Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חשבתי שאסתדר ללא עזרת הפורום, אז חשבתי. נייד לאוטוקאד סביב ה5k, מה קונים?

deltaHF
שימו לב! השרשור הזה בן 1347 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כן אבל זה בערך כמו משפחתית עם 1.6.
תקרא ביקורות זה הכי חשוב, או שתיסגר על דגמים תתן פה.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

MX-5T 05>911 S 08>S2000 07>S2000 06>S2000 08>Mazda 6 05+Z800 14+Polo 98>Suzuki Splash 09 :cry:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ריכזתי את ההצעות שקיבלתי עד כה (אמור לקבל עוד כמה בהמשך). כולן למחשבים חדשים - לדל יתרון של 3 שנות אחריות לעומת אחרים.

שורה עליונה מחשבים שמסווגים כגיימינג שביניהם הG5 של דל קיבל ביקורות טובות מאוד.

בשורה התחתונה וורקסטיישן HP שהוצע פה בתחילת השירשור וP53 של לנובו שהוצע לי ביבוא מקביל ממקור אמין מאוד (דרך חבר טוב) שחורג מעט מהתקציב שלי אבל אם הוא באמת שווה את התוספת אין לי בעיה ללכת עליו.

השוואת לפטופים1.jpg

התחלתי מאוד להילחץ, יש לי גם וילונות שחורים באוטו והראייה עוד יותר נמוכה, גם אורות דמוי קסנון של פיליפס שלא מאירים שום דבר בגשם כמעט) והיה די מפחיד. סעו בזהירות !
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדגיש שוב, לא להסתמך רק על הדעה שלי.
אני לעצמי הייתי לוקח את ה-G5, אבל צריך להיזהר עם הפלסטיקה (צירים של המסך) והייתי מסתדר עם שינויים תרמיים (להוריד מתח, למרוח משחה תרמית).
הבאת רשימה שקשה לבחור ממנה, לכולם יש יתרונות וחסרונות (שאתה רואה בשנייה אחת בביקורות) ועוד קצת דברים שמגלים רק שחופרים עמוק (למשל בפורום של רדיט).|
גם הרוג סטריקס והP53 היו בתחרות מבחינתי, הרוג ראיתי אצלו בעיות (פלסטיקה וכפתורמ קלדת שנפלו) והלנובו לא ניסיתי עם המפרט הזה, אז קשה לי לדעת אם היו עוד שינויים.

MX-5T 05>911 S 08>S2000 07>S2000 06>S2000 08>Mazda 6 05+Z800 14+Polo 98>Suzuki Splash 09 :cry:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבין מחשבי הגיימינג גם הg5 של דל וגם האסוס rog "מככבים" במומלצים.

על הp53 נראה שיש תלונות על התחממות שפוגעת בביצועים.

התחלתי מאוד להילחץ, יש לי גם וילונות שחורים באוטו והראייה עוד יותר נמוכה, גם אורות דמוי קסנון של פיליפס שלא מאירים שום דבר בגשם כמעט) והיה די מפחיד. סעו בזהירות !
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל מתחמם, רק לדל ביצעתי בנצ'מארק (צירפתי את הטמפרטורות) אבל גם עם האסוס שיחקתי קצת וראיתי שיש throttling.
אומר שוב אני הייתי לוקח את הדל ועושה לו אנדר-וולט, אבל אתה תראה שיש כתות לכל מחשב שהבאת פה (הצלחת להביא רשימה מכובדת.
אם אתה יכול להמתין כמה חודשים כנראה יהיו יותר דגמים בארץ (סתם זורק דוגמא hp omen החדש קיבל ביקורת טובה מdave lee).
2dd96f4bb47dcb7be7e39fada95416ff.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אפשר לחכות גם אני הייתי ממליץ, יהיו יותר דגמים במיוחד של RYZEN 4000 על עם מסכים טובים יותר וכו'.
וthrottling בניידים של כ2KG עם מעבדי אינטל כמעט תמיד יהיו, הם מצויינים לבורסטים קצרים ובאנצים אבל לשימוש כבד\ממושך לא הייתי משקיע בהם כעת שהם כל כך נפלו בפער מול RYZEN 4000.
https://www.notebookcheck.net/Lenovo-ThinkPad-T14s-AMD-Ryzen-7-Pro-4750U-leaves-Intel-in-the-dust.481489.0.html
הייתי שוקל אינטל רק עם חייבים TB3 או מבצעים רציינים כמו שיש בחול שדגמים מתקדמים עם 6 ליבות ומעלה חוטפים כ500$+ ירידה במחיר -רק אז זה רלוונטי, בארץ לא חושב שראיתי מבצעים כאלה.

עריכה אחרונה על ידי hwgeek

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עברתם לדבר סינית מבחינתי 😂

לצערי לא יכול לחכות כמה חודשים, צריך לקנות בחודש הקרוב.

אני גם מרשה לעצמי להניח שבשנתיים-שלוש הקרובות, הדרישות שלי לא יהיו מרחיקות לכת. לא פרוייקטים גדולים מאוד ולא עבודה מאומצת שעות ארוכות.

נוטה כרגע לכיוון הדל g5 אבל חבר'ה "מהתחום" כל הזמן מנסים למשוך אותי לכיוון הוורקסטיישן בגלל הכרטיס קוואדרו ואפשרויות השידרוג העתידיות בקלות יחסית. הp53 יוצא לי מאוד קרוב במחיר לדל וזה מקשה על הבחירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי אותם החברה מהתחום בדיוק?
תוודא שאלו אנשי מחשוב עם ניסיון בתוכנות הרלוונטיות (אתה רואה פה, מהנדס מכונות זה לא מהנדס בניין בתוכנות), אני יכול להגיד לך שמהנדסים תכנון שהייתי שמח להגיע לידע שלהם לא ידעו מה ההבדל בין מעבד לכרטיס מסך.
אני מסתמך על ניסיוני האישי הדי רחב, ועל קריאה מרובה בפורום של אוטודסק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שהפער נובע מזה שהם מתעסקים בפרוייקטים הרבה יותר מורכבים. 2 מהם הם מהנדסי מכונות/רובוטיקה (הרכבות של 20 אלף חלקים למשל) ועוד אחד שמתעסק במידול קרקע, זרמים ועוד (חיפוש נפט). כל אחד מהם עם מפלצתסטיישן.

