Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ממיר קטליטי יונדאי i30 2015 1600

morcen
שימו לב! השרשור הזה בן 1683 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

. האם התאוריה הזו נכונה?

לא ממש,

כל המטרה של החיישן החמצן התחתון היא למדוד את הביצועים של הממיר הקטליטי. ניתן בקלות להסיק מסקנות מניתוח האות שלו והשוואתו לאות של חיישן החמצן העליון (אות גולמי, לא מעובד).

מעצם אופי הפעולה של המערכת, קשה מאוד לחשוב על תסריט שאות של חיישן תקול יהיה זהה לאות של ממיר תקול.

המחשב יודע לרוב גם לזהות חיישן תקול על פי פרמטרים חשמליים של החיישן או אופי האות המגיע ממנו.

אם אתה חושב שהמחשב אהבל ולא יודע להבדיל בין חיישן תקול לממיר תקול, אתה יכול לנתח את האותות בעצמיך ולהגיע למסקנות. המידע זמין באפליקציית טורק הנפוצה היום, עם כל סורק obd סיני פשוט.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

נדלקה מנורה check engine , במוסך בדקו במחשב ואמרו לי שתקלה בממיר.

קילומטראז של הרכב 90.000 , לא מבין בזה אז מאמין למוסך :).

גם לי נדלקה נורת check engine ביונדאי שהיתה לי. גם אצלי במוסך נשבעו שהלך הממיר. למזלי לא הקשבתי להם. דלק מתוסף (או תוסף לדלק, לבחירתך) פטר את הבעיה לחלוטין. בספר הרכב של יונדאי ישנה המלצה להוסיף תוסף לדלק פעם בתקופה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

. בספר הרכב של יונדאי ישנה המלצה להוסיף תוסף לדלק פעם בתקופה.

מעניין. אפשר בבקשה לראות את ההמלצה? יש שם מק״ט של תוסף מסויים? תקן? או שכל תוסף טוב?

כל כמה זמן כתוב שיש לשים תוסף?

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן יש המלצה כזאת בספר, ראיתי את זה בעצמי. ההמלצה עם התסייגות: "תשתמש בתוסף כל 5000 ק"מ אם יש ספק לגבי איכות הדלק".

אין לי את הספר לידי אבל אני זוכר בוודאות שזה מופיע, ראיתי את זה אצל קיה שזה אותו יצרן. גם בספר באנגלית שיש באתר קיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי ספר רכב , אבדוק בו לגבי המלצת תוסף.

אז כפי שכתבתי כרגע נורה לא דולקת , לפני שבוע השתמשתי בk44 ואולי זה עזר , כבר מבולבל לגמרי. מה זה אומר שנורה נכתבת בעצמה ללא איפוס , זה תקני או שזה זמני ותידלק בקרוב ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין. אפשר בבקשה לראות את ההמלצה? יש שם מק״ט של תוסף מסויים? תקן? או שכל תוסף טוב?

כל כמה זמן כתוב שיש לשים תוסף?

הרכב נמכר מזמן וכמובן שגם ספר הרכב נמסר לרוכש. ההמלצה רשומה שם בוודאות, כי אחרי שתדלקתי בדלק מתוסף והנורית כבתה, בדקתי בספר הרכב לראות אם יש קשר לתוסף דלק, ואכן היתה שם המלצה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי ספר רכב , אבדוק בו לגבי המלצת תוסף.

אז כפי שכתבתי כרגע נורה לא דולקת , לפני שבוע השתמשתי בk44 ואולי זה עזר , כבר מבולבל לגמרי. מה זה אומר שנורה נכתבת בעצמה ללא איפוס , זה תקני או שזה זמני ותידלק בקרוב ?

אם כרגע הנורה לא נדלקת, אין לך שום סיבה להחליף את הממיר. כשנורה נכבית זה אומר שכרגע מחשב הרכב לא מזהה שום בעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יגאל, בדקתי ברשת ומצאתי את הקישור הזה. ראה בעמוד 7-11 למטה משמאל (ההערה מופיעה גם בהערות של טיפולים בק"מ נמוך יותר).

https://justgivemethedamnmanual.com/wp-content/plugins/pdfjs-viewer-shortcode/pdfjs/web/viewer.php?file=https://justgivemethedamnmanual.com/manuals/2012_hyundai_elantra.pdf&download=true&print=true&openfile=false

עריכה אחרונה על ידי shha
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יגאל, בדקתי ברשת ומצאתי את הקישור הזה. ראה בעמוד 7-11 למטה משמאל (ההערה מופיעה גם בהערות של טיפולים בק"מ נמוך יותר).

https://justgivemethedamnmanual.com/wp-content/plugins/pdfjs-viewer-shortcode/pdfjs/web/viewer.php?file=https://justgivemethedamnmanual.com/manuals/2012_hyundai_elantra.pdf&download=true&print=true&openfile=false

תודה.

אני מודה שהטקסט מעט מבלבל אותי.

בהתחלה הם כותבים את האזהרה הזו:

CAUTION

Never add any fuel system cleaning

agents to the fuel tank other than

what has been specified. (Consult

an authorized HYUNDAI dealer for

details.)

כלומר תוספים זה מסוכן.

לאחר מכן הם ממליצים להשתמש בדלק מתוסף מסוג TOP TIER, שלהבנתי קיים אך ורק בגבולות ארה"ב (אני מניח שזה ספר של דגם אמריקאי).

לבסוף, נאמר שאם אין אפשרות להתשמש בדלק המדובר, ויש קושי בהנעת הרכב, או פעולת מנוע לא חלקה, אז יאללה דחפו תוספים שנמכרים על ידי הדילר של יונדאי. לא מצויין איזה תוספים ספציפים מותרים לשימוש חוץ מאותו TOP TIER:

For customers who do not use TOP Tier Detergent Gasoline regularly, and have problems starting or the engine does not

run smoothly, additives that you can buy separately may be added to the gasoline.

If TOP TIER Detergent Gasoline is not available, one bottle of additive added to

the fuel tank at every 7,500mile or every engine oil change is recommended.

Additives are available from your authorized HYUNDAI dealer along with

information on how to use them. Do not mix other additives.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מודה שהטקסט מעט מבלבל אותי.

בקיה, במשפט ראשון במפרט טיפלים רשום להוסיף תוסף דלק.

Kia maintenance.jpg

ואז יש כובבית מספר 12 שאומרת:

*12 : Kia recommends that you use good quality gasolines meetEurope Fuel standards (EN228 ) or equivalents.For customers who do not use good quality gasolines includingfuel additives regularly, and have problems starting or theengine does not run smoothly, one bottle of additives added tothe fuel tank at every 15,000km(For Europe) is recommended. Additves are available from your authorized Kia dealer alongwith information on how to use them.

Do not mix other additves.

אני גם התפלאתי לראות את זה אבל מה שניתן להבין מפה זה שהם לא נגד ולא אוסרים שימוש בתוספים באופן גורף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם התפלאתי לראות את זה אבל מה שניתן להבין מפה זה שהם לא נגד ולא אוסרים שימוש בתוספים באופן גורף.

לא רק שלא אוסרים, הם מנחים.

בספר רכב בעברית של יונדאי היתה המלצה להשתמש בתוסף לדלק, בגירסה האנגלית אני רואה שזה חלק משגרת הטיפולים. לא המלצה, אלא הנחיה. כנראה שהם מודעים לבעיה של נורית check engine שנדלקת לאחר זמן מה עקב שאריות של פיח במערכת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1683 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...