Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אלימות של ישראלים

Michazzz
שימו לב! השרשור הזה בן 1267 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מה-זה לא הבנאדם הנכון לשאול אותו.
לאורך כל חיי היו לי יותר חברים יוצאי בריה"מ מאשר מכל עדה אחרת [emoji2369]

זה גם לא שיוצאי בריה"מ זה איזה עוף מוזר בבית שמש בשנת ה-90-2000, באיזה מדידת אצבע כנראה שמתוך החילוניים בבית שמש יוצאי בריה"מ מהווים איזה 30%.
אפשר לשאול בן כמה אתה?

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 96
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ניקו, כבר היה לנו הדיון הזה. אני ממש לא מחפש. בעבר היה מצב שבו לפחות פעם בשבוע מישהו היה מתפלא עד נעלב שאיני דובר רוסית. אז עם השנים (10-20) התופעה הזו חלפה. אבל בהערות פוגעניות על מרוקאים אני עדיין נתקל. לא הרבה, אבל מספיק בכדי שזה יפריע לי.

יחוס כל מיני תכונות לעדות מקובל בארץ. הייקים, הפרסים, המרוקאים, הפולניות וכמעט כל העדות זוכות ליחוס תכונות כאלה או אחרות. אז כל עוד מדובר בפולקלור לצורך בדיחות זה כמעט לא בעייתי (וכנראה שתופעות דומות קיימות במדינות הגירה), כשזה הופך לזלזול  זו כבר בעיה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 54 דקות, m3x7r3m3 כתב:

לאורך כל חיי היו לי יותר חברים יוצאי בריה"מ מאשר מכל עדה אחרת

אאאא מאראקאשקה....

לא קראו לך מאראקאשקה קקשקה?

😂

אל תשאלו, לא רק הכלבים יותר נחמדים באירופה. גם היתושים עוקצים בעדינות, והאווזים רק מאיימים...

ניקו צודק באלף אחוז.

לגבי הרוסים ברוסיה, בטח שהם העירו שהישראלים עושים רעש, הרוסים (ושאר העמים) גם עושים רעש, אבל הם מגיעים מפנים - לא מבחוץ.

לספר לי שכול הרוסים מתורבתים יושבים בשקט ולא מקללים... נו מה אתה בן 4?

לך טיפה לכיוון הלא נכון ברוסיה ובמקרה הטוב יספרו לך איזה מזדיין בתחת אתה וכמה זיינו את אמא שלך אתמול בבוקר תמורת 50 קופייקי.

תעשו לי טובה עם הפנטזיות האלה, אין עמים כאלה שאין בהם אלימות ואין בהם אסהולס. גם לא היו תקופות כאלה שלא היה בהם.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, David32 כתב:

אאאא מאראקאשקה....

לא קראו לך מאראקאשקה קקשקה?

😂

בעיקר קראו לי ליאוניד 😂

וגם כאלה שפגשתי פעם ראשונה תמיד דיברו איתי ברוסית

• מצחיק 2

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

32 לקראת 33
אתה קצת יותר צעיר ממני...
אני גרתי בבית שמש מ92 ועד 95, למדתי בבית ספר ז'בוטינסקי.
היחס שראיתי מהאוכלוסיה המקומית כלפי, כלפי חברי וכלפי הורי היה במילים עדינות מגעיל.
הרבה יותר גרוע מהיחס שראינו מהרוסים ברוסיה.
לא יודע מה ההורים לימדו את הילדים שלהם על העולים החדשים, באמת לא יודע מה אפשר להכניס לראש של ילדים בני 8~9 כדי שכול כך ישנאו אנשים אחרים שקצת שונים מהם....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, sperial כתב:

תגידו, מישהו מכם נתקל בחבורה של אוהדי כדורגל בריטים? כך, בתור איזה השוואה למדינה שנחשבת מבתורבתת מבחינת נמוסים והליכות.

מישהו ראה פעם איך נראית רכבת בדנמרק, שלטעני היא המדינה הנקיה ביותר שבה ביקרתי?

מישהו פגש פעם ערסים שוויצריים?

כי נתקלתי בכל אלה. לא שהישראלים כל כך טובים, אבל גם לא כל כך גרועים.

ההבדל בין ערס בריטי או שוויצרי לזה הישראלי הוא שעם הישראלי אתה יודע איך להתמודד.

