Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אז מה, עוד סיבוב בעזה?

mystopp
שימו לב! השרשור הזה בן 3542 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מפחד אפילו לעלות בדמיוני מה יקרה אם מצב דומה יתפתח בגבולנו הצפוני שכידוע לחיזבאללה יש לא רק רקטות אלא אף טילים מדוייקים המגיעים לכל נקודה בישראל ובכמויות אדירות ובעלי ראשי נפץ שמה שיורה עלינו חמאס יראה כמשחק ילדיים. אז מבטיחים שהגו את "דוקטרינת הדאחיה". אבל מספיק כאן שכמה טילים יפגעו ומדובר על כמות בלתי נתפסת של פצועים והרוגים, כמובן בהתחשב בראש הקרבי של הטיל. שספק אם ממ"ד או מקלט יעזור במקרה זה. אם מסתכלים על איך שקברניטי המדינה מתמודדים עם המצב הנוכחי אני חושש אפילו יותר. לא רק זה שגורמים שונים דואגים להזכיר שכל אויבנו כרגע מסתכלים על איך נפעל ומסיקים את מסקנותיהם.

לא רק שלא מדובר בתסריט דמיוני, אלא מדובר בתסריט שכבר עברנו אותו.

במלחמת לבנון השניה ירו עלינו עשרות מונים יותר טילים שגם היו הרבה יותר מתקדמים, יצאנו מהעניין עם 44 הרוגים.

מתוך ויקיפדיה:

ההפגזות התעצמו ככל שהחריף העימות, כאשר חזבאללה יורה כ-120 רקטות ליום בממוצע, ובשיא מעל ל-250 רקטות ביום. סה"כ נורו 3,970 רקטות. רוב הרקטות שנורו היו רקטותגראד קצרות טווח 122 מ"מ (טווח 20 ק"מ) ו-122 מ"מ משופרות (טווח 40 ק"מ) אך חזבאללה ירה גם רקטות ארוכות טווח תוצרת סוריה ואיראן בקטרים של 220 מ"מ (עם ראש קרבי המכיל רסס של 40,000 כדוריות מתכת) ו-302 מ"מ אותן כינה "חייבר 1" (טווח 100 ק"מ). רקטות אלו פגעו באזור חיפה והקריות והרחיקו גם עד טבריה, עפולה, נצרת, חדרה, בנימינה בית שאן ושטחי הרשות הפלסטינית. בניגוד לאיום של נסראללה, הוא לא פגע בתל אביב או נתניה. רקטות רבות נפלו בקריית שמונה וסביבתה (1,012 רקטות), בנהריה וסביבתה (808 רקטות), בסביבות מעלות ומעונה (642 רקטות) ובעיר צפת וסביבתה (471 רקטות). באזוריכרמיאל, ראש פינה, הגולן, עכו, טבריה והקריות, פגעו בין 100 ל-180 רקטות.

מירי הרקטות נהרגו 44 אזרחים באופן ישיר ועקיף‏[1], בהם יהודים, ערבים ודרוזים, ו-12 חיילים. נפצעו כ-2,000. מד"א טיפל בלמעלה מ-1,000 מקרים.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 1.6 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אנחנו נרד למקלטים ונצא אחרי שבוע שהכל כבר נגמר.

הכל נגמר פה או שם?

ועכשיו ברצינות. גם את מלחמת המפרץ עברתי. פשוט בהתחשב בהתנהלות של אז ועכשיו. כל זה לא ממש משרה אופטמיות אם וכאשר.

בגירה, כל הנתונים ידועים. אך עכשיו לחיזבאללה יש הרבה יותר טילים והרבה יותר כפרים ומקומות מסתור ועכשיו יש לו גם טילים כבדים. שאת רובם הגדול השמדנו בליל הפתיחה של המלחמה ההיא. אך עכשיו אני מניח שגם הם עשו את שעורי הבית שלהם. כמו שעשה חמאס.

