Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבחן דרך - פולקסווגן גולף GTI פרפורמנס

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 1819 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 47
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

חברים שלי כבר אמרו לי ללכת להביא להם את, ושאני מוכן שיחפרו לי את הקבר.

בהפרש של שבוע, נהגתי על הגולף הזו, ועל הפיג'ו הזו. והמסקנה שלי, שהשתנה אגב ב-180 מעלות, היא שאני מעדיף בהרבה את הגולף על פני הפיג'ו (ואלמלא המוניטין - את הקופרה על שתיהן).

בניגוד למיסטרB, אני דווקא מעדיף לבחון מכוניות על כבישים לחים-עד-רטובים-למחצה, כי אני הרבה יותר פחדן ממנו, ומעדיף את איבודי האחיזה שלה במהירויות דו-ספרתיות. כביש רטוב מאפשר לך להרגיש את השלדה ואת הכיול הטבעי של הרכב בצורה הרבה יותר נינוחה ואיטית. האופי כנראה לא ישתנה - רכב שנוטה לתת היגוי לא יתחיל להדריפט עם ארבעת הגלגלים, ורכב אחר שידוע בהיותו חזיר החלקות לא ירחיב פתאום את הפניות עם האף.

הגולף מבצעת. היא מבצעת מעולה. בסגנון הנהיגה שלי (חלק ונטול פרובוקציות) היא מבצעת לא פחות טוב מהפיג'ו. בזכות הדיפ' היא מצליחה להוריד את הכוח מוקדם יותר בתוך הפניה, ואם מקשיבים מספיק טוב אפילו להעביר פידבק. על כביש רטוב פעולת הדיפ' פחות מורגשת אבל המכונית שבמבחן הקודם נמרחה בפניות (בגלל חתך צמיגים גבוה יותר, בין היתר) ויצאה לתת היגוי כשרק חשבתי על לסובב את ההגה - זאת שהייתה משפחתית חמימה, הפכה למכונית ספורטיבית פרופר.

נהגתי בגולף בכביש אני מכיר היטב, ושאני מכיר היטב את המהירות הממוצעת שלי בו פחות או יותר עם כל קטגוריה, והפעם כמעט בכל נקודה שהסתכלתי על מד המהירות, הייתי יותר מהיר. ההפרש נע בין "טיפה יותר מהר" לבין "וואוו... תאט...".

שימו אותי בכביש הזה, גם כשהוא יבש לחלוטין, בקופרה, או 308, או אפילו בסיוויק, ואני אסע לאט יותר. וזה לא כי הגולף טובה יותר, היא לא. היא לא פחות טוב, אבל אמפירית אני משער שגם לא יותר טובה. אבל היא הצליחה לתת לי בטחון לנהוג מהר יותר. הכל בשליטה, אל תדאג. תן בגז. היא לא עושה את זה עם 4 על 4, ולא עם טונות של אחיזה או פידבק טלפתי, היא איכשהו מצליחה לסנן ממני את כל מה שלא צריך, ולהעביר את כל מה שכן. היא הופכת את אקט הנהיגה המהירה למשהו נעים. פתאום אני לא מפחד, אני לא מזיע, פרקי האצבעות שלי לא מלבינים מרוב לחץ, אני לא מדמם מהאוזניים או מפחד שעמוד השדרה שלי יהפך לאבק בסוף בכביש. אני פשוט נוהג מהר, טוב (לדעתי. שתקו), וכיף לי. נעים לי. תנוחת הישיבה מושלמת, המרחק ביני לבין כל הפקדים מדויק, המושבים אוחזים בדיוק במידה הנכונה, אני מקבל בדיוק את אינפורמציה שאני רוצה, המשקל והמהירות של ההגה מצוינים. ואני יכול להמשיך לעשות את זה כל היום. ובסוף גם לנסוע 200 ק"מ בנוחות ובשקט.

זאת הוט האץ'. היא לא רק הוט - כמו מכוניות אחרות; ולא רק האץ' - כמו שהייתה הקודמת. היא באמת, אבל באמת, מצוינת.

רק למה צריך את הפסים האדומים האלה?! למה?!?!?!?! סעמ-

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

יופי של סקירה, רומן.

כמו כולנו, באתי מסוקרן לגולף.

את הדרך אליה עשיתי על הנירו, לאלחש עד כמה שניתן השפעות בוואריות מסויימות.

וואג עשו מהלך שהזכיר לי את היצרנים האיטלקים. הדגם יוצא משירות עוד מעט? בוא נזרוק עליו את כל מה שנשאר על המדפים.

בעשותם כך, הם עימעמו מאוד את הרושם הרע שנשאר מדור 7. אמנם השינויים ספורים ונקודתיים, אבל הם ממחישים עד כמה היתה קרובה ה-7 להיות הרבה פחות עגמומית ממה שיצא להם, איך באווחת דיפ', תכנות, מושבים וקצת קוסמטיקה, הופכים רכב משעמם לדי מהנה.

ואיך זה בפועל?

