Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אז מה, עוד סיבוב בעזה?

mystopp
שימו לב! השרשור הזה בן 3542 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ההגדרה של החמאס לתמונת נצחון עברה כבר כל כך הרבה שנמוכים שהיא הפכה לפתטית. אני לא חושב שהיה עימות יותר א-סימטרי בינינו לבין הפלסטינים בכל תולדות הסכסוך כמו העימות הנוכחי.

לצערי גם אנחנו איננו חפים מהחתירה הזאת לאיזו צילום שירים את הזקפה הלאומית, עד היום אני תוהה מה עשו לאותו מח"ט/מג"ד ששלח חיילים להרים דגל ישראל בבינת ג'בל ב-2006 והם נקלעו למארב קטלני.

A man walks down the street in that hat, people know he's not afraid of anything

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 1.6 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אולי עד אז תהיה נאוטילוס פעילה, למרות שלדעתי הופסק הפיתוח.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנאוטילוס אכן ירדה מהפיתוח בישראל

אבל במקום מפתחים את קרן ברזל

http://www.israeldefense.co.il/?CategoryID=472&ArticleID=5727

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם נשוב לנושא שלשמו התכנסנו, לדעתי אפשר לפתור את הבעייה העזתית לצמיתות, בדיוק כפי שהטרור הפלסטיני ביהודה ושומרון מוגר כליל במבצע חומת מגן.

אריאל שרון ז"ל החליט , לאחר חודש מרץ 02' שבו נטבחו למעלה מ 100 איש, לכבוש את ערי יהודה ושומרון...

כל זה טוב ויפה, חוץ מבעיה אחת קטנטנה:

כדי לכבוש מחדש את עזה צריך להודות שההתנתקות היתה טעות איומה.

ועוד: ביו"ש יש לנו שליטה טובה למדי במה שקורה, כי יש שם ישובים יהודיים ולכן נוכחות קבועה שלנו. לכן, כדי להגיע לשליטה דומה במצב גם בעזה, צריך להקים גם שם ישובים יהודיים.

ואת זה אף אחד לא מוכן לעשות, כי כולם "מושקעים" בהתנתקות בצורה כזו או אחרת - למשל, נתניהו הצביע בעד (למרות שהוא מכחיש).

בפעם הבאה הם ישדרגו את מערך הרקטות שלהם עוד יותר... מה יקרה לדעתך כשהם ירו לת"א במכה 40 רקטות לאזורים מיושבים +2 רקטות כבדות מדוייקות ? תישכח מכיפת ברזל, זה גם לא ממש יעזור במידה ויהיה ירי כבד עוד יותר מהצפון של מאות טילים בזמן קצר.

וזו בדיוק הטעות הבסיסית של כל הגישה ההגנתית הזו: היא מניחה - ללא שום ביסוס עובדתי - שהיה, הווה ויהיה לנו יתרון על הצד השני, לעד ולעולמי עולמים.

במילה אחת - יוהרה.

וביום שבו הם יחליטו לירות את המטח הזה - שאני מנחש שהם מסוגלים כבר עכשיו, אבל מחליטים שלא - אז היוהרה הזו תקרוס בבת אחת, כמו ביום כיפור.

דני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אז מה יקרה ביום שהם ישגרו את "מטח יום הדין" הזה?

בלבנון השניה נהרגו 45 אזרחים כתוצאה מנפילת טילים, היום המספריים הרבה, הרבה יותר נמוכים.

אז ישגרו כזה "נשק יום הדין", אז יהרגו חמישה אנשים, לא שאני חו"ח מזלזל בחיי אדם, אבל לא מדובר לא בנשק אסטרטגי, לא בשיגור טקטי, כולה משהוא שהעם היושב בציון יכול להגיד עליו BEEN THERE,DONE THAT.

2. כלי הנשק שלנו כל הזמן עוברים שידרוגים וברקע, כל הזמן מתכננים, בונים ומנסים כלי נשק חדשים, ולכן אי אפשר להגיד שישראל נחה על זרי הדפנה ובטוחה בעליונותה, אנחנו כל הזמן שוקדים על פיתוחים חדשים.

בקיצור ידידי, אני לא רואה שום פוטנציאל פה ל"יום כיפור" כל שהוא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני לא מדבר שיגיע "יום כיפור" אלא שה"מיבצעים" שיגיעו כל שנה וחצי יהיו גרועים יותר ויותר גם עבורינו ולא יהיו כמו "הכל סבבה" שעכשיו, אני אומר שכל מיבצע זה ניהיה יותר ויותר בעייתי והם משתקים כבר את כל המדינה!, אולי לא יהרגו יותר מ5 אזרחים במיבצע הבא, אבל האם אתה חושב שישראל תעמוד בהוצאות האלה כל שנה ושנה שחוץ מעלות המיבצע בעזה יש עלויות נוספות של הירידה בתוצר?, מספיק שהם ימשיכו כל היום להכניס ולהוציא אנשים מהמיקלטים בכל הארץ, יגרמו לאנשים לא ללכת לעבודה ולמיפעלים לקחת ימי חופשה ועוד 3~4 מבצעים כאלה תקפיץ את הדיון הזה ותעדכן בכמה עלות המחייה בארץ עלתה, כל המחירים וכל המיסים ימשיכו לטפס ולטפס, הם כבר נילחמים בנו מבחינה כלכלית והופכים את חיי האזרח הקטן לקשה יותר ויותר שלא שורד את החודש ביגלל עלות המחייה, כניראה זו המטרה שלהם בשנים האחרונות.

