש, האם זה Deal Breaker?

אשמח לשמוע מכם.

עריכה אחרונה על ידי Super_T

💡אמרת? אל תבטיח;  הבטחת? אל תכתוב;  כתבת? אל תחתום;  חתמת? אל תתפלא 😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כמוך סובל מחום. גם אני רב הזמן מסתובב עם חולצה קצרה.

לא חושב שמיקום פתחי האוורור מאוד קריטי. אני לא הייתי פוסל את הרכב רק בגלל סיבה הזאת.

לדעתי, תמיד ניתן לכוון את פתחי האוורור ככה שיהיה מספיק קר ובמקביל לשמור על האצבעות.

אני מאוד מרוצה ממיקום פתחי האוורור והמולטימדיה אצלי ברכב (גולף).

IMG_20201106_113639.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המיקום של פתחי המיזוג שלך מרכזי ומעל למולטימדיה,

זה מצויין,

השאלה היא האם הם מכוונים בדרך כלל אליך או אל חלל הרכב?

וכמה מהר הרכב מתקרר ביום רותח?

💡אמרת? אל תבטיח;  הבטחת? אל תכתוב;  כתבת? אל תחתום;  חתמת? אל תתפלא 😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם מכוונים גם אלי וגם על הנוסעים מאחורה, כלומר הייתי אומר בזוית של 30°-45°.

לא מומלץ לכוון אותם ישר על הגוף. בגלל הפרשי טמפרטורה אפשר לחלות מהר מאוד.

כמה זמן? אויר נורמלי בערך 2-3 דקות, אויר קר בערך 5 דקות.

אני חושב שגם מיקום של ההגה (הגה יותר גבוה או יותר נמוך) יכול להשפיע.

עריכה אחרונה על ידי MMZ1973
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, MMZ1973 כתב:

אני כמוך סובל מחום. גם אני רב הזמן מסתובב עם חולצה קצרה.

לא חושב שמיקום פתחי האוורור מאוד קריטי. אני לא הייתי פוסל את הרכב רק בגלל סיבה הזאת.

לדעתי, תמיד ניתן לכוון את פתחי האוורור ככה שיהיה מספיק קר ובמקביל לשמור על האצבעות.

אני מאוד מרוצה ממיקום פתחי האוורור והמולטימדיה אצלי ברכב (גולף).

IMG_20201106_113639.jpg

כנ"ל, כשקניתי את הגולף זה היה פרמטר שאכן הסתכלתי עליו. ברכב הקודם שלי, לא יכלתי להשאיר את המזגן דולק יותר מידי זמן כי האצבעות ספגו יותר מיד (חום/קור, בהתאם לעונה). בגולף המיקום מושלם לטעמי.

אגב, קצת אוף טופיק אבל מקווה שלא נורא - איזו מערכת זו? היא נראית מאוד שונה ממה שיש לי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, eitanuch כתב:

אגב, קצת אוף טופיק אבל מקווה שלא נורא - איזו מערכת זו? היא נראית מאוד שונה ממה שיש לי.

מערכת מקורית של Golf 7.5 (או Golf 7 FL) 

IMG_20190127_145040.jpg

20180522_182150.jpg

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
בתאריך 7.11.2020 בשעה 00:02, eitanuch כתב:

אה נכון, שכחתי שזה אחד ההבדלים בין mk7 לmk7.5

אם הרכב שלך 2015 - יש לך את אותה מערכת בדיוק. השוני בינך לבינו זה המסך ואפשר לשדרג אותו בלי לשדרג את המערכת. 

• מעניין 1

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק אני מוצא את זה כיתרון? אני בן אדם שאוהב חום, אבל גם בימי קיץ צריך מזגן ובימים שהחום גומר אותי דווקא המזגן לידיים עושה לי נעים, במיוחד כשהידיים מזיעות בזמן שהן על ההגה וזה עוזר קצת בייבוש שלהן.

כמו כן לא חייב לשים מזגן על 16 מעלות, אפשר על 20 כמו שאני שם 

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 17.11.2020 בשעה 15:19, Fraysa כתב:

אם הרכב שלך 2015 - יש לך את אותה מערכת בדיוק. השוני בינך לבינו זה המסך ואפשר לשדרג אותו בלי לשדרג את המערכת. 

לא ממש.

מה זה להחליף את המסך בלבד? אתה צריך להוציא ולהחליף את כל המערכת.

אני גם לא חושב שלמערכת הקודמת ניתן לחבר את Android Auto דרך כבל וטלפון.

למערכת החדשה - כן ניתן, אני חיברתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן ממש, אני מתעסק בזה שנים - מוזמן להסתכל בנושאים שפתחתי, אני מכיר את הרכב הזה מקצה לקצה.

גולף בארץ מ-2015 עד 2016 מגיעה עם MIB2 STD מק"ט 819, שלה ניתן לשדרג את המסך למסך זכוכית

של ה-8" שיש לך בתמונה. זה בדיוק מה שעשיתי ברכב שלי (2016). ב-FL המסך הזה מגיע סטנדרט בכל הדגמים,

אך המערכת היא אותה אותה מערכת עם מק"ט שונה שמוסיף פונקנצליות של מצלמת רוורס וחיבור AppConnect

(שזה בעצם CarPlay/AndroidAuto).

בכל אופן, לא אפתח על זה דיון שלם. מי שמעוניין לקבל עוד פרטים מוזמן לשלוח הודעה בשמחה.

אגב, MMZ, ברכב שלך ניתן גם להתקין מצלמת רוורס מקורית שיוצאת מהסמל. אם תרצה לקבל הדגמה על הרכב שלי, שלח הודעה. 

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי המערכת Composition Media mib2 מגיעה משנת 2017. אך אני לא בטוח ב 100%.

בכל אופן, לא מספיק להחליף את Composition Media mib1 ב Composition Media mib2.

אתה צריך גם להתקין את SWaP קודים. ללא זה לא יעבדו

Bluetooth

AppConnect שזה CarPlay, AndroidAuto, MirrorLink

ועוד כמה פונקציות

אבל, אם אתה הצלחת, אז כל הכבוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"אתה צריך גם להתקין את SWaP קודים. ללא זה לא יעבדו" נראה כמו משפט שתירגמת עם Google Translate,

אז אני משער שעשית גוגל כדי לוודא אותי.  המערכת מגיעה מ-2015, כבר רשמתי את זה. אני לא רושם השערות,

זו עובדה, מהסיבה הפשוטה שאני עובד בזה ומתעסק עם הרכבים האלו כבר כמה שנים. שוב - אתה מוזמן להסתכל

בשרשורים שפתחתי על ההתקנות שביצעתי.

בכל אופן, אתה צודק לגבי FeC, אך תהליך ההחלפה כולל גם את זה כמובן (ועוד דברים כמו הסרה של Component Protection ועוד ועוד).

אם תרצה ללמוד עוד, מוזמן לשלוח הודעה פרטית. חבל להרוס את מטרת הדיון המקורית.

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1322 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...