עריכה אחרונה על ידי samg
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום ספק שנחטוף אבל זה לא יהיה קטסטרופה. סביר להניח שבסיסוס כזה יפגעו פחות אזרחים מאשר בתקופה מקבילה בזמן פיגועי ההתאבדות.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אלפי טילים מדויקים אינם איום קיומי על מדינת ישראל. יכאב ויהיו הרבה הרוגים אבל לא ניתן לכבוש מדינה בשלט רחוק.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם גם שוכחים שהסלמה גוררת הסלמה ומי שלא יהיה היריב האזורי, אנחנו עדיין חזקים יותר.

אז נסראללה חשב שהוא גיבור גדול, שיגר לפה בלי הפסקה ואיך שהתחילו לשטח לו את הדאחיה הוא הבין ואפילו הביע בפומבי את גודל הטעות שלו.

מי הבא בתור שיכול לאיים עליינו ככה? מצריים וירדן לא רק בשלום איתנו, אלא אנחנו פתאום שותפים למטרה.

אירן? אסאד?

שיעיז!

הוא כבר רגיל שכשהוא עובר את הגבול, מטוסי חיל האויר מרסקים לו את החלונות בארמון בבומים על קוליים אז הוא יודע יפה מאוד מה יקרה אם ישגר עלינו טילים בכמות מסחרית.

אין שום מדינה ריבונית באזור שתעז להכנס איתנו ראש בראש, אז אנחנו מתבחבשים עם כוחות גרילה שברמת העימות, משבשים לנו את סדר היום במדינה אבל אסטרטגית, מאיימים עלינו כמו הפשפש בפרווה של הדוב.

יצאה לי בלי כוונה הודעה מלאת פאטוס, זאת לא הייתה הכוונה אבל בסופו של יום, עם או בלי הפאטוס, היא נכונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שאתה צריך להצטרף לאריות של הצל אחרי הנאום הזה.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אסטרטגית או לא, אבל בתכלס אנחנו אוכלים ח#א מהם. זה שהם אוכלים מאיתנו פי 5 זה לא תירוץ.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת תודה רבה!

זה לא אריות, זה כלבים שוטים, מוכי שחין וחולי כלבת!

מדובר באנשים שמנטליות ואידיאולוגית, דומים יותר לאנשי חמאס מאשר אלי ואליך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצל אכן גוש קקי, והגישה הלוחמנית שלו משעשעת כי האיש היה מש"ק משמעת בגלילות אבל תופס מעצמו מינימום סיירת מטכ"ל

A man walks down the street in that hat, people know he's not afraid of anything

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא תירוץ אבל מה שבאגירה אמר זו אמת.

ב1948 ישראל נלחמה על עצם קיומה.

במלחמת יום הכיפורים שוב ישראל נלחמה מול איום קיומי.

היום אין יותר איום צבאי מהותי על קיומה של מדינת ישראל.

המצב הבטחוני הוא הטוב ביותר שהיה פה אי פעם.

עם מצרים+ירדן יש הסכמי שלום. (שעומדים בקיומם עם כל התהפוכות שהיו פה) וגם יש שיתופי אינטרסים משמעותיים מול כל מיני פנאטים סטייל דעאש.

סוריה? מתפרקת לגורמים. הצבא הסורי מרוסק. נשק כימי כבר אין להם.

עיראק? נקרעת מבפנים. אין צבא סדיר שיכול לעשות לנו משהו.

אירן? נראה שלא ממהרת להתגרען. לא מהווה איום למעט נושא הגרעין - אין גבול משותף.

אז עם מה נשארנו? עם ארגוני גרילה שמסוגלים לשבש את החיים, להטיל פחד, להשמיע תעמולה, מדי פעם גם לרצוח לנו מספר קטן מאוד של אזרחים.

מטרד? כן.

