Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כיבוי של הרכב מרחוק ?

שימו לב! השרשור הזה בן 2836 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חברים שלום לכולם

אני רוצה לקנות מערכת שמאפשרת כיבוי של הרכב מרחוק באמצעות SMS (לא יודע עם צריך הוספתי קישור )

http://www.ebay.com/itm/TK103B-Car-Vehicle-Spy-SMS-GPS-GSM-GPRS-Tracker-Tracking-Realtime-System-Device-/281908081765?hash=item41a307f465:g:sswAAOSw-7RVGjX-&rmvSB=true

פה השאלה שלי היא במצב שנגנב הרכב מה החוק אומר

האם מותר לבצע כיבוי של הרכב מרחוק ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעשה הפרדה בין מה שאומר החוק לבין החוזה עם חברת הביטוח.

לפי החוק - חייב להיות נהג ברכב שמנועו פועל.

לפי חוזה מול חברת ביטוח - אם אין אדם ברכב כאשר מנועו פועל והרכב מונע - בד"כ זאת עילה לחברת הביטוח להפחית/ לשלול פיצוי עקב רשלנות/ הפרת חוזה מצד הנהג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעשה הפרדה בין מה שאומר החוק לבין החוזה עם חברת הביטוח.

לפי החוק - חייב להיות נהג ברכב שמנועו פועל.

לפי חוזה מול חברת ביטוח - אם אין אדם ברכב כאשר מנועו פועל והרכב מונע - בד"כ זאת עילה לחברת הביטוח להפחית/ לשלול פיצוי עקב רשלנות/ הפרת חוזה מצד הנהג.

איך החוק מתייחס לרכב שיש לו הנעה מרחוק ? כי אמרת זאת באופן נחרץ מבלי להתבלבל...

רק שתדע שהרכב מונע מרחוק הרכב נשאר נעול היא לכך אין עילה לטענה שלך לגבי חברת הביטוח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקנה 74 סעיף (ב) אומר :

לא יחנה ולא יעמיד אדם רכב בלי השגחה אלא לאחר שהופסקה פעולת המנוע ומנגנון ההדלקה, הוצא מפתח ההצתה והופעלו הבלמים המיועדים לבלימת קבע

אין רלוונטיות אם הדלת פתוחה או סגורה. החוק מדבר על רכב עם מנוע פועל (= מותנע)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לקאדילק דגמים בארץ עם מנגנון התנעה מרחוק. מקורי מהיצרן.

פיצ'ר נחמד מאוד, במיוחד כשרוצים להכנס לרכב ממוזג.

התנעה מרחוק היתה בעייתית ברכבים ידניים (למקרה שההילוך משולב הרכב "יקפץ" קדימה). ברכב אוטומטי אין בעיה, ובכל מקרה לא ניתן להעביר הילוכים או לצאת בתנועה עד שלא מקלידים קוד בקודן, כך שמבחינה בטיחותית זה מצמצם סכנה של דרדור וכו'.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסילברדו גם יש את זה, לא יודע אם בכל הדגמים.

אתה חייב את השלט לפתוח את הרכב, הרכב מניע כשהוא נעול, ואם תנסה להכניס להילוך בלי לשים מפתח הוא יכבה, וזה בלי קשר לקודן שגם מנטרל אם לא מקישים קוד.

פיצ'ר נחמד מאוד.

לדעתי ברכבים עם הנעה מרחוק ידניים יש מנגנון שמונע הנעה כל עוד הרכב בהילוך.

במערכות אפטרמרקט זה לא עובד וכבר ראיתי רכב מזנק לעבר שיחים.

Sent from my XT1575 using Tapatalk

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנאדם מדבר על כיבוי הרכב מרחוק כשיש גנב ברכב. לא על התנעה מרחוק.

"החיים הם לא קו ישר" - פיזבן

"If you want to test a man's character, give him power" - Abraham Lincoln

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנאדם מדבר על כיבוי הרכב מרחוק כשיש גנב ברכב. לא על התנעה מרחוק.

צודק !

אני שואל במצב של רכב שנגנב מה אומר החוק ?

האם מותר לבצע כיבוי מרחוק בזמן שהרכב בנסיעה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שאסור, כי רכב כבוי הוא ללא היגוי כוח והרכב עלול להרוג חפים מפשע. אולי אפשר לבצע כיבוי כאשר הרכב עומד (נגיד ברמזור).

"החיים הם לא קו ישר" - פיזבן

"If you want to test a man's character, give him power" - Abraham Lincoln

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברות האיתור יכולות לבצע ניטרול של הרכב בזמן גניבה, טכנולוגית זה קיים, הבעיה היא בעיה חוקית, אני יודע בוודאות שלא מאפשרים להם לנטרל מרחוק רכבים.

Sent from my XT1575 using Tapatalk

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברת האיתור יכולה לבצע ניתוק מרחוק למערכת שלהם. פעם באמת היו מתקינים את הניתוק על משאבת הדלק/מערכת הצתה.

היום כבר לא עושים זאת וזה בגדר איסור. לא נראה לי שזה מעוגן בחוק, פשוט בכללים הפנימיים של חברות האיתור והמיגון.

הבעיה היא שאם ישנה תקלה במערכת נהג חוקי וכשר למהדרין עלול למצוא את עצמו באמצע כביש מהיר בלי מנוע, ברקסים והגה.

לפי נהלים של חברת איתור אחת שאיתה עבדתי, ניתוק מבצעים מתוך אפשרויות שנותן היצרן ולא פוגעים בתפקוד המנוע בשעת נסיעה, ולאחר מכן מניעים את הרכב, דורכים את המערכת, ומשאירים את הרכב מונע למשך כמה דקות כדי לוודא שאין שום השפעה שתלויה בזמן.

כמה פעמים הגיעו אלי רכבים שהתקינו להם קודן/איתור בתקופה העליזה של ניתוקים משביתי מנוע להחלפת קודן וניתוק, כי הקודן הנוכחי התחיל לזייף ומכבה להם את האוטו בנסיעה. התיאורים שלהם תמיד היו היסטריים בעניין, ובצדק.

בקיצור, אני לא הייתי סומך על איזו מערכת ברמה כזאת שאתקין אותה בשקט כמערכת משביתה.

FIAT Punto SX75 1998 > Punto EVO active 2010 > Bravo sensation 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אינני חושב שיש איסור חוקי לבצע זאת.

הבעיה תתעורר במידה והגנב יהיה מעורב בתאונה בה יפגעו עוברי אורח - במקרה כזה, חברת הביטוח עלולה להתנער מאחריות בטענה שהתאונה נגרמה בזדון + המשטרה עלולה לראות בך אחראי לתאונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2836 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...