Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אלימות של ישראלים

Michazzz
שימו לב! השרשור הזה בן 1267 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רוב הילדים העולים שאני מכיר "זכו" לחרא יחס. גם רבים מהמבוגרים. במקרים קיצוניים התעללויות של ממש. במקרים פחות קיצוניים שאלות חביבות אם אנחנו יודעים מה זה אסלה, אם האמהות שלנו עובדות בזנות ושאר המשפחה שלנו במאפיה הרוסית. כמובן גם שאלות על כמה כסף קיבלנו מהמדינה, מה הקשר שלנו ליהדות, למה חלקנו מעזים לאכול לא כשר. אפשר לכתוב על  זה ספרים, ונכתבו כבר. על אנשים מבוגרים שחוו את השואה בתור ילדים, סבלו מאטנישמיות כל חייהם והיו בטוחים שמגיעים למולדת ולמקום שבו יקבלו אותם בזרועות פתוחות, ובמקום זה נתקלו בילדים שהצביעו עליהם וצחקו "הנה רוסי", על בני דור 1.5 (שבלי שום צחוק - על מצבם של חלק מהם ומה שההגירה עשתה להם אפשר ללמוד דרך כמה חברים פעילים כאן), על בני אדם שאבדו את המרכז שלהם, את הסביבה הטבעית, שהלכו לעבוד בחרא עבודות בין אם היו משכילים לבין אם לאו, ונתקלו בשנאה קיצונית מצדם של לומפנים אחרים שחלקו איתם קריירה מבטיחה של שכר מינימום. על חבורות של ילדים שהתאגדו סביב הרקע האתני שלהם כי המקומיים לא קיבלו אותם. על חיילים שהיו מספיק טובים להיות בשר תותחים, אבל לא מספיק טובים כדי להחשב ליהודים בעיני צדיקים בעיני עצם,

כמובן, זה לא משתווה לקושי הרב שחווה חבר הפורום ספריאל שנשאל אם הוא דובר רוסית. אבל בכל זאת.

אבל ההצעה שלי לכולם - ואני חושב שרוב העולים או בני העולים שמגיבים כאן באמת פעלו כך - היא פשוט לעזוב את זה. פאק איט. היום בממוצע ספריאלים הם מיעוט. וטוב שכך. 

• אהבתי 2
  • מעניין 2
  • רעיון טוב! 3
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 96
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 17 דקות, יבגניפ כתב:

אבל ההצעה שלי לכולם - ואני חושב שרוב העולים או בני העולים שמגיבים כאן באמת פעלו כך - היא פשוט לעזוב את זה. פאק איט. היום בממוצע ספריאלים הם מיעוט. וטוב שכך. 

קראתי שיש סטטיטיקה שמראה שבערך 30% מילדי העולים עוזבים את הארץ,

מעניין אם יש קשר לחוויות הילדות או ש"סתם" אין זיקה לארץ בגלל תרבות של ההורים או מאפיין אחר שאני לא מצליח להעלות על דעתי.

ולגבי היחס חרא,מזדהה ממש לצערי,אבל השיפור קיים ומתמיד יחסית.

עריכה אחרונה על ידי Potato
  • רעיון טוב! 1

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, tzahico כתב:

אני יכול ליסוע עשר דקות מהבית שלי בניו-ג'רזי לעיירה שנקראת Paterson ולמצוא שם אחלה צרות שבעולם.

היי שכן, מתערב גם שאתה יכול לסוע לפטרסון ולא למצא שום צרות.

אין ספק שיש שם איזורים לא סימפטים אבל גם בהם אני מסתובב וביליתי בערב וכו.

האוכלוסיה הערבית מוסלמית שם דרך אגב שיפרה תא המצב שם משמעותית מאז מלחמות הכנופיות שהיו שם בשנות ה80 של הקהילה ההיספנית שהיתה הרוב בזמנו.

ואגב - הייתי הולך 100 פעמים בפטרסון באמצע הלילה לבד לפני שהייתי עובר בפינות מסוימות בתל אביב.

ההבדל הגדול אגב לדעתי זה כמה זה מקובל בחברה ושלא מתביישים בזה אלא מתגאים ב״חוצפה הישראלית״ (שעברה מזמן את הגבול של חוצפה ישראלית) וזה נורמטיבי לגמרי ואנחנו מצפים ומקבלים את ההתנהגות הזו.

• מעניין 1

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Potato כתב:

קראתי שיש סטטיטיקה שמראה שבערך 30% מילדי העולים עוזבים את הארץ,

מעניין אם יש קשר לחוויות הילדות או ש"סתם" אין זיקה לארץ בגלל תרבות של ההורים או מאפיין אחר שאני לא מצליח להעלות על דעתי.

