Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רנו מגאן קופה 1.2 טורבו 2013 - צילינדר לא תקין (לאחר דין ודברים יבואן תיקן ללא עלות)

חנה פ.
שימו לב! השרשור הזה בן 2451 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בהחלט, וכשקראתי את התחלת השרשור ישר צעק לי מבין השורות שצריך לקרוא לשמאי. שמח שזה מה שביצעת, ובהחלט העקשנות שלך השתלמה! הרבה היו מתייאשים בדרך. כל הכבוד!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כייף לקרוא וללמוד איך צריך להתנהל. ראו שאת נעמדת על רגליים אחוריות ולא מוותרת. זה שוב מדגיש את שיטת מצליח שמנסים לעשות על לקוחות שנראים כביכול תמימים..הפעם לא הצליחו אבל את הבוכטה כניראה יביאו על מישהו אחר בבוא העת. אני אישית גאה בך על ההתנהלות ועל חוסר הוותרנות וההתפשרות וכן יירבו עקשנים שכמוך במיקרים שכאלה. אני מאמין שאם לא היה מעורב במיקרה הזה חוות דעת שמאית ומילה פה ושם מעורך דין השירשור היה נהפך לעצוב יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כחודש ספרתי לכם על הרנו מגאן קופה שלי שמנועה דמם אחרי כ - 39000 ק"מ.

אשתף אתכם בסיפור ובסופו (הטוב! איזה ספוילר...)

ובכן, כפי שכתבתי אז, המוסך המורשה של רנו המליץ להכניס מנוע שלם ממכונית פגועה, במקום לפרק, לראות מה בדיוק הדמים את המנוע ולתקן. כלכלית - הם צדקו, כי החלפת מנוע עולה כ - 6000 ש"ח ואילו פירוק ושיפוץ עולים (על-פי הצעת מחיר ראשונית) כ - 15700 ש"ח...

אלא שאני התעקשתי לא להכניס מנוע ממכונית שעברה תאונה, ואז מנהל המוסך הציע לפרק את ראש המנוע, לבדוק מה הבעיה, ואז הוא יפנה לקרסו ונראה אילו הנחות הם יסכימו לתת.

הסכמתי. הצעת המחיר שהתקבלה אחרי פניית מנהל המוסך לקרסו נתנה לי 80% הנחה בחלפים ו - 30% בעבודה, ואחרי כל ההנחות הייתי אמורה לשלם כ - 8000 ש"ח!

כדי לקצר סיפור ארוך, פניתי לשמאי, שדווקא שכנע אותי להכניס מנוע שלם ממכונית פגועה, ואף מצא לי מנוע שנשמע כמו חדש. אלא שבינתיים נכנסתי למו"מ עם קרסו.

והם דברו על שיפוץ המנוע בחלקים מקוריים, ולא על הכנסת מנוע שלם.

ההסבר שלהם - על המנוע המחודש / המשופץ אקבל שנתיים אחריות ואילו על מנוע מרכב פגוע - רק שלושה חודשים.

אני התעקשתי לא לשלם, כי מדובר בתקלה שלא צריכה היתה לקרות. אגב, רוח דברים של שופט מפסקי דין שבחנו היתה - כאשר אדם קונה רכב חדש, הוא לא מצפה לתקלות מוגזמות. לדידי, פה היתה תקלה מאוד מוגזמת.

במהלך המו"מ (המיגע... ) שכבר התנהל לגבי שיפוץ המנוע, קרסו הלכו והקטינו את הסכום שרצו שאשלם. הגיעו כבר ל - 500 ש"ח. מאידך גיסא, אני התעקשתי לא לשלם דבר, ואף בקשתי טיפול ראשון חינם אחרי השיפוץ, כי חשבתי שהם צריכים לשלם לי, על עגמת הנפש, שכ"ט שמאי, ירידת ערך המכונית...

סוף סיפור - קרסו נשאו בעלות השיפוץ ( מה שנקרא "מחווה מסחרית" שהיא, למעשה, אחריות "מרצון טוב" עליו דיברתם בשירשור).

אני ויתרתי על טיפול ראשון חינם. אגב, המוסך שלי נשא בעלות הרכב השכור במשך כל הזמן.

בסופו של דבר, ראש המנוע שופץ, אך כל הבלוק וחלקיו הם חדשים, מקוריים, כך שהמנוע הוא כמעט חדש.

לפני יומיים קבלתי את הרכב, והוא נוסע יפה.

