Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כל מי שמעוניין לדעת קצת יותר על פילטרי K&N לעומת נייר מקורי של היצרן

Guest Automatic1
שימו לב! השרשור הזה בן 1987 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

פילטר פתוח ושות' לרןב לא יגרמו לתקלה משביתה כי זה לא כזה פשוט, אבל זה לא אומר שהשימוש בו לא עושה נזק למכלולים עקב טינוף השמן ואי סינון מספק לעומת פילטר הנייר המקורי.

פשוט לדעתי הפילטרים הללו מקומם בתחום המירוצים וכו' ששם כל שיפור הכי קטן מקרב לניצחון, ושם המכוניות עוברות טיפול יסודי לפני כל מרוץ לא כמו ברכב יומיומי שעושים טיפול רציני פעם בכמה שנים.

אגב היה מעניין אם היו שיפורים העוסקים בהגדלת הפילטר הקיים להגדלת שטח הפנים והקטנת ההיתנגדות, מעניין איך היית הההשפעה של פילטר נייר בשטח פנים כפול מהמקורי, אז היה אפשר לקבל את הטוב משני העולמות.

אגב: יש לי רעיון לפרוייקט על הגדלת רעש היניקה בקופסת הפילטר המקורי ע"י חיתוך בגודל של סמארטפון מהקוטפסה המקורית והשתלת רדיאטור פאסיבי מסיליקון של רמקולים, ככה שהמנוע יוכל להשמיע את קולו - מה דעתכם?

766155990.g_400-w_g.jpg

עריכה אחרונה על ידי hwgeek

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לקחתי לתשומת ליבי. למרות שמדובר בתמיסה ייעודית עם מרקם שומני כזה. אדאג לשמן את הפילטרים By the book.

עם זאת, כאמור, עד היום לא נתקלתי בשום תקלה וגם שומר על קשר עם כמה מבעלי הרכבים שמכרתי להם - לדוגמה ה Ibiza FR. הייתה אצלי מ 19 ועד ל 75 אלף קילומטר, היום עם למעלה מ 200 אלף קילומטר, עם צ'יפ, דאונפייפ ועדיין אותו פילטר/אינלט (יש מצב שמשמנים לו את הפילטר בטיפול..) - חיישן MAF מקורי, מנוע סגור - יש הרבה רכבים מקוריים כאלה שהחזיקו פחות.

בהחלט, מומלץ לפי הספר ובלינק כאן למטה, יש בתחתית העמוד את כל השלבים עם התמונות הם מסבירים מאוד יפה.

https://www.knfilters.com/cleaning.htm

בלינק מתחת, יש את התמונות כיצד להבין האם הגיע זמן ניקוי ושימון הפילטר:

https://www.knfilters.com/cleaning-pics.htm

בכל מקרה עבור השאר, כך נראה פילטר שנוקה ללא שימון:

after-clng1.jpg

וכך זה נראה לאחר ניקוי כולל שימון:

Cleaned-and-re-oiled.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פילטר פתוח ושות' לרןב לא יגרמו לתקלה משביתה כי זה לא כזה פשוט, אבל זה לא אומר שהשימוש בו לא עושה נזק למכלולים עקב טינוף השמן ואי סינון מספק לעומת פילטר הנייר המקורי.

פשוט לדעתי הפילטרים הללו מקומם בתחום המירוצים וכו' ששם כל שיפור הכי קטן מקרב לניצחון, ושם המכוניות עוברות טיפול יסודי לפני כל מרוץ לא כמו ברכב יומיומי שעושים טיפול רציני פעם בכמה שנים.

אגב היה מעניין אם היו שיפורים העוסקים בהגדלת הפילטר הקיים להגדלת שטח הפנים והקטנת ההיתנגדות, מעניין איך היית הההשפעה של פילטר נייר בשטח פנים כפול מהמקורי, אז היה אפשר לקבל את הטוב משני העולמות.

אגב: יש לי רעיון לפרוייקט על הגדלת רעש היניקה בקופסת הפילטר המקורי ע"י חיתוך בגודל של סמארטפון מהקוטפסה המקורית והשתלת רדיאטור פאסיבי מסיליקון של רמקולים, ככה שהמנוע יוכל להשמיע את קולו - מה דעתכם?

[ATTACH=CONFIG]508587[/ATTACH]

בהחלט, ניסיתי לחפש תמונה אחד כנגד אחד אבל מצאתי רק בסרטון יוטוב ולכן, עשיתי תצלום מסך.

כך נראה נגיד פילטר K&N אשר לא צריך שטח פנים מוגדל כיוון שהפתחים שלו עצומים ביחס לפילטר האוויר ולכן, הפילטר אוויר מנייר בעל שטח פנים עצום יחסית ובהתאם לכך, גם העובי שלו וכמות הכריכות כמובן.

יש להבין כי זה בהתאם לסוג הרכב, ספיקה, מנוע וכן הלאה.

מנוע של 1 ליטר לא יזדקק לשטח פנים אדיר כמו רכב עם 2 ליטר מוגדש וכו'.

0JTlGFi.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפילטר הכי טוב זה הפילטר אוויר, כשהוא חדש ומקורי או תואם מקורי מחברה גרמנית גדולה כלשהי (MANN MAHLE KNECHT וכו').

