Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מקום להרגע בו

Benor
שימו לב! השרשור הזה בן 2077 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני כרגע מתכנן טיול לאזור סיביו ברומניה, טיסה ישירה וזולה דרך וויז-איר, השכרת דירה דרך AIRBNB בעיר, ושכירת רכב לטיולי כוכב מהעיר.

כרגע המזג אוויר מושלם, נופים מדהימים, וכמובן יש את הכביש המפותל שהשלישיה מטופגיר נסעו עלייה באחד מהספיישלים שלהם ברומניה שאני חייב לנסות.

אני מתכנן ליומ"כ את אותו דבר רק מעגלי - נוחת בבוקרשט עושה את הכביש ומסיים בסביו ולמחרת חוזר לבוקרשט דרך Transalpina.

אגב, רוצה להירגע ובזול? טיסה לפאפוס דרך רייאנאייר עולה כמה עשרות דולרים(בקלות גם מגיע ל30-40 דולר) - טסים עם באק-פאק לכמה ימים, שוכרים רכב רואים נופים וישנים במלונות לא רעים וכל זה במחיר שיהיה יותר זול ביחס ללילה-2 באילת, עשיתי את זה כבר פעמיים וזה אחלה כקפיצה קטנה.

עריכה אחרונה על ידי noknok

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 76
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

כל מדינה יש לה את החוקים המוזרים והשינויים שלה, צריך ללמוד לפני כן את מה שרלוונטי לגבי המדינה הספציפית שאליה אתה מתכנן לטוס(לדוגמא בבריטניה סימון של הבהוב באורות גבוהים בזמן שאתה מנסה לעבור נתיב אומר "אני נותן הולך להאט ולתת לך לעקוף" שבארץ זה יכול להגיד ההפך, סימון של 4 מאותתים פעמיים/סימון מהיר של ימינה שמאלה ימינה שמאלה במאותת בבריטניה אומר "תודה").

במדינות מסויימות רמזורים עובדים אחרת(לדוגמא פניה לימין מותרת באדום/רמזור ירוק ל2 כיוונים בצמות במתכונת של תן זכות קדימה), אכיפת מהירות ברוב המדינות באירופה קפדנית משמעותית מאשר בישראל(יכולים לחטוף תמונה ממצלמת מהירות גם על 4-5 קמ"ש מעל המותר).

אבל רוב הסימונים הם קבועים מאוד בין המדינות.

ספציפית קפריסין גם נוהגים בצד שמאל של הכביש(כמו בריטניה) - אני התרגלתי דיי בקלות יש כאלה שיותר קשה להם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתכנן ליומ"כ את אותו דבר רק מעגלי - נוחת בבוקרשט עושה את הכביש ומסיים בסביו ולמחרת חוזר לבוקרשט דרך Transalpina.

מעולה, בגלל שאני כבר טיילתי בבוקרשט והשארתי את צפון המדינה לטיול אחר, חשבתי הפעם להתחיל מעיר אחרת וויזאיר עשו לי את החיים קלים שהם פתחו את הקווים הישירים מתל אביב לכל הערים האלה בצפון המדינה.

Peugeot 206 Xs 1.6l 16v :lol:

Peugeot 205 Forever 1.4l 8)

Peugeot 306 1.4l - נגנבה :-(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם מישהו שתנסה בנהיגה ובהתנהלות ברומניה יכול לומר על כך משהו? אני חושב על טיול לשם, אבל סיפורי הזוועה, בעקר על הכבישים והנהגים, קצת מוציאים לי את הרוח מהמפרשים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו חיים במדינה עם תרבות נהיגה שמחשלת אותנו לנהיגה בארצות אחרות (:

למען האמת, אני לא חושב שהמצב בארץ גרוע כל כך מבחינת תרבות נהיגה וזה סיפור שהתנפח...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, אני לא מפחד לנהוג בצפון הנגב - אבל הכבישים שלנו מעולים (חוץ מהחורים באספלט), בודאי כאשר משוים את הכבישים המשניים לאלה של אירופה, שבה, למשל, לא קיימים שוליים.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם מישהו שתנסה בנהיגה ובהתנהלות ברומניה יכול לומר על כך משהו? אני חושב על טיול לשם, אבל סיפורי הזוועה, בעקר על הכבישים והנהגים, קצת מוציאים לי את הרוח מהמפרשים.
נהגתי לפני כמה שנים. בוקרשת - סינייה - ברשוב ועוד כמה מקומות מסביב. תשתית הכבישים פחות טובה מבארץ, נהגים בסדר גמור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, כרגע זה הולך לכיוון של טיול מאורגן. יעלה בערך 30-40% פחות מטיול בארגון עצמי. מחירי הטיסות - אפילו בויזאייר - שערוריתיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי, אני הזמנתי בחגים טיסה פולקוסט של טארום(החברה הלאומית של רומניה) כולל מזוודה כולל הכל ב980 שקל הלוך חזור.