איום על קיומה של מדינת ישראל? פחחחחחחח

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכיוון הכללי של דאעש הוא כיבוש סוריה ועירק ואז להתחיל לזנב בסעודיה וירדן.

בדמיוני אני רואה כח ישראלי+מצרי+ירדני+סעודי יוצא למבצע חיסול סופי של דעאש.

אם זה יקרה (אינשאללה), זה סופית יוריד אותנו מסדר היום של "יוצא הדופן" במזרח התיכון כי החלוקה תפסיק להיות יהודים מול ערבים אלא של טובים מול רעים.

בכלל, אני חושב שבכל המלחמות האזוריות שלא נוגעות לנו(מלחמת המפרץ הראשונה והשניה וכו'), הייתה החלטה אסטרטגית מוטעה לא לשתף את ישראל והממשלה הייתה צריכה יותר להתעקש על העניין של לצרף את ישראל לאיחוד הכוחות שנלחם באזור.

כמו שכבר ציינתי, זה היה שובר את הפרדיגמה הכ"כ ארכאית ומיושנת של יהודים מול מוסלמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישראל לא צורפה לקואליציה הראשונה בעירק כי אחרת מדינות ערב לא היו מצטרפות אליה, ואוי ואבוי אם היינו מצטרפים לשניה, עוד היו מאשימים אותנו (יותר מעכשיו) במצב הנוכחי בעירק.

A man walks down the street in that hat, people know he's not afraid of anything

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, ארצות ערב כבר הרבה שנים מתחלקות לאויבות שלנו (סוריה, אירן,עירק וכו') ולמדינות שלא ביחסים איתנו, לפחות לא במוצהר (כמו סעודיה, כוויית, כל הנסיכויות וכו') בגלל סולידריות עם סבל הפלסטינים ועם מספר מדינות ערביות שאכלו מאיתנו חצץ שתאמין לי, מעניין אותם כשלג דאשתקד.

רק מה, אנחנו לא נתנו למדינות האלה מעולם כלים בכדי שהן יתקרבו אליינו.

בשלהיי כהונת רבין, כאשר באמת היה נראה לרגע שאנחנו על סיפו של מזרח תיכון חדש, היה פה מצעד של מנהיגים שמעולם לא ראינו אותם כאן לפני זה.

אני גורס שאם לדוגמא היינו משתתפים באופן פעיל בקואליציית מלחמת המפרץ הראשונה ולא בתור אלא שרודפים אחרי הסקאדים שמשוגרים לכאן אלא כחלק מכח הלחימה שפועל בכל הגזרות, לסעודיה, לכווית, לנסיכויות לא הייתה שום בעיה להגיד לאסאד, "מעניין לי ת'ת*ת האידיאלים שלך, הציונים נלחמו על הקרב להצלת כוויית/בגדד סיטי ואני מנרמל יחסים איתם".

אבל בלי שניתן להם כלים להתקרב, הם בטח לא יעשו את זה מיוזמתם.

טוב, סתם הרהורים ותסריטים שאני מריץ לי בראש.

זה נסיון לחשוב מחוץ לקופסא על איך אפשר לפתור את הבעיה שלנו במזרח התיכון והפיכת העימות יהודים מול ערבים לעימות של טרוריסטים פנאטים מול אנשים שוחרי שלום יכולה להיות דרך מעניינת מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותי מטריד חוסר החדשנות וחשיבה מחוץ לקופסא של צה"ל עד עכשיו. לצערי עד עכשיו מי שמפתיע וקובע את מהלך הדברים זה החמאס ולא צה"ל.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנושא הזה, באופן לא רשמי מדינות ערב (אלה שיש להן כסף בכל אופן) מאוד מחפשות לרכוש מוצרי טכנולוגיה ישראליים, ומוכנים לשלם הרבה כסף גם על התענוג וגם על התענוג שהמוצרים הללו לא יישאו אף כיתוב בעברית ו/או שם של חברה ישראלית ואפילו לא Made in Israel.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3542 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...