Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צריך המלצה לגבי נסיעה של 200 קמ ברכב יחסית ישן

orisalman1
שימו לב! השרשור הזה בן 1316 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי

יש לי פג'ו 308 1600 שנת 2010 

הרכב עובד פיקס אבל אני בדרך כלל עושה איתו נסיעות באזור המרכז בלבד ופה ושם חוזר לצפון (נסיעה של 100 קמ לצד)

אני קצת בספק אם אוכל לנסוע עם הרכב עד המדבר מתל אביב ( כמעט אילת, 220 קמ ממני ) 

כל כמה זמן יוצא לי לתקן בו משהו, בשנה האחרונה :ניקוי שסתומים שבגללם לא הניעה הרכב 

כיוון טיימינג, החלפת בית טרמוסטט ואיפוס ולאחרונה היית נזילה בקירור שלתקן אותה עלה 1300 שקל :)

אז אחרי כל התיקונים הרכב עובד פיקס השאלה אם להקל עליו נגיד ולעשות עצירה פה ושם? מה אומרים? למישהו יש רכב כזה בשנה הזאת ויכול להמליץ? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הרכב שלך לא אמין ואתה לא סומך עליו לנסיעות שלך ומודאג שמשהו יתקלקל בהן- לדעתי תחליף את הרכב.

היה לי רכב משמעותית יותר ישן (שלך בן 10, שלי היה בן 21) ואמנם הוא לא היה שיא הפינוק אבל לא היה לי שום חשש שלא אגיע ליעד והייתי נוסע איתו לאן שרציתי בלי לדאוג אם אגיע או אתקע בדרך. אני חושב שלהחליף לרכב שתוכל להרגיש איתו בנוח זה משהו שאפשרי בתוספת כספית מזערית. לא רואה טעם להחזיק רכב ולשלם עליו יחסית הרבה כסף אם אתה לא מרגיש שהוא יכול לקחת אותך מ-A ל-B ואתה צריך לדאוג מלעשות את הנסיעות שאתה רוצה לעשות. 

עריכה: כמובן שלא הייתי עושה עצירות עם הרכב בזמנו או שום דבר בסגנון. פשוט נוסע בקצב סביר לרכב בגילו, במצבו ובמצב הדרך. 

עריכה אחרונה על ידי Nico62
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב זה מכונה . הוא לא מתעיף , כל עוד המנוע מקורר לטמפרטורת העבודה והשמן תקין בעיקרון אפשר לנסוע רצוף ללא הפסקה עד התידלוק . 

ברור שככל שהרכב מזדקן הסיכוי לכשל עולה . 

האם מסוכן לרדת עם רכב בן 10 שנים לאילת ?אני מאמין  שהסיכוי לתאונת דרכים יותר גבוה מכשל מכאני שיתקע אותך בצד הדרך . 

אני יורד השבוע עם סקודה רומסטר בת 12 ולא מוטרד במיוחד .  

כמובן שבודק שמן ומים לפני הנסיעה , מוודא שהמפלס מים יציב (בודק שבוע קודם ואז משווה יום לפני הנסיעה ) ומודא שרצועת המנוע לא בלויה . 

לוקח איתי מי קרור , כבלים ובוסטר התנעה - גם אם היה מדובר ברכב חדש . 

אני חושב שהגישה שרכב צריך לנוח קשורה לימים שמנועים היו מקוררים באוויר , אז אחרי מאמץ היה כדי לעצור לקרר את המנוע . 

עריכה אחרונה על ידי El_LOBO
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ירדתי לאילת עם ב.מ.וו מודל 84 שעברה מעל מיליון קילומטר, אם האוטו תקין, לא מתחמם ולא מאבד מים ולא משאיר אחריו שמן על האספלט אין סיבה שלא יחזיק את הנסיעה לאילת, קח איתך כמה בקבוקי מים (בעיקר בשבילך) תעשה עצירות למנוחה בדרך (גם בשבילך) ואל תאמץ אותו בעליות של סדום או בעקיפות מהירות, סע רגוע והכי חשוב בזהירות.

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלוהים ישמור אותנו מחוסר התרבות המוטורית בה אנו חיים, שבה רכב בן 10 נחשב ישן, ו200 ק"מ לאילת זו "נסיעה במדבר".

אם המזגן עובד ויש דלק- סע.

בחג סוכות האחרון, אם זכרוני אינו בוגד בי, בחור מחיפה (מוהנד החשמלייה לרכב) פרסם בפייסבוק נסיעה בפורד קורטינה 70 ומשהו, מחיפה לדהב בסיני...

עריכה אחרונה על ידי שביט
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עצירות לא מקלות על הרכב, הן מקלות רק עליך.