הם פה אחד נגד מחשב גיימינג. איך שאני רואה את זה, נכון לרגע זה מחשב גיימינג נותן לי תמורה משמעותית גבוהה יותר לשקל. הטיעון שלהם הוא שברגע שארצה לבצע עם המחשב משהו מורכב יותר הוא יגיע מהר מאוד לגבול היכולת וזה יצריך קניית מחשב חדש. לעומת וורקסטיישן שמאפשר יותר שידרוג לאורך הדרך. אז הם מערערים לי את הביטחון.

בהנחה והדל g5 , הhp g6 והp53 יעלו לי אותו דבר ( כלומר עודף מ6), יש ביניהם בחירה חד משמעית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחנת עבודה ניידת לא מאפשרת לך שידרוג, וזה מעמיד את כל הטיעון שלהם כמוטעה, יש מחשבים שמאפשרים שידרוג בין אם תחנת עבודה ובין אם גיימרים/כלליים, ואני לא מכיר משהו שנכנס בתקציב וגם אם היה יש בעיה עם השידרוג (בין דורות של כרטיסים/מעבדים, להוציא amd).

כנ"ל על ביצועים הם טועים לחלוטין, לא מדובר פה על titan (כרטיס שעולה כפול מהמחשב שאתה מחפש), ובתקציב שלך אתה תקנה יותר ביצועים לשקל.

אף אחד מהם לא נתן את הטיעון היחיד שחשוב, והוא תאימות (תמיכה של התוכנות ויציבות, כבר כתבנו על זה ואמרתי בדיוק מה מוצהר על ידי אוטודסק ומה הדיווחים בפורום שלהם/הניסיון שלי).

לא יודע לגבי המהנדס נפט/גיאוטכני, השאר כנראה לא משתמשים ברוויט ולגבי אוטוקאד אין לי מושג, מהיכרותי משתמשים בסוליד, רוויט ואוטוקאד מתבססות על המעבד לרינדור.

ממשיך להדגיש שתבדוק אותי, אם פיספסתי עדכון של אוטודסק שעכשיו שיטת הרינדור השתנתה או משהו כזה (לך לפורום של אוטודסק ותחפש בסאב של רוויט/קאד את הכרטיסים 2060,1660ti, כנראה שלא תראה משהו שונה ממה שאני ראיתי).

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתנו, אני לא ייחסתי הרבה חשיבות לטיעון הזה 😊

אכנס לקרוא קצת בסופ"ש באוטודסק (כנראה שלא אמצא שם מידע שונה ממה שאתה מצאת) ואלך על הG5 וזהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה, תשתף לפני שאתה סוגר ואני אשתדל לקבל חוות דעת מעוד כמה חברים שהם reviewer'ים.
הייתי עוזר יותר אבל יש לי מבחנים בסטטיקה 2 ושות תוך כדי שהסמסטר בבטון 2, דרוך וכו' כבר התחיל, אז אשתדל כמה שאוכל לבדוק על דגמים שתביא.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק אפשרות לרכוש את המחשב ללא מערכת ההפעלה, בד"כ יש על זה הנחה של כ 500₪. כל האוניברסיטאות מאפשרות לקבל וינדוס 10 בכ 150₪, אם אתה באוניברסיטת בתל אביב מגיע לך בכלל עותק אחד של וינדוס 10 בחינם, יתכן שגם שאר האוניברסיטאות נותנות את זה, תבדוק. גם אופיס, כל הסטודנטים עם מייל אוניברסיטאי ac.il מקבלים אופיס 365 בחינם למשך תקופת הלימודים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרטיסי מסך לשוק הפרטי ולשוק המקצועי זה שני דברים שונים.
רוויט, אוטוקאד וסולידוורקס - אף אחת מהן לא תשתמש בכרטיס שאינו "מקצועי". הווה אומר quadro, quadro RTX, AMD firepro, radeon pro. לא משנה יגידו, ללא התעסקות ברג'יסטרי, לא תקבל שום תועלת מכרטיס לשוק המיינסטרים.

כרטיסי מסך בCAD רלוונטיים בעיקר לסימולציות והקלה על תצוגה גרפית - הם לא יעזרו לך בשום דבר בשוטף, גם לא ברנדור אלא אם תבחר בתוכנה תומכת.
https://www.toolfarm.com/tutorial/in_depth_3d_renderers/

מעבד - מהירות שעון היא הדבר החשוב ביותר ברמה פרקטית ליישומי קאד פשוטים - שרטוט וכיו"ב. אין תוכנת קאד שאני יודע שמשתמשת בריבוי ליבות. כולן מבצעות הכל על ליבה אחת בגלל צורת העבודה. לכן צריך לשאוף, לטעמי, למהירות שעון גבוהה ככל הניתן על גבי ריבוי ליבות. יתרון משמעותי לריבוי ליבות נמצא ברנדורים מבוססי CPU. 

• אהבתי 1

Mazda diesel rat in the making

Stay tuned

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש משהו מהרשימה שהיית ממליץ עליו? או פוסל?

יש אולי המלצה לדגם ספציפי שיתן מענה מיטבי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...