Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עוד חוזר הניגון: מכונית נגד אופנוע. מי יותר מהיר?

אלון חלווה
שימו לב! השרשור הזה בן 7042 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

התמודדתי בחיי עם מספר פחיות :wink:

ברוב המקרים ורוב המהירויות אין סיכוי לפחית אך ככל שהמהירות עולה והפחית חזקה כך הפער מצטמצם.

בכל מקרה הייתי מאד שמח לראות את הפנים של נהג הפורשה 911 הכסופה שראה אחוריים צרים וחטובים של אופנוע בן 20 הולכים ומתרחקים באיילון לפני מספר שבועות:hihi:

גורג

• נוכחים מושלמים: אלפא 156 +סוזוקי 1990 rgv250 + ימאהה yzf-R1 2001 + הונדה SP-2 2002
    נוכחים לא מושלמים: אלפאסוד TI, קטאנה 1100, 1987 GSXR750, טייפון.
    נוכחים בניכר: בימר F-850-GS, בימר 330i ידנית.
    בקרוב: 997 S, אלפאSZ, בימר E36 M3, דוקאטי 851,916,1098, בימוטה YB6.

•  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הויכוח באמת טיפשי....זה הכל פיזיקה :)

הכל תלוי בהכל.. תנוחת הישיבה של הרוכב, רמת הנהיגה שלו והידע שלו בפתיחות, מבנה המכונית/האופנוע, הצמיגים...אין לזה סוף

אז מישהו ינסה לייצר מכונית שהיה יותר מהירה מהאופנוע הכי מהיר

ומישהו יפתח אופנוע שיהיה יותר מהיר מאותה מכונית... אין לזה סוף!

(למרות שהדעה שלי היא שאופנוע מנצח כאן..בגלל המבנה שלו ושהוא חותך את האויר בצורה טובה יותר)

שיהיה...:p

"הסיבה שאנשים מפגינים נגד לבישת מעילי פרווה ולא נגד מעילי עור היא שהרבה יותר קל להציק לנשים זקנות מאשר לרוכבי אופנועים" :twisted:

http://public.fotki.com/HaDaRuSh//

מעוניינת לקנות טרקטורון מסוג: warrior. כל מי שיכול לעזור שישאיר לי בבקשה הודעה פרטית..תודה:)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הויכוח באמת טיפשי....זה הכל פיזיקה :)

הכל תלוי בהכל.. תנוחת הישיבה של הרוכב, רמת הנהיגה שלו והידע שלו בפתיחות, מבנה המכונית/האופנוע, הצמיגים...אין לזה סוף

אז מישהו ינסה לייצר מכונית שהיה יותר מהירה מהאופנוע הכי מהיר

ומישהו יפתח אופנוע שיהיה יותר מהיר מאותה מכונית... אין לזה סוף!

(למרות שהדעה שלי היא שאופנוע מנצח כאן..בגלל המבנה שלו ושהוא חותך את האויר בצורה טובה יותר)

שיהיה...:p

את, את חמודה את.. (טוב, רציתי לנסות את המשפט הזה ;))

בכל מקרה, אופנוע "חותך" טוב יותר את האוויר, אבל לא טוב כפי שהיה ניתן לחשוב.

לאופנוע עם רוכב יש מקדם גרר של 0.6-0.7, צריך להכפיל את זה בשטח הפנים שלו (שהוא כמובן קטן בהרבה משל מכונית) בשביל לקבל את ההתנגדות האווירודינמית (גרר) שלו.

במכוניות, מקדם הגרר נע סביב 0.3, אבל שטח הפנים גדול בהרבה.

זו הסיבה בגללה אופנועים פחות מהירים ממכוניות איטיות בהרבה במהירויות גבוהות, במהירות גבוהה אין חשיבות ליחס הספק\משקל אלא להספק\התנגדות אווירודינמית (גרר) בלבד.

כלומר, עדיין ההתנגדות האווירודינמית של אופנוע נמוכה משל מכונית, אבל יחסית לגודלו - גבוהה.

אם ננסה להעריך יחס גרר, בלי להכנס לחישובים (מישהו באמת יודע מהו שטח הפנים של 911? ;)), בין נניח 911 GT2 וR1, נראה שיחס ההספק\משקל (שמשנה במהירויות נמוכות) נוטה משמעותית לטובת האופנוע, אבל יחס ההספק\גרר (שמשנה ככל שעולה המהירות) נוטה לטובת המכונית - לכן לה מהירות סופית גבוהה יותר.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהבתי את הידע שלך באווירודינמיקה:-P

וגם אני חיכיתי להזדמנות להגיד את זה:

אתה, חמוד אתה :wink:

נכון אתה צודק..לא חשבתי על זה ככה.. בכל אופן אני די חדשה בתחום ועוד לא התחלתי ללמוד על אווירודינמיקה לעומק..

אבל בכל זאת אני מחזיקה בדעה שזה וויכוח מטופש...גם ככה אתה צריך להסכים איתי שנהגים בעלי אופנועים רציניים לא נוהגים עליהם בשביל לדעת שהם עוקפים מכונית, אלא בשביל הסיפוק שזה נותן להם, אצל "חולי אופנועים" האנדנלין פשוט משתולל כשהם רואים כלי דו גלגלי יפהפה.. והעצבים עולים כאשר זורקים מילה לא יפה על הכלי המכובד שלהם...