יכול להיות שהם הרבה יותר חמודים/מאופקים אבל אין לך איך לדבר איתם.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו באמת לא כאלו גרועים. ביפן, למשל, מתעבים תיירים סינים. מעבר להיסטוריה ארוכת שנים של זלזול בכל העמים האחרים במזרח אסיה מצד היפנים, הסינים נתפסים כוולגאריים, רועשים, לא סופרים את הנורמות המקומיות. בצ'כיה ההורים שלי שמעו תלונות ממדריך טיולים על תיירים בריטיים שמגיעים למזרח אירופה ומתייחסים להכל שם כאילו זה פח זבל. כשהייתי בשוויץ ובאיטליה התחושה שלי היתה שכולם צועקים סביב. ומבחינת אלימות ממש, אנחנו בטח הרבה יותר טובים מארה"ב אבל גם מערים מסוימות באירופה. בועה או לא בועה, רוב הערים בישראל יחסית בטוחות, אנשים לא נשדדים כאן כל יום באיומי אקדח. ויותר מזה, בממוצע, עם כל השנאה שלי להתנהלות של הישראלים במרחב ולקומבינטוריקה וכו', כל אדם שתבקש ממנו עזרה - יעזור לך.

יש ערסים כן. יש בכל מקום. מעטים הם המקומות שבהם הכל מאוד שלב, שקט ונחמד.

לפני כשעה, sperial כתב:

ניקו, כבר היה לנו הדיון הזה. אני ממש לא מחפש. בעבר היה מצב שבו לפחות פעם בשבוע מישהו היה מתפלא עד נעלב שאיני דובר רוסית. אז עם השנים (10-20) התופעה הזו חלפה. אבל בהערות פוגעניות על מרוקאים אני עדיין נתקל. לא הרבה, אבל מספיק בכדי שזה יפריע לי.

ספריאל, פתח מודעות עצמית. בחייאת. זה לא מזיק. מתוך הבועה החמודה שלך חוסר היכולת שלך לראות אנשים אחרים מדהים בכל פעם מחדש, גם כשזה נושא שכבר נטחן. אוי אוי אוי. מישהו הופתע שאתה לא יודע רוסית. מסכן. חבל שאני לא יכול לחזור לשנות ה90 ולקנות לך טישו. אין לך שום פרספקטיבה  אמיתית איך מרגישים אנשים שסובלים או סבלו מגזענות. אמיתית. אין לי כח לפרט ולהסביר עוד פעם כי לא תבין. אבל בתור מי שעלה לכאן בגיל 7 וספג גזענות גם לפני וגם אחרי העליה, והמשיך הלאה - אני באמת ממליץ לך: שחרר. ההתבכיינויות שלך הן מגוכחות על רקע מה שסבלו ממנו בני אדם אחרים.

• אהבתי 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, sperial כתב:

.אבל בהערות פוגעניות על מרוקאים אני עדיין נתקל.

וזה מלמד על מה? 

אחד נתקל בהערות על מרוקאים, אחר נתקל בהערות על רוסים והשלישי נתקל על הערות נגד אשכנזים.

בוא לא ניקח את הדיון על מה זו מנת מדגם. מה שאתה נתקל בו לא מלמד על כלום. גם כי זה מרחב מדגם קטן וגם כי יכול להיות שאתה נתקל בדברים אחרים\ אבל מפספס מהסיבות שציינתי טרם. לכן אני שוב חוזר על הנקודה, למה האנקדטות הנקודתיות האלו טובות חוץ מפריקת מטען אישי על גבי הפורום?

דניאל,

גם אליי היו גזענים. מזרחים ואשכנזים. וגם אני קיללתי ילד אתיופי והוא קילל אותי בחזרה. ילדים לרוב נגררים בקלות אחרי הסביבה שלהם גם כשיש חינוך סביר/טוב מהבית. זה לא אומר שכל מי שמזרחי הוא גזען ולפעמים לוקח זמן לקבל שכל. גם אותם ילדים שהיו גזענים כלפיך אולי גדלו להיות אנשים מכילים וסובלניים. החוויות שלכם יכולות להיות שונות בתכלית רק בזכות הסביבה שבה גדלתם.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם החינוך נכשלו מזמן.
מה שנשאר אכיפה וענישה

אכיפה וענישה אכיפה וענישה אכיפה וענישה אכיפה וענישה.

לסינגפורים זה עובד יופי.
אנשים מפחדים לחטט באף.

אין דרך אחרת.

Sent from my iPhone using Tapatalk

• מעניין 1
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, דניאל1983 כתב:

היחס שראיתי מהאוכלוסיה המקומית כלפי, כלפי חברי וכלפי הורי היה במילים עדינות מגעיל.
לא יודע מה ההורים לימדו את הילדים שלהם על העולים החדשים, באמת לא יודע מה אפשר להכניס לראש של ילדים בני 8~9 כדי שכול כך ישנאו אנשים אחרים שקצת שונים מהם....

גם אני למדתי בז'בוטינסקי 94-2000

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, סולל הדרך כתב:

עם החינוך נכשלו מזמן.
מה שנשאר אכיפה וענישה

אכיפה וענישה אכיפה וענישה אכיפה וענישה אכיפה וענישה.

לסינגפורים זה עובד יופי.
אנשים מפחדים לחטט באף.

אין דרך אחרת.

Sent from my iPhone using Tapatalk

אתה זה שמחנך את הילדים שלך.