ולגבי היחס חרא,מזדהה ממש לצערי,אבל השיפור קיים ומתמיד יחסית.

אני לא חושב שאלו רק ילדי העולים, בהזדמנות הראשונה שתיהיה לי לעוף מכאן, כנראה שאעשה זאת (ולמען האמת גם הרבה מאוד ממעגל החברים הקרובים שלי)

אולי אצל ילדי העולים זה ניכר יותר מכיוון שיש להם אזרחות שניה אז קיימת אצלם האופציה לעוף מכאן, לי לצערי, לא.

עריכה אחרונה על ידי Skity

מפתח אפליקציית פרטי רכב

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.OMApp.rechev

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אאאא מאראקאשקה....
לא קראו לך מאראקאשקה קקשקה?
[emoji23]

אל תשאלו, לא רק הכלבים יותר נחמדים באירופה. גם היתושים עוקצים בעדינות, והאווזים רק מאיימים...

ניקו צודק באלף אחוז.

לגבי הרוסים ברוסיה, בטח שהם העירו שהישראלים עושים רעש, הרוסים (ושאר העמים) גם עושים רעש, אבל הם מגיעים מפנים - לא מבחוץ.
לספר לי שכול הרוסים מתורבתים יושבים בשקט ולא מקללים... נו מה אתה בן 4?

לך טיפה לכיוון הלא נכון ברוסיה ובמקרה הטוב יספרו לך איזה מזדיין בתחת אתה וכמה זיינו את אמא שלך אתמול בבוקר תמורת 50 קופייקי.

תעשו לי טובה עם הפנטזיות האלה, אין עמים כאלה שאין בהם אלימות ואין בהם אסהולס. גם לא היו תקופות כאלה שלא היה בהם.

נתקלתי ביוטיוב בדוגמא לארסים רוסים חחח
התכוונת לכאלה?

הם יעשו בית ספר לכול ארס ישראלי

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, דניאל1983 כתב:

נתקלתי ביוטיוב בדוגמא לארסים רוסים חחח
התכוונת לכאלה?

הם יעשו בית ספר לכול ארס ישראלי

זה תלוי מאוד איפה אתה הולך לחפש אותם...אבל הרוב שם יותר רגועים למרות תרבות השתיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 12 שעות, יבגניפ כתב:

ביפן, למשל, מתעבים תיירים סינים .... מצד היפנים, הסינים נתפסים כוולגאריים, רועשים, לא סופרים את הנורמות המקומיות

והסינים מסכימים עם התפיסה הזו.

היינו בטיול מאורגן פרטי (רק אשתי ואני) בסין.  באחד האתרים המתורגמנית שלנו הצביעה לנו על קבוצה ואמרה שאלה יפנים.  שאלנו אותה איך היא מבדילה ביניהם לבין סינים.

"זה פשוט" המתורגמנית הסינית שלנו אמרה "היפנים שקטים ומנומסים".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, snoop90 כתב:

בכל מקום מתעבים סינים.

מקרובי משפחה בקנדה אני שומע שבעיקר מתעבים הודים,לא ספציפית הם אבל זה הוייב שם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, Potato כתב:

אתה זה שמחנך את הילדים שלך.

כל הקרדיט שלך,לטוב ולרע.

זה לא כל כך נכון, הרוב המוחלט של מה שאנחנו קוראים "חינוך" בא מהחברה ולא מההורים.

קח 100 ילדים, תחנך אותם מצוין, שים אותם אחד אחד בחברה עם חינוך לקוי, ומהר מאוד מתוך ה-100 הרוב יתדרדרו ויתנהגו כמו החברה מסביב.

לפני 14 שעות, Potato כתב:

שמע אתה זקןןןן,עדיין עובד בהייטק?

כבן להורים שעלו מברה"מ אני חייב להגיד שהמצב השתפר פלאים.

אני זוכר מה היה ביסודי ותחילת החטיבה ונכון להיום אני לא נתקל בגזענות כלפי רוסים.

ואני מדבר על מגוון מקומות שהסתובבתי ועבדתי בהם כך שלא מדובר ב"בועה" שבה אני חיי ביומיום.

ראית מה זה? עדיין עובד בהיי טק, איזה מפתיע

לפני 13 שעות, דניאל1983 כתב:

רק אל תגיד לי שגם גרתה ברחוב הנרקיס חחח.
אתה רוצה להגיד לי שאצלך בכיתה קיבלו יפה את העולים החדשים ולא התיחסו אליהם כמו לשחורים באמריקה לפני 100שנה?

אצלי בכיתה קיבלו יפה את העולים החדשים, אבל כן צריך לקחת בחשבון שהילדים האתיופים למדו בבתי ספר דתיים ולא בז'בוטינסקי, וילדים מבריה"מ גרו בעיקר ברחובות שסביב פולה בן-גוריון, בר אילן, רש"י וכו'. מראש היו הרבה פחות מתחים.