ככה שהדיון על מי יותר מהיר תמיד ישאר עם אותן התגובות

חובבי המכוניות יתמכון במכוניות וחובבי האופנועים יתמכו באופנועים :-)

ולכל אלה שיש להם בעיה עם זה שאני בחורה ויש לי משהו אחר בין הרגליים (ואני לא מתכוונת לאופנוע) יכול פשוט לדחוף את ההערות שלו לאגזוז של WZ תודה:smilecolr

"הסיבה שאנשים מפגינים נגד לבישת מעילי פרווה ולא נגד מעילי עור היא שהרבה יותר קל להציק לנשים זקנות מאשר לרוכבי אופנועים" :twisted:

מעוניינת לקנות טרקטורון מסוג: warrior. כל מי שיכול לעזור שישאיר לי בבקשה הודעה פרטית..תודה:)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולכל אלה שיש להם בעיה עם זה שאני בחורה ויש לי משהו אחר בין הרגליים (ואני לא מתכוונת לאופנוע) יכול פשוט לדחוף את ההערות שלו לאגזוז של WZ תודה:smilecolr

בעיה? להפך.. תביאי גם את חברות שלך! :twisted:

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלוואי וחברות שלי היו מתעניינות במוטוריקה....

אני מעדיפה טיול שטח מלוכלך בנחל יבנאל מאשר שופינג בשינקין וכאלה..

ניסיתי להסביר להן מה זו חווית רכיבה..אבל הן היו עסוקות מידי בחלון ראווה של זארה :-P

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותו דבר כשניסיתי להסביר לבת של השכנה שלי למה כדאי לה לנסות איתי חווית רכיבה...

לא יודעות מה הן מפספסות אלה...:biggrin2:

אלוהים נמצא בפרטים הקטנים :mmangel:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרה הייתי מאד שמח לראות את הפנים של נהג הפורשה 911 הכסופה שראה אחוריים צרים וחטובים של אופנוע בן 20 הולכים ומתרחקים באיילון לפני מספר שבועות:hihi:

גורג

סקוטר מפיק הנאה מיוחדת מלחלוף על פני הצהרות הון בשווי 3/4M ש"ח ומעלה, בימים עברו כאשר היו לסקוטר אופנועי פרוליטריון טהורים ההנאה הייתה רבה אף יותר.

גם כן פורום של אופנועים,

חצי מהאנשים כאן כשהם יוצאים לרכב עושים את זה במגרשי חניה, אופנוענים עלק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והשדון הטיפשון היה בטוח שסקוטר נולד עם ליטר בין הרגליים...

:evilbat: ...השדון

------------------

May the Force be with you...always

------------------

כשאני אמות, אני רוצה למות כמו סבתא שלי, בשלווה, תוך כדי שינה. לא בצרחות, כמו הנוסעים באוטו שלה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי רוצה לחזור בי,

חשבתי על התגובה שכתבתי פה ואני חושבת שדי טעיתי...

חשבתי קצת והכנסתי גם פיזיקה לכל העניין. אני חושבת שאופנוע בהחלט יותר מהיר, כי מה שבטוח זה שהתאוצה שלו יותר גדולה בגלל שהיחס בין המסה שלו לכוח שלו (a=m/f) יותר גדול.

גם הזינוק של האופנוע יותר מהיר משל המכונית (זה כמובן גם תלוי ברוכב)

למרות שלאחר כמה חישובים התברר שכאשר האופנוע יגיע למהירות של נגיד 160-170 קמ"ש בערך יציבותו תיקטן בגלל התנגדות האוויר , דבר שיכול בהחלט להפריע לו להביס את יריבתו המכונית שניחנה בכושר יציבות טוב בהרבה.

לכן אני יכולה רק להגיד בוודאות שעד מהירות של כ-120 קמ"ש בערך האופנוע יהיה יותר מהיר חד משמעית! ממהירות כבוה יותר ואילך זה כבר עניין של יציבות...

ותמיד אפשר להכניס עוד כמה פרטים שיכולים בהחלט להשפיע על מהירות האופנוע כמו:

ישיבת הרוכב, הקסדה, שטח הפנים וכ"ו......

:)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לך מה לחזור בך.

אני לא חושב שהרבה מהמשתתפים בדיון עברו את קריאת השורה הזו :

:roll:

אהבתי... כמה שזה נכון. :-D

כך אמר שדרן החדשות...

"שלושה נערים נעצרו בגין סחר בסמים, שלושתם משכונת התקווה" :-o

פיגו ג'ט פורס למכירה, פרטים כאן...

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=75833

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשבתי שזה פורום לאופנועים.......:?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשבתי שזה פורום לאופנועים.......:?

ככה אנחנו עם כול אופנוענית טריה שמגיעה לפורום, כול כך מתלהבים עד שגורמים לה לשנוא את הפורום כבר... :roll:

סתם סתם, הכול בגישה טובה... אל תקחי את זה אישית, פשוט זאת קהילת גברים פה, וכשמגיע יוצא מהכלל ( כן כן, את יוצאת מהכלל, ולא אמרתי שזה רע, להפך!) עולים דברים לאוויר...

כך אמר שדרן החדשות...

"שלושה נערים נעצרו בגין סחר בסמים, שלושתם משכונת התקווה" :-o

פיגו ג'ט פורס למכירה, פרטים כאן...

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=75833

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

I can't see here anyone refering to traction and grip though... the cars should be better in both because of the much bigger contact patch of the tires, when talking about straight line acceleration it might not be as important but when talking about corners it definitely comes to play

?My question is - how many lateral G's does a good sports bike normally generates

.Moti

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7042 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...