הפילטר שמן הכי טוב זה K&N, בתנאי שאתה יודע לשמן אותו נכון ולשטוף אותו נכון, בזה הרוב נופלים ואז מתחילות הבעיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפילטר הכי טוב זה הפילטר אוויר, כשהוא חדש ומקורי או תואם מקורי מחברה גרמנית גדולה כלשהי (MANN MAHLE KNECHT וכו').

הפילטר שמן הכי טוב זה K&N, בתנאי שאתה יודע לשמן אותו נכון ולשטוף אותו נכון, בזה הרוב נופלים ואז מתחילות הבעיות.

יש לי אינבוקס של BMC, זו חברה פחות טובה מ- K&N? יצא לי כבר לשמן אחרי 10,000 ק"מ, כמובן שקניתי קיט ניקוי שמכיל את שני השלבים שרואים בסרטון ששלחת. מניח שעשיתי את התהליך לפי הספר, גם נתתי לפילטר איזה יומיים להתייבש מהשמן ליתר ביטחון. הפילטר אגב לא באמת הצריך ניקוי אחרי 10,000 ק"מ, היה במצב מצויין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאן הבעיה, אומנם יש הוראות כיצד לשמן את הפילטרים אבל כל אחד עלול או יכול לשמן אותם לפי ראות עיניו.

אם פעלת לפי ההוראות ושימנת בצורה עדינה כמו שמבקשים ולפי ההסברים, אתה בסדר גמור.

אם אתה מאמין שהפילטר הזה נותן לך את מה שאתה מחפש, תישאר איתו.

אין שום מניעה לחזור למקורי תואם מקורי מחברה גרמנית כלשהי מנייר או מקורי.

תלוי איזה רכב יש לך כמובן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למי שעדיין לא משוכנע מהמסר שפותח השירשור מנסה להעביר על כל גרפיו ולינקיו כנראה שום דבר לא יעזור, גם לא הסירטון הישן, הטוב והמוכר המצורף:

איך שאני רואה את זה, לפילטר פתוח יש שניי שימושים.

1. ברכבים משופרים מאוד שרוצים לחסוך מקום בתא המנוע.

2. להוסיף רעש יותר קרבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עברת קצת על השרשור ובעיקר על הודעה מספר 1 כאן בפורום או שסתם פרסמת לינק?

מתוך סקרנות כמובן, משעמם לי.

אך כן נוכל לברך אותך על גילוי האתר שלהם ועל גוגל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל הרכבים שלי מאז ומעולם תמיד אחרי קניה שמתי פילטר KNפתוח אינבוקס, הזמנה מאיביי וסלאמאת התעסקות עם פילטר אויר, כמו כן תמיד חשתי שיפור מיידי וכן גם אני חקרתי את העניין.

הרכב סוחב טוב יותר,נשמע ומרגיש טוב יותר. לעולם לא היו בעיות כלשהן (טוב נו בכל זאת רכבים יפניים בלבד).

מנקים פעם בכמה חודשים מתיזים קצת שמן ייעודי ונגמר הסיפור.

מי שלא חושב כך שיישאר עם המקורי ויחליף כל שנה.

עזוב סיפורים, ההתנגדות של הפילטר KN הפתוח היא אפסית, תעשה ניסוי פשוט תוציא את הפילטר לגמרי ותעשה סיבוב תאמר אם אין הבדל. זהו דיוק ההבדל אם תשים KN פתוח.

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל הרכבים שלי מאז ומעולם תמיד אחרי קניה שמתי פילטר KNפתוח אינבוקס, הזמנה מאיביי וסלאמאת התעסקות עם פילטר אויר, כמו כן תמיד חשתי שיפור מיידי וכן גם אני חקרתי את העניין.

הרכב סוחב טוב יותר,נשמע ומרגיש טוב יותר. לעולם לא היו בעיות כלשהן (טוב נו בכל זאת רכבים יפניים בלבד).

עזוב סיפורים, ההתנגדות של הפילטר KN הפתוח היא אפסית, תעשה ניסוי פשוט תוציא את הפילטר לגמרי ותעשה סיבוב תאמר אם אין הבדל. זהו דיוק ההבדל אם תשים KN פתוח.

בס"ד

ביצעת דיינו, כי אם לא, תשובות כמו הרגשתי לא מעלות ולא מורידות.

הרשת מלאה בסירטונים, שבוצעו לרכבים על דיינו, פילטר פתוח במקרה טוב, שומר על ההספק, במקרה הרע... אתה יודע מה התשובה.

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא צריך לבדוק או לחשוב, עשו מחקרים מדעיים אמיתיים בפועל עבורי, ברחבי הרשת.

מקורות מגובים במידע סולידי - כולל מה שרשמת.

ביום שיצרני הרכב יעשו בזה שימוש, כך גם אני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם דוגמא:

ברכב שלי חלק מהח'ברה באנגליה ביצעו נסיון עם פילטר K&N אינבוקס, ההספק עלה ל 153 כ"ס אבל המומנט ירד במעט.

הגיוני?

הרכב מגיע עם 148 על הנייר.

מדווחים שם בעיקר שללא תוכנה אין שיפור של ממש עם הפילטר, עם התוכנה העליה בכ"ס מעט יותר משמעותית.

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1987 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...