Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבחן דרך: סיטרואן קקטוס - היציאה הכי טובה של סיטרואן מאז הברלינגו

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 3049 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

RK ו504L תודה על הסקירה, נהניתי לקרוא.

בתור מי שגר בבית שאוהב רכבים ידניים (כן כן, גם אשתי מעדיפה ידני על אוטומט אחרי הזמן שלה עם הפונטו), נראה לי שהרכב הזה מהווה תמורה מצויינת למחיר.

אני חושב שבתור רכב חדש, למי שאינו נרתע מהגיר והמותג, מדובר באחת העסקאות הכי מוצלחות בשוק - בדגש על דגם הטורבו.

RK תשכנע את האישה, אם זה יעבוד אולי יהיה לנו איזה סידור מוצלח לעוד כמה שנים... (:

נ.ב. אפשר לאהוב או לשנוא, אבל לקרוא לזה "בסיסי" זה לדעתי בגדר חטא למציאות:

174935.jpg

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 114
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני לא כל כך מבין מהכתוב, מה מיוחד/שונה/טוב ברכב הזה?

סתם לדוגמא, המולטיפלה הושיבה 6 אנשים בנוחות, הייתה קצרה (טוב לחנייה), עם ראות היקפית טובה.

במה הקקטוס טובה ממתחרותיה?

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

RK תשכנע את האישה, אם זה יעבוד אולי יהיה לנו איזה סידור מוצלח לעוד כמה שנים... (:

סופ"ש שלם של שכנועים גרם לי להבין באופן סופי שבכ"ז נחכה לדגם האוטומטי לפני שנקבל החלטה.

במה הקקטוס טובה ממתחרותיה?

בכך שהיא שוקלת 300 קילו פחות וזה, כידוע, טוב לכל דבר - נוחות (משובחת), התנהגות (גם כן), צריכת דלק מצוינת. אתה תאהב גם את ההגה, שהוא מאד מרענן על רקע ההגאים המודרניים.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

OK, אז היא ביצוע מוצלח של קונספט קיים. משקל קל זה נהדר. נוחות זה באמת משהו שחסר ברכבים מודרנים, עם הצמיגים והג'אנטים המוגזמים.

אבל, היא נראית לי כמו ניסאן ג'וק, רכב קטן וגבוה.

לא משהו מקורי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לה בנוסף ליתרונות המוטוריים (משקל,הגה,נוחות וכו') גם את ענין המגניבות העיצובית החיצונית והפנימית.

תראה איזה יופי בכולה 85K ש"ח (התמונה מוקדשת לרומן, עד שתגיע לארץ הגירסא האוטומטית):

maxresdefault.jpg

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אנחנו חלוקים בדעותינו, לא פעם ראשונה :lol:

לא הבעתי דעה, שאלתי שאלה. כנה.

מה מקורי?

היכן היתרון התכנוני?

המולטיפלה היתה מקורית.

גם הטווינגו.

גם הסניק.

גם האספאס.

ה-500, למשל, זו מכונית שהיא מקורית רק מבחינת העיצוב.

אפשר להגיד שזו המכונית הטובה ביותר בסיגמנט, מבחינת עיצוב, מבחינת תמורה למחיר ועוד.

זה הופך אותה למכונית הטובה בסיגמנט (הכי זולה/נוחה/מרווחת/חסכונית - וואטאבר).

אבל...

מה מקורי​ כאן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היכן היתרון התכנוני?

עניתי - המשקל. לגבי דידי זה יתרון חשוב.

אם אתה מתעקש לחפש מקוריות, אז המקוריות היא הקונספט של הפשטות העיצובית, בעיקר בפנים. שימוש במסכי מגע, שימוש בפתחים בדלתות ככיסים וידיות, פינוי מקום לפני הנהג באמצעות הזזת כרית הנוסע לתקרה - לדעתי זה מספיק מקורי, אבל שוב - נראה שכאן אנחנו חלוקים.

עריכה אחרונה על ידי RK

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה יתרון מכריע.

זו לא מקוריות מבחינת תכנון הרכב.

אין כאן סיגמנט חדש. זו אולי המיקרואן הכי מוצלחת, שקצת נראית כמו ג'יפ.

אוטו מאוד מפתה.

אם האופניים שלי נכנסים מאחור... אולי אני אשקול.

נ.ב. הוספת את עניין תאי האחסון... כבר ראינו מקוריות כזו באספאס בשנות ה-80'. תאי אחסון זה לא מספיק כדי לטעון שסיטרואן המציאו עצמם מחדש כחדשנים בענף הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה יתרון מכריע.

זו לא מקוריות מבחינת תכנון הרכב.

אין כאן סיגמנט חדש. זו אולי המיקרואן הכי מוצלחת, שקצת נראית כמו ג'יפ.

כל ענייני ההגדרות האלה רלוונטיים למעט מאד אנשים. לדעתי רק לאחד.

מה שרלוונטי הוא שיש כאן רכב טוב, גם אם לא מושלם, עם יתרונות יחסיים של ממש בקטגוריה שלו. שתי המתחרות שהכי אהבתי מבחינת התנהגות היו הסול וה-500X, והקקטוס לא נופלת מהן בהתנהגות תוך שהיא מצוידת בהגה עדיף והנוחות שלה טובה משתיהן. המרווח שלה שקול ל-X וקצת נופל מהסול מאחור, אך תא המטען שלה עדיף על שתיהן. למותר לציין שהיא מביסה את הג'וק שוק על ירך בכל אחד מהפרמטרים שלעיל. האבזור שלה לא עשיר במופגן, אבל גם לא ספרטני. פרט לעניין הגיר הידני היא מאד תחרותית בקטגוריה, במיוחד על רקע המחירים החדשים.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הריבועי בועות אויר האלה שהאוטו מצופה בהם הם לא עיצוב מקורי (בין אם תאהב ובין אם לוא), אז אני לא יודע מה כן מקורי.

בגדול, יציאה עיצובית מגניבה (חיצונית ופנימית) שמגובה ביופי של תוכונות דינמיות ולהשלמת התענוב, מחיר מאוד סביר.

כל אלה ביחד בהחלט עושים את הרכב לדומיננטי בקטגוריה שלו (מה שלא היה עד עכשיו כי יובאה רק האטמוספרית שבגדול, היא עגלה).

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיר הידני הוא יתרון בשבילי.

הגה והתנהגות כביש - לא חשובים ברכב כזה בשבילי.

הביצועים ממש מצויינים בגירסת הטורבו, בשביל רכב להתניידות.

המושב האחורי הלא מתפצל - בעיה.

אני יכול להסתדר עם רכב קטן יותר, אם היתה לי הגמישות הזו.

אם הריבועי בועות אויר האלה שהאוטו מצופה בהם הם לא עיצוב מקורי (בין אם תאהב ובין אם לוא), אז אני לא יודע מה כן מקורי.

בגדול, יציאה עיצובית מגניבה (חיצונית ופנימית) שמגובה ביופי של תוכונות דינמיות ולהשלמת התענוב, מחיר מאוד סביר.

כל אלה ביחד בהחלט עושים את הרכב לדומיננטי בקטגוריה שלו (מה שלא היה עד עכשיו כי יובאה רק האטמוספרית שבגדול, היא עגלה).

כן, דומיננטי...

כן, עיצוב...

לא המציאו את הגלגל (ונתתי דוגמא למכוניות שכן). לא יצרו קטגוריה חדשה.

אוטוטוב.

זה טוב.

וזהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3049 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...