Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אלימות של ישראלים

Michazzz
שימו לב! השרשור הזה בן 1277 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 56 דקות, maxcher כתב:

אתמול ירדתי לסופר השכונתי (סטייל סופר יודה) מעמיס לי כמה דברים לבית, המוכר מבקש מלקוח לשים מסכה, כמעט הולכים מכות.

תקיפה אלימה ומזעזעת התרחשה בסניף קופיקס בתל אביב אחרי שמנהל הסניף ביקש מלקוחה לעטות מסיכה על פניה.

אזהרת צפייה קלה:   bit.ly/35XKMFk

• רעיון טוב! 1

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 96
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 49 דקות, Mr.Hybrid כתב:

תקיפה אלימה ומזעזעת התרחשה בסניף קופיקס בתל אביב אחרי שמנהל הסניף ביקש מלקוחה לעטות מסיכה על פניה.

אזהרת צפייה קלה:   bit.ly/35XKMFk

זה מרתיח, אתם חושבים שעכשיו חינוך ייעזור? רק כלא שיירקבו שם.

חינוך לצעירים, כלא למבוגרים.

האמת על באמת מאת דן אריאלי.

ספר שרשום בו את כל האמת בפרצוף שלנו :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי בכיתה קיבלו יפה את העולים החדשים, אבל כן צריך לקחת בחשבון שהילדים האתיופים למדו בבתי ספר דתיים ולא בז'בוטינסקי, וילדים מבריה"מ גרו בעיקר ברחובות שסביב פולה בן-גוריון, בר אילן, רש"י וכו'. מראש היו הרבה פחות מתחים.
מצד שני הכיתה והשכבה (כולל אותי) לא בדיוק קיבלו יפה את הילדים המרוקאים מהנרקיס.

בגדול הניסיון שלי הוא שהאנשים שזרקו אותם בנרקיס סבלו, והרבה.
בבר אילן והסביבה שיכנו המון המון עולים מבריה"מ יכול להיות שאפילו שנה או שנתיים אחרי ששיכנו אתכם בנרקיס, ולמרות שזה איזור שכמעט היה חממה של יוצאי בריה"מ, הרגשתי הכי בנוח בעולם ללכת לבקר שם חברים.
בנרקיס ממש לא, עד היום אני לא אוהב להיכנס לאיזור הזה.
ושתבין התחנת מוניות של אבא שלי ישבה עד שנות ה-2000 המאוחרות בנרקיס, בבוטקה הזה בחניון של הנרקיס אחרי המכולת

חס וחלילה רחוב הנרקיס מה אני עשיתי רע?
גרתי בארזים.

למי שזה נשמע כמו Insiders talk רחוב הנרקיס זה שיכונים שנראים ככה:
http://netzah.org/images/aretz/beit-shemesh_narkis/images/4.jpg
שבתחילת שנות ה-80 נבנו ועוד היו שכונה יחסית ברמה סוציו-אקונומית גבוהה, שנייה רק לרחובות של הנורית, הכלנית וכו' (בתים פרטיים על שטחי ענק).
באמצע שנות ה-80 התחילו לבנות את רחוב הארזים והרחובות שמסתעפים ממנו (בתים פרטיים על שטחים גדולים ולא שטחי ענק).
במקביל התחילו לשכן בנרקיס עולים חדשים מאתיופיה ובריה"מ (בריה"מ היה ממש בטפטוף בתקופה הזו).
הרמה של האיזור הזה ירדה פלאים בתוך כמה שנים, והתחילו שם הרבה מתחים בין התושבים הישנים שקנו דירות ברחוב הנרקיס, ובין העולים מאתיופיה והעולים מבריה"מ.
את העליות הגדולות של בריה"מ בתחילת שנות ה-90 כבר שיכנו בשכונות אחרות (ורחוקות יחסית משם), ואת העליות מאתיופיה המשיכו בנרקיס ושכונות קרובות יותר.

דווקא כול החברים שלי היו מרחוב הנרקיס...
אתה צודק בזה שבבית הספר כמעט ולא למדו ילדים מרחוב הנרקיס, רוב מי שלמד בשכבה היו מרוקאים מהמעמד הבינוני גבוה. שחשבו שהם מינימום אלים. ההורים שלהם כמובן תמכו בהם.
אני זוכר שפעם אחת אמא של חבר שלי הייתה מורה מלווה בטיול, כמה תלמידים ניגשו אליה ואמרו שהם לא מוכנים שרוסיה תכנס איתם לאוטובוס...
הם כבר בכתה א ידעו שאחרי התיכון ילכו לעבוד במפעל/עסק/חנות של אבא שלהם.
הם הגיעו לבית הספר רק בגלל הכדורגל בהפסקות.
הם לא למדו בכלל ומה שיותר מפתיע שגם המורים כמעט ולא לימדו ולא דרשו כמעט כלום מהתלמידים. היו הרבה שעורי יצירה, טבע, ספורט..
אף פעם לא קיבלנו ש"ב, וגם אם כן קיבלנו לא היה חובה לעשות אותם...
אחרי שעברתי לחיפה והלכתי לכיתה ה, הבנתי עד כמה המצב היה שם חמור...
בבית שמש הייתי תלמיד מצטיין ופתאום הפכתי להכי גרוע בכיתה... היה קשה לגשר על הפער...