מצד שני הכיתה והשכבה (כולל אותי) לא בדיוק קיבלו יפה את הילדים המרוקאים מהנרקיס.

בגדול הניסיון שלי הוא שהאנשים שזרקו אותם בנרקיס סבלו, והרבה.

בבר אילן והסביבה שיכנו המון המון עולים מבריה"מ יכול להיות שאפילו שנה או שנתיים אחרי ששיכנו אתכם בנרקיס, ולמרות שזה איזור שכמעט היה חממה של יוצאי בריה"מ, הרגשתי הכי בנוח בעולם ללכת לבקר שם חברים.

בנרקיס ממש לא, עד היום אני לא אוהב להיכנס לאיזור הזה.

ושתבין התחנת מוניות של אבא שלי ישבה עד שנות ה-2000 המאוחרות בנרקיס, בבוטקה הזה בחניון של הנרקיס אחרי המכולת

חס וחלילה רחוב הנרקיס מה אני עשיתי רע?

גרתי בארזים.

למי שזה נשמע כמו Insiders talk רחוב הנרקיס זה שיכונים שנראים ככה:

http://netzah.org/images/aretz/beit-shemesh_narkis/images/4.jpg

שבתחילת שנות ה-80 נבנו ועוד היו שכונה יחסית ברמה סוציו-אקונומית גבוהה, שנייה רק לרחובות של הנורית, הכלנית וכו' (בתים פרטיים על שטחי ענק).

באמצע שנות ה-80 התחילו לבנות את רחוב הארזים והרחובות שמסתעפים ממנו (בתים פרטיים על שטחים גדולים ולא שטחי ענק).

במקביל התחילו לשכן בנרקיס עולים חדשים מאתיופיה ובריה"מ (בריה"מ היה ממש בטפטוף בתקופה הזו).

הרמה של האיזור הזה ירדה פלאים בתוך כמה שנים, והתחילו שם הרבה מתחים בין התושבים הישנים שקנו דירות ברחוב הנרקיס, ובין העולים מאתיופיה והעולים מבריה"מ.

את העליות הגדולות של בריה"מ בתחילת שנות ה-90 כבר שיכנו בשכונות אחרות (ורחוקות יחסית משם), ואת העליות מאתיופיה המשיכו בנרקיס ושכונות קרובות יותר.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספריאל, קיבלת PTSD מזה שפגעו בך שאתה לא יודע רוסית?
מגוחך.
לנושא: הגנה עצמית. זה חובה בארץ ישראל. נראה שהחום מטמטם פה את כולם ואנשים רק מחפשים טריגר להתפוצץ עליך.

אתמול ירדתי לסופר השכונתי (סטייל סופר יודה) מעמיס לי כמה דברים לבית, המוכר מבקש מלקוח לשים מסכה, כמעט הולכים מכות.

עריכה אחרונה על ידי maxcher
9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 3 שעות, dani666 כתב:

המתורגמנית שלנו הצביעה לנו על קבוצה ואמרה שאלה יפנים.  שאלנו אותה איך היא מבדילה ביניהם לבין סינים.

לפחות היא לא נעלבה מהשאלה. פעם אמרתי למישהו שאני לא מבחין בהבדל בין רוסים ואוקראינים פה בארץ והוא השתגע.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, SlowRide כתב:

לפחות היא לא נעלבה מהשאלה. פעם אמרתי למישהו שאני לא מבחין בהבדל בין רוסים ואוקראינים פה בארץ והוא השתגע.

אין הבדל.

רק אצל המבוגרים הרוסים אומרים ג והאוקראינים ה.

נוסעים לנגריה או נחריה.

מבחינה תרבותית אין הבדלים ששמתי לב אליהם.

עריכה אחרונה על ידי Potato

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, Potato כתב:

אין הבדל.

תחזור על זה בחוג הלא נכון ותקבל מכות, אבל הפעם בצדק. 😂

אסור לשכוח גם את הביילורוסים, שממקמים את עצמם מעל לשאר. יש רוסיה הלבנה ויש רוסיה הבאמת לבנה.

צחוק בצד, יש הבדלים. לנו הם נראים קטנים. כמו שמבחוץ יש הרבה שלא מבחינים בין ערבים ליהודים. לא מוצא שום סיבה להתרגש מזה.

• מצחיק 2

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, hans כתב:

אסור לשכוח גם את הביילורוסים, שממקמים את עצמם מעל לשאר. יש רוסיה הלבנה ויש רוסיה הבאמת לבנה.

מה לעשות שאנחנו יותר טובים? אני אשם בזה? dont hate the player, hate the game.

• מעניין 2
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...