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל זה טוב ויפה, חוץ מבעיה אחת קטנטנה:

כדי לכבוש מחדש את עזה צריך להודות שההתנתקות היתה טעות איומה.

ועוד: ביו"ש יש לנו שליטה טובה למדי במה שקורה, כי יש שם ישובים יהודיים ולכן נוכחות קבועה שלנו. לכן, כדי להגיע לשליטה דומה במצב גם בעזה, צריך להקים גם שם ישובים יהודיים.

ואת זה אף אחד לא מוכן לעשות, כי כולם "מושקעים" בהתנתקות בצורה כזו או אחרת - למשל, נתניהו הצביע בעד (למרות שהוא מכחיש).

דני, אף אחד לא חושב שההתנתקות כפי שבוצעה היתה מהלך טוב. הימין ההזוי חושב שצריך לחזור ולהתיישב בעזה, הימין השפוי חושב שצריך לכבוש לנקות ולצאת, השמאל השפוי חושב שצריך לסיים את מה שהתחלנו ולהתנתק עד הסוף והשמאל ההזוי חושב שמגיע לחמאס פרס.

אף אחד לא מושקע בהתנתקות ואף אחד לא מפחד להגיד שהיא לא נעשתה כמו שצריך/היתה טעות (מחק את המיותר בהתאם להשקםפתך הפוליטית) אבל כולם עושים חשבון של עלות מול תועלת.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני לא מדבר שיגיע "יום כיפור" אלא שה"מיבצעים" שיגיעו כל שנה וחצי יהיו גרועים יותר ויותר גם עבורינו ולא יהיו כמו "הכל סבבה" שעכשיו, אני אומר שכל מיבצע זה ניהיה יותר ויותר בעייתי והם משתקים כבר את כל המדינה!, אולי לא יהרגו יותר מ5 אזרחים במיבצע הבא, אבל האם אתה חושב שישראל תעמוד בהוצאות האלה כל שנה ושנה שחוץ מעלות המיבצע בעזה יש עלויות נוספות של הירידה בתוצר?, מספיק שהם ימשיכו כל היום להכניס ולהוציא אנשים מהמיקלטים בכל הארץ, יגרמו לאנשים לא ללכת לעבודה ולמיפעלים לקחת ימי חופשה ועוד 3~4 מבצעים כאלה תקפיץ את הדיון הזה ותעדכן בכמה עלות המחייה בארץ עלתה, כל המחירים וכל המיסים ימשיכו לטפס ולטפס, הם כבר נילחמים בנו מבחינה כלכלית והופכים את חיי האזרח הקטן לקשה יותר ויותר שלא שורד את החודש ביגלל עלות המחייה, כניראה זו המטרה שלהם בשנים האחרונות.

אתה לא מבין שאנחנו מנהלים מלחמה של לוקסוס. ב 67' ישבו בתל אביב בשוחות שחפרו בחצרות וב 73 ישובים שלמים ישבו ימים במקלטים. אנחנו נכנסים לשתי דקות וחוזרים לעיסוקינו.

נכון שזה לא מצב סביר ושזה לא צריך להימשך אבל שים לב שמסבב לסבב גם התגובות שלנו עולות מדרגה עד שנשבור את הכלים ונשים לזה סוף (וכמובן נשלם גם מחיר מדיני).

ד"א, האזרח לא שורד כלכלית לא בגללם אלא בגלל התנהלות הממשלה. כשההכנסות שלנו היו הרבה יותר נמוכות וההוצאות לביטחון הרבה יותר גבוהות האזרחים פחות נחנקו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מציע איזה שהוא פיתרון?

לצערי לא, אני פשוט מיתבאס ליראות לאן אנו הולכים ועד כמה חיי היום יום של האזרח הקטן הולכים ליהיות קשים יותר ויותר, וזה עוד בלי להיתייחס לנזק שהילדים הקטנים מקבלים והריצות למיקלטים ביגלל ההזעקות 24/7, המישפחה באשדוד ואשקלון מיתרוצצים כל היום במיקלטים והילדים סובלים מאוד, זה לא ניקרה ליחיות חיים נורמאליים ושום אזרח במדינה ריבונית לא יכול לעלות על דעתו לחיות חיים שכאלה שנים על גבי שנים, כל אדם נורמאלי שיש לו אמצעים יעבור למקום אחר או גם למדינה אחרת, ואני אומר זאת בצער רב כי ההורים קודם כל חייבים לידאוג לילדים ולתת להם חיים טובים ולא לגדל אותם עם טראטמות של אזעקות, נפילות טילים ופחד להיסתובב בגינה כי אם לא הטיל אז הרסיסים יפלו על ראשו.