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן שאם זרקו אותך בנרקיס רוב החברים שלך יהיו מהנרקיס, כמו שרוב החברים הטובים שלי היו מאיזור הארזים.

בגדול לא אהבנו את הילדים מהנרקיס, בלי קשר מאיפה הם באו, איזה עדה הם או איזה שפה הם מדברים.

אני חושב שאתה למדת בשנים הממש ראשונות אחרי שז'בוטינסקי נפתח ואז השמועות באמת דיברו שהוא בית ספר גרוע.

ואז כשהחליטו להשקיע השקיעו חזק בשכבות הנמוכות - א'-ב' (אני מדבר על 93-94), ובעצם השכבה אחת מעליי היו הראשונים שעשו לבית הספר שם של בית ספר טוב, באותה תקופה הוא היה היסודי הכי טוב בבית שמש. אבל גם זה לא החזיק יותר מדי זמן, אחותי כבר לא למדה בז'בוטינסקי כי הוא התדרדר משמעותית.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין אתה העולה הראשון ששמעתי עליו שקנה שם, בד"כ נתנו או מכרו שם דירות במסגרת "יישוב מכוון" דווקא לשם ולא לאיזורים אחרים בבית שמש.

כמובן שבשנים הללו זה היה איזור זול, כי הוא היה איזור גרוע מבחינת אוכלוסיה.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היו הרבה שיטות שהעולים החדשים ייקנו או "ייקנו" "מיוזמתם" דווקא שם

החל מנציגים שאומרים להם שאת ההלוואות המיוחדות לעולים אפשר לנצל רק שם וכו'.

בסופו של דבר קשה לי לקרוא לזה בפה מלא "מיוזמתם", הופעלו מניפולציות כאלה ואחרות.

אגב יש סיבה טובה מאוד למה זה עבד לתקופה מאוד מוגבלת, העולים מבריה"מ קצת אחרי זה הלכו כמעט באופן מוחלט לבר אילן והאיזור, כבר לא יכלו לעבוד עליהם, היה מי שאמר להם שזה לא נכון וחברים שגרו כבר בבר אילן וכו'.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים אתך...
הגענו לישראל מברה"מ, זה כמו להגיע מכוכב אחר...
הכול בארץ היה שונה מכול מה שהכרנו, הרבה ניצלו את זה לטובתם...

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 22.9.2020 בשעה 15:47, Michazzz כתב:

מה לדעתכם אפשר לעשות כדי לגרום לאנשים לחזור ולהתנהג אחרת?

לאיזה עולם יגדלו הילדים שלי (שתי בנות למזלי), זה ממש נהיה מפחיד.

דוגמא:

https://www.maariv.co.il/news/israel/Article-791266

רגע...עד שקראת את הכתבה הזו מה חשבת בדיוק, שזה עולם שכולו טוב? העולם הזה רע ומכוער ומעוות עשרות אלפי שנים. חדש לך הנושא הזה, לפני שהבאת ילדים לא ידעת את זה? שואל באמת, זה מעניין אותי. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 23.9.2020 בשעה 22:22, Skity כתב:

בהזדמנות הראשונה שתיהיה לי לעוף מכאן, כנראה שאעשה

קל לכולם להגיד, אבל להתנתק מהבית, למרות גל החרא שיש כאן.. זה לא קל.

• אהבתי 1
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אנשים מביאים ילדים לעולם גם במדינות עולם שלישי ששולחים שם את הילדים עם קלצ'ניקובים וקוקאין להילחם בשביל כל מיני רודנים דגנרטים. ישראל רחוקה מלהיות מושלמת אבל ברוב המוחלט של המקומות אתה לא פוחד להסתובב ברחוב לבד. לכמה מהכותבים פה יצא להיות קורבנות של אלימות כמו תקיפה פיזית ושוד? אנחנו לא שומעים פה על ילדים שנחטפים מהרחוב כל שני וחמישי, ילדים עדיין יכולים ללכת לבית הספר ברגל כמו פעם ברוב הישובים. יש בעיות ויש אלימות וחלק מהאנשים יכולים להיות הרבה יותר רגועים ומחונכים אבל לא צריך להגזים. מדי פעם פוגשים איזה ערס מתלהם ברחוב, חותך אותך איזה שמוק על טוסטוס במעבר חציה ואפילו דורס אותך טמבל על קורקינט שכור פעם ב, אבל מתי היתה הפעם האחרונה שניסו לדקור אותך בשביל שתשלוף את הארנק או שדפקו לך מכות ברחוב תוך כדי שאונסים את החברה שלך בדרך לבילוי? יש מקומות הרבה יותר עויינים ורדים מישראל. קצת פרופורציה לפני השינה.

• אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...