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעולם לא נהגתי בחו"ל.

צריך להתכונן לפני? שלטים , אזהרות וכד'?

יש הבדלים.

כל התמרורים בגדול אותו דבר כי זה תקן בינלאומי אבל קיים תמרור אחד - מלבן צהוב ובו קו שחור שאומר לך - אתה נמצא בדרך ראשית, לך יש זכות קדימה. אין את התמור הזה בארץ.

ברמזורים, כשאתה פונה שמאלה בירוק, יש במקביל ירוק למי שמגיע מהכיוון הנגדי. אתה ממתין לפני הפניה עד שיש אפשרות לפנות, כמו במקום בלי רמזור.

בהרבה מקרים רמזורים מוצבים רק בכניסה לצומת ולא בכניסה וביציאה.

יש בחלק מהמקומות עוד עדשה נוספת לרמזור, ליד אור ירוק. על העדשה הנוספת מופיע חץ ימימה או שמאלה. כאשר החץ מופיע יחד עם האור הירוק הראשי - פונים בכיוון החץ ולא צריך לתת זכות קדימה. כאשר החץ מופיע ללא האור הירוק הראשי - פונים בכיוון החץ תוך מתן זכות קדימה לכולם. בחלק מהמקומות כאשר האור בעדשה הנוספת כבוי, אסורה הפניה באותו כיוון.

יכול להיות חץ ירוק על שלט קבוע ליד האור האדום. זה אומר שמותרת פניה (בדרך כלל ימיה) באדום תוך מתן זכות קדימה לכולם.

בחלק מהמדינות (נדיר) במעגל תנועה מי שכבר נמצא במעגל נותן זכוד קדימה.

בחלק מהמקומות (במדינות פחות מפותחות) כשיש חניה ברחוב בתשלום, מסתובב בן אדם, את דמי החניה משלמים לאותו בן אדם.

יש עוד הרבה דגשים (כביש אגרה למשל), תלוי במדינה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקי - תיקון

התמרור המורה זכות קדימה הוא מעויין (בעצם ריבוע ה"עומד על הפינה") צהוב מוקף בפס לבן. הוא ילווה בתמרור "תן זכות קדימה" ("משולש") בדרך החוצה. התמרור שאתה מתאר - תמרור דומה עם קו שחור החוצה אותו באלכסון - מורה על סיום הקטע בו יש זכות קדימה.

התמרורים קיימים גם בלוח התמרורים הישראלי ומספרם 309 ו-310, אולם יש הוראה לא להתקינם אלא אם תהיה החלטה אחרת.

בכל מקרה, פות"ש - אם תרצה לנהוג במדינה זרה חפש במרשתת חומר על הנהיגה, כיון שלכל מדינה חוקים קצת שונים, תמרורים קצת שונים (באמריקה התמרורים שונים לגמרי מהאירופיים ושונים גם בין מחוזות) ויש גם עניין של מנהגים, שאותם צריך להכיר. נהגתי לאחרונה בקנדה ולמרות שקראתי לא מעט על הכללים כנראה שעשיתי אי אילו שטויות, במיוחד בימים הראשונים, עד שהבנתי מי נגד מי.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן מעויין. בפס השחור התכוונתי לפס שמסמן בתוך התמרור את נתיב התנועה בו יש זכות קדימה ולא הפס השחור האלכסוני שמבטל את התמרור.

אין את התמרור הזה בישראל בשום מקום, גם לא זכור לי שהיה אי פעם בעבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקי - אתה מדבר על תמרור מסוג אחר. תמרור מלבני קטן עם רקע לבן ובו פסים עבים המסמנים את הדרך בה יש זכות קדימה ופסים דקים המסמנים ת הדרך בה צריך לתת זכות קדימה.גם לתמרורים האלה יש כמה וריאציות במדינות שונות.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...