יש לי סיטרואן בת 9 עם 305 אלף קמ, בסופש האחרון היא עשתה מעל 600 קמ.
אם הרכב תקין, אין שום סיבה לא לסוע איתו.

• רעיון טוב! 1

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להיפך - נסיעה רציפה הרבה פחות מכבידה על הרכב מנסיעה עירונית.

• אהבתי 1

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי כמה המלצות:

1. לנסוע בשעות הקרירות, כלומר לצאת מהבית ב-4 לפנות בוקר.

2. לפני הנסיעה לעשות טפל"ש - לבדוק נוזלים חיוניים, לחץ אויר בצמיגים כולל הרזרבי.

3. להצטייד בכמה בקבוקי מים קרים בצידנית, וגם קצת סנדביצ'ים ונשנושים. כדי שלא תהיה תקלה לנהג.

4. לבחור מסלול נופי, זאת אומרת דרך מצפה רמון. וגם לתדלק שם. בינינו, מנוחה כל שעה חצי - שעתיים חיונית לנהג ולנוסעים הרבה יותר מאשר לרכב.

5. הכי חשוב - להצטייד באמצעי מניעה נגד קורונה, כלומר בסבלנות, שמירת מרחק ומסיכות. הסבלנות שימושית גם בנהיגה. סע במהירות סבירה ותהנה מהנוף. 

6. הצטייד במצלמה. יש מה לצלם.

חופשה נעימה וקניות נכונות!

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 1
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם סקודה סיטיגו  2015  60 כ"ס נסעתי לחרמון הלוך חזור מירושלים באותו יום (רציתי צימר באותו יום אבל כל הנסיעה הייתה בלת"מ, מה לעשות), ולפני שבועיים לים המלח.
כל עוד הרכב תקין, הוא ייסע. יכול לקחת איתך בקבוקי מים לייתר ביטחון.
כמו שרשמו פה, אם יש לך חוסר ביטחון עם הרכב וחושש שלא יניע בבוקר, כדאי לשקול שדרוג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Nico62 כתב:

אם הרכב שלך לא אמין ואתה לא סומך עליו לנסיעות שלך ומודאג שמשהו יתקלקל בהן- לדעתי תחליף את הרכב.

היה לי רכב משמעותית יותר ישן (שלך בן 10, שלי היה בן 21) ואמנם הוא לא היה שיא הפינוק אבל לא היה לי שום חשש שלא אגיע ליעד והייתי נוסע איתו לאן שרציתי בלי לדאוג אם אגיע או אתקע בדרך. אני חושב שלהחליף לרכב שתוכל להרגיש איתו בנוח זה משהו שאפשרי בתוספת כספית מזערית. לא רואה טעם להחזיק רכב ולשלם עליו יחסית הרבה כסף אם אתה לא מרגיש שהוא יכול לקחת אותך מ-A ל-B ואתה צריך לדאוג מלעשות את הנסיעות שאתה רוצה לעשות. 

עריכה: כמובן שלא הייתי עושה עצירות עם הרכב בזמנו או שום דבר בסגנון. פשוט נוסע בקצב סביר לרכב בגילו, במצבו ובמצב הדרך. 

איזה רכב בן 21 בזמנו? מתי זה זמנו? תהיות שכאלה...
הפונטו שלי חגגה 21 לפני חודשיים....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, shtutnik כתב:

איזה רכב בן 21 בזמנו? מתי זה זמנו? תהיות שכאלה...
הפונטו שלי חגגה 21 לפני חודשיים....

היה לי סיוויק ידנית שאבי הוציא מהחברה בפברואר 98. שירתה אותי עד אוקטובר האחרון עד שנהגת פגעה בי מאחורה והרכב ירד מהכביש. אילולא ההורדה מהכביש הרכב היה סוחב עוד הרבה יותר בטח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

כשהסאאב 99 שלי בזמנו היה בן 21, חגגנו לו יומולדת בסקוטלנד.  אשתי, אני, הבת (5), תא מטען מלא וגולש לספסל האחורי.

סה'כ בכ 7 שבועות עברנו כמעט 12,000 ק'מ.

אז לאילת ברכב בן 10 ?  ברור שכן.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הרכב תקין, סע לשלום. 

אם הרכב לא תקין - תתקן. 

אם אתה ממש ממש לא סומך עליו - תמכור, או תשכור רכב לנסיעה הספציפית. 

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב זה כמו בחורה- אתה משקיע משקיע במנוע בסוף הוא הולך למישהו אחר

אם בדקת את כל הנוזלים ואין נזילות ואין כלום אז הסיכוי היחיד שתעצור בדרך זה פנצר או משהו

PEUGEOT 206XS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1316 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...