מנוע וגיר, כמו שציפיתי.

המנוע מושך היטב, צלילו קצת מנסר בטורים גבוהים אבל לא נורא, יש משיכה נאה על כל הסקאלה. הגיר חצי חצי. עליה בהילוכים בסדר, לא ממהרת להעלות, תגובה מהירה.

בהורדות היא לוקה, הססנות לדרישת קיק דאון ונוטה להיתקע על הילוך נמוך מדי והאמור הוא על מצב ספורט. תמוה אבל מתיישר לי עם מה שחוויתי מהפולו ומהמיצוב הכללי, כמו גם היעדר מצבי נהיגה מוחשיים ושונים, הרי בלאון קופרה זה לא היה מתקבל יפה ואכן מבוצע אחרת.

השוני הגדול כמובן מתרחש בלמטה של האוטו והסקפטיות שלי לעוד פירוש רדוד נעלמה מהר.

מה שברזלים (וקצת חשמל) יכולים לעשות. האף יהיה נטוע ברוב סוגי העיקולים והפרובוקציות. כשנהיה קצת מהר ולח מדי, היא תרחיב קווים ותיכנס למין הלם כזה שבו לא הרבה קורה חוץ מהחלקה לא חיננית, אבל לא מתפתחת דרמה אמיתית.

המתלים הם בני לוויה ראויים, הנוחות טובה וההתמודדות עם משקל הגוף הגבוה טובה אף היא, אין רכינות, די נייטרלי.

ההיגוי בעל משקל סביר אבל עוד קצת משקל היה מחבר אותי טוב יותר לחוויה הכללית.

הוא מתמרכז בצורה מספקת ובעזרת כיוונונים קלים תופרים תנוחה מצויינת.

כמו רומן, מצאתי גם אני את הארגונומיה ומתגי ההגה משונים ולא אינסטנקטיביים ומצאתי את עצמי מחפש שוב ושוב את מתג הווליום שמשום מה היה לרוחב ולא לגובה.

בתור טיפוס אנלוגי במיוחד, מצאתי את הקוקפיט הוירטואלי לא מאיים ופשוט לדפדוף והתמצאות. המולטימדיה מעט עמוסה אבל גם אליה התרגלתי, היא ברורה ומקשיה גדולים.

ככה GTI צריכה להיות, בוגרת ומאוזנת אך בעלת יכולות והנאה.

זה בסדר גמור להיות הוט האץ' שמרנית, יש לזה קהל גדול, לדעתי הכי גדול מכל הוט האץ' אחרת.

אני מאוד מקווה שזו הרמה להנחתה לקראת דור 8 ולא גרסת "עשינו כדי שתפסיקו להתלונן".

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

לטעמי אין הצדקה ומבין שתיהן הייתי בוחר בקופרה,

אבל לאדם שרוצה פחות רעל תמורת שמרנות (בעיצוב ובביצועים) היא ללא ספק עדיפה.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסורת/פיסת היסטוריה . יש אנשים שיש לזה ערך בעינם. על אותו משקל אפשר היה לשאול למה לקנות 911 ולא gtr.

גם אני גר במדינה עם 100% מס על מכוניות, איזה כיף לי :mm_sad:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל טוב ויפה, האוטו בסה"כ בסדר גמור. אני שואל - למה לקנות גולף ולא קופרה? מה היא נותנת יותר?

מבחינת ביצוע ספורטיבי, חד משמעית שום דבר.

אבל היא קצת יותר נוחה, נראית (ונשמעת) קצת יותר סולידית, והיא גם פולקסווגן, יש אנשים שבשבילם זה מספיק.

נתוני המסירות, אגב, גם מראים תמונה מעורבת. בשנה שעברה הקופרה מכרה 109 יחידות בשבעה חודשים (בחמשת החודשים האחרונים לא היו מסירות בכלל), ומהגולף נמכרו 88 יחידות (2 מהן עם 3 דלתות) בעשרה חודשים.

השנה (לא כולל אפריל) הגולף מכרה 86 יחידות והקופרה מכרה 30.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

i30N? :lol:

בין הגולף לקופרה אני חושב שהיה לי קשה מאוד להחליט. מצד אחד הקופרה כאמור מבצעת יותר, אבל הגולף יומיומית יותר. באמת שההחלטה הזאת כנראה הייתה לוקחת כל כך הרבה זמן שהיא הייתה נמשכת הרבה אחרי שהיו שוללים לי את הרישיון כי אני דמנטי ועושה על עצמי פיפי.

מבחינת המלצה לצד ג' - הייתי ממליץ שלא להחליט לפני ששתיהן ננהגו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, הבנתי שלזה אתה מתכוון. ערכתי את התגובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי הקופרה והגולף מאד דומות בקהל היעד. האוקטביה קצת שונה, ותדבר יותר למי שצריך את האקסטרה ספייס (גם בתא המטען וגם לנוסעים), לדעתי.

מעבר לזה לא מוצא סיבה לשקול אותה מול השתיים.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1819 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...