וזה עוד בלי להיתייחס למצב הכלכלי שהולך להחמיר בשנים הקרובות עקב על עליות הביטחון והפגיעה בהכנסות למדינה עקב המצב הביטחוני והעלאת המיסים.

בקיצור העתיד שלנו וורוד :-).

אנחנו נכנסים לשתי דקות וחוזרים לעיסוקינו.

אולי זה ככה במדינת ת"א פעם בה... ספר זאת לאנשים שגרים בדרום ולילדים הקטנים שגדלים על אזעקות וטילים על בסיס יומי.

הבעיה שלנו שאנחנו משלימים עם המצב:

" הויתורים של היום הם הנורמות של מחר והערכים של מחרותיים "
עריכה אחרונה על ידי hwgeek

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב 67' ישבו בתל אביב בשוחות שחפרו בחצרות.

הקטע ה"מצחיק" הוא שהבניה הישנה בתל אביב היא עם קיר מגן בכניסה לחדר המדרגות (תל אביבים מכירים על מה אני מדבר), נותן היום מרחב מוגן להולכי הרגל ברחוב שצריכים פתאום בשניה למצוא ברחוב מחסה.

בקיצור, כבר לפני 60 שנה בנו מרחבים מוגנים ככה שהרבה לא השתנה.:cry:

BS3HPIM1078.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי זה ככה במדינת ת"א פעם בה... ספר זאת לאנשים שגרים בדרום ולילדים הקטנים שגדלים על אזעקות וטילים על בסיס יומי.

הבעיה שלנו שאנחנו משלימים עם המצב:

אני ממש לא במדינת תל אביב. אני מדבר על איזור ה 7+ קילומטרים עם התראה של כ 30 שניות שמוגנים ע" כיפת ברזל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אתה מבין הכי טוב, האם זה נורמאלי שילדים קטנים יגדלו במציאות שכזו במדינה ריבונית מיתקדמת?

שוב- זה המישפט שהכי מתאים למצב:

" הויתורים של היום הם הנורמות של מחר והערכים של מחרותיים "

התרגלנו ואנחנו ממשיכים להיתרגל לכל גזרה שתבוא עלינו, גם אם זה בתחום הביטחוני וגם אם בתחום הכלכלי ויוקר המחייה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברשותכם, העלה שאלה בכיוון מעט שונה. מאז תחילת המבצע ועד עתה כאחד שחווה על בשרו את התקפות הטילים בזמן מלחמת לבנון השנייה בעורף, שחטף לכל אורך המלחמה בלי כיפות ברזל. לא ממש היה שינוי בקצב האש עד שהצבא פיזית נכנס למקומות שמהם ירו. כאן, ארגון שהוא בהשוואה לחיזבאללה בכמה סדרי גודל קטן וחלש ופגיעה יותר (ככה מספרים ומבטיחים לנו), בלי עורף אסטרטגי ובלי אף מדינה שאפילו אם רוצה לא ממש יכולה לסייע לו בזמן המבצע. מצליח לשתק יותר מחצי מדינה כבר קרוב לשבוע. והיד עוד נטויה. אני מפחד אפילו לעלות בדמיוני מה יקרה אם מצב דומה יתפתח בגבולנו הצפוני שכידוע לחיזבאללה יש לא רק רקטות אלא אף טילים מדוייקים המגיעים לכל נקודה בישראל ובכמויות אדירות ובעלי ראשי נפץ שמה שיורה עלינו חמאס יראה כמשחק ילדיים. אז מבטיחים שהגו את "דוקטרינת הדאחיה". אבל מספיק כאן שכמה טילים יפגעו ומדובר על כמות בלתי נתפסת של פצועים והרוגים, כמובן בהתחשב בראש הקרבי של הטיל. שספק אם ממ"ד או מקלט יעזור במקרה זה. אם מסתכלים על איך שקברניטי המדינה מתמודדים עם המצב הנוכחי אני חושש אפילו יותר. לא רק זה שגורמים שונים דואגים להזכיר שכל אויבנו כרגע מסתכלים על איך נפעל ומסיקים את מסקנותיהם.

עריכה אחרונה על ידי samg
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבוגר מלחמת המפרץ ועופרת יצוקה שלא היתה לנו בהם שום הגנה אני יכול להגיד לך שהשד לא כל כך נורא.

נכון שיהיו נפגעים ונכון שזה לא יהיה פיקניק אבל המערכה תהיה הרבה יותר קצרה והרבה פחות סטרילית. אנחנו נרד למקלטים ונצא אחרי שבוע שהכל כבר נגמר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3542 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...