כל הקרדיט שלך,לטוב ולרע.

לפני 19 דקות, m3x7r3m3 כתב:

שמע אתה זקןןןן,עדיין עובד בהייטק?

כבן להורים שעלו מברה"מ אני חייב להגיד שהמצב השתפר פלאים.

אני זוכר מה היה ביסודי ותחילת החטיבה ונכון להיום אני לא נתקל בגזענות כלפי רוסים.

ואני מדבר על מגוון מקומות שהסתובבתי ועבדתי בהם כך שלא מדובר ב"בועה" שבה אני חיי ביומיום.

ספריאל,לרוסים מבוגרים יש קטע כזה לחפש אנשים שיודעים את השפה.

בעבודה הקודמת שהיו שם לא מעט עולים בשביל להקל על עצמי הייתי מדבר ברוסית 80% מהזמן,משום מה הם היו הרבה יותר אינפורמטיביים ונחמדים ככה,לך תבין...

עריכה אחרונה על ידי Potato

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, דניאל1983 כתב:

זה לא חדש , 

כבר בשנת 73 עשו על זה אורי זוהר ואריק אינשטיין ז"ל מערכון 

• רעיון טוב! 1

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בניגוד להרבה אנשים כך, פחות מאמין שיש קשר לחינוך ואכיפה, אני לא אומר שאין כלל קשר, אך לדעתי יש קשר גנטי הרבה יותר חזק, יש אנשים עם נטיה הרבה יותר חזקה לאלימות ואפשר לראות את זה פשוט בטמפרמנט שלהם, אלו אנשים שבד"כ צעקנים, מחפשים כל הזמן עימותים, וכשהם שיכורים אתה יודע שהם כנראה יהיו מעורבים בקטטה כלשהי.

אני אקח את עצמי לדוגמה, גדלתי בשכונה דיי אלימה, הסתובבתי בתקופת הבית ספר (טרום חטיבה) עם "בעייתים" כי אלו היו ה"חברים" מבית הספר, אבל אף פעם לא התחברתי להתנהגות הזאת בכלל למרות שכך גדלתי עם הסביבה שלי ואפילו סלדתי ממנה מאוד, עד שלבסוף הצלחתי לשכנע את ההורים שלי לעבור דירה למקום אחר ששם כבר לא נתקלתי יותר בהתנהגויות פורעניות ואפשר להגיד שהרגשתי בבית, למרות שמעולם לא הייתי שם.

בחיים לא הייתי מעורב בקטטה כלשהי, אלכוהול בחיים לא הפך אותי לאלים ואם כך להפך, רק הרגיע אותי, וזה רק גורם לי לחשוב שמדובר יותר בגנטיקה שמשפיעה על הכימיה במוח או משהו.

מפתח אפליקציית פרטי רכב

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.OMApp.rechev

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וזה מלמד על מה? 
אחד נתקל בהערות על מרוקאים, אחר נתקל בהערות על רוסים והשלישי נתקל על הערות נגד אשכנזים.
בוא לא ניקח את הדיון על מה זו מנת מדגם. מה שאתה נתקל בו לא מלמד על כלום. גם כי זה מרחב מדגם קטן וגם כי יכול להיות שאתה נתקל בדברים אחרים\ אבל מפספס מהסיבות שציינתי טרם. לכן אני שוב חוזר על הנקודה, למה האנקדטות הנקודתיות האלו טובות חוץ מפריקת מטען אישי על גבי הפורום?

דניאל,
גם אליי היו גזענים. מזרחים ואשכנזים. וגם אני קיללתי ילד אתיופי והוא קילל אותי בחזרה. ילדים לרוב נגררים בקלות אחרי הסביבה שלהם גם כשיש חינוך סביר/טוב מהבית. זה לא אומר שכל מי שמזרחי הוא גזען ולפעמים לוקח זמן לקבל שכל. גם אותם ילדים שהיו גזענים כלפיך אולי גדלו להיות אנשים מכילים וסובלניים. החוויות שלכם יכולות להיות שונות בתכלית רק בזכות הסביבה שבה גדלתם.
אני מסכים אתך לחלוטין.
אם זה היה ילד אחד או אפילו 10 זה לא היה מזיז לי..
הבעיה שזה היה תופעה המונית...
לכול מקום שהייתי מגיע השאלה הראשונה הייתה אם אני רוסי...
היו בודדים שקיבלו אותנו והתיחסו אלינו כמו לאנשים השאר קיללו וירקו...
תחשוב שאתה יושב בכיתה עם 40 ילדים וכולם מתיחסים אליך כמו לחפץ..
היחס מהמורים לא היה שונה בהרבה

רק אל תגיד לי שגם גרתה ברחוב הנרקיס חחח.
אתה רוצה להגיד לי שאצלך בכיתה קיבלו יפה את העולים החדשים ולא התיחסו אליהם כמו לשחורים באמריקה לפני 100שנה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...