תובנות:

1.כשיש בעיה עם רכב רנו - פנו ליבואן, לקרסו ( לא ליצרן)

2.אם את/ה מאמינים בצדקתכם, אל תוותרו. (אני הייתי מוכנה לתבוע את היבואן לולא קבלתי את מבוקשי - הצודק!)

3. תמיד כדאי להסתייע באיש מקצוע. קיבלתי מהשמאי מידע חשוב עבורי, גיבוי ואם הייתי תובעת - הייתי מקבלת ממנו חוות דעת.

תודה על עצותיכם הטובות,

חנה

יש לי שאלה, האם במהלך המשא ומתן המייגע חסמת את הכניסה למוסך עם רכבך כאות מחאה? או שהרמת את קולך בצעקות ברחבי המוסך כמו בבון בספארי כדי להראות שאתך לא מתעסקים?

לתשומת לב חבר הפורום bagira.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חנה, אני מבין בין השורות שאת בסה"כ מרוצה מהתנהלות המוסך לאורך הדרך. האמנם כך? במידה וכן, אודה לך אם תוכלי לכתוב באיזה מוסך מדובר.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה שחזרת לעדכן

שמח לשמוע שהסתדר.

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חנה, אני מבין בין השורות שאת בסה"כ מרוצה מהתנהלות המוסך לאורך הדרך. האמנם כך? במידה וכן, אודה לך אם תוכלי לכתוב באיזה מוסך מדובר.

המוסך המדובר הוא מוסך תלפיות בנשר, דרך בר-יהודה 147, מורשה רנו-ניסן, דצ'יה..

כאשר קניתי את הרכב לפני 4 שנים, המליצו לי בפורום על המוסך הזה, שבעליו, גיא, חבר בפורום. קיבלתי את ההמלצה ואיני מצטערת על כך עד היום. השרות במשך כל 4 השנים היה מצוין, וגם עכשו, במהלך כל סיפור המנוע שהושבת, אין לי דבר להלין על המוסך. גיא ניסה לעזור ככל יכולתו. גם מימון הרכב השכור היה יוזמה שלו (אני לא בקשתי).

ולא נותר לי אלא לקוות שגם השיפוץ / החלפת המנוע בחדש נעשה באופן המיטבי ואמשיך לראות את המוסך רק בטיפולים השנתיים.

אני רוצה לציין גוף נוסף שאפשר להעזר בו: איגוד המוסכים.

פניתי אל סניף חיפה והצפון של איגוד המוסכים. יו"ר הסניף הוא בחור חמד בשם חזי, שעושה ככל יכולתו לעזור ללקוחות. בין היתר, היה זה הוא שהפנה אותי לשמאי, וכיוון שהשמאי היה המלצה שלו, ידעתי שאני יכולה לסמוך על השמאי ב - 100%. וכך היה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדבר שהכי מעניין אותי זה מה גרם לכך שהמנוע התפגר והיה צריך טיפול כזה רציני אחרי סך הכל 40 אלף קילומטרים???

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידעתי שהיתה בעיה ברינגים אבל לא חשבתי שכל השיפוץ הזה והחלפת המנוע נבעה רק בגללם. אז היום שאלתי שוב ונעניתי שהיו אלה הרינגים...

ברשותכם, אני רוצה להודות לאדם אחד נוסף שהודות לו הגעתי לסוף הטוב הזה.

כאשר עמדתי בפני הצעת המחיר של כ - 8000 ש"ח, רציתי לשמוע הסברים / תימוכין / הכוונה נוספים.

ביקשתי מסוכן הביטוח שלי המלצה על מכונאי רכב אמין, והוא המליץ לי לפנות לסולימן, בעל המוסך המטפל ברכבו.

המוסך של סולימן הוא "מוסך הכרמל" ברחוב התעשיה 22, נשר.

היה זה סולימן שהציע לי לפנות לאיגוד המוסכים ולשמאי. עשיתי כעצתו הטובה, ומכאן התגלגלו הדברים כפי שסופר לעיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוף טוב לסיפור בעייתי,רק לפי מה רשמת,העצוב הוא שהיה צורך לפנות לכל כך הרבה גורמים כדאי לגרום ליבואן להתקפל.

זה עוד מקרה קלאסי של יבואן שלא מוכן לעמוד מאחוריי המוצר שלו עד שמערבים גורמים אחרים.

טוב לדעת שלגורמי האכיפה על המוסכים והיבואנים יש שיניים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2451 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...